Salzburg – Znojmo 5:3 (kon.)
EC Red Bull Salzburg
5:3 (1:0, 3:3, 1:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 06.12.2015, 17:30 • Eisarena Salzburg • bet-at-home ICE Hockey League • 28. kolo

Ze Salzburgu to je vše, loučím se s vámi a někdy zase na počtenou! (19:46:45)

Utkání je u konce. Domácí fanoušci se radují, příznivci Znojma děkují svým hráčům za bojovný výkon. Sledovali jsme opravdu skvělý hokej, v žádném případě nebylo nouze o šance. Šťastnější však z ledu odjíždějí hokejisté Salzburgu.

59:48
    Salzburg právě vstřelil branku!
    A je hotovo! BRIAN FAHEY trefuje přes celé kluziště prázdnou bránu! Asistence: Konstantin Komarek.

59:37
    Zakázané uvolnění domácích. Pravděpodobně poslední šance Znojma na vyrovnání.

59:11
    Na ledě je Tomas, Pucher, Bořuta, Šedivý, Yellow Horn.

59:07
    Šedivý měl před sebou prázdnou bránu, ale minul!

58:37
    Nechvátal je na střídačce!

58:16
    Salzburg už se nikam nežene a vyhazuje pouze lehce do středního pásma.

58:10
    Roupcův pokus kryje Gračnar.

Opravdu fantastická atmosféra při dnešním utkání.

58:03
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Pucher zadovkou našel Lattnera přímo před bránou, ale ten trefil pouze Gračnarův beton!

57:17
    Trenér Režnar zkouší prohodit formace, nyní je na ledě Yellow Horn – Pucher – Lattner a zatápí domácí obraně.

56:30
    Štachovo nahození od modré kryje Gračnar, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

55:30
    Znojmo se snaží o vyrovnání ze všech sil, ale chybí potřebné štěstí.

55:14
    Obrovský závar před Gračnarem, puk však v bráně není!

54:59
    Tomas tečoval střelu těsně před brankářem do ochranné sítě.

54:42
    Heinrich přihrával volnému Sterlingovi před bránu, tomu však přeskočil puk hůl.

54:06
    Welser pálil z úhlu vedle.

53:53
    Po souboji v rohu se bude vhazovat před Nechvátalem.

52:45
    Orlům se nedá upřít bojovnost a snaha, s jakou chtějí zápas vyrovnat.

52:22
    Nechvátal si vyjel pro puk do rohu kluziště, kde jej přikryl lapačkou, naletěl do něj však Welser, rozhodčí ale nevylučují.

50:50
    Jsme svědky opravdu rychlého a velice tvrdého hokeje. Hráči si nic nedarují.

50:13

50:13
    Nechvátal zaváhal za bránou, z čehož následovala doslova smršť střel v podání Salzburgu, ale vše letělo pouze do jeho náruče.

49:56
    Tomas pálil od modré, Gračnar vyrazil pouze před sebe, kde stál Bořuta, ale nepodařilo se mu zamést kotouč do sítě.

49:45
    Podešvův pokus kryje Gračnar, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

49:13
    Bořuta trefuje pouze bránícího hráče, Znojmo tak zakládá nový útok.

48:38
    Tomas zkoušel procpat kotouč do brány, místo toho ale domácí vyhazují.

48:13
    Vyloučen Trattnig (SLZ) – dvě minuty za napadení.

47:50

47:28
    Duncan dostal přihrávku před odkrytou bránu, Nechvátal se však stihl neuvěřitelně rychle přesunout a chytit střelu svým levým betonem!

47:05
    Nechvátal vůbec neviděl na Connellyho střelu od modré, ale na poslední chvíli ji vykryl svým pravým betonem

45:50
    Na trestnou lavici míří znovu hráč Znojma. Vyloučen Beroun (ZNO) – 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

45:40
    Beroun naletěl do soupeře, kterému se puk odrazil do ochranné sítě.

44:55
    Rauchenwald ujel sám na bránu, ale Biro jej dobruslil a obral o puk!

43:27

43:00
    Obrovská šance domácích! Trattnig dostal kotouč do skvělé příležitosti, ale ještě chtěl vykoupat Nechvátala, přihrál proto Duncanovi, který měl před sebou odkrytou klec, ale pravděpodobně nahrávku nečekal a netrefil puk.

42:08
    Fahey střílel od modré, ale Nechvátal nádherně vytáhl zákrok lapačkou!

41:27
    Vyloučen opět hráč Znojma, na trestnou lavici usedl Beroun (ZNO) – dvě minuty za faul vysokou holí.

41:22
    Komarek znovu drze osekával brankáře.

41:11
    Oba týmy v plném počtu.

