Carolina – Toronto 1:2 (1:2 po s.n.) | Columbus – Nashville 4:0 (kon.) | Detroit – Los Angeles 3:2 (kon.)
NY Islanders – Montreal 3:5 (kon.) | Calgary – Chicago 2:1 (po pr.) | Edmonton – New Jersey 5:1 (kon.)

Karri Rämö (CGY) (19 zásahů)
    Scott Darling (CHI) (37 zásahů) (05:46:37)

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY) (0 + 0, 4 střely, čas na ledě 14:38)
    Marián Hossa (CHI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:40)
    Michal Rozsíval (CHI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 12:35)

Střely na branku v zápase

Calgary Flames: 37

Chicago Blackhawks: 19

Moc branek dnes diváci v Calgary vidět nemohli, ale o to více si užili atraktivní prodloužení. Branky v základní hrací době padaly pouze v rámci úvodních dvaceti minut, pak sice obě strany produkovaly šance, ale úspěšní byli především brankáři na obou stranách. Hru v prodloužení si poté vzalo jasně na starosti Calgary. Domácí soupeře v nastavených pěti minutách takřka nepustili na puk a rozhodli o své poměrně zasloužené výhře. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji pěknou sobotu.

Johny GAUDREAU - 2:1

61:38
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Samostatné nájezdy dnes neuvidíme, protože Calgary Flames naprosto ovládli nastavených pět minut po konci základní hrací doby a berou z dnešního střetnutí výhru. Domácí v prodloužení Chicago prakticky nepustili na kotouč, pak už přišla akce muže jménem JOHNNY GAUDREAU, který si dojel k dorážce vlastní střely, zamíchal s pukem před Darlingem a rozhodl o osudu tohoto střetnutí. Hawks odcházejí se sklopenými hlavami, domácí využili své aktivity. Bez asistence.

61:05
    Hra se na chvilku uklidnila a Flames se stále drží v moci kotouče. Teď to byl Wideman, kdo se zkusil prosadit sám před Darlingem. Ale netrefil branku.

60:39
    Brodie ještě drží puk na své hokejce a hledá zpátky Monahana, ale Darling je zatím v nastaveném čase výtečný.

60:13
    Prodloužení začínají domácí za svou brankou, hned poslali obránci puk na Giordana a tomu chybělo jen malinko k rozhodnutí zápasu.

60:01

Branky padaly jen v první třetině, a to na každé straně jedna. Ve druhé a třetí periodě jsme zásah neviděli, a tak bude muset o vítězi dnešního klání rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy. Za chvíli pokračujeme.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:11
    Už běží poslední minuta třetí třetiny, zatím vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.

58:36
    Znovu dnes aktivní Monahan v šanci na pravém kruhu, ale těsně před střelou mu puk odskočil z hole.

57:39
    Formace Hawks míří střídat a Duncan Keith zatím nahazuje puk do pásma, teď si dával veliký pozor, aby netrefil hráče před sebou.

57:03
    Znovu důsledná obranná práce v podání Calgary Flames. Na druhé straně hrací plochy naopak hodně otevřená vrátka, výlet si udělal Wideman a tvrdou peckou prověřil Darlinga.

56:12
    Raymond s Monahanem si to mířili na klec Darlinga, ten nakonec zasahovat nemusel, protože puk mu proskotačil těsně kolem levé tyčky.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 16. Monahan (Russell, Gaudreau), 62. Gaudreau – 17. Anisimov (Seabrook, Kane)

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Brodie, Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Engelland – Raymond, Monahan, Gaudreau – Frolík, Backlund, Bennett – Jones, Stajan, Colborne – Bollig, Jooris, Ferland
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Hossa, Toews, Daňo – Kane, Anisimov, Panarin – Teräväinen, Kruger, Shaw – Garbutt, Kero, Mashinter

Rozhodčí: Joannette, Kowal – Cvik, Grandt

Diváci: 19 289