Žilina – Zvolen 2:1 (kon.) | Banská Bystrica – Skalica 3:0 (kon.) | Nitra – Trenčín 3:1 (kon.)
Košice – Poprad 5:1 (kon.) | Piešťany – Martin 5:2 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
HK VITAR Martin
sk Neděle 27.09.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Tipsport liga má rozbeh za sebou a už je v pravidelnom zápasovom kolotoči. V Piešťanoch si dnes skrížia hokejky domáci Havrani s hokejistami Martina, toho času susedia v tabuľke.

Gudasovi zverenci majú hojdačkové výsledky, výhra sa strieda s prehrou. Najcennejším skalpom je výhra na ľade majstra z Košíc, ktorý sa na začiatku sezóny borí s krízou. To však víťazstvo pred sezónou podceňovaného tímu neznižuje. Doma si zatiaľ Havrani pripísali výhru (nad Žilinou 4:2) a jednu prehru (s Nitrou 1:4). V piatok sa naprázdno vrátili spod Pustého hradu (0:2), isto by teraz na tie hojdačkové výsledky radi nadviazali tromi bodmi. Produktivite Piešťancov zatiaľ vládne Marcel Holovič (0+5).

Piešťany sú na 7. mieste tabuľky, so skóre 13:13 a ziskom 9 bodov.

MHC Martin
    V Martine mali podobne rušné leto ako v Piešťanoch. Tiež bola v hre neúčasť v lige. Všetko sa našťastie vyriešilo a tradičný tím nechýba. A počína si celkom dobre, o body obral dvoch najväčších favoritov súťaže, aspoň teda papierových, Banskú Bystricu (2:1sn), aj Košice (3:2sn). Martinčanom prospieva prítomnosť osobnosti akou je Rastislav Špirko, ktorý aj vedie klubovú produktivitu s bilanciou 4+2.

MHC Martin je na 6. mieste, skóre 12:11 a s 9 bodmi.

Zápas by to mal byť vyrovnaný a z hľadiska pohľadu na tabuľku aj celkom dôležitý. Hoci je ešte len v podstate začiatok ligy.

Kto teda môže, nech ide na štadión, liga divákov potrebuje, kto nie, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Filip (C), Gachulinec, Petráš, Belluš, Šimíček – Brňák (A), Hluch, Ručkay, Holovič, Filo – S. Hudec, Gipters, Kučera, Brancis, Balej (A) – Krotov, F. Hudec, Hrehorčák, Tomčák, Tibenský
    Tréner: L. Gudas

MHC Martin: Dzubina – Tabaček (A), Matejka, T. Varga (C), Špirko, Pokrivčák – Dlouhý (A), Dvořák, Kokavec, Murček, Surovka – Jáchym, Bačík, Rusina, Dírer, Rzavský – Vyskoč, Trávniček, Kabáč, Rufati, Jurášek

00:20
    Martinčania v náznaku prečíslenia 3 na 2, poctivo sa vrátil ešte Šimíček a zachytil prihrávku na Vargu.

00:24
    2 min. Pokrivčák (MAR), hákovanie.

01:02
    Piešťanom sa zatiaľ nedarí na dlhšie dostať do pásma.

01:17
    Balejov príklep od modrej, ale z uhla. Dzubina mal odkrytý výhľad a pohodlne puk chytá. Buly.

01:39
    Vyhodený puk, až za Rybára. Domáci majú ešte 45 sekúnd početnej výhody. A nezdá sa, žeby ju využili.

02:18
    Belluš prešiel po pravom krídle do pásma a nahodil puk po ľade na Dzubinu. Puk v lapačke, buly.

02:30
    Martin v plnom počte, presilovka nebezpečná nebola. Ešte sa asi zahrievajú korčule.

02:47
    Vhadzovanie pred Rybárom.

03:28
    Holovič prebral puk na modrej, tiesnený triafa iba bočnú konštrukciu, následne ale Piešťany pritlačili súpera, tutovku mal na hokejke Martin Filo, ktorý sám pred Dzubinom nezvládol bekendový blafák.

04:50
    Piešťany dali gól!
    RICHARD FILIP otvára skóre. Petrášove nahodenie sa odrazilo medzi kruhy, kde nakorčuľoval kapitán Havranov a príklepom prestrelil Dzubinu.

Asistencia: Šimíček, Petráš.

05:54
    2 min. Krotov (PIE), zdržiavanie hry.

