New Jersey – St. Louis 0:2 (kon.) | NY Rangers – Carolina 3:0 (kon.) | Philadelphia – Colorado 0:4 (kon.)
Columbus – Vancouver 3:5 (kon.) | Detroit – Washington 1:0 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:4 (kon.)
Florida – Calgary 4:3 (kon.) | Nashville – Ottawa 7:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:3 (kon.)
Dallas – Toronto 2:3 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 2:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Buffalo Sabres
Středa 11.11.2015, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Příjemné středeční brzké ranní hodiny. Nejprestižnější soutěž na světe dnes nabídne bohaté menu v podobě dvanácti zápasů. Jedním z nich bude i duel mezi Tampou Bay Lightning a Buffalo Sabres.

Hosté budou i v letošní sezoně patřit mezi ty papírově slabší týmy. Nicméně zlepšení oproti loňské sezoně tady určitě je. Šavle začínají získávat minimálně alespoň body v domácím prostředí, kde čím dál tím více bodují. Zatím to ale stačí pouze na 13. místo s 12 body.

Domácí Blesky jsou na tom o něco lépe. Současných 16 bodů ale stačí pouze až na osmé místo. Celá Tampa ale nyní žije v nejistotě, neboť v nedávné době se vynořila spekulace, že by mohla být hvězda týmu Steven Stamkos v budoucnu vyměněn, poněvadž mu na konci letošní sezony vyprší dosavadní smlouva.

Vzájemné zápasy

Nedávná historie společný zápasů hovoří jasně ve prospěch Tampy. Ta ovládla poslední osm z devíti vzájemných zápasů. Buffalo dokázalo vyhrát nad svým dnešním soupeřem v základní hrací době naposledy vloni v březnu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:20
    Oba celky nastoupily do zápasu pěkně zostra a v úvodu zápasu je k vidění mnoho střetů.

02:09
    Až nyní je k vidění první střela o kterou se postaral Reinhart.

02:42
    Tentokrát prověřil Vasilevského Legwand, ale i jeho střelu zápěstím domácí gólman chytá.

04:05
    Paquette je vyloučen za hákování.

04:30
    Buffalo bude ale muset začít od vlastní branky.

05:57
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté ale přeci jen využívají přesilovku. Po schrumáži před brankou se puk na modrou dostal k Fransonovi, jenž místo střely volil přihrávku do strany na JACKA EICHELA aten z první prostřelil Vasilevského. Asistence: Cody Franson.
    05:57 Jack EICHEL - 0:1

07:00
    Tampa v úvodních minutách nestíhá a brání se pouze vyhazovanými kotouči.

07:55
    McGinn dostal přihrávku na hranici kruhu, ale byl vytlačen a z nadějné situace sešlo.

08:23
    NA druhé straně se probíjel do šance Condra, ten ale nedokázal zpracovat skákavý kotouč.

08:38
    Vyloučení také na straně hostů. Foligno (BUF) vykázán za hákování.

09:35
    Kombinaci Tampy zakončil Callahan, tomu ale střela nesedla.

10:10
    Sabres navíc vyhazují puk až za domácí branku.

10:38
    Hosté jsou kompletní.

11:16
    Eichel byl blízko druhé brance, když se dostal až před Vasilevského, mezírku mezi jeho betony ale nenašel.

12:18
    Colaiacovo to zkoušel sám, ale mezi třemi soupeři se nedokázal prosadit.

13:48
    Tampa sice dlouho hraje s pukem v útočné třetině, ale pouze za brankou. Johnson zatím neměl výraznější zákrok v zápase.

14:35
    Blesky si ale opět zahrají přesilovku, neboť dostává nyní dvě minuty Legwand (BUF).

15:08
    Buffalo dostává puk do středního pásma.

15:57
    Tentokrát musí začít domácí až od vlastní branky.

16:35
    I druhé oslabení přežily Šavle bez obtíží.

18:30
    Hosté se pokouší dohrát třetinu s kotoučem na hokejkách.

Tampa právě vstřelila branku!
    Domácímu týmu se daří hned z kraje třetiny vyrovnat na jedna. O vyrovnání se nemohl postarat nikdo jiný než STEVEN STAMKOS. Asistence: Nikita Kučerov.
    20:52 Steven STAMKOS - 1:1

21:37
    Remízový stav ale nevydržel příliš dlouho. Buffalo si připravilo velice rychlou odpověď, o kterou se postaral z druhé vlny najíždějící CODY FRANSON. Asistence: Jack Eichel, Tyler Ennis.
    21:37 Cody FRANSON - 1:2

22:55
    Mohlo být opět srovnáno, ale jak Kučerov, tak Johnson nedokázali procpat puk za hostujícího gólmana.

