Nitra – Banská Bystrica 5:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 1:3 (kon.) | Martin – Trenčín 2:3 (po pr.)
Žilina – Košice 3:4 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:2 (kon.)
HK VITAR Martin
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 06.12.2015, 17:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR)

Stretnutie sa napokon rozhodlo v predĺžení. Trenčín si poradil s Martin 2:3. Góly: 15. Skladaný (Galamboš, Bačik), 17. Varga (Kokavec, Matejka) – 30. Melichárek (Petrovický, Koyš), 45. Hatala (Hudec, Hlinka), 61. Novák (Drgoň, Hatala). (23:02:58)

60:23
    Michal Murček (MAR) inkasuje osobný desaťminútový trest za nešportové správanie.

60:23 NOVÁK - 2:3

60:23
    Trenčín dal gól!
    Drgoňova strela od modrej. LUKÁŠ NOVÁK pohotovo dopravil puk do bránky a rozhodol tak v predĺžení. Asistencie: Drgoň a Hatala.

60:12
    Novák na Drgoňa. Ten ešte vracia puk na modrú.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnom hracom čase sa napokon zrodila remíza. Nasledovať bude 5-minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:36
    Nemec na ľavej strane. Chýbali mu centimetre aby zasiahol puk.

59:12
    Kokavec pred Hudecom. Domáci sa snažia narušiť rozohrávku súpera hneď v strednom pásme.

58:40
    Potrestaná domáca striedačka za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Trest si odpyká Matej Dírer.

58:25
    Skladaného pokus. Ďaleko od bránky.

58:09
    Tibor Varga ešte napáda Nechalu. Tretina sa však už akoby len dohrávala.

57:34
    Jáchymova strela, ktorú vyrážal Chábera. Videli sme tak príležitosť na domácej strane.

57:10
    Oba tímy si teraz dávajú pozor na prípadné príležitosti na opačnej strane. Pravdepodobne sa blížime k predĺženiu.

56:52
    Pavlikovský opäť na modrej. Hľadal Dlouhého.

55:54
    Skladaný v súboji s Drgoňom. Dokázal len nahodiť puk do útočného pásma.

55:15
    Vhadzovanie pred Dzubinom. Pálil okamžite Švec.

54:46
    Kokavec vyviezol puk. Zastavil ho Pavlikovský.

54:21
    Nechala pálil od modrej. Nasledoval ho ešte Pavlikovský.

53:30
    Tibor Varga hákovaný pri úniku. Rozhodcovia si toho nevšimli.

52:56
    Galamboš pred Drgoňom, ktorý nahadzuje puk do pásma. Domácim sa teraz darí aspoň vyviezť puk do stredného pásma.

52:16
    Michal Kokavec (MAR) inkasuje dve minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

52:16
    Dvořákova strela od modrej. Hra je prerušená.

51:48
    Poliaček len nahodil puk na zadný mantinel. Číhal tam Murček, bol však dosť vzadu.

51:23
    Gašparovič to skúša individuálne. Stíhajú ho dvaja domáci hráči.

50:48
    Švec postriekal Dzubinu snehovou nádielkou. Vhadzovanie pred domácou bránkou.

50:23
    Galamboš spoza bránky na Skladaného. Cháber puk prikryl.

49:38
    Vyhodený puk, ktorý ešte tečoval Róbert Varga. Hostia si mysleli, že z toho bude zakázané uvoľnenie.

48:57
    Tabaček od modrej. Puk bol vyrazený.

48:22
    Hlinka vyváža puk. Domáci teraz potrebujú čas na jeho vrátenie do útočného pásma.

47:56
    Skladaný a po ňom Bačik. Domáci zvierajú súpera.

47:25
    Tibor Varga z pravej strany. Betón Cháberu bol proti gólu.

47:00
    Matúš Holenda (TRE) inkasuje dve minúty za zovretie puku rukou.

45:39
    Koyš na útočnom výlete. Hostia sa razom dostali do zápasu a chcú aj rozhodnúť.
    44:56 HATALA - 2:2

44:56
    Využitá presilová hra hostí. Strela od modrej s tečom v podaní ANDREJA HATALU. Asistencie: Hudec a Hlinka.

