Buffalo – Anaheim 3:0 (kon.) | New Jersey – Florida 1:5 (kon.) | Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.)
Toronto – San Jose 4:5 (po pr.) | Montreal – Los Angeles 0:3 (kon.) | St. Louis – Nashville 2:1 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:3 (kon.)
Colorado – NY Islanders 2:1 (kon.) | Arizona – Columbus 5:7 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vancouver Canucks
Pátek 18.12.2015, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítejte u dalšího zápasu zámořské NHL. Ve Wells Fargo Center přivítá domácí Philadelphia Vancouver Canucks.

PHILADELPHIA FLYERS
    Letci zažívají zatím sezónu jako na houpačce. Výsledky jsou hodně různorodé a Philadelphia má problém si delší dobu udržet výkonnost nahoře. Tomu odpovídá i pohled na tabulku Východní konference, ve které Flyers zaujímají až dvanácté místo s dvaatřiceti body na kontě a skóre 66:86. Z toho je poznat, že hlavně ofenziva je to, co Letcům v letošní sezóně drhne. Pouze Anaheim má v celé NHL méně vstřelených branek. V posledním zápase se Philadelphia utkala doma s Carolinou. V utkání zářil v dresu domácích Jakub Voráček, který zažil poprvé v sezóně tříbodový večer za jednu branku a dvě asistence a dovedl Flyers k výhře 4:3 po prodloužení.

VANCOUVER CANUCKS
    Nicméně, hostující celek je na tom ještě hůře než Philadelphia. V dosavadních dvaatřiceti zápasech posbírali Canucks jen třicet bodů a v tabulce Západní konference se krčí na předposledním místě. Zvláště pak forma v posledních zápasech je dost bídná. Posledních devět zápasů přineslo Vancouveru jen dvě výhry. Hlavně poslední dvě porážky s Chicagem (0:4) a s Minnesotou (2:6) neukázaly Canucks v příliš dobrém světle.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

03.11.2015 Vancouver Canucks – Philadelphia Flyers 4:1 (2. Hansen, 31. Horvat, 49. Virtanen, 60. Bartkowski – 23. Giroux)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    Michal Neuvirth (PHI) 16 záp., úsp. 93,5%, prům. 2,12
    Jakub Voráček (PHI) 31 záp., 19 bodů (2+17)
    Radko Gudas (PHI) 25 záp., 2 body (0+2)
    Radim Vrbata (VAN) 30 záp. 15 bodů (9+6)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Gudas, Del Zotto – Meveděv, Schultz – Gostisbehere, Manning – Schenn, Giroux (C), Raffl – Simmonds (A), Couturier, Voráček – Umberger, Laughton, Read – White, Bellemare, VandeVelde.

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Tanev, Edler – Biega, Bartkowski – Weber, Hutton – Burrows (A) , H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Hansen, McCann, Higgins – Vrbata, Horvat, Beartschi – Dorsett, Cracknell, Prust.

Rozhodčí: Martnell, O'Rourke – Pancich, Alphonso.

Oba celky již vjíždějí na led. Čeká nás úvodní ceremoniál a zápas by měl tedy za malou chvíli začít.

00:01

00:09
    Hosté se okamžitě dostávají do útoku a Mason musí zasahovat proti Dorsettovi.

00:38
    Letci naopak svůj protiútok střelou nezakončili.

01:03
    Vrbata donutil Masona přikrýt puk a bude se vhazovat po jeho levici.

01:21
    Voráček prodlužuje na Simmondse, který ale zakončit nedokázal.

01:36
    Napodruhé byl již úspěšnější a Markström si připisuje první zákrok večera.

01:55
    Po nepřesné rozehrávce domácích se k zakončení dostal Horvat, ale lapačka Masona byla na správném místě.

02:52
    Mason měl problémy za bránou, kterých se snažil využít rychlým zakončením Edler, ale mířil vedle brány.

03:38
    Cracknell se ocitl ve slibné pozici, ale nedokázal zasáhnout kotouč.

04:01
    Střela Laughtona sražena do ochranné sítě.

04:29
    Henrik Sedin přihrál v přečíslení na svého bratra Daniela, který ale těsně minul vzdálenější růžek brány.

04:40
    Vrbata prověřil z kruhu Masona, ten byl připraven.

05:41
    McCann byl čistě, ovšem dosti tvrdě naražen Rafflem na mantinel a z ledu se zvedá jen velmi těžce.

06:16
    Mason opět nebyl za bránou příliš jistý, nicméně domácí se ze svízelné situace dostali.

07:13
    Gudasova střela byla sražena těsně mimo. Hosté následně vyhazují na zakázané uvolnění.

07:27
    Puk opět v pásmu Philadelphie, tentokrát bez icingu,

07:58
    Vrbata od mantinelu netrefil dělovkou bránu Masona.

08:16
    Markström přikryl puk před dojíždějícími hráči Flyers. Budeme svědky komerční přestávky.

09:01
    Markström neměl s nahozením od modré problémy.

09:29
    Simmonds tečoval střelu od modré těsně mimo.

10:07
    Mason zastavuje střelu Vrbaty, který je zatím velmi aktivní.

