Pittsburgh – Boston 2:6 (kon.) | Washington – Tampa 5:3 (kon.) | Carolina – Florida 0:2 (kon.)
Ottawa – San Jose 4:2 (kon.) | Detroit – Vancouver 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – NY Rangers 5:2 (kon.)
Buffalo – Chicago 2:3 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Calgary 3:2 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
San Jose Sharks
Sobota 19.12.2015, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:41 (04:20:12)

1. Chris Wideman (OTT) 1+0
    2. Erik Karlsson (OTT) 1+0
    3. Bobby Ryan (OTT) 1+1

Vyrovnaný duel nakonec skončil lépe pro domácí Ottawu, která zvládla přestřelku v závěru zápasu lépe a díky třem gólům ve třetí třetině tak Sens slaví skalp nejlepšího týmu ligy na cizích hřištích. To je z mé strany vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

59:40
    Frustrovaný Thornton teď zbytečně zajel do Karlssona před vhazováním, čímž rozpoutal menší výměnu názorů mezi oběma týmy.

59:40
    Tlak hostů ještě umocní vyloučení Marka Borowieckiho, jenž tvrdě sestřelil za bránou Joela Warda.

59:30
    Joe Thornton nedokázal zakončit do poloodkryté branky Ottawy!

59:21
    Trenér San Jose Peter DeBoer si bere oddechový čas.

59:21
    Erik Karlsson přes celé hřiště jen těsně minul odkrytou klec Sharks, je z toho tedy zakázané uvolnění.

58:15
    San Jose to zkouší bez brankáře.
    BURNS - 4:2

57:36
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Hosté ještě ale neřekli poslední slovo a snižují zpět na rozdíl dvou branek! Tomáš Hertl způsobil svým vyjetím zpoza branky zmatek před Andersonem, a odražený puk posléze uklidil do sítě BRENT BURNS.
    Asistence: Bez asistence.
    KARLSSON - 4:1

55:51
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Sharks zamkli Ottawu v útočném pásmu, poté však získal puk Ryan, posunul ho na Karlssona a švédský obránce ujížděl s Hoffmanem na jediného obránce. Domácí duo situaci vyřešilo suverénně a po krásném ťukesu zakončoval ERIK KARLSSON do prázdné branky, zdá se, že je hotovo.
    Asistence: Mike Hoffman, Bobby Ryan.

55:12
    Burnsova tečovaná rána jen těsně míjí domácí branku.
    WIDEMAN - 3:1

53:07
    Sens odskakují na rozdíl dvou branek! Čtvrtý gól v sezoně vstřelil CHRIS WIDEMAN, jehož střela zápěstím od modré čáry prolétla přes houšť těl až do sítě. Zdálo se, že byla ještě tečovaná, gól je však ale zatím připsán domácímu obránci.
    Asistence: Curtis Lazar, Shane Prince.

51:38
    Puk na střídačce.

51:00
    Třetí třetina zatím nabízí spíše bojovný hokej. Dziurzynski teď může být rád, že nebyl vyloučen po střetu se Stalockem, přestože brankář San Jose spadl velice ochotně.

49:18
    Od Turrise přes Stonea se kombinace domácích dostala až k Zacku Smithovi, který však už z ostrého úhlu nepřekonal ležícího Stalocka.
    PAGEAU - 2:1

48:22
    Domácí se ujímají vedení! Střela Dziurzynskiho Stalockovi propadla a puk se pomalu klouzal do sítě, na brankové čáře jej ještě pravděpodobně popostrčil JEAN-GABRIEL PAGEAU.
    Asistence: Dave Dziurzynski, Cody Ceci.

48:05
    Widemanovu ránu obětavě zblokoval Nieto.

46:54
    Velmi těsný ofsajd domácích, po němž následuje komerční přestávka.

46:08
    Závaru před Stalockem málem využil Pageau, nakonec však puk do branky protlačit nedokázal.

45:29
    Spoustu prostoru teď dostal Tommy Wingels, jehož prudkou střelu vyrazil Anderson ramenem.

43:48
    Střela Ceciho byla snadným soustem pro Alexe Stalocka.

43:10
    Série tvrdých hitů na obou stranách, domácí v této statistice vedou 26-13.

42:16
    Zibanejad na ledě.

41:57
    Mizerná přesilovka v podání Sharks, kteří se zatím prakticky nedostali do pásma.

41:00
    Burns trefil pouze Pavelskiho stojícího před brankou, americký útočník se zvedá z ledu velice pomalu.

40:16
    Mika Zibanejad míří na trestnou lavici za krosček, přesilovka pro San Jose.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, po jednom na obou stranách. Na úvodní přesilovkovou trefu Thorntona zareagoval pěknou individuální akcí Bobby Ryan, a protože domácí poté nedokázali využít ani jednu ze svých velkých šancí včetně přesilovky pět na tři, vyjedou oba týmy do třetí třetiny za nerozhodného stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Sens se mohli ujmout vedení v samém závěru druhé třetiny, Turris ale tečoval Smithovu střelu pouze do náruče Stalocka.

