Buffalo – Anaheim 3:0 (kon.) | New Jersey – Florida 1:5 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.)
Toronto – San Jose 4:5 (po pr.) | Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:3 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 5:7 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 18.12.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za přízeň a přeji dobrou noc. (03:50:16)

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 6 střel, TOI 15:41

Je konec. Letci naprosto s přehledem ovládli poslední třetinu, hostům nedovolili žádnou větší šanci a sami přidali 3 minuty před koncem pojišťovací branku z hole Couturiera.

59:55
    Ještě jedno buly před Masonem, ale domácím již výhru nikdo nevezme.

59:27
    Kotouč proletěl otevřenými dvířky na střídačku Flyers.

58:30
    Hosté se nedokáží dostat s pukem do pásma.

57:50
    Giroux od středové čáry minul prázdnou klec Canucks.

57:30
    Hosté to ještě zkusí bez brankáře.
    Sean COUTURIER - 2:0

57:10
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A je pravděpodobně rozhodnuto. Voráček našel před bránou Simmondse, jeho střelu ještě Markström vyrazil, ale k odraženému puku se dostal SEAN COUTURIER a kotouč doklepl za ležícího brankáře. Asistence: Wayne Simmonds, Jakub Voráček.

56:48
    Edler mohl od modré Masona sotva vážně ohrozit.

56:02
    Bellemare v dobré pozici minul skákavý kotouč.

55:35
    Domácí zatím nepouštějí Vancouver prakticky k žádným šancím.

55:19
    Oba týmy jsou v plném počtu.

54:36
    Markstöm měl problémy se střelou Medveděva, ale i tak ji zvládl vyrazit.

53:52
    Mason vyrazil střelu Sedina.

53:19
    Před bránou se strhla nejprve slovní a následně i menší ruční výměna názorů, po které dostanou po dvou minutách Del Zotto (PHI) s Dorsettem (VAN).

52:47
    Bellemare byl rozehrávkou trefen do obličeje, ale rychle se oklepal a dokonce i zvládl vypálit na Markströma.

52:17
    Hutton se opět procpal ke střele, ale Markström dnes chytá znamenitě.

51:42
    McCann a následně Weber vyzkoušeli od modré Masona, ten byl připraven.

50:46
    Gudas v netradiční pozici před bránou tečoval střelu Voráčka, ale Markström vytáhl další parádní zákrok a drží hosty ve hře.

50:07
    Couturier pálí mimo.

50:00
    Whiteova střela sražena do hlediště.

49:40
    Domácí drží kotouč v bezpečné vzdálenosti od své brány.

48:20
    Naopak do brejku nyní zamířil Schenn, který se natlačil až před bránu. Jeho střelu Markström vyrazil a útočník Flyers nedokázal poté poskakující kotouč před odkrytou bránou trefit.

48:00
    Hosté jsou směrem dopředu zatím ve třetí třetí třetině dost bezzubí.

47:30
    Horvat nedosáhl na slibnou přihrávku mezi kruhy.

46:09
    Markström udržel v lapačce střelu od modré a hostující defenziva si tak bude moci minimálně na chvíli oddechnout a pochopitelně hlavně vystřídat.

45:39
    Schultz pálí od modré mimo.

45:30
    Domácí se usadili v pásmu, zatím bez zakončení.

44:27
    Schenn ve slibné pozici nezakončil.

44:13
    Střela Bartkowského nedělala Masonovi žádné problémy.

43:06
    Z těžkého úhlu pálí Simmonds jen do boční síťky.

42:40
    Umberger se natlačil s pukem před bránu, ale zakončit již nedokázal.

42:01
    Gudas netrefil od modré bránu.

41:31
    Gostisbeherova střela byla zblokována.

41:04
    Couturier našel zpětnou přihrávkou Simmondse, který ale prováhal ideální moment ke střele.

40:16

40:01

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, nicméně mírnou převahu měli hráči hostujícího týmu. A to i přesto, že na začátku prostřední části přišli vinou zranění o Henrika Sedina. Jeho místo v prvním útoku zaujal Radim Vrbata. Ten je dnes velmi aktivní a na svém kontě má již šest střel, nejvíce ze všech hráčů. Na konci druhé třetiny dokázal nakonec Masona překonat, ale branka padla již po vypršení časového limitu pro prostřední část a proto nemohla platit. Jediným gólovým střelcem tak zůstává Michael Raffl.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Vrbata ještě stačil dostat kotouč do brány, nicméně to bylo již po konci druhé třetiny.

40:00

39:44
    Mason vyrazil betonem střelu od modré a puk následně vyhodil Gudas.

39:14
    Domácí ve čtyřech.

39:01
    Mason udržel dělovku Webera.

38:16
    Hosté si zahrají 5 na 3. Giroux dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37:57
    Neuvěřitelný zákrok Masona. Edler pálil do v podstatě odkryté brány, ale brankář Flyers máchl lapačkou a puk stačil vyrazit.

37:43
    Vrbatovi sjela přihrávka a domácí se tak mohou osvobodit.

