Litvínov – Sparta 3:2 (1:0 po s.n.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Liberec – Třinec 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 3:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 5:2 (kon.)

Třinec právě vstřelil branku!
    Teď si gólman Liberce vybral slabší chvilku. DAVID NOSEK na něj vyslal docela nenápadnou střelu, kterou Lašák pouští za svá záda. Závěr utkání se nám tak dramatizuje!

48:11
    Že faulovat se nevyplácí na vlastní kůži nyní zakusil Šimek, za faul kolenem si odsedí dvě minuty. Třinec tak má příležitost snížit na rozdíl jediné branky.
    45:55 Michal ŘEPÍK - 2:0

45:55
    Liberec právě vstřelil branku!
    Souhru jako z učebnice nyní předvedli obě nové liberecké posily. Birner Michalu ŘEPÍKOVI naservíroval nádhernou přihrávku, kterou nešlo usměrnit nikam jinam, než mezi tyče.

30:32
    Tygři se budou muset bránit znovu, dvě minuty za držení hole si totiž jde odpykat Ševc.

28:49
    Tak to byla nádhera a drzost zároveň, co si nyní Liberečtí v oslabení dovolili. Výlet do pásma Třince nebezpečnou střelou zakončil Špaček. Jeho aktivitu náležitě ocenilo i publikum.

27:26
    Oceláři si zahrají svou první přesilovku v utkání. Dvě minuty si za sekání odsedí Jan Stránský.

23:45
    Další přesilovka pro domácí, za držení hole si dvouminutový trest jde odpykat Jakub Klepiš.

21:04
    Smůla a především tresty se Třineckým lepí na paty. Za hákování si dvě minuty odsedí Rostislav Klesla.

19:35
    Velká příležitost pro domácí! Hosté špatně střídali a Liberec si zahraje dvojnásobnou přesilovku.

19:04
    Máme tu první trest v utkání. Na dvě minuty si na trestnou lavici za vysokou hůl sedne třinecký Milan Doudera.
    12:41 JONÁK - 1:0

12:41
    Tak to se povedlo! Liberečtí právem těží z vyšší aktivity. Pěknou akci nám sehrálo trio Špaček, Lakatoš a Jonák. Prvně jmenovaný obkroužil klec, zpoza ní do předbrankového prostoru nahrál Lakatošovi, jenž kotouč vyslal na volného JONÁKA. Ten následně s centimetrovou přesností zavěsil přímo pod víko. Gól však rozhodčí s konečnou platností potvrdili až po zhlédnutí videozáznamu.

07:10
    Teď měli domácí kliku! Do samostatného úniku se totiž dostal Polanský, puk ale netrefil ideálně a Lašák se zneškodněním jeho střely moc práce neměl. Viděli jsme zatím vůbec největší šanci v utkání.

Martina Svitáková

Branky a nahrávky: 13. Jonák (Lakatoš, Špaček), 46. Řepík (Birner) – 58. Nosek (Polanský)

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk "C", Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček.
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla "C", Nosek, Doudera M., Hrabal, Linhart, Adámek, Doudera L. – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Rákos – Cienciala, Matuš, Jašek – Chmielewski.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Petr Úlehla – Jiří Ondráček, Josef Špůr