SK Karviná – Poruba 2011 3:7 (kon.) | Nový Jičín – Mor. Budějovice 7:5 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:4 (kon.)
SHK Hodonín – Břeclav 5:2 (kon.) | Písek – Havlíčkův Brod 11:1 (kon.) | Klášterec nO – Trutnov 4:3 (1:0 po s.n.)
Kolín – Děčín 6:2 (kon.) | Vsetín – Kopřivnice 7:4 (kon.) | Sokolov – Nymburk 2:3 (0:2 po s.n.)
Žďár n/S – Tábor 6:7 (0:2 po s.n.) | Jindř. Hradec – Řisuty 7:5 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 7:4 (kon.)
Jablonec n/N – Bílina 6:2 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
7:5 (1:1, 3:3, 3:1)
HC Řisuty
Sobota 19.12.2015, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

K Vajgaru přijíždí druhý soupeř za sebou, který se pohybuje v půlce tabulky. Po středečním derby s tehdy desátým Pískem přijíždí deváté Řisuty. Umístění v těchto místech druholigové tabulky je pro Buldoky tradičním, v loňské sezóně skončili desátí a v té předloňské jedenáctí. Letos se jim povedlo získat již třiatřicet bodů, z toho pětadvacet doma a pouze osm si jich přivezli z venku, což není pozitivem na jinak dobré sezóně.

První venkovní body přišly hned v prvním kole, kdy Řisuty vyhrály v Nymburce 5:4. V dalším venkovním zápase si odvezli cenný bod z horkého táborského ledu. Další venkovní výhra přišla 17. října, když Buldoci vyplenili žďárské Bouchalky a místní Plameny sfoukli výsledkem 9:3. Poslední bodový zisk z kluzišť soupeřů si odvezli ze Sokolova. V posledních třech kolech dokázali Buldoci opět vzít bod Táboru a ukázali, že na tento jihočeský celek prostě umí. V dalším kole se utkali s dalším druholigovým účastníkem z jihu Čech, a to s Pískem, který doma zvítězil 3:2. Ve středu, v posledním dosud odehraném kole sebraly Řisuty doma všechny tři body pražské Kobře.

Jindřichohradecký Vajgar je beznadějně poslední. Pět bodů na kontě Jihočechů znamená už jedenáctibodovou ztrátu na předposlední Děčín.Již šest zápasů vyšel Vajgar naprázdno. Naposledy bodoval ve Žďáru nad Sázavou, kde Vajgar prohrál 4:5 v nastaveném čase. Jenže to kalendář ukazoval 17. listopadu. Hradec pak hrál dvakrát doma. Na Sokolov si Vajgar věřil, ježe Baník vyrukoval s Radkem Dudou a bylo po nadějích. V dalším duelu zavítal k Vajgaru lídr z Kolína, nad kterým domácí vedli o dvě branky, ale Kozlové nakonec zvítězili těsně 3:2. V Jablonci nad Nisou Vlci smetli Vajgar 7:1 a poslední tým tabulky vyšel naprázdno i proti Klášterci nad Ohří (3:5).

Regionální derby v Pelhřimově začali lépe domácí, kteří rychle vedli 2:0. Vajgar otočil kormidlem utkání na svou stranu a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Za stavu 5:4 pro domácí neuznal sudí Mertl (který píská i dnes) Vajgaru branku a to vzalo Jihočechům vítr již z tak děravých plachet a Pelhřimov zbytek utkání ovládl. Zatím poslední utkání přivedlo k Vajgaru jihočeský Písek. Ten po první dvacetiminutovce vedl 3:0. Vajgar dokázal dvěma brankami utkání zdramatizovat, ale i toto utkání Vajgar prohrál výrazným rozdílem.

První zápas této sezóny se hrál 3. října v Řisutech v rámci 6. kola, byl pro Vajgar velmi nešťastný. Jindřichův Hrade vedl minutu před koncem druhé třetiny 4:2, když dvakrát skóroval Popelka a jednou Port s Jonem. Domácí chvíli před koncem druhé třetiny zvládli snížit a ve třetí, kterou vyhráli 4:0, otočili zápas ve svůj prospěch. Tým byl navíc oslaben o dva důležité útočníky z první formace, kapitána Luboše Voříška a produktivního Davida Bílka.

Poprvé se oba celky utkaly v sezóně 2008/2009 a to nejen v základní části, ale také ve vyřazovacích bojích.

Historická bilance:
    Vzájemné zápasy: 4 – 3 – 2
    Skóre: 36:40

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kůdela, Marek – Jon, Koňařík, Tržil, Břečka, Dvořák A., Pípal, Popelka – Lazorišák, Bárta, Fencl, Brabec, Šesták, Voříšek, Záhora, Samohejl, Zvoník, Drda.

HC Řisuty: Maslakov, Škubal – Kašák, Kužel, Babický, Bílek, Muláček, Raclavský, Ovchinmikov, Sedláček – Sladký, Kos, Náprstek, Záleský, Brém, Krpata, Šilhavý, Janeček, Fortelka, Slavíček, Arnošt, Butor.

