Magnitogorsk – Toljatti 3:2 (2:1 po s.n.) | Ufa – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Záhřeb 3:1 (kon.)
Čerepovec – HC Slovan 1:2 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Jokerit – Barys 2:0 (kon.)
Soči – Jekatěrinburg 5:6 (po pr.) | Spartak Moskva – Omsk 3:1 (kon.)

Michal Kempný (OMS) 0+1
    Dominik Furch (OMS) 38 minut, 25 zákroků, 1 gól, 96,15% (17:34:52)

Konec! Hokejisté Spartaku Moskva porážejí Avangard Omsk 3:1 a připisují si do tabulky důležité tři body. Vítězství domácích je trochu překvapivé, ale o to více zasloužené. Moskevský celek totiž odehrál výborný zápas a byl lepší než věhlasný soupeř. V úvodu třetí části domácí pokračovali v aktivním pojetí a ve 47. minutě zvýšil na 3:1 Maxim Potapov. Hráči Omsku už v závěru nedokázali zápas zdramatizovat, ne čemž má velkou zásluhu také gólman Spartaku Atte Engren.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:8, celkem – 39:26.

59:27
    Za Engrenem zazvonila tyčka!

59:12
    Hosté to samozřejmě zkoušejí bez brankáře.

59:11
    Oddechový čas Avangardu.

59:11
    Na trestnou lavici míří domácí Konstantin Glazačev, hosté dohrají třetí třetinu v přesilové hře!

57:35
    Vynikající Engren, který vyrazil Kempného střelu a poté vytěsnil i následnou dorážku!

57:11
    Puk je někde mezi střídačkami. Reklamní přestávka.

56:33
    Paršin vybojoval puk pro Lemťugova, který minul domácí klec.

55:51
    Střela Kulika od modré se mezi tyče nevešla.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny. Domácí mají kotouč na holích a šetří cenné sekundy.

54:21
    Pěrežogin se dostal do dobré příležitosti, jeho střelu z levého kruhu však vyráží Engren.

53:20
    Čas utíká a hráči Omsku mají problém s přechodem do útočného pásma.

52:42
    Nyní střílel Gilroy a Furch musel přerušit hru. Svěřenci kouče Germana Titova hrají aktivně a nechtějí pustit soupeře do tlaku.

52:15
    Nahození Šmejlova tečoval Leščenko vedle Furchovy branky.

51:07
    Hosté kompletní a teď už potřebují vrhnout všechny síly do útoku.

50:29
    Domácí hrají dobrou přesilovku a Furch má spoustu práce.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Leščenko (Šmejlov, Gilroy), 22. Bodrov, 47. Potapov (Genoway, Bodrov) – 3. Paršin (Kempný, Zubov)

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Jermakov, Genoway, Sorokin, Gilroy, Baldajev, Tatalin, Provolněv – Radil, Mereskin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Wellman, Šmejlov – Li, A. Vasiljev, Levickij – Voronin.
    Avangard Omsk: Kostin (od 22. min. Furch) – Lekomcev, Kempný, Kuljaš, Ahnelöv, Alexandrov, Kulik, V. Vasiljev – Širokov (A), Sobotka (C), Erat – Pěrežogin, Popov, Michejev – Paršin, Zubov (A), Lemťugov – Černikov, Pjanov, Gluchov – Kurjanov.

Rozhodčí: Anisimov, Fonselius – Otmachov, Palej