New Jersey – St. Louis 0:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:0 (kon.) | Philadelphia – Colorado 0:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 3:5 (kon.) | Detroit – Washington 1:0 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:4 (kon.)
Florida – Calgary 4:3 (kon.) | Nashville – Ottawa 7:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:3 (kon.)
Dallas – Toronto 2:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Vancouver Canucks
Středa 11.11.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL. V dnešním duelu budeme svědky souboje mezi Columbus Blue Jackets a Vancouver Canucks.

Tým z velmi vyrovnané západní konference se nachází na 8. místě, přičemž na 3. místo ztrácí pouze jediný bod. V dnešním utkání, kde je lehkým favoritem, proto bude chtít jednoznačně zvítězit a pokusit se poskočit v tabulce o pár příček výš. Motivací pro Canucks je také fakt, že v posledních třech utkáních dokázali ukořistit pouze jediný bod, a to pouze za porážku v prodloužení.

Bilance:
    6-4-5, 2. místo v Pacifické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    D. Sedin – 11 bodů (4+7)
    H. Sedin – 9 bodů (3+6)
    A. Burrows – 8 bodů (3+5)

V porovnání se svým soupeřem je na tom domácí celek o poznání hůř. V tabulce Východní konference zaujímá nelichotivou poslední příčku, proto se bude chtít před svými fanoušky naladit na vítěznou formu, díky které by se zbavil prozatímního titulu "Nejhorší tým ligy".

Radim Vrbata (Vancouver) – 6 bodů (3+3)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Savard, Tyutin, Murray, Connauton, Goloubef – Hartnell, Dubinsky, Saad – Jenner, Johansen, Foligno – Calvert, Karlsson, Atkinson – Campbell, Wennberg, Boll.

Vancouver Canucks: Markstrom (Miller) – Edler, Tanev, Hamhuis, Weber, Hutton, Bartkowski – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Higgins, Horvat, Vrbata – Burrows, Sutter, Baertschi – Cracknell, McCann, Dorsett.

Rozhodčí: McCauley, Romasko – Sericolo, Shewchyk.

00:01

00:07
    Úvodní buly vyhrál Dubinsky, domácí však nepřesně rozehráli a puk skončil na zakázaném uvolnění.

01:14
    Canucks operují v útočném pásmu a nechtějí Columbusu darovat kotouč.

01:51
    Atkinson se dostal do slibné příležitosti, ale neměl potřebnou rychlost, zvolil proto rychlou střelu, se kterou si Markstrom poradil.

02:50
    Navzdory tomu, že jsou hosté více u puku, domácí jsou aktivnější ve střelbě. Markstrom si stihl připsat již několik zákroků.

03:12
    Dubinsky se rozjel do souboje, ale na mantinel přimáčkl pouze rozhodčího, který zůstává ležet otřesen na ledové ploše.

03:12
    Rozhodčí je v pořádku, hra může pokračovat.

03:59
    Bartowski vypálil z první, k odraženému kotouči se dostal Goloubef, který ujížděl do rychlého protiútoku. S jeho střelou si ale i přes drobné zaváhání Markstrom poradil.

05:00
    Domácí se opět nebezpečně tlačili do brány, ale stav utkání zůstává pořád stejný.

06:00
    Blue Jackets jsou zatím aktivnější, Boll zkoušel nebezpečnou střelou překvapit brankáře, ale marně.

06:22
    Vyloučen tým hostů – dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odpyká Vrbata (VAN).

06:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí okamžitě využívají přesilovou hru! BOONE JENNER dostal křižnou prihrávku a střelou zápěstím propasíroval kotouč do brány! Asistence: Scott Hartnell, Ryan Johansen.
    Boone JENNER - 1:0

07:14
    Před brankou Columbusu nebezpečně dorážel Sutter, domácím obráncům se to pochopitelně nelíbilo, a tak se strhla mela. Na tresnou lavici odchází Sutter (VAN) – dvě minuty za sekání, Goloubef (CBJ) – dvě minuty za krosček a Johansen (CBJ) – dvě minuty za hrubost.

07:52
    Hraje se pět na čtyři, přesilovku mají hosté. Domácím se však daří vyhazovat puky pryč z pásma.

08:30
    Calvert mohl dostat ve vlastním oslabení svůj tým do dvoubrankového vedení. Skvělý Markstrom byl ale ve střehu.

09:24

10:19
    Vancouver právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! JANNIK HANSEN dostal přihrávku zpoza brány od Daniela Sedina přímo před Bobrovského a v obrovské šanci nezaváhal! Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
    Jannik HANSEN - 1:1

10:57
    Hutton střelou zápěstím provětral Bobrovskyho lapačku.

11:26
    Po vstřelené brance jsou dravější hosté a ženou se do útoku. Zatím však bez větší šance.

12:28
    Oba týmy se snaží proniknout do útočného pásma, ale obrany dobře fungují.

13:29
    V této fázi hry sledujeme především boj ve středním pásmu, žádné ohrožení branky momentálně není k vidění.

14:29
    Hraje se již velmi dlouho bez přerušení, ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v útočném pásmu a dostat se k nebezpečnější střele.

