Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Ufa 4:2 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 3:2 (kon.)
N.Novgorod – Jaroslavl 3:2 (2:1 po s.n.) | Riga – Kazaň 3:1 (kon.) | Soči – Toljatti 4:2 (kon.)
Spartak Moskva – Minsk 4:3 (po pr.)
Spartak Moskva
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
Úterý 25.08.2015, 18:30 • MCA • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž SPARTAL ,MOSKVA přivítá na svém ledě HC DINAMO MINSK.

Sparta Moskva
    Moskevský Spartak se po roční odmlce, na rozdíl od pražského Lva, vrací zpět do KHL. Naposledy se v elitní ruské soutěži představil v sezóně 2013/2014, když obsadil v základní části 12. místo v rámci Západní konference.

Běloruský Minsk dokázal v minulé sezóně poprvé postoupit do play-off. Po své premiérové sezóně, kdy skončil beznadějně poslední v Západní konferenci, obsadil v té minulé páté místo a v play-off čelil finskému Jokeritu, kterému podlehl jasně 1:4 na zápasy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Spartak Moskva: Ivannikov (Atta) – Gilroy, Dyblenko, Genouey, Tatalin, Korobov, Jermakov, Sorokin, Ablajev – Bodrov, Potapov, Šmeljev – Vellmen, Leščenko, Radil – Levickij, Mereškin, I. Radulov – Ipatov, Vasiljev, Krutov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Krajíček, Goroško, Lisovec, Bailey, Gunderson, Usenko, Ustiněnko – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Veske, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Michaljov – Komarov, Bujnickij, Kulakov, D. Meleško

Rozhodčí: Odinš, Kadyrov – Novikov, Šichanov.

Oba týmy na hrací ploše, hraje ruská hymna.

00:01

00:42
    První střela patří hostům, z mezikruží pálil Cheechoo, ale branku minul.

01:12
    Ivannikov poprvé zasahuje proti střele Lisovece z levé strany, od modré.

02:19
    Střídání na obou stranách, hosté drží puk za vlastní brankou.

02:59
    Útočná akce Spartaku končí ztrátou puku po přejetí útočné modré.

03:55
    Vhazování po levici Ivannikova, úspěšnější hosté, kteří se nyní drží v útočném pásmu.

04:23
    Až nyní se Spartak osvobozuje vyhozením puku z vlastní třetiny a unavená pětice odchází střídat.

05:09
    Hosté rozehrávají, ale ve středním pásmu chybují, hrají domácí.

05:20
    A nakonec musí po střele Vsevoloda zasahovat Glass, který raději přerušuje hru.

06:30
    Spartakovci v útočném pásmu, jsou slyšet i fanoušci v hledišti, ovšem jde o příznivce Dinama.

06:55
    To byl zajímavý závar před brankou Dinama, kdy se tam puk povaloval před brankovištěm, vše končí skokem gólmana Glasse po puku, který přerušil hru.
    Závar před brankou Dinama

07:44
    Ellison ztrácí puk ve středním pásmu, hrát tak mohou domácí.

08:15
    Spartaku zatím činí docela velké problémy přechod přes střední pásmo.

09:09
    Potapov nahazuje puk do útočného pásma, Spartak útočí.

09:29
    Šmeljov pálí z pravé strany, od modré, puk ale zablokoval obránce Dinama a ten opouští třetinu hostů.

10:24
    Cheechoo rozehrává, zavezl puk do útočného pásma, ale pak odešel střídat.

11:07
    Pohledná akce Dinama, ale finální přihrávku z pravé strany dokázal obránce Spartaku zachytit.

