Novokuzněck – Petrohrad 4:3 (kon.) | Barys – Jaroslavl 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Toljatti 4:1 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Spartak Moskva 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 3:0 (kon.)
Čerepovec – Nižněkamsk 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 1:0 (kon.) | HC Slovan – Záhřeb 3:2 (kon.)

Tomáš Vincour (SIB) 0+1, 2 střely, čas na ledě 11:48
    Lukáš Radil (SPM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:52 (15:58:21)

Domácí se nakonec obrovskému tlaku soupeře ubránili a díky dvěma trefám z první periody si připisují vítězství v tomto zápase. Nutno podotknout, že výpadek, který měl Sibir od druhé části, si nedovedu vysvětlit.
    Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy u onlajnů z KHL zase napočtenou.

59:47
    Domácí nedokázali vyhodit a puk zůstává u nich v pásmu.

59:36
    Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.

59:36
    Šalunov odvedl fantastickou práci, když se neohroženě vrhl do střely a poté zamířil přes celé hřiště do prázdné branky. Jeho rána ale zamířila o metr vedle.

59:26
    Zatím se ale Spartaku drží jen nahánět puk po mantinelech.

58:55
    Engren opouští brankoviště a hosté to zkusí s šesti bruslaři v poli!

58:40
    Hosté se usazují v útočném pásmu a dá se očekávat, že brzy odvolají gólmana.

58:12
    Ullström si po odpískání přimáčkl k mantinelu Radila a začal se do něj pouštět. Rozhodčí je ale poblíž a rychle je od sebe roztrhává.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13
    Hned po buly vyslal střelu na branku Vincour, ale Engren znovu zasahuje.

57:10
    Ignatovič ještě vypustil jednu střelu od modré čáry, ale Engren ji viděl a dokázal ji zachytit.

56:23
    Kopejkin dojel nahozený kotouč a následně se natlačil před bránu, jenže Engren nepustil kotouč za svá záda!

56:22

55:37
    Útok hostí je překažen, rozhodčí píská ofsajd.

54:48
    Domácí se štěstím procedili kotouč přes Gilroye alespoň do středního pásma.

54:22
    Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vladimir Butuzov.

54:10
    Domácí už opět znovu ujížděli do přečíslení, ale Sannikov byl nakonec nešetrně zezadu stržen k zemi. Sudí ale zůstává v naprostém klidu.

53:38
    Na ledě to začíná pořádně jiskřit a strhává se menší šarvátka.

53:29
    Domácí se dostali do úniku dvou na jednoho, ale Šalunov nedokázal zužitkovat Žafjarovovu přihrávku!

52:51
    Ullström svojí aktivitou vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho spoluhráč nedokázal bekhendem trefit branku!

51:55
    Domácí už snad ani nemají zájem útočit a pouze vyhazují kotouče ze svého pásma.

51:22
    Icing Novosibirsku.

51:01
    Domácí mohli jít do rychlého protiútoku, ale namísto toho jen odevzdali puk a odjeli střídat.

49:33
    Vincour byl Radilem silně přitažen k zemi, ale sudí ukazuje útočníkovi Sibiru, aby vstával.

49:21
    Po delší době uvidíme vhazování také před Engrenem. To následuje poté, co Wellman vyhodil na zakázané uvolnění.

48:57
    Kotouč končí sražen v ochranné síti nad Salákovou brankou. Domácím nám toho ve třetí části zatím mnoho ze svých ofenzivních schopností neukázali.

47:25

47:18
    Vasiljev se hodně nebezpečně snažil zasunout kotouč k jedné z tyček Salákovy branky, ale český gólman se natáhl, co to šlo a nepropustil kotouč za svá záda!

46:43
    Sibir znovu bez větších potíží vyhazuje kotouč.

46:06
    Domácí se snaží udržet soupeře co nejdále od vlastní branky. Tentokrát vyhazuje Ignatovič.

45:59

45:34
    Domácí ve čtyřech.

45:25
    Alexej Kopejkin (SIB) je vyloučen za hákování.

