Moser Medical Graz 99ers – Junosť Minsk 5:4 (kon.) | Poprad – Slavia 3:7 (kon.)
sk Pátek 21.08.2015, 15:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

Najlepší hráči zápasu
    Graz – Sebastian Dahm
    Minsk – Šafarenko

Ďakujem vám za pozornosť a o 18:00 začína druhý zápas druhého hracieho dňa medzi Popradom a Slaviou Praha. (17:17:48)

Tak nakoniec prišiel rozhodujúci gól z hokejky Jefimenku, ktorý spečatil výhru Minsku na nájazdy 5:6, čiže Junosť získava pomocný bod do tabuľky.

Práve začína 12. séria nájazdov, stav nerozhodný 5:5.

Nájazdy zatiaľ nemajú konca, stav je 4:4 a videli sme už asi 8 sérií.

V tretej tretine sme videli ešte tri góly, za Graz skóroval iba Feichtner z trestného strieľania, za Minsk skórovali Šafarenko a Kirusčenkov a v závere sa ešte hráči bieloruského tímu pokúsili o dramatické vyrovnanie a posun zápasu do predĺženia, no nepodarilo sa to. Nasledujú ešte samostatné nájazdy.

59:47
    Graz vyhodil puk a to už Minsk nestihne.

59:43
    Borg a Turkin sú poslaní na dve minúty za hrubosť, powerplay je teraz v znení piatich proti štyrom.

59:43
    Rydinský vypálil od modrej, tam sa snažila trojica hokejistov Minska akosi dotlačiť puk do brány, ale napokon sa situácia upratala a prichádzajú aj vylúčenia.

59:35
    Vhadzuje sa po ľavici gólmana Dahma.

59:35
    Teraz hokejisti Grazu pre istotu poslali puk von z tretiny na icing a Minsk si vyžiadal oddychový čas.

59:26
    Hráči si však posúvajú puk za bránou.

59:07
    Teraz už áno, Minsk je v šestici.

58:39
    Minsk už chcel riskovať, ale Valitalo sa napokon ešte nepokúsil ísť až úplne na striedačku.

57:51
    Feichtner zrýchlil cez stred ihriska a z pravej strany nahodil takú žabku pred bránu, snažil sa ešte dať šancu Whiteovi, ale brankár Valitalo s prehľadom zachytil puk.

57:01
    Dahmovi vypadol puk do bránkoviska, ale našťastie pre Graz tam stál obranca Marcou a nie Korso, ktorý bol iba niekoľko desiatok centimetrov od brány.