Rozhodčí: Mertl S. – Mertl J., Horažďovský D..

Po ledě nám zatím krouží jen pruhovaný trojlístek.

A vidíme i hosty. Do branky Řisut se staví Andrei Maslakov.

I domácí hokejisté již krouží po ledové ploše. Svoji letošní premiéru v brance Vajgaru si odbyde Hynek Kůdela.

00:01

00:09
    Vajgar vyhrál úvodní buly, ale rozehrávka končí icingem.

00:29
    Vajgar nevyhodil, od modré střílel Ovchinmikov. Puk končí v ochranné síti za brankou.

01:49
    Fortelka schytal ostrý náraz u mantinelu, vylučovat se jednak nabude, ale hlavě hostující hráč bude v pořádku.

02:42
    Voříšek se proháčkoval před branku Buldoků, ale na zakončení nebyl čas.

02:55
    Řisuty právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ BRÉM byl nehlídán mezi kruhy a trefil přesně nad Kůdelovu lapačku. Bez asistence.

03:25
    Vojtěch Šilhavý se tlačil dopředu a trefil Kůdelovu náruč.

03:57
    Vajgar v protiútoku tři na dva, Drda zbytečně golfem z dálky. Na druhé straně Řisuty dvakrát prověřily Hynka Kůdelu.

04:44
    Icing Řisut.

05:28
    Obrana Vajgaru kupí chyby, Kůdela raději přerušuje hru.

05:53
    Raclavský zachytil puk na modré, Kůdela měl zase plné ruce práce po jeho střele.

07:21
    Zvoník se natahoval po dorážce, Maslakov byl rychlejší.

07:37
    Martin Záhora neudržel brusli na modré, ofsajd Vajgaru.

08:01
    Vajgar se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

10:37
    Voříškova formace dostala na chvilku hosty pod tlak, ale žádná šance se nekonala a jeden z hostů je ošetřován MUDr. Kovářem přímo na ledě.

10:44
    Lukáš Kužel opouští ledovou plochu naštěstí po svých.

11:17
    Lazorišák pěkně našel před brankou Bártu, ten byl tísněn a nezakončil.

11:56
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Jiří Bárta vybojoval puk v rohu kluziště, natlačil se k brance a ADAMU POPELKOVI předložil puk před prázdnou branku. Asistence Jiří Bárta a Lukáš Drda.

12:32
    Martin Brabec promáchl před odkrytou brankou hostů.

13:38
    Lazorišák dostal hostující holí přes zuby a vylučovat se nebude.

13:53
    Lukáš Drda po vyhraném buly ve středním pásmu překonal bruslením modrou čáru a golfem prověřil Maslakovovu lapačku.

14:07
    Krpata využil chybné hradecké rozehrávky, ale jeho střela skončila jen v náručí Hynka Kůdely.

16:10
    Řisuty v ofsajdu.

18:00
    V signalizované výhodě honil Brabec puk po Maslakovovi, ale neuspěl. Dvě minuty pro Ivana Záleského za podražení.

18:14
    Vajgar se neusadil před Maslakovem a hosté vyhazují.

18:53
    Voříšek se Zvoníkem kombinovali, ale i tentokrát se hosté z tlaku vymanili.

19:43
    Bárta jeden na jednoho, ale v pádu po ledě minul o pár centimetrů.

19:59

20:00

Vajgar prohrával od třetí minuty po trefě Bréma. Pak měly Řisuty i nadále více ze hry, ale ve 12. minutě vyrovnal Adam Popelka. Vajgar hrál v závěru první třetiny přesilovku, šance si vytvořil, ale Maslakov v brance Řisut nekapituloval. Druhá třetina startuje cca v 18:48.

20:01

20:30
    Pavel Jon dvě minuty za vysokou hůl.

20:44
    Lazorišák místo vyhození zavezl kotouč, jeho slibnou akci zhatil ofsajd.

21:07
    Babického nahození od modré končí v lapačce Hynka Kůdely.

21:51
    Hosté kombinují, odražený puk vyhazuje Adam Popelka.

22:30

22:48
    Samohejlova dorážka minula branku hostů jen o fous.

23:14
    Samohejl s Fenclem v brejku, Maslakov ránu prvního jmenovaného skryl do své výstroje.

23:37
    Dvořák nahodil od modré, Voříšek tečoval, bohužel pro domácí puk skončil na Maslakovově betonu.

24:51
    Sympatický tlak Vajgaru končí brankou VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který se proháčkoval před Kůdelu a bekendem pod víko zakončil. Asistence Kryštof Raclavský.

25:34
    Filip Bílek dvě minuty za držení Milana Šestáka.

26:32
    Tobiáš Slavíček srazil Hynka Kůdelu při rozehrávce, dvě minuty za nedovolené bránění.

26:53
    Smyčka kolem branky hostů se utahovala a MARTIN BRABEC zametl puk nad levý beton brankáře Maslakova. Asistence Ota Lazorišák a Luboš Voříšek.