10:49
    Burrows od modré netrefil bránu.

11:16
    Daniel Sedin se pokoušel nachytat Masona zpoza brány, ale to se mu nepodařilo. Gólman Flyers byl pozorný.

11:24
    Icing Philadelphie.

11:43
    Třetí zakázané uvolnění Letců v řadě.

12:40
    Vrbata hledal před bránou Horvata, který ale na puk nedosáhl a navíc narazil do Masona. To se pochopitelně domácí obraně pramálo zamlouvá a dává to Horvatovi patřičně znát.

12:54
    Markström kryje kotouč před dorážejícím Rafflem.

13:22
    Edler pálil od modré těsně vedle.

13:40
    Del Zotto dostal přesnou zadovku od Simmondse, ale trefil jen lapačku Markströma.

13:45
    Manning páli ihned po buly, ale nemířil přesně.

14:45
    Máme tu první přesilovku zápasu. Hansen (VAN) si odsedí dvě minuty za držení.

14:50
    Voráčkova střela letí těsně mimo.

15:08
    Gostisbehere již mířil přesně, ale Markström jeho střelu vyrazil a domácí se již k doražení nedostali.

15:31
    Hosté vyhazují a následuje ofsajd Philadelphie.

15:48
    Canucks se opět osvobozují.

16:28
    Na Markströma letěly dvě střely v krátkém střelu, ale obě byly sraženy.

16:47
    Střela Raffla orazítkovala břevno!

Tak pozor, ještě se bude prohlížet opakovaný záznam střely od modré.... A vypadá to na gól!!!

16:47
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je to skutečně tak. Rozhodčí si nejprve mysleli, že se střela odrazila od břevna. Nicméně opakovačka odhalila, že střela MICHAELA RAFFLA se odrazil od vnitřní konstrukce brány. Asistence: Jevgenij Medveděv, Matt Read.
    Michael RAFFL - 1:0

17:09
    Domácí si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty za nedovolené bránění je vyloučen Weber (CAN).

17:50
    Giroux podražen Biegou (VAN), bude se hrát 5 na 3!

18:34
    Gostibehere pálí z kruhu mimo.

18:53
    Markström zastavil střelu Girouxe a poradil si i s dorážkou Simmondse.

19:15
    Hosté hrají ve čtyrech.

19:48
    Markström vyráží střelu Reada.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:15
    Edler se rychle dostal na modré ke střele, která však nedělal Masonovi problémy.

20:35
    Je tady další vyloučení, tentokrát na obou stranách. Za vzájemné fauly jsou vyloučeni Dorsett (VAN) a Manning (PHI).

21:50
    Giroux skrytou střelou Markströma nepřekvapil.

22:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

23:55
    Read se mezi kruhy ke kotouči neprotlačil.

24:37
    Daniel Sedin se rozhodl zakončit přečíslení tři na dva sám, ale jeho střelu Mason vyrazil ramenem do ochranné sítě.

25:21
    Tak nyní je to opačně než u první branky. Rozhodčí nejprve ukázal do brány, ale z opakovaného záznamu bylo vidět, že Giroux trefil břevno.

25:29
    Markström s problémy, ale přece chytá dělovku Voráčka.

26:00
    Mason v pohodě kryje střelu Vrbaty.

26:39
    Weber od modré vyprášil beton Masona. Následně se zpoza brány snažil kanadského brankáře nastřelil Horvat, ale Mason dokázal v nepřehledné situaci svůj pohyb zkoordinovat a puk udržel ve výstroji.

27:07
    Bellemare nastřelil jen clonícího obránce.

27:17
    White (PHI) trefil Dorsetta hokejkou do obličeje, za což ho čekají dvě minuty na trestné lavici.

27:51
    Mason udržel Vrbatovu střelu od mantinelu.

29:54
    Prust pálí s blízkosti mimo bránu, hosté jsou v tlaku.

30:26
    Bartkowského střela sražena do rohu.

30:44
    Domácí až nyní vyvážejí puk do středního pásma a mohou jít střídat.

31:05
    Schenn se před bránou nadvakrát snažil dorazit střelu od modré za záda Markströma, ale nedokázal uspět.

31:05
    Nicméně vybojoval alespoň přesilovku. Menší trest za podražení dostane Bartkowski (VAN).

31:17
    Voráček trefil Markströma přímo do výstroje.

31:33
    Voráček dostal křižnou přihrávku před odkrytou bránu, ale v obtížné pozici pro zakončení nedokázal trefit bránu.

31:50
    Gostisbehere trefil clonícího beka, kotouč se odráží až do hlediště.

31:59
    Hosté se osvobozují.

32:22
    Voráček nyní v roli nahrávače, ale Schenn jeho nabídku nevyužil.

34:44
    Simmonds pálí z kruhu jen do Markströma.

35:06
    Od modré poslal na bránu pořádnou dělovku Gudas, ale Markström předvedl efektní i efektivní zákrok lapačkou.

36:20
    Mason neudržel střelu Huttona, ale obránci Flyers dokázali uklidit kotouč do bezpečí.

37:14
    White (VAN) zahákoval Craknella, což ho bude stát dvě minuty na trestné lavici.