15:15
    Dubinsky kroužil kolem brány a Markstrom raději zalehl kotouč. Rozhodčí po dlouhé době vyzkoušeli svoji píšťalku.

16:23
    Saad zastavil nepovedenou rozehrávku a Markstrom musel řešit nebezpečnou situaci před svojí bránou, avšak úspěšně.

16:53
    I jeho sok na druhé straně se pěkně zapotil. Soupeř zkoušel dorážet kotouč za jeho záda, ale Bobrovsky si poradil.

17:12
    Podobná situace jako u prvního gólu Canucks, akorát v opačném gardu! Tentokrát dostal DANIEL SEDIN přihrávku zpoza brány od Hansena přímo před Bobrovského a ani on se nemýlil! Asistence: Jannik Hansen
    Daniel SEDIN - 1:2

17:38
    Na trestnou lavici usedl Johnson (CJB) – dvě minuty za hrubost.

18:55
    Columbus udržuje kotouč daleko od své brány, nebezpeční tak zatím nehrozí.

19:35
    Vyloučen McCann (VAN) – dvě minuty hákování.

19:38

19:44
    A je znovu vyrovnáno! JACK JOHNSON naskočil z trestné lavice, dostal přihrávku před odkrytou bránu a gólem do šaten vrací nerozhodný stav utkání! Asistence: Boone Jenner, Ryan Johansen.
    Jack JOHNSON - 2:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina utkání je za námi. Sledovali jsme aktivní hokej, který se zajímavě vyvíjel. Na začátku byli dravější domácí, kterým se povedlo také vstřelit první branku. Iniciativu však později převzali hosté, kterým se díky dvěma téměř totožným gólům povedlo dostat do vedení. Už to vypadalo, že Vancouver bude odcházet do kabin spokojenější, ale v poslední minutě se dopustili při přesilové hře zbytečného faulu a v následné početní výhodě se povedlo Columbusu znovu vyrovnat. V dalším dějství se tedy máme rozhodně na co těšit.

Další třetina začne přibližně ve 2:08.

20:01

20:58
    Columbus tlačí, ale nedaří se mu dostat se ke střele.

21:54
    Obrovská šance! Baertschi se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale jeho střelu fantastickým zákrokem lapil Bobrovsky!

23:11
    Další skvělá příležitost, tentokrát na druhé straně! Johnson se dostal sám před Markstroma, jenž excelentním zákrokem podržel svůj tým!

24:28
    Hraje se opět velmi dlouho bez přerušení, sledujeme hru nahoru dolů.

25:31
    Až teď rozhodčí přerušují. Zakázané uvolnění domácích.

26:08
    Fantastická šance! Domácí ujeli do přečíslení tři na jednoho, Atkinson vyřešil situaci střelou, která se odrazila ke Karlssonovi, ani ten však nedokázal vyzrát na skvělého Markstroma!

26:17
    Hartnellova střela od modré končí v lapačce brankáře hostů.

26:43
    Už to vypadalo, že se kotouč dostane k osamocenému Johansenovi, avšak Weber na poslední chvíli vychýlil kotouč ze své trajektorie!

27:50
    Domácí se pustili do rychlého protiútoku, jenomže v obranném pásmu číhal Higgins, jenž si tvrdým zákrokem poradil.

28:55
    Závar před bránou hostů! Johnson několikrát dorážel, ale marně!

29:28
    Columbus je teď opravdu na koni a předvádí skvělý hokej! Foligno se řítil sám na Markstroma, který ale jeho kličku zlikvidoval!

30:21
    Bartkowski kroužil po modré, přihrával před bránu McCannovi, ten se však ke střele nedostal.

31:06
    Dorsett provětral Bobrovského střelou z voleje z kruhu.

31:31
    Burrowsova střela končí mimo hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.

32:44
    Sledujeme téměř přehazovanou. Obránci chtějí vyslat své útočníky do brejku, ale to se jim nedaří.

33:58
    Atkinsonovu střelu raději Markstrom podržel.

34:38
    Nepovedená rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.

35:11
    Jenner zkoušel vjet do útočného pásma a ihned za modrou pálit. Jeho střela ale nenadělala Markstromovi vůbec žádné problémy.

35:49
    Bobrovsky musel čelit rychlé střele Hartnella, kterou zlikvidoval reflexivně vykopnutým betonem.

35:58
    Wennberger se snažil prostřelit skrumáž těl před bránou, avšak Markstrom si věděl rady.

37:00
    Domácí se snaží rozjet útok, zatím ale marně.

37:36
    Na trestnou lavici míří Bartkowski (VAN) – dvě minuty za podražení.

37:53
    Tvrdá rána švihem od Dubinského skončila pouze v náruči brankáře.

38:23
    Burrows ujel v oslabení na bránu a zvolil opravdu tvrdou ránu, se kterou měl Bobrovsky velké problémy!

39:06
    I Horvatovi se povedlo ujet v oslabení, zkoušel kličku do bekhendu, ale ani on na ruského brankáře nevyzrál.