44:32
    Hatala od modrej. Trafil Dírera.

43:56
    Daniel Rzavský (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

43:06
    Gašparovič odstavený od puku. Jáchym si teraz obranné povinnosti plnil na výbornú.

42:34
    Holenda nahodil puk do útočného pásma. Hra sa však vráti do stredného.

41:55
    Galamboš osamotený v útočnom pásme. Drgoň si ho vzal na starosť.

41:23
    Uhrík v súboji s Nemcom. Jeden druhému nič nedarujú.

40:56
    Súboj pri domácej striedačke. Hra sa zatiaľ neprerušuje.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine je stav už len o jeden gól. Trenčín sa dokázal vrátiť do hry. Tretia tretina tak sľubuje napínavý súboj až do konca.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:51
    Vozdecký to skúšal nahodením. Hra je však posúvaná do stredu klziska.

39:26
    Rzavský v úniku. Snažil sa trafiť horný roh bránky.

39:21
    Hlinka sa pokúša vyhodiť puk. Podarilo sa mu to na Hudeca.

38:53
    Kabáč v súboji s Nechalom. Vzápätí Dírer pred bránkou.

38:29
    Matejka na Skladaného. Chábera stihol potisnúť puk na spoluhráčov.

37:58
    Tabaček pripravený na modrej. Domáci však bojujú o puk v rohu klziska.

37:02
    Gašparovič poľahky vyhadzuje puk z obranného pásma. Trenčín teraz nepúšťa domácich do príležitostí.

36:21
    Richard Pavlikovský (TRE) inkasuje dve minúty za podrazenie.

36:09
    Kabáčova strela. Brankár ešte strelu nadvihol.

35:47
    Berákov pokus. Na opačnej strane neuspel Galamboš.

35:17
    Petrovický pred Juráškom. Domácim hráčom sa teraz smerom dopredu nedarí.

34:27
    Koyš dával hokejku do strely. Puk tečoval vedľa bránky.

33:44
    Tibor Varga vybojoval útočné pásmo. Ešte hľadal Skladaného.

32:54
    Matejka pred dobiedzajúcim Hlinkom. Ešte je tu pokus Dlouhého.

32:21
    Prienik hosťujúceho Šveca. Dzubina nemusel zasahovať.

31:54
    Petrovický si robil priestor z ľavej strany. Bačik včas vyhodil puk.

31:20
    Drgoň mal vyrovnanie na svojej hokejke. Dzubina a jeho fantastický zákrok.

30:49
    Skladaný bol vytlačený zo streleckého uhlu. Nemohol tak ani len prihrávať na Kokavca.

30:15
    Novák nahodil puk do útočného pásma. Domáci ho okamžite vyhadzujú zásluhou Dvořáka.

29:25
    Michal Uhrík (MAR) inkasuje dve minúty za faul kolenom.
    29:04 MELICHÁREK - 2:1

29:04
    Krásna kombinácia Petrovického s TIBOROM MELICHÁRKOM, ktorý nedáva Dzubinovi šancu. Asistencie: Petrovický a Koyš.

28:46
    Koyšov nahodený puk končí u Dzubinu. Ten ho radšej prikryl.

28:38
    Nemec spolu s Vozdeckým. Dzubna zabránil gólu aj po strele Nováka.

27:46
    Dvořák stráca puk. Berie mu ho Hudec.

27:06
    Tabaček zabojoval v pravom rohu. Nasledovala prihrávka na modrú odkiaľ pálil Kokavec.

26:32
    Kokavec dával hokejku na teč. Následne sa pokúsil ešte nadvihnúť odrazený puk do bránky.

25:41
    Jurášek v obrovskej príležitosti. Stále sme však v druhej tretine gól nevideli.

24:52
    Melichárek pomáha svojmu brankárovi. Trenčín musí vyhodiť puk.

24:02
    Kabáčova obrovská príležitosť. Domáci priaznivci opätujú hru svojho tímu potleskom.

23:25
    Rzavský teraz skúša nájsť Galamboša. Domáci opäť vysunutí v tretine súpera.

22:43
    Galamboš v úlohe obrancu. Vyhadzoval puk pred Hudecom.

