Cambuur – Alkmaar 1:1 (kon.) | Groningen – Willem II 2:1 (kon.) | Heracles – Ajax 0:2 (kon.)
Utrecht – Kerkrade 1:1 (kon.) | Eindhoven – Excelsior 1:1 (kon.)
Heracles Almelo
0:2 (0:2)
Ajax Amsterdam
Sobota 17.10.2015, 19:45Nizozemská Eredivisie • 9. kolo

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (21:41:21)

Ajax si ve druhém poločase dokázal bez sebemenších problémů udržet vedení z prvního poločasu a vyhrál na hřišti Heraclesu 2:0. Ajax se tedy udržel na prvním místě tabulky.

90+3

90+3
    Ajaxu se po rohovém kopu vedení navýšit nepodařilo. Utkání pomalu spěje ke svému konci.

90+2
    Younes předvedl krásnou individuální akci, kterou také sám zakončil. Castro se dokázal natáhnout a míč vyrazil do zámezí.

90+1
    Budou nastaveny tři minuty.

89
    Droste vyslal dlouhý centr před branku Ajaxu, kde se k míči bez problémů dostal Boer.

88
    Heracles se ještě snaží něco vymyslet směrem dopředu, ale hosté stále velmi pozorně brání.

86
    Utkání se spíše jen dohrává. U míče se nachází fotbalisté Ajaxu.

84
    Schøne vystřelil z třiceti metrů a donutil Castra k zákroku.

83
    El Ghazi si nabíhal za obranu Heraclesu, ale přesné přihrávky se od Younese nedočkal.

81
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Viktor Fischer, přichází Amin Younes.

81
    Rychlý protiútok Ajaxu rovněž gólem nekončí, i když Fischer zakončoval z dobré pozice.

80
    Po volném kopu se však před brankou Ajaxu nic zvláštního nestalo, hosté se bez problémů ubránili.

79
    Dijks předvedl úplně zbytečný faul a dostává žlutou kartu. Domácí budou zahrávat volný kop.

78
    Na hřišti se toho příliš neděje. Domácí se zkoušejí zoufale přiblížit k brance Boera, ale vůbec se jim to nedaří. Hosté kráčí pohodlně za ziskem tří bodů.

76
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Thomas Bruns, přichází Paul Gladon.

75
    Ajax nedovoluje svému soupeři vytvořit si nějaký soustavný tlak. Hosté totiž kombinují v poklidu na útočné polovině.

74
    Žlutou kartu dostává Nemanja Gudelj (Ajax Amsterdam).

73
    Domácí se dostali před branku Boera, ale ten nakonec zasahovat nemusel. Hosté pohodlně brání své dvoubrankové vedení.
    70. Schøne nasměroval přímý kop do břevna.

70
    Exekuce přímého kopu se ujal Schøne a nasměroval míč do břevna!

69
    Žlutou kartu obdržel za předchozí faul Bruns.

69
    El Ghazi se elegantně uvolnil před pokutovým územím a vynutil si faul. Přímý kop z výborné pozice pro Ajax!

68
    Ajax hraje ve druhém poločase hodně chytře a vůbec nikam se netlačí. Pokud bude takhle hrát do konce utkání, o vítězství nepřijde.

65
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Brahim Darri.

65
    Z obrovského úhlu se dostal ke střele Gosens, ale nezamířil nejlépe.

64
    Heracles se v posledních minutách velice často pohybuje na útočné polovině, ale nedaří mu dostat k zakončení.

62
    Tentokrát to s tvrdostí přehnal te Wierik a dostává žlutou kartu.

61
    Na druhé straně se dostal před vápnem k odraženému míči Bel Hassani a technickou střelou zamířil těsně vedle.

60
    Po krátkém ošetření se pokračuje ve hře.

59
    Fischer vyslal do vápna solidní centr, pro který si však došel Castro. Ten se však při výběhu srazil s jedním z obránců a zůstává na trávníku.

58
    Domácí to s tvrdostí již přehání a přichází trest. Pelupessy obdržel za svůj zákrok žlutou kartu.

56
    Domácím nyní byl upřen pokutový kop! Gudelj totiž zahrál v pokutovém území rukou, rozhodčí však tento moment přehlédl.

54
    Ve středu hřiště fauloval Fischera velmi tvrdě Bruns, jenž může být rád, že utekl karetnímu trestu.

52
    El Ghazi je dnes velmi aktivní a málem přidal svoji druhou branku. Útočník Ajaxu vystřelil z levé strany a donutil Castra k zákroku.

50
    Heracles nevstoupil do druhého poločasu vůbec dobře a neustále se brání.

48
    El Ghazi se dostal do pokutového z levé strany a pokoušel se procpat míč na střed. Ovšem jeho úmysl vystihl jeden z obránců.

47
    Hosté kombinují s míčem na útočné polovině a chtějí navýšit hned zkraje druhého poločasu své vedení.

46
    Ajax rozehrávkou zahájil druhý poločas.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:49.

První poločas ovládli fotbalisté Ajaxu, kterým se povedlo hned dvakrát skórovat a vedou zaslouženě 2:0. Heraclesu se v prvním poločase nepovedlo téměř nic.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+3
    V prvním poločase se již nic nestane.

45+2
    Domácí měli k dispozici rohový kop, po kterém branku soupeře ohrozit nedokázali.

45
    Nastaveny budou tři minuty.

44
    Domácím v tomto poločase nevychází absolutně nic a již se určitě těší na přestávku.
    42. El Ghazi selhal ve stoprocentní šanci.

42
    Ajax mohl vést o tři branky! Fischer našel přihrávkou z levé strany na malém vápně El Ghaziho, který ve stoprocentní šanci selhal.