44:40
    Po zakázaném uvolnění Sibiru se hra přesune zpět před Saláka.

44:21
    Dyblenko vypálil jedovatou střelu od modré čáry, ale Salák nedovolil puku, aby mu vypadl z výstroje.

43:59
    Lukáš Radil (SPM) je vyloučen za držení hole. Síly se vyrovnají.

43:38
    Hráčům moskevského Spartaku se již nyní podařilo trochu rozhýbat obranu Sibiru, ale Salák dokázal zachytit Gilroyovu střelu od modré.

43:01
    Šafigulin si vybruslil do jedné z tyčí a chtěl zasunout za Saláka, jenže ten s pomocí spoluhráčů tuto situaci zvládl.

42:28
    Domácí znovu dokázali vyvézt puk a poslat jej k Engrenovi. Toto oslabení vypadá z pohledu Sibiru zatím dobře.

42:04
    Další vyhození opustilo hrací plochu, a tak se bude vhazovat po pravici Saláka.

41:38
    Domácí odpalují puk co nejdále od vlastní brány.

41:34
    Maxim Šalunov (SIB) je vyloučen za hru vysokou holí na dvě plus dvě minuty.

41:00
    Butuzov schytal ostrý zákrok a ztěžka se zvedá z ledu.

40:35
    Oba týmy už se pokusily o útočný výpad, ale žádný z nich neuspěl.

40:10
    Domácí se ujali puku a zakládají první útok třetí třetiny.

40:01

Máme za sebou druhou část, která nebyla příliš divácky atraktivní. Žádné branky jsme se nedočkali a o něco aktivnější byli celkem překvapivě hosté. Ti přidali na napadání, a tak to měli domácí mnohem těžší s usazováním se v útočné třetině. Ve druhé třetině už měl rovněž více práce Alexander Salák v brance Sibiru. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet v poslední dvacetiminutovce.
    Stav po druhé třetině 2:1.
    Třetí třetina začne přibližně v 15:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:39
    Domácí už víceméně jen vyhazují puky na soupeřovu polovinu.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Zakázané uvolnění hostí.

38:39
    Sannikov se dostal jen kousek za modrou čáru a ihned byl napadán.

37:57

37:38
    Domácí zatím drží soupeře pod tlakem, ale poněkud tomu chybí střelba.

37:00
    Před Engrenem byl veliký provoz, ale hostující brankář i tak vykopl ránu od modré čáry.

36:40
    Sibir se teprve nyní dokázal usadit v útočném pásmu a začíná s přesilovkovou kombinací.

35:57
    Vsevolod Sorokin (SPM) je vyloučen za podražení.

35:54
    Kotouč opustil hrací plochu a my budeme svědky vhazování ve středním pásmu.

35:42
    Zakázané uvolnění domácího celku.

35:05
    Šmeljov se proháčkoval až před Saláka, ale tam mu někdo ještě klepl do hole, a tak zakončení nepřišlo!

34:15
    Šafigulin vypálil nepříjemně z levého kruhu a Salák viděl jeho ránu až na poslední chvíli! Nakonec ale dokázal vyrazit lapačkou.

33:50
    Domácí fanoušci se hlasitě dožadují branky, ale jejich tým nedokázal udržet útočné pásmo.

33:40
    K Monjovi u zadního mantinelu přistoupili hned tři soupeři, a tak domácí útočník nedokázal udržet puk.

33:07
    Salák teď rozhodně nemá jednoduchou práci, protože hosté mu téměř neustále cloní.

32:02
    Butuzov číhal před brankovištěm na přihrávku, ale nakonec mu někdo sáhl do bekhendové střely!

31:34
    Hosté díky rychlému a důraznému přístupu získali puk a můžou uhánět na Saláka.

31:04
    Domácí opět nedokázali přejít útočnou modrou čáru. Hosté ve druhé třetině zlepšili napadání.

29:52
    Domácím se nabízelo přečíslení tří proti dvěma, ale do Kopejkinovy zpětné přihrávky se vrhl Šmeljov, který zabránil bezprostřednímu ohrožení branky!

