HFK Olomouc – Líšeň 0:0 (kon.) | Hlučín – Vel. Meziříčí 2:0 (kon.) | Hulín – Mohelnice 1:1 (kon.)
Prostějov – Břeclav 3:2 (kon.) | Třebíč – Zlín B 0:1 (kon.) | Vítkovice – Vyškov 2:1 (kon.)
1. HFK Olomouc
0:0 (0:0)
SK Líšeň 2019
Sobota 12.09.2015, 14:30 • Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst. • Moravskoslezská fotbalová liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Po šesti kolech třináctá 1. HFK Olomouc přivítá zatím poslední SK Líšeň. Výkop je v půl třetí!

Domácí 1. HFK Olomouc zatím vyhrála pouze jednou a to 4:1 nad Mohelnicí, která je v tabulce ještě za Olomoucí. A bodík si připsala za remízu s Velkým Meziříčím.

Hosté z Líšně dokázali z pěti zápasů vybojovat pouhé tři bodíky za výhru nad Zlínem "B".

1. HFK Olomouc: Mucha – Bernard, Kotouč, Buček, Kováč, Šteigl, Rozsíval, Danis, Grézl (C), Kucharčuk, Heinz (C)
    Náhradníci: Nuer, Vodička, Boscato

SK Líšeň: Záleský – Král, Drábek, Čampa (C), Matějka, Schneider, Weber, Stehlík, Ovsepjan, Matoušek, Milotínský
    Náhradníci: Sedmidubský, Leasure, Lontras, Vejmělek

Rozhodčí: Černý Josef – Sedláček Tomáš, Svoboda Radek.

Hráči již nastupují na hrací plochu.

Domácí dnes obléknou černo-bílou kombinaci dresů a hostující tým přijel celý v červeném.

Výkop budou mít domácí!

1

2
    Kombinace hostů končí po příliš vysoké přihrávce v zámezí.

3
    Bernard špatnou přihrávkou ztratil míč ve středu hřiště, ale celá akce Líšně skončila obraným zákrokem olomoucké obrany před pokutovým vápnem Muchy.

4
    Ve velká šanci se objevil jeden z domácích útočníků, který hlavičkoval z malého vápně zcela osamocen, ale gólman Záleský skvělou robinzonádou míč vytěsnil na roh.
    4. Záleský perfektním zákrokem zneškodnil hlavičku jednoho z domácích fotbalistů!

4
    Rohový kop neznamená pro Muchu žádné nebezpečí.

5
    Tečování střela domácích končí vedle. Roh pro Olomouc.

5
    I na podruhé si dokázala hostující obrana poradit bez problémů.

6
    Olomoucký centr pravé strany končí pouze na třetím rohovém kopu v řadě.

6
    Ani třetí roh domácích nepřináší šanci vstřelit gól.

9
    Po dlouhé době se k míči dostávají hosté z Líšně a postupným útokem se snaží vstřelit první gól utkání. Zatím marně.

12
    Za postranní čáru odkulhává Matoušek a bude potřeba ošetření. Následný centr Schneidera ze standardní situace prolétá celým vápnem.

12
    Za faul na Matouška si odnáší žlutou Danis Štefan (1. HFK Olomouc).

13
    Standardní situaci uvidíme také na druhé straně.

13
    Hosté se ubránili za pomocí dalekého nákopu.

14
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Matoušek, přichází Lontras.

15
    Tak zranění Matouška bylo na tolik vážné, že bylo potřeba střídání.

17
    Nepřesný odkop Záleského končí v autu.

18
    Nyní přebírá iniciativu domácí, ale z tohohle mini tlaku si zatím šanci nevypracovali.

20
    Máme za sebou dvacet minut a viděli jsme pouze jednou velkou šanci. Jinak se zatím jedná o méně atraktivní duel.

22
    Záleský svým výkopem opět uvede míč do hry.

23
    Nepřesná malá domů končí v zámezí a uvidíme první rohový kop Líšně.

23
    Z rohového kopu není nic.

26
    Na hřišti nyní vidíme spousta nepřesností, které neprospívají plynulosti hry.

27
    Střela domácích zpoza vápna končí vysoko nad hostující bránou.

28
    Dlouhý výkop Muchy prodlužuje líšeňský stoper hlavou až k Záleskému.

30
    Ve třicáté minutě uvidíme další roh hostů.

30
    Centr se dostal na malé vápno, kde jeden z domácích hlavičkuje ven z vápna a vlastně tak založil protiútok Olomouce.

31
    Ten ale zastavuje hostující obránce, který se dokázal rychle vrátit a zachytit velmi špatnou přihrávku domácích. Z hlediště se ozývá pískot. Tohle mohla být dobrý šance pro HFK.

32
    Další rohový kop Líšně.

32
    Centr se točil do brány, ovšem Mucha se nenechal překvapit a míč vyráží.

32
    Hosté se dostali ke střele na hranici vápna a po bloku domácích se dožadují penalty za hraní rukou, ale rozhodčí Josef Černý nechává hru plynout bez přerušení.

