Winnipeg – Washington 2:1 (po pr.) | Los Angeles – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Detroit – Nashville 5:4 (po pr.) | Carolina – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Toronto 1:4 (kon.)
Philadelphia – Columbus 1:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:0 (kon.) | Vancouver – Boston 0:4 (kon.)
San Jose – Tampa 3:4 (kon.) | Carolina – Arizona 5:4 (kon.) | Chicago – Winnipeg 3:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Arizona Coyotes
Neděle 06.12.2015, 23:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Dobrý večer všem příznivcům nejlepšího světového hokeje. Kanadskoamerická NHL má v noci na programu další várku utkání. My se společně zaměříme na souboj mezi Carolina Hurricanes a Arizona Coyotes. Úvodní vhazování je naplánováno na 23:00!
    Mistrovství světa juniorů 2017 se odehraje v Buffalu a nabídne i utkání pod širým nebem!

Buffalo uvidí další juniorské mistrovství světa. :)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 5. prosinec 2015

Arizona zatím v letošním ročníku NHL bojuje o umístění zajišťující účast v bojích o Stanley Cup. V tuto chvíli jsou kojoti na osmé pozici Západní konference se ziskem dvaceti sedmi bodů. Na ledě soupeřů má Arizona větší úspěšnost než před vlastními fanoušky. Parta okolo Domiho a Hanzala získala na ledě soupeřů o tři body více než před vlastními fanoušky. Aktuálně se Arizona nachází na tripu po ledech soupeřů a moc se jí nedaří. V posledních třech zápasech utrpěla vždy vysokou porážku. Naposledy to kojoti schytali v Buffalu, kde prohráli 5:2.

Poslední tři utkání
    Buffalo – Arizona 5:2
    Detroit – Arizona 5:1
    Nashville – Arizona 5:2

Nejproduktivnější hráči
    Max Domi – 26 zápasů, 23 bodů (10+13)
    Martin Hanzal – 24 zápasů, 20 bodů (5+15)
    Mikkel Boedker – 26 zápasů, 19 bodů (9+10)

Naopak Carolina je na tom v tabulce hodně zle, popravdě úplně nejhůř z celé NHL! Hurricanes zvítězili pouze v osmi zápasech a s dvaceti body jim patří poslední příčka Východní konference. Před vlastními diváky je na tom Carolina obdobně – pouze čtyři vítězství ze třinácti pokusů. Od 26. listopadu čekala Carolina na vítězství. Prolomit se jí to povedlo až v noci ze soboty na neděli, kdy doma porazila silný Montreal 3:2!

Carolina – Montreal 3:2
    Carolina – New Jersey 1:5
    New York Rangers – Carolina 4:3

Justin Faulk – 26 zápasů, 18 bodů (8+10)
    Victor Rask – 26 zápasů, 15 bodů (8+7)
    Eric Staal – 26 zápasů, 14 bodů (4+10)

Vzájemná utkání

Oba celky se spolu dlouho nesetkaly. Poslední vzájemný zápas se odehrál v únoru letošního roku na ledě Arizony. Utkání došlo za stavu 1:1 až do nájezdů, ve kterých vystřelil Hurricanes výhru Elias Lindholm.

Československá stopa v utkání

Martin Hanzal (ARI) – 24 zápasů, 20 bodů (5+15)
    Zbyněk Michálek (ARI) – 24 zápasů, 3 body (1+2)
    Andrej Nestrašil (CAR) – 19 zápasů, 6 bodů (2+4)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk (A), Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – McGinn, E.Staal (C), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Nordstrom, J.Staal (A), Nestrašil – Malone, McClement, Terry

Arizona Coyotes: Lindbäck (Smith) – Stone, Ekman-Larsson (A), Michálek, Dahlbeck, Elliott, Grossman – Boedker, Hanzal (A), Domi – Duclair, Vermette (A), Rieder – Downie, Scott, Martinook – Chipchura, Gordon, Richardson

Rozhodčí: Romasko, Lee – Miller, Racicot.

00:01

00:16
    A první střelu si připisuje Eric Staal. Lindbäck tasí lapačku hned na úvod.

00:49
    Arizona právě vstřelila branku!
    Dobré napadání Kojotů přineslo své ovoce. TOBIAS REIDER stínil před Wardem, takže se snadno dostal k odraženému puku, který dostává snadno do branky. Hosté jsou rychle do vedení.
    Asistence: Stefan Elliott, Anthony Duclair
    00:49 Tobias RIEDER - 0:1

02:18
    Carolina právě vstřelila branku!
    Caroline rychle odpovídá. První útok už přichází o puk, ten ale KRIS VERSTEEG nakonec vybojuje a z otočky prostřeluje Lindbäcka.
    Asistence: bez
    02:18 Kris VERSTEEG - 1:1

03:30
    To je panečku začátek. Lindbäck se musí činit.