41
    Domácí byli z nenápadné akce velmi blízko snížení. K centru z pravé strany se před malým vápnem dostal Weghorst, jemuž se nepovedlo ze vzduchu přesně zakončit.

40
    Na trávníku se přitvrzuje a to především z domácí strany.

39
    Po krátkém přerušení se pokračuje.

38
    Na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících hráčů. Hra je přerušena.

37
    Fotbalisté Ajaxu znovu mírně přidali a kombinují na útočné polovině. Nutno podotknout, že mají hosté tento duel pod kontrolou.

35
    Po dlouhé době bylo před brankou Ajaxu rušno. Domácí zahrávali rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Zomer. Jeho pokus skončil těsně vedle branky.

32
    Ajax se pochopitelně nikam netlačí a Heraclesu dělá velký problém dostat se k brance Boera.

30
    Hra má momentálně hluchou část, hraje se převážně na středu hřiště, kde se oba týmy střídají v držení míče.

28
    Gudelj se rozhodl překvapit brankáře Heraclesu střelou z pravé strany pokutového území. Ačkoliv ho doopravdy překvapil, tak míč skončil vedle branky.

27
    Domácímu trenérovi se něco nelíbilo a dostal se do slovní výměny s hlavním rozhodčím.

25
    Bazoer se opřel do míče a z dvaceti metrů protáhl Boera, který předvedl úspěšný zákrok.

24
    Domácí jsou druhou brankou zaskočeni a musí se znovu bránit. Takovýhle vstup do utkání si jistě nepředstavovali.
    22. Nemanja GUDELJ - 0:2

22
    Ajax právě vstřelil branku!
    Krásná rána ze střední vzdálenosti a Ajax vede o dvě branky. Před pokutovým územím se k míči dostal NEMANJA GUDELJ a parádní střelou poslal míč do pravé šibenice.

21
    Utkání začíná být plné emocí. Před pokutovým územím Ajaxu byl stažen k zemi Fledderus, ale faul se nepíská. To se domácím vůbec nelíbí a protestují.

20
    Na domácích tribunách propukla radost z vyrovnání, ale tu jim vzal ze svým praporkem pomezní sudí, který viděl těsný ofsajd.

19
    Ajax se po vstřelené brance zatáhl na vlastní polovinu a nechává hrát svého soupeře.

18
    Fotbalista Heraclesu odkulhal za postranní lajnu a pravděpodobně bude v duelu pokračovat.

17
    Na trávníku zůstal v nefotbalové pozici ležet Bel Hassani. Uvidíme, zdali nebude muset střídat.

16
    Heracles po inkasované brance kombinuje na středu hřiště.
    14. Anwar El Ghazi - 0:1

14
    Ajax se dostává do vedení! ANWAR EL GHAZI předvedl krásnou individuální akci, kterou nakonec krásnou střelou přetavil v úvodní branku dnešního utkání.

12
    Do menších problémů se dostal na druhé straně Boer, kterému se nepovedlo vyboxovat centr z levé strany úplně ideálně. Naštěstí pro Ajax se nikdo z hostujících hráčů k zakončení nedostal.
    10. Fischerova šance.

10
    Za obranu domácích si výborně naběhl Fischer, jenž také dostal přesný pas. Fotbalista Ajaxu se snažil překonat Castra střelou po zemi, ale tu dokázal brankář Heraclesu zneškodnit.

9
    Z levé strany se k centru do vápna dostal Schøne, ale brankář Castro míč vyboxoval do bezpečí.

8
    Ajax je již znovu před pokutovým územím Heraclesu.

7
    Domácí měli k dispozici rozehrávku volného kopu. K jeho exekuci se postavil Bruns, jenž načechral míč do vápna. V něm se k němu dostal jako první Boer.

6
    Poprvé v utkání se hraje na útočné polovině Heraclesu.

5
    Po rohovém kopu se nikdo z fotbalistů Ajaxu k zakončení nedostal.

4
    El Ghazi dostal dobrý pas do náběhu do vápna, ale branku soupeře ohrozit nedokázal. Míč mu totiž odkopl jeden z obránců na rohový kop.

3
    Obraz hry se od úvodního výkopu vůbec nemění. Ajax kombinuje na útočné polovině a Heracles se úspěšně brání.

2
    Fotbalisté Ajaxu se však velmi rychle dostali k míči a kombinují na středu hřiště.

1
    Heracles se ujal úvodního výkopu a zahájil dnešní utkání.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Fledderus (C) – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani – Navrátil, Weghorst, Gosens.
    Náhradníci: Fij – Breukers, Bosz, Darri, Gladon, García, Heerkes.

Ajax Amsterdam: Boer – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Bazoer, Klaassen (C), Gudelj – Schøne, El Ghazi, Fischer.
    Náhradníci: Onana – van Rhijn, van der Hoorn, Heitinga, Sinkgraven, Younes, Viergever.

Rozhodčí: Blom – Langkamp, van Zuilen..

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím dnes bude Kevin Blom. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Patrick Langkamp a Joost van Zuilen. Čtvrtým rozhodčím bude Allard Lindhout.

Ajax je momentálně na prvním místě a na svém kontě má devatenáct bodů. Kdyby tedy dnes prohrál, tak by se minimálně o jednu příčku v tabulce propadl.

V minulém zápase Ajax nestačil na domácím hřišti na PSV a prohrál 1:2.

Heracles se v tabulce nachází na třetím místě, když má na svém kontě osmnáct bodů. V minulém kole porazil před vlastními fanoušky Heerenveen 2:0.

Dostane se dnes Heracles do čela Eredivisie?

Přeji krásný večer u nizozemské Eredivisie. Dnes máme na programu zápasy devátého kola. Jedním z nich bude duel Heracles Almelo – Ajax Amsterdam.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.