Krotov bekendom poslal puk na tribúnu a ide si oddýchnuť.

07:31
    2 min. Balej (PIE), krosček.

Veľký tlak hostí, dva krát takmer gól a teraz si krátko zahrajú 5 na 3, po faule Baleja.

08:28
    2 min. Rzavský (MAR), nešportové správanie.

No a pomer síl sa teraz vyrovnal, dojazd do Rybára si Rzavský odsedí. Zasneženie brankára.

09:48
    40 sekúnd presilovky Piešťan ešte. Chvíľu predtým v šanci
    Martinčania, strelu jedného z útočníkov z pravého kruhu kryl Rybár.

10:40
    Už sa hrá 5 na 5.

11:24
    Varga zabojoval za bránkou Rybára, Martinčania sa držia v pásme a po peknej kombinácii to bol práve Varga, ktorý mohol pri ľavej tyčke skórovať, Rybárov betón bol proti.

11:45
    2 min. Krotov (PIE), seknutie.

Tak Krotov si štatistiku pobytu na trestnej obohacuje o ďalšie dve minúty. Bol to ale dôsledok tlaku Martinčanov.

12:40
    Hostia sa držia v pásme dlho, nebezpečnú strelu vyslal Jáchym od modrej.

13:07
    Myslím, že to bol Rzavský, ktorý chcel za bránkou vyskúšať Granlundovu (Sýkorovu) fintu, ale domáci obrancovia jeho úmysel rozpoznali a nedovolili mu nabrať puk na čepeľ.

13:47
    Piešťany v plnom počte, ale dobrá presilovka Kosačiek.

14:27
    Aj taký je hokej. V čase prevahy hostí presne prihral Filo z vlastnej modrej na útočnú do brejku JAKUBOVI RUČKAYOVI, ktorý svoj nájazd zakončil blafákom medzi nohy brankára a zvyšuje na 2:0. A zrušil tak aj signalizovaný trest.

Asistencia: Filo, Hluch.

14:40
    Vhadzuje sa popri Rybárovej lapačke. Skončil v nej nahodený puk z uhla.

15:26
    Špirkova formácia pritlačila pred Rybárom, tečovaná strela spoza kruhov končí na ochrannej sieti. Dobre v defenzíve Belluš s Filipom. Špirkova formácia vie spraviť prievan.

16:19
    Brancis vystihol Rzavského prihrávku z krídla, prešiel do útočného pásma, prenechal Kučerovi, jeho nahodenie pokryl pred Balejom Dzubina. Buly.

16:30
    Murček z ľavého krídla vyskúšal Rybára príklepom. Buly.

17:19
    Dlouhý pri mantineli mazácky odstavil Hrehorčáka.

17:39
    Matejka vystrelil zo stredného pásma. Vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.

17:45
    Po vyhratom buly Matejkovo nahodenie a teč pred bránkou. Špirko (alebo Varga) však stečoval na horné sito. Buly v strednom pásme.

18:25
    Ručkay pri chuti. Brejk 2 na 1, ideálna prihrávka Ručkaya Holovičovi, ktorý to chcel zakončiť zasekávačkou a zasunutím puku do prázdnej. Dzubina dobre zareagoval a betónom puk zastavil.

19:11
    Aktívny je aj Rzavský, 1 na 1 proti Giptersovi si ale netrúfol a len vystrelil spoza domáceho obrancu.

19:45
    Buly pred Rybárom, Murček proti Brancisovi.

19:50
    Murček úspešný, Dlouhý poslal puk do ohňa, k odrazenému sa dostal ešte Surovka, ale jeho pokus zblokovali brániaci hráči.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine je stav 2:0, po góloch Filipa a Ručkaya. Pre hostí azda trochu krutý výsledok, domáci sú zatiaľ efektívnejší. V Piešťanoch sa hrá pozerateľný hokej.

Druhá tretina začne asi o 18:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Belluš na buly úspešný, Piešťany v pásme. Ale nie na dlho a iba v rohu.

20:33
    2 min. Petráš (PIE), nedovolené bránenie v hre.

21:13
    Šikovný teč Murčeka pred bránkou, Rybár stále drží stiahnutú roletu.

22:03
    Martin dal gól!
    A už to nie je pravda. Za pravým kruhom napriahol Dírer, Rybárovi výborne clonila hneď dvojica Martinčanov a tak puk skončil v sieti. Netečovaný, takže gól si pripisuje MATEJ DÍRER.