11:52
    Ivannikov nyní podržel svůj tým, Sergej Drozd se dostal k dorážce po objetí branky, ale domácí gólman dokázal udržet puk před brankou.
    Drozd nepřekonal domácího Ivannikova

12:07
    Spartak právě vstřelil branku!
    A domácí se ujímají vedení, skvělou práci odvedl Bodrov, který zavezl puk za branku, ale zpětnou přihrávkou našel na pravé straně volného MAXIMA POTAPOVA a ten přesnou střelou pod horní tyčku překonává Glasse. Asistence: Jevgenij Bodrov.
    Maxim POTAPOV - 1:0

13:15
    Vedoucí gól pochopitelně může Spartaku velmi pomoci, hosté nyní pouze vyčkávají ve středním pásmu.

13:48
    Puk končí mimo ledovou plochu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

14:22
    Ozývají se opět fanoušci Dinama, kteří ženou svůj tým za vyrovnáním.

14:55
    Lukáš Krajíček pálí od modré, ale Ivannikov byl na svém místě a jeho střelu lapil.

15:23
    Puk za brankou Dinama, hosté ale mohou rozehrát.

16:10
    Dinamo je v posledních minutách pod tlakem, hostům se nedaří přechod před červenou čáru.

16:45
    Ale z ničeho nic se dostal do zakončení z pravé strany Ellison, jeho bekhendový pokus však Ivannikov vyrazil.

17:46
    Nahozený puk do třetiny Dinama, Lukáš Krajíček ale nestihl puk odehrát.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:32
    Radil zachytil puk ve vlastní třetině a rozehrává po pravé straně.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina končí vítězstvím domácího týmu, které zajistil brankou ve 13. minutě kapitán Spartaku Maxim Potapov, kterému gól připravil parádní zadovkou Bodrov. Dinamo se poté dostalo pod tlak Spartaku, ale další gól již nepadl ani na jedné straně.
    Maxim Potapov zatím jediným střelcem zápasu

Další třetina začne přibližně v 19:18.

20:01

20:38
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Pěkná akce Dinama, JONATHAN CHEECHOO převzal na útočné modré pas Krajíčka, z levé strany si nabruslil před branku Spartaku a parádním blafákem překonal Ivannikova. Asistence: Alexej Kaljužnyj a Lukáš Krajíček.
    Jonathan CHEECHOO - 1:1

21:27
    Ofsajd Dinama, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:38
    Dinamo v útočném pásmu, souboj o puk v levém rohu.

23:08
    Prvním vyloučeným hráčem je hostující Lisovec za podražení.

23:54
    Až nyní se Spartak dostává do útočném pásma.

24:13
    Ale Dinamu se zatím daří puk vyhazovat.

24:42
    Spartakovci až ve vlastní třetině, přesilová hra se jim zatím vůbec nedaří.

24:55
    Hra přerušena, za několik sekund se vyloučený Lisovec vrátí na led, mezitím se bude vhazovat ve středním pásmu.

25:08

25:18
    Ellison nahodil puk na Ivannikova, ten sráží puk do rohu.

25:38
    Hra opět přerušena, vylučuje se na straně Spartaku, Andrej Jermakov dostává dvě minuty za podražení.

26:19
    Po střele Alexeje Kaljužného zasahuje Ivannikov, který nyní předvedl skvělý zákrok.

26:49
    Spartak zaváží puk do útočného pásma, cenné vteřinky pro domácí.

27:14
    Závar před brankou Spartaku, ale puk nakonec vylétl z klubka těl a domácí ho dostávají ze třetiny.

27:38

28:52
    Spartakovci rozehrávají, Vasiljev si přebral puk, ale v útočném pásmu neuspěl v souboji proti dvěma obráncům Dinama.

29:35
    Nahozený puk hostů za branku Ivannikova, ale tam hrají pouze domácí.

30:04
    Přečíslení Dinama, Drozd dostává přihrávku z levé strany, jeho pokus z pravé pak Ivannikov vyrazil.

30:51
    Výtečné střídání třetí pětky Dinama, která si dokázala vytvořit nějaké šance.

31:15
    Pozor, nyní se hraje nahoru/dolů, vše končí střelou Kaljužného z pravé strany, který měl dostatek času a prostoru na střelu, ale branku přestřelil.