37:43
    Vrbatovi sjela přihrávka a domácí se tak mohou osvobodit.

37:57
    Neuvěřitelný zákrok Masona. Edler pálil do v podstatě odkryté brány, ale brankář Flyers máchl lapačkou a puk stačil vyrazit.

38:16
    Hosté si zahrají 5 na 3. Giroux dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

39:01
    Mason udržel dělovku Webera.

39:14
    Domácí ve čtyřech.

39:44
    Mason vyrazil betonem střelu od modré a puk následně vyhodil Gudas.

40:00

Vrbata ještě stačil dostat kotouč do brány, nicméně to bylo již po konci druhé třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná, nicméně mírnou převahu měli hráči hostujícího týmu. A to i přesto, že na začátku prostřední části přišli vinou zranění o Henrika Sedina. Jeho místo v prvním útoku zaujal Radim Vrbata. Ten je dnes velmi aktivní a na svém kontě má již šest střel, nejvíce ze všech hráčů. Na konci druhé třetiny dokázal nakonec Masona překonat, ale branka padla již po vypršení časového limitu pro prostřední část a proto nemohla platit. Jediným gólovým střelcem tak zůstává Michael Raffl.

40:01

40:16

41:04
    Couturier našel zpětnou přihrávkou Simmondse, který ale prováhal ideální moment ke střele.

41:31
    Gostisbeherova střela byla zblokována.

42:01
    Gudas netrefil od modré bránu.

42:40
    Umberger se natlačil s pukem před bránu, ale zakončit již nedokázal.

43:06
    Z těžkého úhlu pálí Simmonds jen do boční síťky.

44:13
    Střela Bartkowského nedělala Masonovi žádné problémy.

44:27
    Schenn ve slibné pozici nezakončil.

45:30
    Domácí se usadili v pásmu, zatím bez zakončení.

45:39
    Schultz pálí od modré mimo.

46:09
    Markström udržel v lapačce střelu od modré a hostující defenziva si tak bude moci minimálně na chvíli oddechnout a pochopitelně hlavně vystřídat.

47:30
    Horvat nedosáhl na slibnou přihrávku mezi kruhy.

48:00
    Hosté jsou směrem dopředu zatím ve třetí třetí třetině dost bezzubí.

48:20
    Naopak do brejku nyní zamířil Schenn, který se natlačil až před bránu. Jeho střelu Markström vyrazil a útočník Flyers nedokázal poté poskakující kotouč před odkrytou bránou trefit.

49:40
    Domácí drží kotouč v bezpečné vzdálenosti od své brány.

50:00
    Whiteova střela sražena do hlediště.

50:07
    Couturier pálí mimo.

50:46
    Gudas v netradiční pozici před bránou tečoval střelu Voráčka, ale Markström vytáhl další parádní zákrok a drží hosty ve hře.

51:42
    McCann a následně Weber vyzkoušeli od modré Masona, ten byl připraven.

52:17
    Hutton se opět procpal ke střele, ale Markström dnes chytá znamenitě.

52:47
    Bellemare byl rozehrávkou trefen do obličeje, ale rychle se oklepal a dokonce i zvládl vypálit na Markströma.

53:19
    Před bránou se strhla nejprve slovní a následně i menší ruční výměna názorů, po které dostanou po dvou minutách Del Zotto (PHI) s Dorsettem (VAN).

53:52
    Mason vyrazil střelu Sedina.

54:36
    Markstöm měl problémy se střelou Medveděva, ale i tak ji zvládl vyrazit.

55:19
    Oba týmy jsou v plném počtu.

55:35
    Domácí zatím nepouštějí Vancouver prakticky k žádným šancím.

56:02
    Bellemare v dobré pozici minul skákavý kotouč.

56:48
    Edler mohl od modré Masona sotva vážně ohrozit.

57:10
    A je pravděpodobně rozhodnuto. Voráček našel před bránou Simmondse, jeho střelu ještě Markström vyrazil, ale k odraženému puku se dostal SEAN COUTURIER a kotouč doklepl za ležícího brankáře. Asistence: Wayne Simmonds, Jakub Voráček.
    Sean COUTURIER - 2:0

57:30
    Hosté to ještě zkusí bez brankáře.

57:50
    Giroux od středové čáry minul prázdnou klec Canucks.

58:30
    Hosté se nedokáží dostat s pukem do pásma.

59:27
    Kotouč proletěl otevřenými dvířky na střídačku Flyers.

59:55
    Ještě jedno buly před Masonem, ale domácím již výhru nikdo nevezme.

Je konec. Letci naprosto s přehledem ovládli poslední třetinu, hostům nedovolili žádnou větší šanci a sami přidali 3 minuty před koncem pojišťovací branku z hole Couturiera.

3) Michael Raffl (PHI) 1+0

Ode mne je to pro dnešek již vše. Děkuji Vám za přízeň a přeji dobrou noc. (03:50:16)

Michal Borovan

Branky a nahrávky: 17. Raffl (Medveděv, Read), 58. Couturier (Simmonds, Voráček)

Rozhodčí: Martnell, O'Rourke – Pancich, Alphonso