Bez asistencie.

23:21
    Puk sa dostal mimo ľad, buly v strednom pásme.

23:39
    Dobrá práca Šimíčka, nedovolil Dzubinovi rozohrať a z odovzdaného puku vyrobil buly v útočnom pásme.

24:10
    Murčekova nebezpečná strela, Rybár vyrazil lapačkou a puk odpálil Filip.

24:30
    2 min. Holovič (PIE), vysoká hokejka.

Domáci pomerne často zohrievajú trestnú lavicu.

24:56
    Na modrej napriahol Jáchym, ale včas mu do strely vložil hokejku Filo a stečoval na ochrannú sieť. Buly. Martinčania ale vedia cez presilovku pritlačiť.

25:30
    Súvislý, minútový tlak, pološanca Rzavského, ale brániaca štvorka už toho má plné korčule.

26:15
    Ešte 15 sekúnd a vyčerpaných Piešťancov zachránila po Dírerovej strele tyčka.

26:46
    Piešťany teda so šťastím prečkali túto oslabovku, ale tí štyria, čo ju odohrali celú, tí asi budú ešte dlho lapať po dychu.

27:20
    Buly pred Dzubinom.

27:43
    2 min. Dlouhý (MAR), držanie.

Už asi muselo prísť vylúčenie aj na strane hostí, ale bolo dôsledkom tlaku Tomčákovej formácie.

28:04
    Holovičovu strelu zrazil Bačík na ochrannú sieť, hostia naťahujú čas aj striedaním. Buly.

28:43
    Minúta presilovky je preč, Piešťany sa poriadne nedostali do pásma. Táto činnosť dnes ide lepšie hosťom.

29:18
    Takto nejako by to Piešťany mali hrať. Pritlačili hostí, jednu šancu spálil pri ľavej tyčke Holovič, keď už niektorí dvíhali ruky, krátko nato dobrá delovka Baleja spoza ľavého kruhu, tesne vedľa.

30:33
    Po jednej príležitosti z prečíslenia na každej strane, neuspeli ani hostia, ani krátko nato domáci. Stav sa teda nemení, stále 2:1.

30:50
    Dobre hrajúci Murček pekne vysunul na ľavom krídle Kokavca, jeho strelu kryje brankár Rybár. Nasleduje buly.

31:46
    Krotovovi na modrej ušiel puk práve keď sa chystal vystreliť.

32:22
    Veterán Dlouhý si dokorčuľoval až medzi kruhy, strela mu ale nevyšla, postrádala razanciu.

32:43
    Postavenie Havrana v Dzubinovom bránkovisku, buly v strednom pásme.

33:04
    2 min. Hluch (PIE), krosček.

No, nesúhlas s verdiktami hlavného na tribúnach sa stupňuje. Každopádne presilovka Martinčanov, doteraz ich hrali veľmi dobre.

33:50
    Tabačekovu strelu zachytil Filp, vyhodil puk až k Dzubinovi a domáci prestriedali.

34:10
    Ďalšiu strelu kryje Rybár. Ešte 54 sekúnd početnej prevahy.

34:30
    Martinčania zase dokázali rozhodiť domácich, ktorí toho zase majú plné zuby, vďaka dobrý obranným zákrokom Brancisa a Hudeca ale odolali. Výborné presilovky.

35:23
    No ale efektivita je dnes na domácich hokejkách. Balej dotiahol puk do pásma, už jeho nahodenie si takmer zrazili hostia do brány, tlak ale pokračoval, presná prihrávka dobre hrajúceho Ručkaya od mantinelu na MARCELA HOLOVIČA, ktorý z náprahu, z hranice pravého kruhu prestrelil Dzubinu.

Asistencia: Ručkay

36:22
    Tabačekove nahodenie vyrazil spoľahlivý Rybár.

36:40
    Tabaček našliapol vo vlastnom pásme, na útočnej modrej ho ale zastavil Filip.

37:22
    Poslednú minutku mali puk na hokejkách hlavne Piešťany, ale bez nejakej príležitosti na skórovanie.

37:57
    Tomčák skúsil prekvapiť Dzubinu spoza bránky, ten si dal pozor.

38:19
    Brejk Piešťan 2 na 1, s koncovkou Hrehorčáka do protipohybu brankára, nanešťastie pre Havranov, Hrehorčák netrafil bránku, puk mu nesadol ideálne.