32:38
    Dinamo rozehrává zpoza vlastní branky.

32:55
    Nahozený puk zastavuje za svou brankou Ivannikov, který tak usnadnil svým obráncům rozehrávku.

33:14
    Postavení mimo hru Dinama na útočné modré, následuje komerční přestávka.

33:52
    Spartakovci s pukem na holi, kterého se ale vzápětí v podstatě zbavují bezhlavým nahozením do útočného pásma.

34:24
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Igor Radulov.

35:02
    Dinamo v útočném pásmu, bránící čtveřice Spartaku zatím odolává.

35:12
    Střelu Kaljužného dokázal těsně před Ivannikovem tečovat Lukáš Krajíček, gólman puk vyrazil a z dorážky poslal český bek puk do ochranné sítě.

35:45
    Dinamo stále svírá bránící čtveřici před brankou Ivannikova.

36:02
    Skvělý zákrok předvedl nyní Ivannikov proti střele Jonathana Cheechoo!
    Ivannikov vychytal Jonathana Cheechoo

36:24

37:27
    Glass si po delší době sáhl na puk po střele Mereškina.

38:38
    Dinamo se osvobozuje vyhozením puku ze své třetiny.

39:00
    Posledních šedesát sekund druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhou dvacetiminutovku ovládli hosté, minimálně tím, že dokázali v jejím úvodu vyrovnat. Spartak zatím musí čelit nebezpečnějším akcím, ale v domácí brance zatím září skvěle chytající Jevgenij Ivannikov.

Další třetina začne přibližně v 20:07.

40:01

40:38
    Spartak v útočném pásmu, souboj o puk u pravého mantinelu.

41:34
    Na druhé straně Ivannikov neudržel puk pod svou lapačkou, Dinamo útočí.

42:27
    Vasiljev našel Krutova, který se z pravé strany dostal ke střele, ale Glass vyrazil.

43:08
    Dvojice obránců Dinama nedokázala odebrat puk za vlastní brankou MAXIMU POTAPOVI, který si tak v klidu nabruslil k brance a z pravé strany, z ostrého úhlu, dokázal propasírovat puk do branky. Glass nyní rozhodně nemá čisté svědomí! Asistence: Sergej Šmeljov.
    Maxim POTAPOV - 2:1

43:52
    Domácí opět za brankou Dinama, kde nyní mají obránci hodně práce s ubráněním soupeře.

44:25
    Vylučuje se na straně Dinama, Lukáš Krajíček dostává dvě minuty za hákování, domácí budou hrát přesilovou hru.

45:00
    Až nyní se Dinamu podařilo vyhodit puk ze své třetiny.

45:16
    Gillroy se dostal do zakončení, zkusil blafákem překonat Glasse, to se mu ale nepodařilo.

45:17
    Ale právě Gillroy je vyloučen na dvě minuty, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

45:43
    Gavrus v šanci, Ivannikov nyní opět podržel svůj tým.

45:58
    Glass má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

46:25
    Lukáš Krajíček se vrací z trestné lavice, Dinamo tak bude mít výhodu přesilové hry.

47:13
    Nick Bailey pálí od modré, Ivannikov chytá a přerušuje hru

47:17

48:25
    Puk ve třetině Dinama, které se nyní urputně brání.

48:47
    Krutov pálí, jeho táhlou střelu z mezikruží ale Glass lapil a přerušil hru.

49:31
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se tak přestěhuje před Ivannikova.

50:42
    ALEXANDER MATĚRUCHIN dokázal střelou v pokleku, z mezikruží, překonat výtečně chytajícího Ivannikova a hosté tak vyrovnávají! Asistence: Sergej Drozd.
    Alexander MATĚRUCHIN - 2:2

51:14
    Sorokin vyloučen na dvě minuty, hosté si zahrají přesilovou hru.

51:38
    Domácí se urputně brání, po střele Ellisona již hosté zvedali ruce nad hlavu, ale Ivannikov přizvedl puk nad branku.

