Jaroslavl – Ufa 1:3 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 4:2 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Soči – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 07.12.2015, 17:00 • Arena 2000 • KHL

Je hotovo! Lokomotiv tahal prakticky po celý zápas za kratší konec provazu a ačkoliv domácí necelých jedenáct minut před koncem vyrovnali z hole Apalkova, Salavat Julajev si o dvě minuty později vzal ztracený náskok zpět a o chvilku později přidal i pojišťovací branku. Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    Jiří Novotný (JAR): 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:58 (19:28:39)

59:31
    Zelenobílí vyhodili kotouč až do útočného pásma a vydávají se napadat, domácí už to budou mít hodně těžké.

59:10
    Murygin zůstal na střídačce, Lokomotiv to zkouší v šesti!

59:02
    Jaroslavlští si vybírají oddechový čas!

58:47
    Hosté vyhodili kotouč z vlastního pásma tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění, a Gavrikov se tak pro něj musí vrátit až k vlastnímu gólmanovi.

58:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:07
    Salavat Julajev už hraje v plném počtu a vše nasvědčuje tomu, že zelenobílí si dnes z Jaroslavle odvezou cenné tři body.

56:42
    Domácí sice kombinují v pásmu, ale vůbec nestřílejí a do Majorovova návratu zbývá už jen pár sekund.

56:01
    Ježkovy voči, tohle měl být gól! Jiří Novotný se zničehonic ocitl tváří v tvář poloodkryté hostující svatyni, ale přesouvajícího se Svedberga překonat nedokázal!

55:07
    Maxim Majorov (UFA) je vyloučen na dvě minuty za podražení. že by poslední šance pro Lokomotiv?
    Andreas ENGQVIST - 1:3

54:47
    Ufa právě vstřelila branku!
    A už je to o dva góly! Igor Grigorenko na útočné modré ukradl kotouč laxnímu Ljubuškinovi a poté si všiml po své levici nikým nehlídaného ANDREASE ENGQVISTA. Švédský ostrostřelec se nemýlil! Asistence: Igor Grigorenko.

53:53
    I mistr tesař se někdy utne. Napřažený Sami Lepistö kotouč na vrcholu pravého kruhu komicky minul a poté radši odjel střídat.

53:01
    Hra se po vedoucím gólu zelenobílých znovu uklidnila, domácí se ne a ne dostat s pukem na holi do útočného pásma, na vyrovnání přitom mají už jen necelých sedm minut.

52:06
    Už známe i údaj o návštěvnosti, do Areny 2000 si dnes našlo cestu 9000 diváků!

51:39
    Domácí zastavil v rozletu těsný ofsajd, z tribun se ozývá hlasitý pískot.
    Igor GRIGORENKO - 1:2

50:27
    Tak to je velký šok pro domácí příznivce, vyrovnaný stav totiž vydržel sotva dvě minuty! Přesilovku využil přesnou tečí Loginovovy parádní nabídky IGOR GRIGORENKO, a Salavat opět vede! Asistence: Alexandr Loginov, Linus Omark.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 49. Apalkov (Kronwall, Averin) – 24. Loginov (Nestěrov, Lazarev), 51. Grigorenko (Loginov, Omark), 55. Engqvist (Grigorenko)

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Hersley, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov – Averin, Apalkov, Kontiola – Novotný, Mosaljov, Lokťonov – Koňkov, Galimov, Kartajev – Enlund, Kraskovskij, Korškov – Polunin.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bončarov, Bodrov, Arzamazcev, Děrljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Majorov, Hartikainen, Prochorkin – Vorobjov, Nestěrov, Lazarev – Lisin, Makarov, Černov.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Metalnikov, Sirotkin