41:10
    Komarek ujížděl sám na bránu, ale Šulák se stihl rychle vrátit.

40:24
    Zápas pokračuje ve čtyřech, Pucher s Tomasem nadělali Gračnarovi problémy.

40:01

Mužstva jsou připravena, utkání za chvíli vstoupí do závěrečné třetiny.

Další třetina začne přibližně v 19:09.

Tak to bylo opravdu něco! Druhá třetina nabídla šest branek. Orli nejprve vyrovnali stav utkání a dostali se až do tříbrankového vedení. Domácí však záhy využili přesilovou hru a otočili utkání třemi brankami ve svůj prospěch. Do třetí třetiny bude Znojmo vstupovat s jednobrankovým mankem.

40:00

39:59
    Bořuta dostal nahrávku do skvělé příležitosti, už napřahoval, ale ke střele se již nedostal, jelikož skončila třetina.

39:11
    Sterling (SLZ) sekl Nechvátala do lapačky, za což sklidil náležitou nakládačku hned od třech znojemských hráčů, rozhodčí poslali na trestnou jeho (dvě minuty za sekání) i Baču (ZNO) – dvě minuty za hrubost.

38:41
    To mohla být další branka domácích! Přečíslení tři na jednoho vyřešili hráči Salzburgu skvěle, Hughes však netrefil bránu!

38:19
    Opravdu studená sprcha v podání Red Bull Salzburg, nicméně Orli vědí, že není nic ztraceno a znovu útočí!

36:23
    Krásná akce domácích končí další brankou! Rauchenwald z pravé strany přihrál úplně volnému PETERU HOCHKOFLEROVI, který neměl moc práce a poslal puk přímo do protipohybu Nechvátala! Asistence: Alexander Rauchenwald, Brian Connelly.

34:31
    Oddechový čas pro hosty.

34:31
    A je srovnáno! LUCIANO AQUINO získal ve středním pásmu kotouč, přetlačil obránce a střelou do horní části branky vyrovnává stav utkání! Asistence: Brian Connelly, Pehr Ledin.

34:07
    Domácí ihned využívají přesilovou hru! JOHN HUGHES z mezikruží propálil Nechvátala. Asistence: Daniel Welser a Dominique Heinrich.

33:22
    Dle mého názoru se nyní rozhodčí nechal trochu unést. Bača (ZNO) dohrál soupeře, který zvedl ruce na protest a rozhodčí okamžitě zvedl ruku. Dvě minuty za hrubost.

32:30
    Fantastická šance Znojma! Podešva získal kotouč za bránou a příhrával volnému Novákovi přímo před Gračnara, ten ale trefil pouze brankářovo rameno!

31:42
    Hosté nepolevují a dál obléhají Gračnarovu bránu.

30:43
    Orli právě vstřelili branku!
    A je to další gól! ANTONÍN BOŘUTA naskočil na led z trestné lavice, dostal krásnou nahrávku na útočnou modrou a v úniku se trefil přesně mezi Gračnarovy betony! Asistence: Ondrej Šedivý a Martin Bača.

30:35

30:02
    Znojmo se dostává v oslabení do vedení! Biro nahodil kotouč na bránu, Gračnar se jej snažil zakrýt lapačkou, ale PATRIK NOVÁK mu to nedovolil a dorazil puk do brány! Asistence: Jiří Beroun.

29:34
    Fahey vypálil od modré, Nechvátal přikryl puk lapačku, ale Komarek mu do ní drze sekl, vylučovat se však nebude.

29:06
    Znojmu se daří bránit modrou.

28:51
    Hra přerušena, jeden ze znojemských hráčů hrál vysokou holí, vhazovat se bude před Nechvátalem.

28:35
    Vyloučen Bořuta (ZNO) – dvě minuty za krosček.

28:23
    Nechvátal skvěle vykopl betonem střelu od modré až do středního pásma.

27:33
    V těsné blízkosti brány střílel Aquino, ale Nechvátal reflexivně vytáhl zákrok lapačkou!

26:41
    Znojmo vyrovnává! Bartoš přihrál ve středním pásmu JANU LATTNEROVI, který se rozjel a střelou přes obránce posílá kotouč do sítě! Asistence: David Bartoš a Antonín Bořuta.

26:10
    Latusa chtěl objet bránu a poslat kotouč do sítě, Pucher mu v tom však skvěle zabránil.

25:30
    Znojmo přiostřilo hru, Novák tvrdě narazil na mantinel Pallestranga.
    Orly přišla do Salzburgu podpořit početná skupina fanoušků.

25:00
    Bačovi střela vůbec nesedla, Salzburg se okamžitě pouští do protiútoku.

24:24
    Fahey v dobré příležitosti střílí nad!

