Carolina – Arizona 5:4 (kon.) | Chicago – Winnipeg 3:1 (kon.) | New Jersey – Florida 4:2 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 4:2 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 2:1 (kon.)

2. Derick Brassard (NYR) – 2+0
    3. Henrik Lundqvist (NYR) – 23 zákroků, úspěšnost 95,8 % (03:43:08)

Dnešní utkání ovládli domácí Rangers, kteří vítězí naprosto zaslouženě 4:1. O góly ve třetí třetině se postarali Derick Brassard, který prostřelil Andersona a Jesper Fast, jehož střela do prázdné brány pečetila stav dnešního zápasu. Já se s Vámi loučím a přeji příjemný nový týden!

59:16
    Následuje vhazování ve středním pásmu, zápas se spíše jen dohrává.
    58:29 Jesper FAST - 4:1

58:29
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí pečetí stav dnešního zápasu brankou při power play soupeře. Karlsson rychle rozehrával, ale trefil jen hůl JESPERA FASTA. Ten neváhal a z otočky přes půl hřiště trefil prázdnou bránu. Bez asistence.

58:16
    Hra přerušena, domácí borec si pomohl přihrávkou rukou.

57:58
    Anderson už sedí na střídačce, hosté zkusí štěstí v šesti!

57:28
    Ceciho pokus se nebezpečně odrážel od zadního mantinelu před brankoviště, domácí obrana ale všas uklidila puk do bezpečí.

56:38
    Počet hitů: NY Rangers – 32, Ottawa – 26.

55:56
    Zuccarello po odpískaném icngu ještě sekl Karlssona, hostujícího kapitána tato situace nechala klidným.

55:35
    Domácí očividně brání svůj náskok, Senators jsou zatím bezzubí.

55:12
    Smith byl zastaven, ale domácí obránce následně vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.

54:49
    Karlsson u puku, Ottawa zakládá další akci.

54:29
    Karlsson se ocitl ve velmi výhodné pozici, ale do jeho střely vložil hůl jeden z domácích borců.

54:05
    Střelu Bobbyho Ryana raději podržel domácí brankář na svém hrudním chrániči.

53:44
    Wideman zakládá další útočnou akci Senátorů.

52:58
    Další hostující střela od modré byla zablokována hráčem v modrém dresu.

52:23
    Domácí kombinace je nyní mnohem snazší, Ottawa působí dosti odevzdaně.

51:33
    Hra se opět přestěhuje před hostující bránu po icingu Senators.
    50:08 Derick BRASSARD - 3:1

50:08
    Domácí byli ve třetí třetině jasně horším týmem, přesto navyšují svůj náskok. DERICK BRASSARD dostal přihrávku od McDonagha a mířil sám na brankáře. Neváhal, napřáhl se a tvrdou ranou prostřelil vyjetého Andersona. Asistence: Ryan McDonagh, Dan Girardi.

49:51
    Ceciho střela od modré byla stražena mimo domácí bránu.

48:49
    Ottawa domácí nepouští ke slovu, teď ovšem se provinila zakázaným uvolněním.

47:38
    Karlsson může rozehrávat zpoza vlastní branky.

47:07
    Turris končí po zásahu kolenem na ledové ploše, vylučovat se ovšem nebude.

45:39
    Brassard naservíroval puk přímo před bránu Hayesovi, jemuž ovšem zmenšil střelecký úhel Anderson, který podržel svůj tým!

45:21
    Po nepřesné rozehrávce hostí se píská icing.

44:42
    Ceciho nahození zastavil Lundqvist, který velmi riskantně rozehrál.

44:03
    Kreiderova střela zpoza obránce mířila těsně vedle brankové konstrukce hostí.

43:26
    Pageau přišel o puk, ten vyváží z vlastního pásma Stalberg.

42:53
    Další šanci hostí zastavuje Girardi, který rozhehraje puk.

41:55
    Puk mají opět ottawští, Karlsson rozehraje puk zpoza branky.

41:15
    Lundqvist po šanci Senators už ležel na zádek ve svém brankovišti, ale Ceci ani Ryan nedokázal dostat puk za záda zkušeného brankáře!

40:40
    Ottawa na svého soupeře od začátku třetiny vlétla, velkou šanci si ovšem nevytvořila.

40:01

Tato třetina přinesla celkem vyrovnaný obrázek hry, hosté výsledkově ovšem odcházejí spokojenější. O jedinou branku této části se postaral Marc Methot. Dokáže Ottawa v poslední třetině vyrovnat?