37:14
    White (VAN) zahákoval Craknella, což ho bude stát dvě minuty na trestné lavici.

36:20
    Mason neudržel střelu Huttona, ale obránci Flyers dokázali uklidit kotouč do bezpečí.

35:06
    Od modré poslal na bránu pořádnou dělovku Gudas, ale Markström předvedl efektní i efektivní zákrok lapačkou.

34:44
    Simmonds pálí z kruhu jen do Markströma.

32:22
    Voráček nyní v roli nahrávače, ale Schenn jeho nabídku nevyužil.

31:59
    Hosté se osvobozují.

31:50
    Gostisbehere trefil clonícího beka, kotouč se odráží až do hlediště.

31:33
    Voráček dostal křižnou přihrávku před odkrytou bránu, ale v obtížné pozici pro zakončení nedokázal trefit bránu.

31:17
    Voráček trefil Markströma přímo do výstroje.

31:05
    Nicméně vybojoval alespoň přesilovku. Menší trest za podražení dostane Bartkowski (VAN).

31:05
    Schenn se před bránou nadvakrát snažil dorazit střelu od modré za záda Markströma, ale nedokázal uspět.

30:44
    Domácí až nyní vyvážejí puk do středního pásma a mohou jít střídat.

30:26
    Bartkowského střela sražena do rohu.

29:54
    Prust pálí s blízkosti mimo bránu, hosté jsou v tlaku.

27:51
    Mason udržel Vrbatovu střelu od mantinelu.

27:17
    White (PHI) trefil Dorsetta hokejkou do obličeje, za což ho čekají dvě minuty na trestné lavici.

27:07
    Bellemare nastřelil jen clonícího obránce.

26:39
    Weber od modré vyprášil beton Masona. Následně se zpoza brány snažil kanadského brankáře nastřelil Horvat, ale Mason dokázal v nepřehledné situaci svůj pohyb zkoordinovat a puk udržel ve výstroji.

26:00
    Mason v pohodě kryje střelu Vrbaty.

25:29
    Markström s problémy, ale přece chytá dělovku Voráčka.

25:21
    Tak nyní je to opačně než u první branky. Rozhodčí nejprve ukázal do brány, ale z opakovaného záznamu bylo vidět, že Giroux trefil břevno.

24:37
    Daniel Sedin se rozhodl zakončit přečíslení tři na dva sám, ale jeho střelu Mason vyrazil ramenem do ochranné sítě.

23:55
    Read se mezi kruhy ke kotouči neprotlačil.

22:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

21:50
    Giroux skrytou střelou Markströma nepřekvapil.

20:35
    Je tady další vyloučení, tentokrát na obou stranách. Za vzájemné fauly jsou vyloučeni Dorsett (VAN) a Manning (PHI).

20:15
    Edler se rychle dostal na modré ke střele, která však nedělal Masonovi problémy.

20:01

Statistiky první třetiny
    Střely – 12:12
    Vhazování – 18:10
    Hity – 15:6
    Vyloučení – 0:3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Markström vyráží střelu Reada.

19:15
    Hosté hrají ve čtyrech.

18:53
    Markström zastavil střelu Girouxe a poradil si i s dorážkou Simmondse.

18:34
    Gostibehere pálí z kruhu mimo.

17:50
    Giroux podražen Biegou (VAN), bude se hrát 5 na 3!

17:09
    Domácí si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Weber (CAN).
    Michael RAFFL - 1:0

16:47
    Je to skutečně tak. Rozhodčí si nejprve mysleli, že se střela odrazila od břevna. Nicméně opakovačka odhalila, že střela MICHAELA RAFFLA se odrazil od vnitřní konstrukce brány. Asistence: Jevgenij Medveděv, Matt Read.

Tak pozor, ještě se bude prohlížet opakovaný záznam střely od modré.... A vypadá to na gól!!!

16:47
    Střela Raffla orazítkovala břevno!

16:28
    Na Markströma letěly dvě střely v krátkém střelu, ale obě byly sraženy.

15:48
    Canucks se opět osvobozují.

15:31
    Hosté vyhazují a následuje ofsajd Philadelphie.

15:08
    Gostisbehere již mířil přesně, ale Markström jeho střelu vyrazil a domácí se již k doražení nedostali.

14:50
    Voráčkova střela letí těsně mimo.

14:45
    Máme tu první přesilovku zápasu. Hansen (VAN) si odsedí dvě minuty za držení.

13:45
    Manning páli ihned po buly, ale nemířil přesně.

13:40
    Del Zotto dostal přesnou zadovku od Simmondse, ale trefil jen lapačku Markströma.

13:22
    Edler pálil od modré těsně vedle.

12:54
    Markström kryje kotouč před dorážejícím Rafflem.

12:40
    Vrbata hledal před bránou Horvata, který ale na puk nedosáhl a navíc narazil do Masona. To se pochopitelně domácí obraně pramálo zamlouvá a dává to Horvatovi patřičně znát.

11:43
    Třetí zakázané uvolnění Letců v řadě.