52:08
    Dinamo v útočném pásmu, na ledě elitní přesilovková formace Minsku.

52:27
    Szczechura neudržel puk, domácí se osvobozují.

52:40
    Spartakovci šli do brejku, ale jejich postup zastavuje odpískaný ofsajd na útočné modré.

53:14

53:55
    Domácí vyhazují puk ze své třetiny.

55:24
    Probíhá již poslední pětiminutovka, stav stále vyrovnaný.

56:10
    Puk ve středním pásmu, hosté útočí, ale do zakončení se nedostali.

56:47
    No vida, Dinamo otáčí skóre! MATT ELLISON si nabruslil k brance a střelou zápěstím, z pravé strany, překonává Ivannikova! Asistence: Jonathan Cheechoo a Lukáš Krajíček.
    Matt ELLISON - 2:3

57:29
    Bodrov zavezl puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:01
    To se dějí věci! Starší z bratrů Radulovů, IGOR RADULOV, se dostal k odraženému puku před Glassem a zametl puk do branky, je vyrovnáno! Asistence: Alexander Mereškin.
    Igor RADULOV - 3:3

58:42
    Vhazování po pravici Glasse, domácí jsou v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Ivannikov svírá puk ve své lapačce a přerušuje hru.

59:18
    Radulov nyní ale zaváhal při plnění defenzivních úkolů, naštěstí pro domácí, hosté se k puku nedostali.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut vítěze neurčilo, jako by ani jeden z týmů nechtěl vyhrát, po gólu soupeře vždy následovalo vyrovnání druhého týmu. Nezbývá tak, aby o vítězi rozhodlo pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.
    Před začátkem prodloužení

60:01

60:25
    Puk za brankou Dinama, souboj u mantinelu.

60:58
    Po střele Bodrova má Glass puk ve své lapačce a přerušuje hru.

61:30
    Kaljužnyj nepřešel přes Radulova, který si nyní v defenzivě vedl na výbornou.

62:00
    Dinamo v útočném pásmu, Gunderson pálí z levé strany, ale puk je zablokován a končí v rohu.

62:27
    A znovu hosté pykají za nedůslednost v obraně, kdy si CASEY WELLMAN nabruslil z levé strany před branku, Glass sice dokázal první pokus vyrazit, ale posléze již nedosáhl na skvěle provedenou dorážku, výtečná individuální akce tohoto hráče dovedla Spartak k vítězství. Asistence: Dmitrij Korobov a Lukáš Radil.
    Casey WELLMAN - 4:3

Utkání končí vítězstvím Spartaku, který si tak po návratu do KHL připisuje hned při své premiéře vítězství. Hosté si za svou aktivitu bod zaslouží a i jejich zásluhou měl zápas velké tempo a na první zápas sezóny se hrál velmi dobrý hokej.

Československá stopa:

Lukáš RADIL (SPA) 0+1 0 střel, čas na ledě 15:59
    Lukáš KRAJÍČEK (MIN) 0+2 0 střel, čas na ledě 23:58

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:59:33)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 13. Potapov (Bodrov), 44. Potapov (Šmeljov), 59. Radulov (Mereškin), 63. Wellman (Korobov, Radil) – 21. Cheechoo (Kaljužnyj, Krajíček), 51. Matěruchin (Drozd), 57. Ellison (Cheechoo, Krajíček)

Spartak Moskva: Ivannikov (Atta) – Gilroy, Dyblenko, Genouey, Tatalin, Korobov, Jermakov, Sorokin, Ablajev – Bodrov, Potapov, Šmeljov – Vellmen, Leščenko, Radil – Levickij, Mereškin, I. Radulov – Ipatov, Vasiljev, Krutov
    HC Dinamo Minsk: Glass (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Lisovec, Bailey, Gunderson, Usenko, Ustiněnko – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Veske, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Michaljov – Komarov, Bujnickij, Kulakov, D. Meleško

Rozhodčí: Odinš, Kadyrov – Novikov, Šichanov