04:05
    Až nyní se Arizoně podařila trochu zklidnit hra.

04:39
    Brankář Arizony raději nechává puk v lapačce.

05:51
    Skinner dostal puk na polovině hřiště a vydal se až před bránu, kde střílí nakonec nepřesně.

07:25
    Ward vytahuje skvělý zákrok proti Downiemu. Arizona se po delší době dostala do útoku a pořádně zahrozila.

08:02
    Richardson získal v útoku puk, který si měla obrana Arizony pohlídat. Nečekal a vydal se na Warda, místo mezi betony nenašel.

08:58
    A uvidíme první přesilovku. Zahrají si jí domácí po faulu Boedkera na brankáře Warda.

10:23
    Dvě pěkné střely od modré si připisuje v přesilovce Carolina. Lindbäck ale vždy skvěle vyráží.

10:58

11:12
    Ward vyráží střelu do ochranné sítě.

12:10
    Arizona je nyní aktivnější. Carolina se jen brání a nemůže se dostat do útočného pásma.

13:35
    Icing Caroliny, její trápení při přechodu středního pásma pokračuje.

14:30
    Carolina se zvedá. Teď předvedla zdařilou střelu. Lindbäck chytá.

15:20
    Lindbäck musel mít připravené betony na střelu od modré.

16:55
    NICKLAS GROSSMAN si chytře sjíždí do levého kruhu, kam se puk odráží po zásahu Warda. Grossman má odkrytou klec a tu trefuje. Vrací svému týmu vedení.
    Asistence: Brad Richardson, Jordan Martinook
    16:55 Nicklas GROSSMAN - 1:2

17:32
    Icing Caroliny.

18:30
    Vypadá to, že tahle třetina se už dohraje pod taktovkou hostů.

18:36
    Tak nedohraje. Z obrany jde puk přes celé hřiště. Ten dojíždí JAY McCLEMENT a zabraňuje tak zakázanému uvolnění. Navíc objíždí branku a vyrovnává.
    Asistence: Noah Hanifin, Ron Hainsey
    18:34 Jay MCCLEMENT - 2:2

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

To byla teda divoká třetina. Hlavně její začátek a konec. Viděli jsme 4 góly. Arizona dvakrát vedla, ale domácí Carolina dokázala vždy rychle odpovědět. Neviděli jsme ani moc střeleckých pokusů, ale když už se střílelo, tak to stálo za to.

20:48
    Do druhé třetiny aktivněji vstoupila Arizona. A to i díky zaváhání Nestrašila v obraně.

21:40
    Carolina je možná ještě v šatně.

22:35
    Až nyní se dostává domácí tým do útoku.

23:40
    Ward si připisuje dobrý zákrok proti tvrdé střele od modré.

24:56
    Střelu domácího obránce zablokoval útočník hostů.

25:35
    Downie odvádí dobrou práci před brankou. Nyní opět dobře bránil ve výhledu Wardovi.

26:27
    ERIC STAAL dostal skvělou přihrávku od Lindholma. Z takové pozice se domácí kapitán nemýlí. Carolina jde poprvé do vedení.
    Asistence: Elias Lindholm, Kris Versteeg
    26:27 Eric STAAL - 3:2

27:38
    Z poza levého kruhu střílí Martinook. Ward vytahuje lapačku.

29:05
    Arizona je po obdrženém gólu dál aktivnější. Po střele jednoho Kojota končí střela zablokovaná v hledišti.

30:10
    Od modré to backhandem zkoušel Grossmann. Ward vyráží do rohu kluziště.

30:52
    Přesilové hry se dočká i Arizona. Phillip Giuseppe narazil soupeře na mantinel.

32:03
    Kojotům se první minuta přesilové hry nepovedla.

32:27
    Druhá je asi ještě horší. Carolina v oslabení zaútočila a i vystřelila.

33:00
    A Giuseppe myslel po návratu z trestné na brejk. Jen špatně přešel modrou čáru. Ofsajd.

34:10
    Ve hře 5 na 5 to jde Arizoně lépe. Ale Carolina nyní dobře bruslí. Soupeři nedává moc času a prostoru.

35:15
    Hraje se svižně a moc se nepřerušuje.

36:10
    Zakázané uvolnění Arizony.

36:46
    Versteeg je nyní pořádně naštvaný. Byl totiž faulován v obranném pásmu. Jenže rozhodčí pískli až následné zalehnutí puku. Domácí hráč jede na trestnou lavici pořádně frustrovaný.

37:38
    Takhle přesilovka v podání Arizony vypadá už o poznání lépe.

37:51
    Tvrdou střelu od modré udržuje v náruči Ward.

38:46
    Carolina nakonec oslabení zvládá celkem dobře.

