Česko
9:2 (7:1, 1:0, 1:1)
Slovensko
Pátek 21.08.2015, 14:00Reprezentace do 16 let

Už v sobotu od 14 hodin čeká Slovensko výběr Ruska, Češi od 17: 30 změří síly s Rakouskem. (16:29:31)

Poslední třetina byla tou nejvyrovnanější v celém zápase, když nejdřív ve hře bez brankáře zariskovali Slováci a Martin Faško – Rudáš poslal do české brány druhou přesnou slovenskou střelu. Chvíli před koncem pak vstřelil poslední branku utkání a poslední dnešní branku českého výběru Matěj Blümel.

58:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě chvíli před koncem přidává MATĚJ BLÜMEL už devátou branku českého výběru. Asistence: Zack Malík, Jakub Veselý.

54:55
    Sotva se Kvasnica vrátil z trestné, putuje na ni Zdeněk Sedlák, aby si odpykal dvouminutovku za hákování.

52:20
    Další přesilová hra pro Slovensko. Michal Kvasnica si odsedí dvouminutový trest za držení protihráče.

46:43
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenský výběr zariskoval a zkusil hru bez brankáře. V situaci šest na čtyři pak MARTIN FAŠKO – RUDÁŠ mířil přesně za záda českého brankáře. Asistence: Filip Šenko, Oliver Okuliar.

45:04
    I Češi budou hrát 29 vteřin ve třech. Zákrokem na hranici pravidel se provinil Jakub Veselý, když hákoval protihráče a obdržel za to dvouminutový trest.

43:33
    Češi špatně počítali a hráli v šesti. Byli tak potrestáni menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvouminutový trest odpyká Michal Kvasnica.

40:01

Ve druhé třetině přibývalo na obou stranách spíše trestů než branek. Češi nedokázali využít přesilovku pět na tři, ve vlastním oslabení se ale trefil obránce František Klejna.

40:00

37:27
    Ľubomír Patlevič podruhé na trestné. Tentokrát je slovenský obránce vyloučen na dvě minuty za krosček.

35:48
    Tentokrát se dvířka trestné lavice otevírají pro Slováky. Michal Chatrnúch je vyloučen na dvě minuty za hákování.

33:30
    Český národní tým ale přidává další gól ve vlastním oslabení, když se prosazuje další z obránců, a to FRANTIŠEK KLEJNA. Bez asistence.

31:40
    A další vyloučený na straně Čechů. Za faul loktem si dvouminutový trest odsedí Zdeněk Sedlák.

29:08
    Na trestnou lavici usedá také další z českých hráčů, a to Jakub Lauko, který si odpyká dvouminutový trest za hákování.

24:43
    Slováci jdou do tří ! Za krosček je menším trestem potrestán také Matej Šalka, a tak si česká reprezentace zahraje minutu a dvacet dva vteřin trvající přesilovku pět na tři.

24:05
    Další přesilovka pro český výběr. Za držení protihráče si dvě minuty na trestné lavici odsedí Ľubomír Patlevič.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 3. Veselý (Lauko), 4. Sedlák (Pekař), 4. Kropáček (Dufek), 7. Kowalczyk, 10. Adámek (Koblížek), 16. Kropáček (Kowalczyk), 17. Pekař (Sedlák, Gajarský), 34. Klejna, 59. Blümel (Malík, Veselý) – 13. Nespala, 47. Rudáš (Šenko, Okuliar)

Česko: Dostál (Kořének) – Malík, Bernáth, Dajčar, Klejna, Zábranský, Kowalczyk, Adámek, Procházka – Kvasnica, Blümel, Matiášek – Dufek, Kropáček – Koblížek, Lauko, Veselý – Pekař, Sedlák, Gajarský.
    Slovensko: Hrušík (4. Bátory) – Škorec, Šalka, Rudy, Patlevič, Markuš, Chatrnúch, Šenko, Zekucia – Okuliar, Minko, Hvizdoš – Sarvaś, Faško-Rudáš, Oborný – Maniaček, Ferenyi, Gabor – Nespala, Čederle, Moravčík.