36
    Hra se nyní odehrává převážně ve středu hřiště.

39
    Žlutou kartu dostává Jindřich Stehlík (SK Líšeň).

39
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Matějka, přichází Vejmělek.

42
    Muchy nyní musel zasahovat proti pokusu o přelobování z pravé strany.

44
    Rohový kop pro zatím lehce aktivnější Líšeň.

Weber se po rohovém kopu dostal k míči a po otočce se ho pokusil opět nacentrovat do vápna, ale domácí obrana je zatím bezchybná a ani nyní nechybuje.

45

Hlavní rozhodčí Černý nenastavil ani minutu a tak nám právě skončil první poločas, ve kterém jsme kromě jedné velká šanci domácích neviděli téměř žádnou větší fotbalovou akci. Kaňkou prvního poločasu je především zranění hostujícího Matouška, který musel být vystřídán, ovšem podrobnosti jeho zdravotního stavu zatím neznáme.

Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
    .

46

46
    Druhý poločas zahájili výkopem hosté z Líšně.

47
    Hned na začátku druhé půlky uvidíme rohový kop Líšně.

48
    Centr bez problémů sbírá Mucha.

49
    Druhý rohový kop hostů ve druhém poločase přináší pouze další tedy třetí roh Líšně ve druhé půlce.

50
    Ten již domácí odvrací do bezpečí.

52
    Druhý poločas zahájila Líšně aktivně a přináší jí to další šanci v podobě přímého volného kopu.

53
    Ten ale stejně jako ostatní příležitosti končí stejně. Bez gólu.

53
    Uvnitř pokutového vápna se uvolnil jeden z hostů a po krásné přihrávce mohl vstřelit úvodní gól, ale vystřelil pouze po zemi doprostřed, kde byl připravený Mucha.
    53. Mucha si poradil s rychlou kombinací hostujících fotbalistů.

54
    Na druhé straně chtěli domácí penaltu po kontaktu gólmana s útočícím hráčem.

55
    Z dvaceti metrů napřáhl Weber a donutil Muchu ke krásné robinzonádě.
    55. Tomáš Weber se dostal ke střele zpoza vápna, Mucha se však prezentoval dalším výtečným zákrokem.

56
    Po faulu na hranici vápna si Král (SK Líšen) odnáší žlutou kartu.

57
    Ex-reprezentant Marek Heinz to zkusil technicky, ale střela šla nad.

62
    Krásnou střelou ze třiceti metrů si Mucha poradil opět bravurní a efektivním tygřím skokem.
    62. Mucha vytáhl mimo tři tyče i dalekonosnou ránu Arutjuna Ovsepjana.

65
    Jak aktivně druhý poločas začal tak také začínat opět uvadat, ale již nyní můžeme zcela upřímně říci, že druhý poločas je mnohem lepší než ten první.

66
    Míč měl Mucha, který ale špatným odkopem daruje aut hostům.

70
    Ani teď to není gól pro hosty. Tváří tvář Mucha vychytal střelu z první!
    70. Vejmělek pálil z první, Mucha opět skvěle zasáhl!

Dnešní utkání sleduje 90 diváků.

74
    Grézlovi se nepodařilo odkopnout míč na poprvé a tak lehce zahrál domácím fanouškům na nervy, ovšem na podruhé již svoje zaváhání napravil a domácí fanoušci tak můžou být opět v klidu.

77
    Po delší době se také domácí tým dostal do útoků, ale po lehčím závaru ve vápně končí míč v zámezí a je z toho pouze výkop od branky.

79
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Ovsepjan, přichází Leasure.

80
    Do konce základní hrací části zbývá deset minut a my uvidíme rohový kop hostů.

81
    První ofsajd Líšně v tomto zápase.

82
    Stehlík se dokázal uvolnit na pravé straně, ale to bylo vše co dokázal. Poté míč ztratil.

84
    Nejprve Mucha vytáhl další skvělý zákrok proti střele ze třiceti metrů a následná dorážka sice skončila v síti, ale rozhodčí má zdvižený praporek a gól nemůže platit kvůli ofsajdu.
    84. Mucha parádně vyrazil další střelu z dálky, následný gól neplatí kvůli ofsajdu.

85
    Tento zápas stál hráče hodně sil a na hřišti přibývají hráči co mají problémy s křečemi.

86
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc: ze hřiště odchází Buček, přichází Boscato.

88
    Po kontaktu s útočníkem se na zemi ocitl Mucha, ale vypadá, že je pouze otřesený a hra bude zanedlouho pokračovat.

89
    Brejk domácích končí střelou vysoko a daleko pryč.

90
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

90+1

Ve druhém poločase byla Líšeň aktivnější, ovšem hraje se na góly a ten jsme neviděli ani jeden a oba týmy si tak rozdělí po bodu.

To je od nás vše! Děkuji za pozornost a těším se na Vás u další onlajn přenosů. Karel Milec (16:21:28)