Další třetina začne přibližně v 2:58.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Nash ještě přihrával přes šíři pásma, avšak jeho pas nikoho nenašel.

39:04
    McIrath měl puk někde ve výstroji, ale po chvíli vypadl přímo na hůl Dziurzynského, jehož ránu z první vychytal Lundqvist skvěle lapačkou!

37:51
    Další zakázané uvolnění domácího týmu. Jestli něco dnes Rangers nejde, tak jsou o právě zbytečné ztráty v podobě icingů.

38:11
    Girardiho dělová rána jen zaduněla o zadní mantinel.

37:22
    Cowen sbírá puk za vlastní brankou, píská se icing Rangers.

Kreider mířil po naskočení z trestné lavice z levého křídla sám na Andersona, jenže bohužel pro domácí jeho střela na vzdálenější tyč byla nepřesná!

36:37

36:23
    Hostující kapitán od modré čáry přestřelil brankovou konstrukci.

35:59
    Karlsson musí začít od vlastní brány.

35:30
    Hned několik střel nyní létalo kolem domácí brány, všechny ale mířily mimo.

34:36
    Kreider (NYR) je vyloučen na 2 minut za nedovolené bránění.

33:44
    Rána Staala od modré čáry nedokázala ohrozit hostující klec.

33:18
    Moethotova dělovka od modré pouze orazítkovala zadní mantinel.

31:51
    Fast z rohu hřiště projel až přímo před hostujícího brankáře, jenže toho nedokázal překonat!

31:16
    Millerova střela nedolétla k brance Ottawy.

29:00
    Yandle pálil od modré jen do výstroje hostujícího brankáře.

28:13
    Nash se dostal do nájezdu, ale svoji tvrdou střelu nedokázal poslat mezi tři tyče!
    28:13 Marc METHOT - 2:1

26:01
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hostující aktivita se vyplatila, Senátoři snižují. Nahození MARCA METHOTA od modré čáry tečoval přesně mezi betony vlastního brankáře Staal. Tuto branku si obránce Rangers za rámeček určitě nedá. Asistence: Shane Prince, Dave Dziurzynski.

25:56
    Stone se vytočil z rohu a nebezpečně vystřelil. Jeho střela byla sice tvrdá, ale jeden z domácích ji přizvedl do ochranné sítě.

25:18
    Puk letí přes všechny čáry, to znamená další zakázané uvolnění Rangers.

25:02
    Yandle zachytil hostující přihrávku a poslal puk zpět do středního pásma.

24:03

23:37
    Stalberg zahrozil v oslabení, avšak své sólo nedokázal proměnit ve třetí branku.

22:59
    Po Turrisově střele se puk odrazil přímo na hůl Hoffmana, který přes blokujícího obránce nedokázal poslat puk do odkryté brány.

22:03
    První přesilovku si zahrají také hosté. Miller (NYR) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

21:59
    Ryan nabil Hoffmanovi, jehož přihrávka ještě našla Widemana. Střela otawského obránce nadělala domácímu brankáři pořádné starosti.

21:28
    McDonagh bude rozehrávat další akci domácího celku.

21:05
    Brassard v přečíslení 2 na 1 volil střelu, bohužel pro domácí ale trefil přímo hrudník Andersona!

20:06
    Hned první akce Rangers končí ofsajdem.

20:01

První třetiny je za námi, zatím vede domácí New York Rangers. Oba dva góly padly v přesilových hrách. Nejprve od modré vymetl šibenici Ryan McDonagh, následně střelu opět svého kapitána přesně tečoval Derick Brassard. Lundqvist příliš práce neměl, jeho zákroky byly většinou velmi snadné.

Další třetina začne přibližně v 2:05.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    Velký závar nyní vznikl před Lundqvistem, jenže švédský brankář utěsnil všechny skulinky a puk nepustil za svá záda. O zakončení se postaral Zibanejad, jehož si následně obránci vzali do parády.

19:19
    Hosté se dlouho drželi v útočném pásmu, nakonec však rozehrává Boyle.

18:44
    Ryan našel v druhé vlně najetého svého kapitána, střela Karlssona byla ale přizvednuta Zuccarellem do ochranné sítě.

18:34
    Turris nestihl dojet nahozený kotouč, odpískáno zakázané uvolnění.

17:39
    Ottawa byla nyní pod tlakem, a tak pouze vyhazuje puk do středního pásma.

16:48
    Zuccarello v přečíslení našel na středu Moora, na jehož střele si pochutnala lapačka hostujícího Andersona!