39:36

39:59
    V poslední vteřině ještě čelil Markstrom dělovce od modré, kterou vyslal Savard.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá perioda je u konce, viděli jsme velmi vyrovnaný hokej. Obrovské šance byly na obou stranách, hlavními hrdiny této části hry tak byli jednoznačně brankáři. Žádné branky jsme se nedočkali, hráči proto budou nastupovat do třetí třetiny za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně v 3:02.

40:01

40:29
    Markstrom se musel mít na pozoru. Dubinského střela od modré těsně minula klec.

41:21
    Jenner tvrdě vypálil a posléze narazil do Higginse, kterému se to vůbec nelíbilo a dal mu to také na vědomí.

42:11
    Markstrom musel znovu zastahovat. Calvert nabruslil do pásma a rychle vypálil zápěstím.

42:55
    Akci domácích na poslední chvíli zlikvidoval Markstrom pravým betonem!

43:58
    Aktivnější jsou zatím domácí a střílí na brankáře střelu za střelou.

44:37
    Canucks se nedaří dostat se z pásma.

45:18
    Fantastický zákrok! Markstrom přihrál přímo na hokejku Foligna, který mířil do odkryté klece, ale brankář hostů na poslední chvíli skočil do střely a hokejkou vyrazil kotouč mimo!

46:14
    Vancouver je teď opravdu pod tlakem. Hráči Columbusu doslova zamkli svého soupeře ve třetině a nakládali brankáři střelu za střelou.

47:02
    Vyloučen Johnson (CBJ) – dvě minuty za držení.

47:09
    Vrbata pálil ihned po buly, ale Bobrovsky vyrazil.

47:50
    Po Vrbatově nahození před bránu se Columbus osvobozuje.

47:56
    Vyhozený puk skončil u úplně volného CAMA ATKINSONA, který ujel obraně a krásnou kličkou překonal Markstroma! Asistence: David Savard.
    Cam ATKINSON - 3:2

50:05
    Znovu vyrovnáno! Hansen se dostal k nahozenému puku, přihrál před bránu na HENRIKA SEDINA, který svojí dorážkou do odkryté klece vyrovnává stav utkání! Asistence: Jannik Hansen, Daniel Sedin.
    Henrik SEDIN - 3:3

51:58
    Po zakázaném uvolenění se vhazuje před Markstromem.

52:48
    Hra se trošku uklidnila, obrany zase fungují.

54:08
    Sledujeme vyrovnaný hokej, ani jednomu týmu se ale nedaří dostat se do slibné střelecké pozice.

54:52
    Hansen vyslal do rychlého protiútoku BRANDONA SUTTERA, který přebruslil obranu a překonal blafákem Bobrovského! Asistence: Jannik Hansen, Matt Bartkowski.
    Brandon SUTTER - 3:4

56:15
    Domácí se tlačí do brány, ale hosté chtějí současný stav utkání udržet, a tak se do žádné větší akce nepouští.

57:26
    Blue Jackets vědí, že jim nezbývá nic jiného než útočit, vyrobili proto velkou chybu v rozehrávce, které mohli hosté využít, avšak Bobrovsky podržel.

58:11
    Domácí hrají s odvolaným brankářem!

58:22
    HENRIK SEDIN trefuje přes celé hřiště odkrytou bránu a pravděpodobně tak rozhoduje o dnešní výhře svého týmu! Asistence: Ben Hutton, Daniel Sedin.

Canucks se daří bránit a osvobozují se.

Utkání je u konce. Sledovali jsme velmi vyrovnané střetnutí, po kterém si připisují vítězství hosté, kteří díky šťastnější závěrečné třetině mohou cestovat domů s úsměvem na tváři. Za to domácí fanoušci budou dnes smutní. Jejich tým předvedl vyrovnanou partii a s výsledkem 3:5 tak nebudou jistě spokojeni.

1. Jannik Hansen 1+3
    2. Jakob Markstrom 42 zák., 3 góly, 93,3%
    3. Henrik Sedin (všichni Vancouver) 2+1

Radim Vrbata (Vancouver) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:10

Z mé strany je to pro dnešek vše. Doufám, že jste si on-line přenos užili a někdy zase na počtenou! (03:44:41)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 7. Jenner (Hartnell, Johansen), 20. Johnson (Jenner, Johansen), 48. Atkinson (Savard) – 11. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 18. D. Sedin (Hansen), 51. H. Sedin (Hansen, D. Sedin), 55. Sutter (Hansen, Bartkowski), 59. H. Sedin (Hutton, D. Sedin)

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Savard, Tyutin, Murray, Connauton, Goloubef – Hartnell, Dubinsky "A", Saad – Jenner "A", Johansen, Foligno "C" – Calvert, Karlsson, Atkinson – Campbell, Wennberg, Boll.
    Vancouver Canucks: Markstrom (Miller) – Edler, Tanev, Hamhuis "A", Weber, Hutton, Bartkowski – D. Sedin "A", H. Sedin "C", Hansen – Higgins, Horvat, Vrbata – Burrows, Sutter, Baertschi – Cracknell, McCann, Dorsett.

Rozhodčí: McCauley, Romasko – Sericolo, Shewchyk

Diváci: 14.148