29:32

28:41
    Gilroyovu ránu od modré čáry obětavě zblokoval Sannikov, který následně vyhazuje.

28:17
    Leščenko si vybruslil od pravého mantinelu na pravý kruh a vypálil zápěstím, jenže Salák měl lapačku přesně tam, kde měla být.

27:43
    Domácí úspěšně vyhazují kotouč až za brankáře Engrena.

27:32
    Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Alexej Kopejkin.

27:12
    Sorokin hledal křižným pasem spoluhráče, ale přihrál značně nepřesně.

26:23
    Salák měl naprosto zakrytý výhled, ale i tak kotouč skončil na jeho nataženém betonu!

25:56
    Ridderwall nedokázal přejít přes bránícího hráče a hra se otáčí zpět k Salákově brance.

25:37
    Po rychlém protiútoku hostí raději Salák přerušuje hru. Radulovovův bekhend skončil přímo v jeho lapačce.

25:05
    Sibir se hnal ve třech proti dvěma a nakonec zakončoval z druhé vlny Gubin. Ten si ale na Engrena nepřišel.

24:27
    Ullström si vysloužil hlasitý potlesk za obětavý pád do střely.

23:55
    Bodrov si chtěl obhodit obránce a zamířit k bráně, jenže si zapomněl puk za sebou.

23:35
    Další akci zakládal Potapov, který ale nestihl dlouhý puk a po icingu se hra vrátí před Engrena.

23:23
    Šalunov přejel do postavení mimo hru a akce domácích je pozastavena.

22:55
    Hosté jsou nyní hodně aktivní před Salákem, ale zatím pouze obstřelují jeho branku.

22:47
    Salák kryje Radulovovu střelu z levé strany a raději přeruší hru.

21:59
    Wellman střílel od modré čáry, ale puk byl zastaven skrumáží před brankou. Následně už domácí obrana nepustila nikoho z hostí k dorážce.

21:35
    Ridderwall pálil ze slibné pozice z mezikruží, ale Engren je tentokrát připravený.

21:25
    Až nyní se hráči Sibiru usazují v útočném pásmu.

20:42
    Hosté přicházejí od úvodu druhé dvacetiminutovky s aktivním forčekingem. Ani jeden z týmů se zatím nemůže usadit v útoku.

20:04
    Domácí na úvodním buly druhé části úspěšnější a vyrážejí vpřed.

20:01

První třetina je za námi. Domácí do ní měli výborný vstup, když hned ve druhé minutě dokázal přesně pod horní tyč vypálit Maxim Ignatovič. Poté domácí soupeře dlouho do ničeho nepouštěli, ale to se změnilo přibližně v patnácté minutě, když si Spartak vytvořil obrovský tlak a vybojoval si přesilovou hru. Tu dokázal využít Maxim Potapov, který dorážel kotouč za ležícího Saláka. Domácí se ovšem nechtěli spokojit s vyrovnaným stavem, a tak ještě v poslední minutě využil dobrého clonění Ivan Vereščagin, který opět vrátil vedení Sibiru.
    Stav po první třetině 2:1.
    Druhá třetina začne přibližně ve 14:23.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    19:12. Ivan VEREŠČAGIN - 2:1

19:12
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí chtějí jít do kabiny ve vedení! Engren zůstával poněkud zmatený po Vincourově střele, a tak český útočník vrátil zpět na modrou čáru, odkud využil dobrého clonění IVAN VEREŠČAGIN, který prostřelil finského gólmana. Asistence: Tomáš Vincour a Stepan Sannikov.

19:10
    Hra se vrátí zpět před Engrena po zakázaném uvolnění Spartaku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:26
    Žafjarov pálil zpoza obránce, ale Engren vykopl betonem včas.

18:01
    Vyrovnávací branka přidala hostům evidentně hodně sil. Domácí mají nyní větší problémy s přechodem do útoku.

17:28
    Sannikov byl rychle napadán, a tak jen nahodil kotouč za Engrenovu bránu. Tam se ale k puku dostali hráči Spartaku.