15:59
    Po Hayesově objetí brány vznikl v hostujícím brankovišti velký závar, ale Brassard s Zuccarellem nedokázal dotlačit puk za brankovou čáru.

15:33
    Hosté dlouho bojovali o puk v útočném pásmu, New Yorku se následně podařilo vyhodit.

14:59
    Po odpískaném icingu se hra přestěhuje před Lundqvista.

14:22
    Chiasson pálil z levého křídla jen do výstroje švédského brankáře.
    13:47 Derick BRASSARD - 2:0

13:47
    Dokonce i druhá přesilovka přinesla domácím branku. Kombinace Rangers vyústila nahozením Mc Donagha od modré, které ještě dokázal před hostujícím brankářem přesně tečovat DERICK BRASSARD. Asistence: Ryan McDonagh, Rick Nash.

13:16
    Hráčská lavice (OTT) inkasuje 2 minuty za nesportovní chování.

13:16
    Po odpískaném ofsajdu se do sebe pustili Glass a Karlsson. Vše vyřešil rozhodčí, který okamžitě tyto borce rozdělil.

12:31
    Ryan z rohu hledal svého spoluhráče v brankovišti, ale nakonec přihrávka doputovala až do středního pásma.

11:58
    Další rozehrávka se domácím Rangers nepovedla, píská se icing.

10:41
    Kalssonova tvrdá rána od modré se nebezpečně odrazila od Lundqvista před brankoviště, následně jí ale jeden z domácích beků odpálil.
    08:40 Ryan MCDONAGH - 1:0

08:40
    První přesilovka také přinesla první gól tohoto střetnutí. Yandle poslal puk na modrou čáru, odkud RYAN MCDONAGH propálil vše, co mu stálo v cestě. Nutno podotknout, že Kreider skvěle clonil Andersonovi, který nemohl nic vidět. Asistence: Keith Yandle, Chris Kreider.

08:35
    Brassard se zkoušel prosadit na brankovišti, jenže proti stál Anderson.

07:57
    Rangers se na chvilku usadili v útořném pásmu, ale už je puk opět ve středu hřiště.

07:25
    Senátoři ovšem ihned po buly vyvážejí puk až na půli svého soupeře.

07:16
    Uvidíme první vyloučení tohoto zápasu. Zibanejad (OTT) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

06:35
    Boyle si vyměnil puk Yandlem a nakonec nahodil puk na bránu, avšak jeho pokus mířil jen do zadního mantinelu.

06:15
    Po icingu hostí se bude vhazovat před brankářem Andersonem.

05:35
    Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit výraznější šanci, příliš velkou podívanou jsme zatím neviděli.

04:45
    Domácí kapitán rozehraje další útok Rangers.

04:19
    Chiasson zkoušel zasunouut puk zpoza branky bekhendem, což se mu nepovedlo.

03:31
    Třetí domácí formace zahrozila, ale střela Millera z druhé vlny nemířila mezi tři tyče.

03:15
    McIratg sbírá puk za brankou a bude rozehrávat.

02:25
    Kalsson prověřil z pravého křídla domácího brankáře a bleskově se vrátil na své místo v obraně.

01:11
    Rozehrávka se Ottawě nepovedla, a tak šli kupředu domácí, ale jejich střela byla zablokována.

00:27
    Po první útoku hostí končí puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Lundqvistem.

00:01

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal (A), McIrath, Yandle – Nash, Lindberg, Kreider – Zuccarello, Brassard, Hayes – Fast, Moore, Miller – Stalberg, Stoll, Glass

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Cowen, Wideman, Borowiecki – Ryan, Turris (A), Hoffman – Stone, Zibanejad, Prince – Chiasson, Pageau, Lazar – Neil (A), Smith, Dziurzynski.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Hosté hrají tuto sezónu velmi dobře. Senátoři okupují s 33 body třetí příčku Atlantické divize za Montrealem a Detroitem. V tabulce Východní konference se domácí řadí na 6. místo před Boston Bruins.

Mike Hoffman – 22 zápasů (14+12)

Domácí získali 37 bodů a v Metropolitní divizi dýchají na záda vedoucímu Washingtonu. V konferenční tabulce patří Rangers 3. příčka, na kterou útočí ze čtvrtého místa Isladers.

Rick Nash – 25 zápasů (8+9)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Brabec

Branky a nahrávky: 9. McDonagh (Yandle, Kreider), 14. Brassard (McDonagh, Nash), 51. Brassard (McDonagh, Girardi), 59. Fast – 27. Methot (Prince, Dziurzynski)