28:32

28:53
    Šestákovu ránu vyrazil Maslakov vlevo od své branky a jeho ne zcela ideálního postavení využil VLADIMÍR ZVONÍK, který poslal puk po ledě do branky, zřejmě mezi betony. Asistence Milan Šesták a Tomáš Tržil.

29:41
    Vajgar v ofsajdu.

32:07
    Vajgar čelí tlaku hostů, obrana zatím drží.

32:54
    Icing Vajgaru.

33:04
    Vajgar vyhrál buly v obranné třetině, akce tři na dva končí Šestákovou střelou do lapačky Maslakova.

33:26
    Ota Lazorišák vybojoval v rohu kluziště puk a poslal ho na MARTINA ZÁHORU, který skákavý puk zpracoval a prostřelil Maslakoval nad lapačku. Asistence Ota Lazorišák a Jakub Pípal.

33:26
    Maslakova v brance Řisut střídá Jiří Škubal.

33:51
    Vajgar však rychle inkasuje, v signalizované výhodě dostrkal puk do branky hostující kapitán MATĚJ KOS. Asistence Vojtěch Šilhavý a Šimon Náprstek.

34:46
    Petr Janeček dostal pas za obranu Vajgaru, jel sám na Kůdelu, který mu parádně vykryl střelecký prostor.

35:05

35:43
    Další okno v hradecké obraně. Náprstek tečoval v gólové šance, Kůdela ve skluzu puk stihl lapit.

36:24
    V osobních soubojích se nám začíná lehce přiostřovat.

36:42
    Vajgar se jen brání, Řisuty jednak přidaly do tempa, Vajgar přestal bruslit.

37:03
    Na jedné straně Bárta se Záhorou zamotali Škubalovi hlavu, na druhé straně pak Kůdela musel krýt nebezpečný pokus Náprstka.

37:03
    Lukáš Kužel deset minut osobního trestu za nesportovní chování.

37:49
    Sudí Mertl ihned kompenzuje, podražení v podání Pavla Samohejla.

38:15
    Bílkovo nahození nikdo netečoval a Kůdela skryl puk s přehledem do lapačky.

38:48
    Brabec vyhazuje.

39:22
    Hosté se v závěru početní výhody usadili před Kůdelou a přesilovková kombinace s pěkným nápadem znamená konec hradeckého náskoku. VOJTĚCH ŠILHAVÝ skóroval pod víko z levé strany z pohledu hradeckého brankáře. Asistence Matěj Kos.

39:54
    Ivan Záleský dvě minuty za nedovolené bránění, Vajgar tak vstoupí do třetí třetiny přesilovou hrou.

40:00

Ve druhé třetině bylo opravdu nač koukat. Nejprve se hosté z Řisut ujali vedení, ale Vajgar třemi brankami a využitou přesilovkou pět na tři otočili na 4:2. Jenže pak domácí přestali hrát a hosté dvakrát trestali. Po dvou třetinách je to 4:4 a třetí třetina startuje cca v 19:42.

40:01

41:54
    Domácí v plném počtu. Přesilovka Vajgaru byla impotentní.

42:44
    MARTIN BRABEC v lehce překombinované šanci, ale puk nakonec se štěstím brance skončil. Asistence Luboš Voříšek.

43:44
    Břečka těsně vedle. Před Bártou parádně lapačkou lapil Jiří Škubal.

44:19
    Ovchimnikov si vyšlápl kolenem na Voříška za dvě minuty.

46:21
    V době návratu provinilce další faul hosté na Martina Brabce, Kryštof Raclavský dvě minuty hákování.

47:03
    Zvoník trefil bekendem břevno!

47:42
    Brejk hostů dva na jednoho, Kůdela lapil, ale na trestných lavicích končí za hrubost Krpata s Popelkou.

48:23

48:36

49:05
    Záleský se natlačil přes beka do zakončení, bekend končí u Hynka Kůdely.

49:05

50:19
    Brém z jízdy do brankáře Vajgaru.

50:40
    TOMÁŠ BRÉM golfem nic nevymýšlel a po ledě k levé tyči srovnává skóre. Bez asistence.

51:40
    Po dvou minutách. Kos dvě minuty za nedovolené bránění, pro Martina Brabce zase za sekání.

52:28
    Záhora se natlačil do zakončení a akce končí faulem Kryštofa Raclavského, dvě minuty za podražení.

53:35
    Puk poskakuje před Škubalem po Dvořákově pumelici, pokračuje se pět na čtyři.

54:31
    Hosté jsou kompletní, v závěru přesilovky zahrozili Záhora s Brabcem.

55:28
    Záhora dotíral u zadního mantinelu, hostující bek byl pod tlakem a Škubal raději přerušil hru.

56:59
    Přerušena hra, po souboji s Bártou upadl Záleský.

57:32
    OTA LAZORIŠÁK dostrkal po tlaku Vajgaru puk do branky asi z půl metru po ledě. Asistence Martin Záhora a Aleš Dvořák.