39:48
    Dnes opäť chválený Jakub Ručkay. Zobral si puk v strednom pásme, po ľavom krídle si povozil dvoch brániacich hráčov, prešiel poza bránku, prihral na modrú Brňákovi, ktorého nahodený puk presne tečoval MARCEL HOLOVIČ a zvýšil na 4:1.

Asistencia: Brňák, Ručkay.

Pre hostí je to krutý výsledok zatiaľ, nie celkom zodpovedá dianiu na ľade, ale taký je hokej. V Piešťanoch veľmi dobrý hokej, v dobrej atmosfére.

Tretia tretina začne asi o 19:39.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:10
    Martin v pásme, v rohu. Na chvíľu, puk vybojoval Filip.

40:44
    Vargov prienik po ľavom krídle, nahadzoval krížom na Pokrivčáka, ale dal mu to na dlhú hokejku. Ani s Chárovou by to nechytil.

41:39
    1030 divákov. Vhadzovať sa bude pred Rybárom, ktorý zasahoval po nahodenom puku od modrej.

42:09
    2 min. S. Hudec (PIE), držanie.

42:24
    Tabačekova strela od modrej, pozorný Rybár.

42:34
    Znovu Tabaček a jeho strela, vyrazený puk netrafili ani Varga, ani Pokrivčák, a tak ho prikryl Rybár. Buly.

43:25
    A do tretice strela Tabačeka, zákrok Rybára.

43:39
    2 min. Balej (PIE), hákovanie.

30 sekúnd o dvoch hráčov, nevôľa domácich. Hráčov aj divákov.

44:11
    No, túto presilovku zahrali hostia veľmi zle. Žiadna strela, až na konci taká zo zúfalstva z hokejky Dlouhého. Rybár poľahky chytá, Piešťany vo štvorici.

44:32
    2 min. Gachulinec (PIE), krosček.

No a už sú emócie na maxime. Či za všetky tie zákroky bolo treba vylučovať, to je na posúdenie inde. Vyše minúty o dvoch hráčov početná výhoda.

44:54
    Kokavcov prienik do pásma, ale slabá strela zápästím do Rybára. Buly.

45:04
    Vyuťžitá presilovka, strelou z prvej prestrelil z ľavého kruhu Rybára TIBOR VARGA.

Ešte 1:28 presilovky a šanca na kontaktný gól.

Asistencia: Špirko, Tabaček

46:04
    Tlak hostí, tri výborné Rybárove zákroky.

46:32
    Piešťany v plnom počte. Ktovie dokedy.

47:08
    Rusinova nepodarená strela spoza kruhov.

47:42
    Icing Piešťan.

48:00
    Puk na hokejkách hráčov z Turca, do laufu ich dostali presilovky ako aj nutnosť dobiehať stratu.

48:50
    Vylučovať sa bude, myslím, že len na domácej strane. To budú zaujímavé reakcie.

48:50
    2 min. Ručkay (PIE), pästný súboj.

Tak s tými reakciami to nebolo až také horúce.

49:15
    Výborný Rybár teraz predviedol dva zákroky, Špirkovci ale dusia Havranov riadne. Dôležitá presilovka.

50:29
    Veľký tlak na unavenú domácu štvorku, Matejkovi sa ale puk odrazil od nohy a dokĺzal k Rybárovi. Piešťany môžu prestriedať. Ešte 21 sekúnd Ručkayovho trestu.

50:55
    Jáchymova strela a Dírerova dorážka, všetko rieši Rybár. Piešťany v plnom počte.

51:02
    Dobrá atmosféra na zimáku. Aj hokej.

51:22
    2 min. Gipters (PIE), pästný súboj
    2 min. Kabáč (MAR), pästný súboj.

Tak tentoraz si išli sadnúť obaja. Spravodlivo.

51:52
    Špirko si sklepol puk zo vzduchu na pravom kruhu, jeho príklep vyrazil dobre chytajúci Rybár.

52:09
    Icing hostí, po buly strela Brňáka z prvej a dobrý zákrok Dzubinu.

52:33
    Holovičovmu príklepu tesne za modrou nechýbalo veľa.

52:42
    2 min. Tabaček (MAR), seknutie.

Belluš bol faulovaný v dobrej šanci, ktorú mu peknou prihrávkou pripravil Filip.