39:25
    Bobby Ryan zalehl puk v rohu hřiště, bude se vhazovat v obranném pásmu Ottawy.

38:35
    Komerční přestávka.

38:15
    Sledujeme mírně hluchou pasáž hry, oba týmy jako by čekaly na přestávku.

36:15
    Alex Stalock opět předvedl práci s hokejkou. Využil toho, že Sens střídali a dlouhou přihrávkou na útočnou modrou našel Pavelskiho.

35:20
    Skvělé čtení hry předvedl brankář San Jose Stalock! Chiasson s Dziurzynskim řešili přečíslení dva na jednoho přihrávkou, kterou položením hokejky na led zachytil právě brankář hostů.

34:31
    Craig Anderson teď na poslední chvíli zalehl puk před dorážejícím Nietem. Komerční přestávka.

33:30
    Sharks teď dobrým napadáním komplikují domácím rozehrávku, o puk přišli Karlsson i Neil.

31:50
    Při nahození Burnse operoval před brankou Joe Thornton a způsobil Andersonovi velké problémy, nedokázal ho ale ani nadvakrát překonat.

30:40
    Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění.

28:45
    Žraloci přečkali velice krušné chvilky a jsou v pěti!

28:22
    Zibanejad dostal nabito a div že nezbořil mantinel za brankou Stalocka.

27:59
    Hosté se osvobozují a mohou tak vystřídat.

27:37
    Sharks ve čtyřech, jeden z hráčů však nemá hokejku!

27:20
    Mark Stone napálil zblízka tyč!

26:38
    Hosté jdou do tří! Menší trest za podražení dostává Dainius Zubrus.

25:43
    Tři neuvěřitelné šance domácích během několika vteřin, to se jen tak nevidí! Po fantastickém otočení hry ze strany Erika Karlssona jeli domácí čtyři (!) na jednoho, nedokázali však ťukes zakončit přesnou trefou. Následně Zack Smith zazmatkoval a minul prázdnou branku, načež dostal nabito Erik Karlsson, jenž nechal vyniknout Stalocka.

25:15
    Druhá přesilovka i pro Sens, dvě minuty za nedovolené bránění pro Vlasica.
    RYAN - 1:1

24:46
    Domácí vyrovnávají po brilantní individuální akci BOBBYHO RYANA! Americký útočník si sám pro sebe vybojoval puk, následně obešel obránce San Jose a s trochou štěstí procpal puk i za záda Stalocka.
    Bez asistence.

24:40
    Ofsajd Žraloků.

24:35
    Nejistý zákrok předvedl Stalock po střele Prince, nakonec ale udržel puk před čarou.

24:10
    Icing Ottawy.

23:33
    Tomáš Hertl na ledě, hosté se ubránili.

23:11
    Hoffmanovu dělovku vyráží Stalock do rohu.

22:35
    Nieto mohl skórovat v oslabení, nedokázal však využít šťastného odrazu a poslat puk do poloodkryté klece.

21:56
    Puk v ochranné síti nad brankou Stalocka, bude se vhazovat v obranném pásmu San Jose.

21:33
    První přesilovka i pro domácí. Tomáš Hertl podrazil Hoffmana a dostává menší trest.
    THORNTON - 0:1

20:29
    Hosté se prosazují v přesilovce! Brent Burns přihrál do prostoru, kde se nacházel JOE THORNTON, jenž zamířil přesně k tyči Andersonovy branky a otevírá tak skóre dnešního zápasu.
    Asistence: Brent Burns, Joe Pavelski.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla zejména v úvodu spoustu brankových příležitostí, gólu jsme se ale zatím nedočkali. O něco lepší v první části byli hosté, kteří si do druhé periody přenášejí ještě více jak minutu ze své druhé přesilové hry. Druhá třetina začne přibližně ve 2:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Po Burnsově ráně skončil puk ve středním pásmu.

19:19
    Další přesilovka pro San Jose. Mark Stone putuje za katr na dvě minuty za podražení.

18:55
    Mark Stone jen těsně minul Stalockovu branku.

18:20
    Hosté si žádnou pořádnou příležitost nevypracovali, Methot vyhazuje puk ke Stalockovi a Turris se co nevidět vrátí do hry.

17:22
    Thorntonovu ránu Anderson vyrazil, Sharks pokračují v kombinaci.

16:24
    První přesilovku v zápase si zahrají hosté. Kyle Turris míří na trestnou lavici za hákování Melkera Karlssona.

15:02
    Zakázané uvolnění pro změnu na straně Sharks.

14:41
    Icing Senátorů.

14:24
    Burnsův bekhendový pokus kryje Anderson hbitou lapačkou. Komerční přestávka.

13:22
    Dobrý zákrok předvedl Stalock proti střele Turrise, jenž pálil po hezkém křižném pasu Wiercioche.