39:57
    Dva těžké zákroky si připsal Lindbäck. Skinner a Staal následně dorážel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině vidíme jen jednu branku. Tu dává po skvělé přihrávce Lindholma Eric Staal. Carolina se dostává poprvé do vedení. To si dokázala udržet celých dvacet minut, V samotném závěru pak dala skoro čtvrtou branku. Lindbäck ale skvělými zákroky zabránil skórování. Do závěrečné části hry tak půjde domácí Carolina s mírným náskokem.

40:30
    Na začátku třetí třetiny uvidíme přesilovku. Vermette zlomil soupeři hokejku. Carolina si zahraje druhou přesilovku.

41:40
    Pěkná střela Faulka od modré. Lindbäck vyráží.

42:30
    Ani druhá přesilovka Caroliny se nedá hodnotit jako povedená.

43:35
    Carolina je ve třetí třetině aktivnější. Hlavně drží soupeře v bezpečné vzdálenosti od svého obranného pásma.

44:50
    Arizona bude muset najít recept, jak se dostat před modrou. Dvě třetiny se jí to dařilo, v té poslední zatím moc ne.

46:05
    Až teď se dostává Arizona do útočného pásma.

46:34
    A Kojoti využívají svůj první pořádný útok vet třetí třetině. STEFAN ELLIOTT z pravé strany backhandem pokořil Warda. Je vyrovnáno.
    46:34 Stefan ELLIOTT - 3:3

47:58
    Vyrovnání vlilo krev do žil hostům. Ty jsou rázem aktivnější.

49:30
    Carolina zahrozila z protiútoku, ale opět se musí vracet rychle do obrany.

50:45
    Domácí tým by se měl zvednout. Mohl by se dostávat v závěrečných minutách do velkého tlaku.

52:09
    Reider byl volný mezi kruhy, asi byl sám překvapený a pořádně nevystřelil.

52:52
    Domi teď zahrozil, až Faul částečně osvobodil svůj tým.

53:08
    A Faul chtěl osvobodit z tlaku Faulk až příliš. Jde na trestnou lavici na 2 minuty za sekání.

53:41
    A Kojoti s přesilovkou nakládají nejlépe jak mohou. Střelu od modré Ward jen vyrazil před sebe. Tam stál ANTOINE VERMETTE, který měl celkem snadný úkol.
    Asistence: Mikkel Boedker, Oliver Ekman-Larsson
    53:41 Antoine VERMETTE - 3:4

54:12
    Zaváhání v rozehrávce domácích Arizona nepotrestala.

55:00
    Teď musí najít odpověď Carolina, má na to 5 minut.

55:38
    Nestrašil teď v útoku odváděl skvělou práci. I díky tomu získává puk bere ze vzduchu RON HAINSEY. Pokládá si ho na led a vyrovnává.
    Asistence:Andrej Nestrašil, Joakim Nordström
    55:38 Ron HAINSEY - 4:4

56:22
    Malone hákuje. Carolina si po vyrovnání zahraje i přesilovku.

57:45
    Hanzal zasahuje soupeře do obličeje. Počet hráčů na ledě se na 38 sekund vyrovná.

58:18
    Hra 4 na 4 více svědčila domácímu týmu.

58:31
    Nyní Carolina může pokračovat v dobré hře i při přesilovce.

59:43
    A Carolina hraje v přesilovce velmi dobře. JUSTIN FAULK střílí od modré k pravé tyči. Jeho střelu nikdo netečuje. Hala se raduje, vypadá to, že Carolina bude brát plný počet bodů.
    Asistence: Victor Rask, Eric Staal
    59:43 Justin FAULK - 5:4

59:43
    Oddechový čas pro hosty.

59:55
    Stone láme soupeři hokejku. Za sekání jde na trestnou lavici. To hraje Carolině do karet.

Arizona ve třetí třetině otočila vývoj zápasu. Konkrétně ve 14 minutě po přesilovkovém gólu Vermetta. Domácí Carolina se ale ještě dokázala nadechnout k obratu. V 16. minutě vyrovnává po tlaku Hainsey. A to i díky dobré práci Andreje Nestrašila, který asistoval. V samotném závěru Faulk střelou od modré využívá přesilovku. To se děje v čase 19:43. Na tento gól už Arizona nemá čas odpovědět. Carolina si připisuje po sérii tří porážek konečně vítězství. Naopak pro Arizonu je to třetí porážka v řadě.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 3. Versteeg, 19. McClement (Hanifin, Hainsey), 27. E.Staal (Lindholm, Versteeg), 56. Hainsey (Nestrašil, Nordström), 60. Faulk (Rask, E.Staal) – 1. Reider (Elliot, Duclair), 17. Grossman (Richardson, Martinook), 47. Elliott, 54. Vermette (Boedker, Ekman-Larsson)

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk (A), Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E.Staal (C), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Nordstrom, J.Staal (A), Nestrašil – Malone, McClement, Terry

Rozhodčí: Romasko, Lee – Miller, Racicot