21:55
    Kokavec v ďalšej príležitosti. Domáci tlačia Trenčín v jeho pásme.

21:23
    Dvořákova strela, ktorú sa ešte snaží tečovať Kabáč. Chábera puk vyrazil.

20:24
    Skladaný v prvej príležitosti. Domáci hráči pokračujú vo výkone z prvého dejstva.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po druhej tretine vyhrávajú domáci o dva góly a majú zatiaľ jasne navrch. Trenčín je zaskočený a prestávka mu tak určite príde vhod.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Tibor Varga bol už so Skladaným v postavení mimo hry. Teraz sa bude ešte vhadzovať pred domácou bránkou.

19:16
    Trávniček nahadzoval puk, ktorý zblokoval Nemec. Vzápätí musel pomôcť svojmu brankárovi Pavlikovský.

18:46
    Marek Ryzák (TRE) inkasuje dve minúty za podrazenie.

18:09
    Ryzák s Drgoňom sa dostali do útočného pásma. Bude sa však vhadzovať po tom ako domáci zabojovali o puk.

17:24
    Vyhodený puk za ktorým korčuľuje Bačik. Trenčín teraz potrebuje dohrať túto tretinu bez inkasovaného gólu.
    16:50 VARGA - 2:0

16:50
    Martin dal gól!
    RÓBERT VARGA druhým domácim hokejistom, ktorému sa podarilo prekonať Cháberu. Hostia nedokázali vyhodiť puk a práve martinský útok zvyšuje náskok. Asistencie: Kokavec a Matejka.

16:40
    Kokavec v ďalšej príležitosti. Domáci teraz tlačia súpera.

16:23
    Kokavec na Tabačeka. Ten sa však neoprel dobre do puku.

15:46
    Poliaček na Murčeka, ktorému ušiel puk. Domáci mali ďalšiu šancu na svojich hokejkách.
    14:59 SKLADANÝ - 1:0

14:59
    Galambošova strela ešte neskončila v bránke. FRANTIŠEK SKLADANÝ si však ideálne nakorčuľoval do šance a prestrelil brankára. Asistencie: Galamboš a Bačik.

14:36
    Jáchymova strela od modrej. Ešte tam bola dorážka Bačika.

14:24
    Marek Ryzák (TRE) inkasuje dve minúty za krosček.

13:48
    Bačik sa dostával do príležitosti. Domáci si následne museli dávať pozor na Koyša.

13:04
    Druhá komerčná prestávka. Po nej sa bude vhadzovať pred domácou bránkou.

13:00
    Ryzák si robil priestor pred bránkou. Nasledovala ešte Drgoňova strela.

12:23
    Tabaček atakovaný Dlouhým. Domáci priaznivci pískajú na adresu rozhodcu.

11:38
    Daniel Rzavský (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie.

11:28

10:56
    Rzavský na Skladaného, ktorý v oslabení ohrozil Cháberu. Ten teraz predviedol skvelý zákrok.

10:34
    Drgoň udržal útočné pásmo. Skladaný však následne prekazil snahu hostí.

10:00
    Koyš sa snažil tečovať Ryzákovu strelu. Obrovská príležitosť na strane hostí.

09:35
    Koyš neúspešný pri prechode do útočného pásma. Domáci teraz dobre pokrývajú súpera.

08:57
    Hatala sa uponáhľal s prechodom do útočného pásma. Hra sa vráti do stredného.

08:22
    Domáci posunuli puk do stredného pásma. Môžu medzitým striedať.

07:48
    Nechala na modrej čiare. Hostia sú rozložení v presilovkovej formácii.

07:10
    Michal Kokavec (MAR) inkasuje dve minúty za hákovanie a dve minúty za nedovolené bránenie v hre. Po faule sa ťažko dvíhal z ľadu Hlinka.

07:06
    Hlinka z pravej strany. Vynikajúci zákrok Dzubinu.

06:26
    Komerčná prestávka. Vhadzovanie bude nasledovať pred bránkou Trenčína.

06:18
    Tibor Varga napálil priamo do brankára. Puk sa ešte odrazil a Galamboš mal chuť ho dorážať.