16:54
    Hosté už se mohli znovu hnát na branku, ale Toluzakov dostal přihrávku do ofsajdu.
    16:17. Maxim POTAPOV - 1:1

16:17
    Spartak právě vstřelil branku!
    Hosté si vytvořili obrovský tlak před brankovištěm a Alexander Salák už zůstával ležet na břiše, když se puk vykutálel za jeho zády u tyče, kde už měl jednoduchou práci s dorážkou MAXIM POTAPOV. Asistence: Igor Levickij.

15:35
    Sergej Gimajev (SIB) je vyloučen za podražení.

15:23
    Hosté si teď vytvořili veliký tlak, ale Salák je zatím jistý. Nyní si poradil s Wellmanovou střelou.

14:39
    Lukáš Radil se dostal k dorážce bezprostředně před brankovištěm a dobře si všiml, že Salák má odkrytý kus u vzdálenější tyče! Domácí gólman ještě předvedl fantastický skok, ale hostující útočník netrefil poskakující kotouč ideálně a nezasáhl branku.

14:12
    Radil si sjel na vrchol pravého kruhu a vypálil ostře zápěstím, jenže jeho rána byla zpomalena někde v chumlu těl, a tak už jen pomalu doklouzala k Salákovi.

13:56
    Wellmanovo nahození nemohlo nadělat Salákovi žádné potíže. Domácí gólman raději přikryje puk před dotírajícím Leščenkem.

13:03

12:40
    A zničehonic je tu obrovská šance! Ullström se dokázal uvolnit na středu a poté už stál tváří v tvář Engrenovi, kterého ale napálil pouze do připravené lapačky!

12:10
    Stejně tak naložil s kotoučem i Tatalin, který odjíždí střídat.

11:44
    A ani nyní se domácí nedostali před Engrenovu bránu! Levickij v pádu zachytil kotouč a vyhazuje.

11:24
    Domácí se nedokázali usadit v útočné třetině a hosté prudce vyhodili. Nyní je navíc pískán Sibiru ofsajd.

11:03
    První přesilová hra pro domácí tým. Vsevolod Sorokin (SPM) je vyloučen za podražení.

10:23
    Engren musel čelit tvrdé ráně od modré čáry, ale před dotírajícím Vincourem dokázal skrýt kotouč.

09:41
    Tentokrát se provinili zakázaným uvolněním hráči Spartaku.

09:24
    Gilroy dokázal nahodit puk do útočné třetiny, ale tam se hosté opět dlouho neohřáli.

08:49
    Dlouhá rozehrávka domácím nevyšla a hra se vrátí zpět před Saláka po odpískaném icingu.

08:22
    Radil nepříjemně clonil Salákovi, ale ten si i tak dokázal poradit s Leščenkovou střelou.

08:04
    Menšikov už nezachytil kotouč v útočném pásmu a je pískán další ofsajd.

07:48
    Alexejev mířil z levé strany mezi Engrenovy betony, ale hostující brankář dokázal včas pokrýt nebezpečný prostor.

07:39
    Zakázaným uvolněním se provinil domácí tým.

07:25
    To samé ale zastavuje na druhé straně i Sibir. Šumakov přejel do ofsajdu.

07:11
    Pobyt hostí před Salákovou brankou zastavuje ofsajd.

06:38
    Domácí předvedli výborný přechod do útočné třetiny a Ullström pálil od pravého mantinelu. Engren ovšem dokázal vyrazit.

05:47
    Hráči Sibiru nepouštějí soupeře téměř vůbec do vlastního pásma. Salák tedy nemá mnoho práce.

05:10
    Hostům se rozhodně nedá upřít tvrdá hra, kterou nyní praktikuje Sorokin.

04:20
    Další veliký závar před finským gólmanem vyvolal David Ullström, který dorážel, ale Engren tentokrát nepustil puk ze své moci.

04:06

03:50
    Domácí zvládají oslabení s obrovským přehledem.