23:55

23:28
    Roupec pálil od modré, ale pouze do bránícího hráče, který v pohodě vyvezl kotouč do středního pásma.

22:29
    Hostům se ale přesilová hra příliš nedaří, Salzburgu se daří vyhazovat.

21:55
    Dobré napadání přineslo své ovoce. Na trestnou lavici odchází Trattnig (SLZ) – dvě minuty za sekání.

21:45
    Znojmo dobře napadá, hráči Red Bullu mají problém s rozehrávkou.

21:23
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před domácím brankářem.

21:01
    Štach přihrál volnému Bořutovi, který ale minul odkrytou bránu!

20:21
    Tomas si teď pěkně vyšlápl na Duncana a ostře jej sestřelil.

20:01

Hráči jsou na ledě, za okamžik pokračujeme.
    Videomapping v Salzburgu

Další třetina začne přibližně v 18:15.

První třetina dnešního zápasu je za námi. Sledovali jsme opravdu rychlý hokej, šance byly na obou stranách, Orli přežili bez úhony dvojnásobné oslabení, ovšem i přesto šli do vedení domácí.

20:00

19:58
    Bača srazil domácího hráče na modré, puk se odrazil k Novákovi, který však neměl příliš mnoho času, proto zvolil rychlou střelu bekhendem, ta ale skončila pouze v náruči Gračnara.

17:45
    Domácí jdou po krásné střele do vedení! Aquino našel na pravém kruhu KONSTANTINA KOMARKA, který opravdu nekompromisním příklepem trefil levý růžek Nechvátalovy brány! Asistence: Luciano Aquino, Pehr Ledin.

16:48
    Dnešní utkání je opravdu ve velkém tempu, fanoušci se mají na co dívat! Trattnig nabruslil ze středního pásma až před Nechvátala, ale nepodařilo se mu již zakončit.

15:29
    V Salzburgu panuje skvělá atmosféra, zatím jsou však více slyšet fanoušci Znojma, kteří přijeli v hojném počtu.

14:50
    Welser naskočil z trestné lavice a hned se pustil do útoku, za modrou čárou však zapomněl puk.

14:38

13:51

13:31
    Čerstvá posila domácích Aquino nahrával zpoza brány spoluhráči, kotouč se odrazil od obránce Znojma přímo na Nechvátala, který puk rychle přikryl lapačkou.

12:38
    Poměr sil na ledě se vyrovná, na trestnou lavici usedl Welser (SLZ) – dvě minuty za hákování.

12:28
    Hosté ve čtyřech.

12:19
    Domácí kombinují, ale Orli je nepouští ke střele.

11:51
    Na trestné lavici sedí Biro (ZNO) – dvě minuty za sekání. Domácí tak mají dvojnásobnou početní výhodu.

11:40
    Na druhé straně se utrhl Hughes, který jel sám na Nechvátala, ale znojemský strážce brány i tentokrát vytáhl skvělý zákrok!

11:21
    Znojmo ujelo v oslabení tři na jednoho, Novák přihrával Štachovi, ale ten neproměnil!

10:49
    Biro vyhazuje na druhou stranu kluziště, Orli střídají.

10:28
    Teprve teď rozhodčí zastavili tlak domácích. Na trestné lavici již sedí Bača (ZNO) – dvě minuty za hákování.

09:58
    Orli půjdou znovu na trestnou lavici, rozhodčí signalizuje výhodu.

09:08
    Bořutova dělovka se odrazila od zadního mantinelu až do středního pásma.

09:02
    Pucher skvěle uvolnil Bira, ale i jeho střelu Gračnar kryje.

08:05
    Hughes hledal před bránou volného Trattniga, ten však na přihrávku nedosáhl.

07:59

06:57
    Duncan pálil z ostrého úhlu, ale Nechvátal si střelu pohlídal.

06:25
    Lattner výborně zachytil ve středním pásmu rozehrávku a vyzkoušel střelu z půlky hřiště, se kterou měl Gračnar nečekaně problémy!

06:05
    Orli ihned po buly vyhazují.

05:59
    První vyloučení dnešního zápasu, na trestnou lavici usedl Stehlík (ZNO) – dvě minuty podražení.

05:26
    Šedivý zachytil střelu od modré a ujížděl sám na bránu, ale trefil se pouze Gračnarovi do náruče!

04:43
    Postavení mimo hru Salzburgu.

04:04
    Číp hledal před bránou Yellow Horna, tam však stál pouze připravený obránce domácích.

03:02
    Pucher krásně našel volného Tomase, který pálil z otočky, Gračnar jeho střelu zastavil špičkou betonu.

02:52
    Csamango nahodil kotouč ze středního pásma, brankář raději puk přikryl.