11:24
    Icing Philadelphie.

11:16
    Daniel Sedin se pokoušel nachytat Masona zpoza brány, ale to se mu nepodařilo. Gólman Flyers byl pozorný.

10:49
    Burrows od modré netrefil bránu.

10:07
    Mason zastavuje střelu Vrbaty, který je zatím velmi aktivní.

09:29
    Simmonds tečoval střelu od modré těsně mimo.

09:01
    Markström neměl s nahozením od modré problémy.

08:16
    Markström přikryl puk před dojíždějícími hráči Flyers. Budeme svědky komerční přestávky.

07:58
    Vrbata od mantinelu netrefil dělovkou bránu Masona.

07:27
    Puk opět v pásmu Philadelphie, tentokrát bez icingu,

07:13
    Gudasova střela byla sražena těsně mimo. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

06:16
    Mason opět nebyl za bránou příliš jistý, nicméně domácí se ze svízelné situace dostali.

05:41
    McCann byl čistě, ovšem dosti tvrdě naražen Rafflem na mantinel a z ledu se zvedá jen velmi těžce.

04:40
    Vrbata prověřil z kruhu Masona, ten byl připraven.

04:29
    Henrik Sedin přihrál v přečíslení na svého bratra Daniela, který ale těsně minul vzdálenější růžek brány.

04:01
    Střela Laughtona sražena do ochranné sítě.

03:38
    Cracknell se ocitl ve slibné pozici, ale nedokázal zasáhnout kotouč.

02:52
    Mason měl problémy za bránou, kterých se snažil využít rychlým zakončením Edler, ale mířil vedle brány.

01:55
    Po nepřesné rozehrávce domácích se k zakončení dostal Horvat, ale lapačka Masona byla na správném místě.

01:36
    Napodruhé byl již úspěšnější a Markström si připisuje první zákrok večera.

01:21
    Voráček prodlužuje na Simmondse, který ale zakončit nedokázal.

01:03
    Vrbata donutil Masona přikrýt puk a bude se vhazovat po jeho levici.

00:38
    Letci naopak svůj protiútok střelou nezakončili.

00:09
    Hosté se okamžitě dostávají do útoku a Mason musí zasahovat proti Dorsettovi.

00:01

Oba celky již vjíždějí na led. Čeká nás úvodní ceremoniál a zápas by měl tedy za malou chvíli začít.

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Gudas, Del Zotto – Meveděv, Schultz – Gostisbehere, Manning – Schenn, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Couturier, Voráček – Umberger, Laughton, Read – White, Bellemare, VandeVelde.

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler – Biega, Bartkowski – Weber, Hutton – Burrows (A) , H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Hansen, McCann, Higgins – Vrbata, Horvat, Beartschi – Dorsett, Cracknell, Prust.

Rozhodčí: Martnell, O'Rourke – Pancich, Alphonso.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Michal Neuvirth (PHI) 16 záp., úsp. 93,5%, prům. 2,12
    Jakub Voráček (PHI) 31 záp., 19 bodů (2+17)
    Radko Gudas (PHI) 25 záp., 2 body (0+2)
    Radim Vrbata (VAN) 30 záp. 15 bodů (9+6)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

03.11.2015 Vancouver Canucks – Philadelphia Flyers 4:1 (2. Hansen, 31. Horvat, 49. Virtanen, 60. Bartkowski – 23. Giroux)

VANCOUVER CANUCKS
    Nicméně, hostující celek je na tom ještě hůře než Philadelphia. V dosavadních dvaatřiceti zápasech posbírali Canucks jen třicet bodů a v tabulce Západní konference se krčí na předposledním místě. Zvláště pak forma v posledních zápasech je dost bídná. Posledních devět zápasů přineslo Vancouveru jen dvě výhry. Hlavně poslední dvě porážky s Chicagem (0:4) a s Minnesotou (2:6) neukázaly Canucks v příliš dobrém světle.

PHILADELPHIA FLYERS
    Letci zažívají zatím sezónu jako na houpačce. Výsledky jsou hodně různorodé a Philadelphia má problém si delší dobu udržet výkonnost nahoře. Tomu odpovídá i pohled na tabulku Východní konference, ve které Flyers zaujímají až dvanácté místo s dvaatřiceti body na kontě a skóre 66:86. Z toho je poznat, že hlavně ofenziva je to, co Letcům v letošní sezóně drhne. Pouze Anaheim má v celé NHL méně vstřelených branek. V posledním zápase se Philadelphia utkala doma s Carolinou. V utkání zářil v dresu domácích Jakub Voráček, který zažil poprvé v sezóně tříbodový večer za jednu branku a dvě asistence a dovedl Flyers k výhře 4:3 po prodloužení.

Vítejte u dalšího zápasu zámořské NHL. Ve Wells Fargo Center přivítá domácí Philadelphia Vancouver Canucks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 17. Raffl (Medveděv, Read), 58. Couturier (Simmonds, Voráček)

Rozhodčí: Martnell, O'Rourke – Pancich, Alphonso