53:13
    Dobre teraz zahrali presilovku aj Piešťany, Balejovu strelu vyrazil Dzubina maskou, pri dorážke o chvíľu neskôr mal aj trochu šťastie, že mu puk neprešiel medzi betóny.

54:22
    Ešte 20 sekúnd presilovky Piešťan, teraz nie je nebezpečná a ostane nevyužitá.

55:00
    Hrá sa v plnom počte.

55:16
    Vargova strela spoza Giptersa, krátko nato Dvořákova nad.

55:33
    10 min. Rybár (PIE), nešportové správanie.

Odsedí Kučera. Nepostrehol som čo, zrejme nejaké šťavnaté slovo.

55:48
    Icing domácich.

56:05
    Filo je silný na puku, nedal si ho vziať a vybojoval presilovku. Veľmi dôležitú v tejto fáze zápasu.

56:08
    2 min. Rzavský (MAR), seknutie.

Pre Havranov asi ani tak nie je dôležité túto presilovku využiť, ako skôr gól nedostať a priblížiť sa k trom bodom o dve minúty.

56:55
    Martinčania sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Varga to vzal na seba a prestrelil. Toto by sa ale Piešťancom stať nemalo.

57:35
    Surovka po šikovnom prieniku stredom donútil Rybára k zákroku. Presne takto by to asi domáci hrať nemali.

58:27
    Vynahradili si to už po presilovke. Krásna kombinácia Ručkaya s Filom a na konci bol MARCEL HOLOVIČ, ktorý strelou z ľavého kruhu dotiahol svoj hattrick. Ale na Ručkayovi s Filom bolo vidno, že ho chcú svojmu centrovi dopriať. Zdá sa, že je rozhodnuté.

Asistencia: Ručkay, Filo.

58:55
    Rybár si spraví do štatistiky ďalší zárez. Buly.

59:20
    Hostia v tlaku, teč Rusinu tesne vedľa tyčky.

59:35
    Z pravej strany sa natlačil pred Dzubinu Brancis, skóre ale nenavýšil. Buly, standing ovation.

59:53
    Ofsajd Piešťan, ešte teda jedno buly.

Piešťany teda porazili Martin 5:2, hoci na ľade to bolo podstatne vyrovnanejšie. O chvíľu ešte hlasy z tlačovky.

Hlasy trénerov:

Ivan Dornič (Martin): Gratulujem domácim k výhre, ale bol to veľmi vyrovnaný zápas, miestami sme mali hru pod kontrolou, hokej sa ale hrá na góly. 58:21 strely na bránu, z brankára sme spravili hviezdu. Ale každý odohral svoje maximum, porazil nás Holovič hattrickom. Dôležitý bol gól 12 sekúnd pred koncom na 3:1, to sa nemôže stávať.

Jozef Krišák (Piešťany): Ťažké hodnotenie, máme sa čo učiť. Súper mal strašne veľa presiloviek, čo nás stálo veľa síl. Musíme popracovať na tom, aby sme neboli toľko vylučovaní. Pískal sa už pomaly každý stret, to je ťažko potom strážiť emócie. Musí to byť pre nás ponaučenie. Bolo otázkou času, kedy to Holovičovi padne, dnes to prišlo.

Zápas dobrej úrovne teda rozhodol hattrickom Marcel Holovič, pre ktorého to boli prvé góly v sezóne. Výborne mu sekundoval Jakub Ručkay, dobre zachytal Rybár. Z tímu hostí si svoje uhral Špirko, aktívne hrali trebárs Murček so Rzavským.

Diváci asi budú mať ťažké srdce na rozhodcu, hoci po víťaznom zápase sa ľahšie zabúda.

Ďakujem za pozornosť, z Piešťan zase nabudúce a držme palce Saganovi. (20:40:38)

Vlado Zimányi

Branky a nahrávky: 5. Filip (Šimíček, Petráš), 15. Ručkay (Filo, Hluch), 36. Holovič (Ručkay), 40. Holovič (Brňák, Ručkay), 59. Holovič (Ručkay, Filo) – 23. Dírer, 46. Varga (Špirko, Tabaček)

HK VITAR Martin: Dzubina – Tabaček (A), Matejka, T. Varga (C), Špirko, Pokrivčák – Dlouhý (A), Dvořák, Kokavec, Murček, Surovka – Jáchym, Bačík, Rusina, Dírer, Rzavský – Vyskoč, Trávniček, Kabáč, Rufati, Jurášek

Rozhodčí: Lauff – Bednár, Gavalier