02:18
    Podešva vystřelil přes obránce, Gračnar vyráží do ochranné sítě.

01:53
    Znojemský brankář raději přidržel nahození ze středního pásma.

01:30
    Yellow Horn otestoval z levé strany Gračnara.

00:55
    Latusa nabruslil do útočného pásma a zkoušel překvapit Nechvátala bekhendem, ale minul.

00:45
    První zákrok si připisuje i Gračnar, vhazovat se bude po jeho levici.

00:15
    Hughes se ihned po vhazování procpal přes obranu až před samotného Nechvátala, ale ten jej vychytal!

00:01

Zahajovací formace jsou na ledě, utkání za malou chvíli začíná!

Trenér Znojma Jiří Režnar sáhl pro dnešní zápas ke změnám v sestavě a proházel útočné řady. Martin Podešva, který v minulém zápase utrpěl ošklivé zranění, se dnes nakonec představí!

EC Red Bull Salzburg: Gračnar (Weinhandl) – Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang, Trattnig (C) – Sterling, Duncan, Hughes – Welser (A), Bruckler, Latusa (A) – Ledin, Komarek, Aquino – Hochkofler, Rauchenwald, Cijan.

Rozhodčí: Berneker, Gebei – Nagy, Smeibidlo.

Vzájemná utkání v letošní sezóně:

2. kolo: Znojmo – Salzburg 7:1
    21. kolo: Znojmo – Salzburg 4:1

Orli Znojmo

Vítězit by jistě chtěli také Orli, ale v posledních dvou duelech je trápí špatná efektivita v zakončení. Ve Fehérváru vyslali na branku soupeře 48 střel, v pátek proti Klagenfurtu 44, v obou případech z toho ovšem byl jediný gól a porážka. "Nepadá nám to tam, máme v první třetině 16 střel, ale prohráváme. Střílíme gólmanovi do břicha, kvalita střelby není taková, jaká by měla být," ví trenér Jiří Režnar. Ten bude stále postrádat zraněnou dvojici Fiala, Šeda, páteční utkání navíc po nepříjemném zásahu bruslí do obličeje nedohrál Martin Podešva, jenž má na tváři deset stehů a jeho start v dalších duelech je ohrožen.

Pozice v tabulce: 4.
    Body: 47
    Nejproduktivnější hráč: Colton Yellow Horn, 35 bodů (16 + 19)
    Brankář: Patrik Nechvátal (92,10%)
    Využití přesilovek: 20,90%
    Úspěšnost oslabení: 83,10%

Salzburg prožívá po loňském mistrovském triumfu sezónu jako na houpačce. Mizerný začátek, porážku 1:7 ve Znojmě a poslední místo po čtyřech kolech vystřídala famózní série 11 vítězství ve 12 utkáních a vyhoupnutí do čela tabulky. Na čele už Red Bull dle očekávání zůstal, i když mírný pokles formy jej odsunul na druhou příčku za suverénní Linz. Aktuálně má na kontě čtyři vítězství v řadě, naposledy 2:0 v pátek doma proti Grazu.

Kádr ambiciozního celku navíc posílil Luciano Aquino, kanadský útočník s italskými kořeny, který před dvěma lety suverénně vyhrál bodování soutěže ještě v dresu Dornbirnu s těžko překonatelným výsledkem 79 kanadských bodů v 53 utkáních.

Pozice v tabulce: 2.
    Body: 53
    Nejproduktivnější hráč: John Hughes, 28 bodů (8 + 20)
    Brankář: Luka Gračnar (92,30%)
    Využití přesilovek: 15,80%
    Úspěšnost oslabení: 88,10%
    I všechna další utkání tohoto kola se hrají na území Rakouska

Přeji příjemný večer při sledování on-line přenosu z 28. kola mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy. V dnešním duelu budeme svědky souboje mezi EC Red Bull Salzburg a Orli Znojmo. Úřadující mistr a aktuálně druhý celek tabulky Salzburg letos ve Znojmě dvakrát prohrál, nyní bude český tým poprvé v roli hostujícího týmu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 18. Komarek (Aquino, Ledin), 35. Hughes (Welser, Heinrich), 35. Aquino (Connelly, Ledin), 37. Hochkofler (Rauchenwald, Connelly), 60. Fahey (Komarek) – 27. Lattner (Bartoš, Bořuta), 31. Novák (Beroun), 31. Bořuta (Šedivý, Bača)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach (A), Bořuta, Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Bača – Tomas, Pucher (A), Lattner – Číp, Bartoš, Yellow Horn – Šedivý, Podešva, Novák – Beroun (C), Rehuš, Špaček.

Rozhodčí: Berneker, Gebei – Nagy, Smeibidlo