Chabarovsk – Vladivostok 2:4 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 3:2 (1:0 po s.n.)
Sobota 05.09.2015, 13:30 • Metallurg Ice Arena • KHL

Autorem vítězné branky je SERGEJ MOZJAKIN.
    KOVÁŘ - 2:2

40:30
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Máme opět vyrovnáno, Metallurg vstoupil do třetí třetiny jako uragán a hned z toho ústí branka na 2:2. Prosazuje se další český hokejista v dnešním klání. JAN KOVÁŘ obdržel na hokejku před branku přihrávku od Mozjakina, aby pak bývalý hokejista Plzně zastrčil puk za nic netušícího krajana Dominika Furcha. Najednou budeme sledovat úplně jiný konec utkání. Asistence: Sergej Mozjakin.
    SOBOTKA - 1:2

39:59
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tak pozor, tohle je hodně zajímavá situace. Zbývala pouze jediná vteřina do konce druhé třetiny a hosté se radují z vedoucí branky! Ale rozhodčí musel ještě prozkoumat, zda nepadla až po stanoveném limitu dvaceti minut. Autorem gólu český útočník VLADIMÍR SOBOTKA, jenž krásnou peckou překvapil nejen celou halu, ale hlavně brankáře Košečkina. Využitá přesilovka Avangardu Omsk. Bez asistence.
    ZARIPOV - 1:1

23:45
    První lepší střela v početní výhodě a hned se z ní daří Magnitogorsku vyrovnat na 1:1. Krásnou přihrávku obdržel na hokejku od svého spoluhráče DANIS ZARIPOV, jenž nejdříve nevypadal úplně nejjistěji se svým zakončením, ale nakonec pohledným způsobem poslal kus černé gumy za českého brankáře Dominika Furcha. Rázem bude duel zase o něco zajímavější. Asistence: Wojtek Wolski, Jan Kovář.
    LEMŤUGOV - 0:1

04:55
    Nádherná akce a ještě v prvních pěti minutách vidíme úvodní branku dnešního střetnutí. Domácí obrana zůstala poněkud rozhozena a toho s přehledem využil hráč Avangardu Omsk jménem NIKOLAJ LEMŤUGOV. Udělal si tělem místo, protáhl se ukázkově až před branku, položil Košečinka na led v brankovišti a nádherným bekhendovým zasunutím do klece otevírá skóre tohoto mače. Zatím pohledný hokej. Asistence: Jurij Alexandrov, Michal Kempný.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 24. Zaripov (Wolski, Kovář), 41. Kovář (Mozjakin), rozh. náj. Mozjakin – 5. Lemťugov (Alexandrov, Kempný), 40. Sobotka