05:40
    Uhríkovo zakončenie. Obetavo sa ešte do strely hodil Melichárek.

04:56
    Petrovický pred Uhríkom. Domáci prichádzajú o útočné pásmo.

04:20
    Dírer nedostal prihrávku. Pýtal si ju na ľavej strane.

03:43
    Kabáč aktívny na pravej strane. Chábera kontroluje hru.

03:03
    Kokavec sa neprebil cez Gašparoviča. Domáci ešte zostávajú v útočnom pásme.

02:23
    Koyšova strela. Prvý zákrok Dzubinu v stretnutí.

01:49
    Galamboš vybojoval puk v strednom pásme. Dostal sa až do zakončenia pričom Chábera musel vyrážať puk ramenom.

01:04
    Hatala dostal puk do obranného pásma. Snaží sa nájsť vpredu Nováka.

00:32
    Prvé prerušenie hry po súboji v strednom pásme. Na vhadzovaní sú teraz Murček a Dlouhý.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

DivočinaEpicentrumRachotBlazinecY. 13.12. o 16:30 – domáca pozvánka na derby stretnutie, ktoré bude o týždeň.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Do zostavy domáceho tímu sa vracia Tomáš Pokrivčák, vypadol Michal Fabian. Zo zostavy hostí vypadol Peter Mikuš, takisto Ján Zlocha. Naopak sa vrátil Michal Hlinka, pribudol Lukáš Berák.

Úvodné zostavy:

MHC Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Trávniček, Dvořák – Jáchym, Bačik – Rusina, Pokrivčák – Rzavský, Dírer, Kabáč – Uhrík, Murček, Poliaček – Varga T., Galamboš, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Varga R.

Dukla Trenčín: Chábera (Kompas) – Pavlikovský, Holenda – Hatala, Rehák – Drgoň, Ryzák – Nechala, Zaremba – Hudec, Dlouhý, Hlinka – Novák, Nemec, Vozdecký – Koyš, Petrovický, Melichárek – Gašparovič, Švec, Berák

Rozhodca: Lauff, Novák – Bogdaň, Smrek, Kontšek (video).

Aktuálne je medzi ôsmym Martinom a piatym Trenčínom 8-bodový rozdiel.

Martin si v predchádzajúcom kole dokázal na domácom ľade poradiť s Popradom 4:0 pričom jeho góly zaznamenali 2x Galamboš, Tabaček a Kabáč.

Trenčín naopak nestačil na Piešťany a pripísal si tretiu prehru v rade. Pri prehre 3:2 sa o góly hostí postarali Nemec a Vozdecký.

Obaja dnešní súperi pritom majú v tejto sezóne za sebou už tri vzájomné duely. V prvom z nich dokázal Trenčín zvíťaziť 3:1 (Nemec, Drgoň, Pavlikovský – Surovka). V druhom stretnutí Martin oplatil Trenčínu prehru po víťazstve 2:0 (Matejka, Tibor Varga). Posledné vzájomné meranie síl prinieslo víťazstvo Trenčína v pomere 3:2 (Melichárek, Hlinka, Švec – Rusina, Murček).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Daniel Modrovský

Branky a nahrávky: 15. Skladaný (Galamboš, Bačik), 17. Varga (Kokavec, Matejka) – 30. Melichárek (Petrovický, Koyš), 45. Hatala (Hudec, Hlinka), 61. Novák (Drgoň, Hatala)

HK VITAR Martin: Dzubina (Orčík) – Tabaček, Matejka – Trávniček, Dvořák – Jáchym, Bačik – Rusina, Pokrivčák – Rzavský, Dírer, Kabáč – Uhrík, Murček, Poliaček – Varga T., Galamboš, Skladaný – Kokavec, Jurášek, Varga R.
    HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kompas) – Pavlikovský, Holenda – Hatala, Rehák – Drgoň, Ryzák – Nechala, Zaremba – Hudec, Dlouhý, Hlinka – Novák, Nemec, Vozdecký – Koyš, Petrovický, Melichárek – Gašparovič, Švec, Berák

Rozhodčí: Lauff, Novák – Bogdaň, Smrek, Kontšek (video)