22:56
    Tampa vytěžila alespoň přesilovku, neboť za hákování dostává dvě minuty Franson.

04:00
    Síly na ledě se ale vyrovnají, poněvadž kvůli sekání bude pykat i Stamkos.

26:00
    Nyní už se ale hraje v plném počtu na obou stranách.

27:25
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také zejména ve středním pásmu.

29:20
    Tampa se zatím nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

29:38
    Nyní si ale zahraje přesilovku. Gionta (BUF) vykázán za hákování.

30:11
    Johnson ale zatím vše chytá.

31:38
    Bleskům se nezdařila ani tato přesilová hra. Hosté jsou kompletní.

31:59
    Jakmile jsou oba týmy v plném počtu, už se hraje zpět pře Vasilevským.

32:42
    Garrison (TBL) je nyní vyloučen za hákování.

34:42
    Přesilovky dnes oběma týmům moc nejdou, byť právě z ní dli hosté první branku.

36:00
    Buffalo ale hraje zatím takticky velmi dobře a drží Tampu co nejdále, od své branky.

36:45
    Paquette z prostoru kruhu nevyzrál na Johnsona.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tampa sice dokázala na začátku druhé třetiny srovnat, ale Buffalo si vzalo vedení vzápětí zpět. Následně oba celky měly k dispozici přesilové hry, ale ani jeden se v nich dvakrát nepředvedl. I porot je po čtyřiceti minutách stéle ve vedení Buffalo. Poslední třetina začne ve 3:30.

40:01

41:20
    Eichela vychytal Vasilevski.

41:55
    Zakázané uvolnění hostů.

44:00
    Johnson si poradil s nahozením Kučerova.

45:24
    Tak tenhle gól si Vasilevski za rámeček nedá, neboť od modré pustil za svá záda nahození od MARCUSE FOLIGNA. Asistence: David Legwnad, Nicolas Deslauriers.
    45:24 Marcus FOLIGNO - 1:3

46:35
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

48:21
    Po dlouhé době se hraje před Johnsonem, ale střela od Blesků nepřichází žádná.

49:07
    Navíc je tu další Icng od Tampy.

51:16
    Johnsona nepřekonal ani Cartrer.

52:08
    Hostující gólman si poradil následně i s pokusy Hedmana, Stralmana i Kučerova.

53:00
    Johnson stéle odolává a nyní zneškodnil i střelu Stamkose.

55:00
    Čas utíká a domácí mají již jenom pouze pět minut, aby alespoň srovnali.

56:34
    Po oddechovém času to zkoušejí domácí bez brankáře.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:24
    Do prázdné branky přes celé hřiště přidává navíc pojišťující gól RASMUS RISTOLAINEN. Asistence: Chad Johnson.
    59:24 Rasmus RISTOLAINEN - 1:4

Buffalo zcela zaslouženě dnes zvítězilo na ledě Tampy po právu si odváží dva body. Svého soupeře nepustilo po celých šedesát minut do většího tlaku a naopak ho dokázalo samo perfektně eliminovat zvláště v poslední části.

1. Jack Eichel (BUF) 1+1
    2. Ryan Callahan (TBL) 0+0
    3. Chad Johsnon (BUF) 0+1

Česká stopa v utkání:
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:16 (04:11:36)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 21. Stamkos (Kučerov) – 6. Eichel (Franson), 22. Franson (Eichel, Ennis), 46. Foligno (Legwand, Deslauriers), 60. Ristolainen (Johnson)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Stratman, Hedman, Coburn, Garrison, Carle, Šustr – Drouin, Stamkos "C", Filppula – Killorn, Johnson, Kučerov – Namestnikov, Paquette, Callahan "A" – Brown, Boyle "A", Condra
    Buffalo Sabres: Johnson (ullmark) – Gorges "A", Ristolainen, McCabe, Franson, Colaiacoc, Pysyk – Moulson, O'Reilly "A", Gionta "C" – Ennis, Eichel, McGinn, Larsson, Girgensons, Reinhart, Deslauriers, Legwand, Foligno.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Racicot, Murray

Diváci: 19 092