11:51
    Zubrus po přihrávce Pavelskiho minul z mezikruží branku Ottawy.

11:10
    Ryan procpal puk před branku San Jose, tam však žádný z jeho spoluhráčů nestál. Na druhé straně si pak připsal jednoduchý zákrok Anderson.

10:37
    Ofsajd San Jose.

10:20
    Dziurzynski špatnou rozehrávkou daroval hostům puk, kteří toho využili k další prověrce Andersona. Po zákroku amerického brankáře následuje komerční přestávka.

09:38
    Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou.

08:25
    Rozehrávka Erika Karlssona byla zblokována a po odrazu končí puk na střídačkách.

06:55
    Je tu první komerční přestávka, která ukončuje úvodní divokou pasáž hry. Žraloci už mohli vstřelit nejméně tři branky, své šance ale měli i Sens.

06:00
    Tutovky na obou stranách! Hosté se už málem radovali z branky po Marleauově obkroužení branky, ale Anderson převedl skvělý zákrok. Na druhé straně se dostal do úniku Mike Hoffman, po forhendové kličce ale těsně přestřelil branku Stalocka.

05:24
    Bobby Ryan našel ve skvělé pozici domácího střelce Hoffmana, ten ale překvapivě ještě hledal Zibanejada. Neúspěšně.

04:57
    Hosté jsou v úvodu aktivnější, další zákrok musel Anderson předvést po střele Pavelskiho od modré.

04:26
    Po nahození DeMela Anderson přerušuje hru.

03:34
    Další obrovská šance Sharks, kteří ujeli tři na jednoho domácího beka. Zakončení vyšlo na Warda, kterého vychytal Anderson.

02:56
    Hoffmanovu ránu vyráží Stalock do rohu.

02:15
    Joe Thornton zakončil přečíslení hostů střelou do břevna, následná dorážka letí mimo domácí branku!

00:58
    První zákroky pro oba brankáře. Stalock vyrazil Smithův bekhendový pokus betonem před sebe, Anderson na druhé straně přerušuje hru po zásahu lapačkou.

00:01

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Methot, Karlsson – Wiercioch, Ceci – Borowiecki, Wideman – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Smith, Turris, Stone – Dziurzynski, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil. Trenér: Dave Cameron.

San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Martin, Burns – Vlasic, Braun – Dillon, DeMelo – Zubrus, Thornton, Pavelski – Karlsson, Marleau, Ward – Donskoi, Tierney, Wingels – Nieto, Hertl, Brown. Trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Lee, Skilliter – Kovachik, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v dnešním utkání

Tomáš Hertl (SJS) - 29 zápasů, 3+10

Sens po výborném listopadu lehce zvolnili a jsou tak momentálně na hraně postupu do play-off. Poslední zápas sehráli na ledě silného Washingtonu, kde podlehli těsně 2:1, dnes by se tedy rádi vrátili zpět na vítěznou vlnu v domácím zápase proti San Jose. Po návratu Hammonda do branky v hlavním městě Spojených Států by se dnes mohl opět představit Craig Anderson, přestože právě Hammond byl v loňské sezoně u obou vítězných vzájemných zápasů. Nejistý je start mladého Kanaďana Curtise Lazara, který utrpěl zranění po diskutovaném zákroku Toma Wilsona.

Bilance: 16-11-5, 4. místo v Atlantické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Erik Karlsson 7+28
    Mike Hoffman 17+13
    Bobby Ryan 10+20

Žraloci to venku umí. Toto tvrzení potvrdili naposledy minulou noc, kdy vyhráli v Air Canada Centre 5:4 po prodloužení, dnes se přesouvají jen trochu na východ – do hlavního města Kanady. Právě díky venkovním zápasům drží San Jose druhé místo v Pacifické divizi zaručující postup do play-off, na hřištích soupeřů totiž vyhráli už dvanáct zápasů. Sharks táhne především kapitán Joe Pavelski, jenž je s 31 body nejproduktivnějším Žralokem. Do branky by se dnes v Ottawě mohl postavit Alex Stalock, včera totiž pomohl 27 zákroky k výhře Martin Jones.

Bilance: 16-14-1, 2. místo v Pacifické divizi

Joe Pavelski 15+16
    Brent Burns 11+15
    Patrick Marleau 13+12

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou Ottawa Senators a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 25. Ryan, 49. Pageau (Dziurzynski, Ceci), 54. Wideman (Lazar, Prince), 56. Karlsson (Hoffman, Ryan) – 21. Thornton (Burns, Pavelski), 58. Burns

San Jose Sharks: Stalock (Jones) – Martin, Burns – Vlasic, Braun – Dillon, DeMelo – Zubrus, Thornton, Pavelski – Karlsson, Marleau, Ward – Donskoi, Tierney, Wingels – Nieto, Hertl, Goodrow. Trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Lee, Skilliter – Kovachik, Cherrey