03:12
    Ani tentokrát hosté neprošli za modrou čáru.

02:52
    Hosté se dostali do útočné třetiny, ale dlouho tam nepobyli. Genoway musí sbírat puk za vlastní bránou.

02:30
    Ridderwall se toho nezalekl a v oslabení se vydal do útoku, díky čemuž vybojoval vhazování před Engrenem.

02:15
    Domácí rychle vyhazují kotouč a vyhánějí soupeře z vlastního pásma.

02:06
    Maxim Šalunov (SIB) je vyloučen za podražení.
    01:53. Maxim IGNATOVIČ - 1:0

01:53
    Domácí jdou rychle do vedení! MAXIM IGNATOVIČ dostal zpětnou přihrávku na levý kruh, tam si připravil střelu a pěknou ranou s příklepem umístil kotouč do protějšího růžku Engrenovy brány! Asistence: Stepan Sannikov.

00:59
    Engren už se musel mít na pozoru proti střele Ridderwalla. Kotouč končí v rohu kluziště.

00:28
    Gilroy neměl kudy hrát, a tak pouze nahodil za českého gólmana.

00:05
    Zápas nám započal, hosté se dostali ke kotouči, ale dlouho u něj nevydrželi.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny na modrých čarách. Nyní si vyslechneme hymnu Ruské federace.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Menšikov, Ignatovič, Gimajev, Naumov – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Sannikov, Vincour, Butuzov – Žafjarov, Gubin, Šalunov

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Dyblenko, Gilroy, Genoway, Tatalin, Jermakov, Sorokin, Ablajev – Bodrov, Potapov, Šmeljov – Wellman, Leščenko, Radil – Radulov, Toluzakov, Šafigulin – Ipatov, Vasiljev, Levickij – Voronin

Rozhodčí: Jeřábek, Kadyrov – Misjur, Palej.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

Vladimír Roth (SIB)
    Alexander Salák (SIB)
    Tomáš Vincour (SIB)
    Lukáš Radil (SPM)

Zato hosté se v letošní sezóně zatím hodně trápí. Spartak zvítězil v letošní sezóně pouze v prvním zápase a to ještě až 4:3 v prodloužení proti Minsku. Vzápětí už ale následovaly prohry. 2:5 proti městskému rivalovi CSKA, 1:3 proti Togliatti, 2:5 proti Nižnímu Novgorodu a v posledním případě ještě těsná porážka 1:2 proti Novokuzněcku. Tyto výsledky aktuálně řadí Spartak až na poslední – čtrnáctou – příčku v Západní konferenci.

HK Sibir Novosibirsk

Domácí za sebou mají úvodních pět zápasů letošního ročníku KHL. V prvním utkání hráli s Dynamem Moskva vyrovnaný zápas, ve kterém nakonec padli 3:4 v prodloužení. První vítězství si ale hráči Sibiru připsali hned vzápětí proti Viťazu, který porazili vysoko 5:1. Druhou porážku v sezóně schytali domácí na ledě Záhřebu, kde padli 2:4. Poté se ale výkony týmu opět zvedli a byla z toho výhra 3:2 nad Slovanem Bratislava. V posledním utkání předvedl Alexander Salák fantastický výkon proti svému bývalému klubu a i díky němu uspěl Novosibirsk nad SKA Petrohrad 5:2. Sečteno podtrženo, domácím zatím patří čtvrtá příčka ve Východní konferenci.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dnešního zápasu Kontinentální hokejové ligy mezi týmy HK Sibir Novosibirsk a Spartak Moskva. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Filip Ardon

Branky a nahrávky: 2. Ignatovič (Sannikov), 20. Vereščagin (Vincour, Sannikov) – 17. Potapov (Levickij)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Vereščagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Menšikov, Ignatovič, Gimajev, Naumov – Monja, Kopejkin, Ullström – Šumakov, Ridderwall, Okulov – Sannikov, Vincour, Butuzov – Žafjarov, Gubin, Šalunov

Rozhodčí: Jeřábek, Kadyrov – Misjur, Palej