Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.) | Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Detroit – Calgary 4:2 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:7 (kon.) | Chicago – San Jose 4:3 (po pr.)

Jiří Hudler (CGY) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:00
    Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 8:33 (03:43:33)

1. Dylan Larkin (DET) 1+0
    2. Henrik Zetterberg (DET) 0+1
    3. Dennis Wideman (CGY) 1+0

Napínavý zápas je u konce, slavit můžou hokejisté Detroitu, kteří zásluhou povedené druhé třetiny tento vyrovnaný duel ovládli. Calgary se sice v závěru zápasu vzchopilo a zasloužilo se o dramatickou koncovku, domácí však zpečetili gólem do prázdné branky výhru 4:2. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za přízeň a přeji dobrou noc.

59:30 Justin ABDELKADER - 4:2

59:30
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí už tento zápas nepustí! JUSTIN ABDELKADER ze středního pásma zamířil přesně do odkryté branky a přidává tak pojišťující čtvrtý gól Detroitu.
    Asistence: Danny DeKeyser.

59:15
    Flames nebezpečně kombinují v útočném pásmu, ale domácí se zatím brání úspěšně!

58:20
    Hosté v šesti!

58:00
    Oba týmy v plném počtu, poslední dvě minuty.

57:25
    Rämö zpět v brance, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
    57:21 Dougie HAMILTON - 3:2

57:01
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostům se risk povedl a snižují na rozdíl jediné branky! Hudler nabil DOUGIEMU HAMILTONOVI, který ukončil tlak Calgary gólem.
    Asistence: Jiří Hudler, Mark Giordano.

56:43
    Giordano v šanci, Mrázek chytá!

55:58
    Rämö na střídačce a hosté hrají v pěti proti čtyřem!

55:48
    Russell a Abdelkader míří na trestnou lavici po vzájemném souboji.

55:27
    Rämö se skvěle přesunul a nedovolil Larkinovi přidat druhý gól v zápase.

54:14
    Snadný zákrok pro Mrázka po střele Ferlanda z úhlu, komerční přestávka.

52:38
    Tlak hostů teď vyřešil Abdelkader, jemuž se povedlo vyvézt puk.

52:03
    Dobrý zákrok Mrázka proti střele Hamiltona, jehož perfektně našel Gaudreau.

51:07
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Mrázka.

50:17
    Pavel Dacjuk z dobré pozice opět přestřelil.

47:48
    Tři na jednoho ujeli v oslabení Flames, Markus Granlund vše vyřešil střelou, kterou výborně zneškodnil Mrázek.

46:42
    Akci hostů přerušil faul Monahana mimo hru, který tak daroval Detroitu přesilovou hru.

46:35
    Abdelkader pálil jen těsně vedle.

46:05
    Darren Helm na ledě, domácí přečkali s vypětím všech sil toto oslabení.

45:36
    Giordano při střele z první zlomil hůl.

44:47
    Brodie dostal namazáno do stoprocentní šance mezi kruhy, trefil ale pouze tyč!

44:32
    Gaudreau napřáhl ke střele golfákem a Mrázek měl plné ruce práce, aby nevyrazil puk k volnému Hudlerovi.

44:01
    Pronikající Ferland byl podražen Helmem a hosté si tak zahrají potřetí přesilovku.

42:54
    Mrázek odpaluje kotouč před krajanem Hudlerem.

42:02
    Nyquist hezky našel Sheahana, který prověřil Räma.

41:34
    Podobný zákrok předvedl na druhé straně i Rämö.

40:12
    Mrázek bez problémů kryje Giordanovo nahození.

40:01

Je za námi druhá třetina, která patřila domácím Red Wings. Hosté se sice ujali v přesilovce vedení zásluhou Widemana, Detroit však zareagoval dvěma slepenými góly Larkina a Richardse. V závěru třetiny pak přidal třetí gól Sheahan a domácí si tak přenášejí do třetí části dvoubrankový náskok.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Brodieho tečovaná rána nadělala Mrázkovi problémy, český gólman však zvládl situaci vyřešit.

39:09
    Ofsajd hostů.
    37:31 Riley SHEAHAN - 3:1

37:31
    Domácí završují povedenou třetinou třetím gólem. GUSTAV NYQUIST si vybruslil s pukem a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Rämö toho příliš neviděl.
    Asistence: Danny DeKeyser, Riley Sheahan.

37:25
    Po zblokované Marčenkově ráně se bude vhazovat před Rämem.

36:15
    Do dobré pozice se dostal DeKeyser, minul ale branku Flames. Komerční přestávka.

36:00
    Ani jednomu týmu se teď nedaří udržet puk na hokejce a jsme tak svědky hokeje plného nepřesností.

34:00
    Icing Detroitu.

33:37
    Závar před Mrázkem po střele Giordana nakonec dokázala domácí obrana vyřešit.

32:47
    Vhazování v obranném pásmu Red Wings.

31:30
    Je tu další komerční přestávka poté, co byl Backlundův pokus ztečován do ochranné sítě nad brankou Mrázka. Český brankář ve druhé třetině zatím moc práce neměl.

30:06
    Po dalším zákroku finského brankáře následuje komerční přestávka.

29:28
    Domácím narostla křídla a usilují o třetí gól, Rämö ale tentokrát Richardsův pokus kryl.
    28:31 Brad RICHARDS - 2:1

28:31
    Domácí během necelé minuty otáčí vývoj utkání! Po chybě hostující obrany se puk odrazil mezi kruhy, kam si nabruslil BRAD RICHARDS a tvrdou ranou perfektně trefil růžek branky Calgary.
    Bez asistence.
    27:46 Dylan LARKIN - 1:1

27:46
    Již podvanácté v sezoně se prosazuje nováček DYLAN LARKIN! Američan stál ve správný čas na správném místě, když k němu propadl puk z Rämovy výstroje po střele od modré.
    Asistence: Brendan Smith, Henrik Zetterberg.

26:17
    Tatar v šanci, Räma ale nepřekonal.

25:47
    Akci Dacjuka zastavil ofsajd.

24:54
    Zetterberg krouží s pukem za brankou Calgary.

22:55
    Střelu Backluna Mrázek vyrazil jen před sebe, kde stál David Jones a jen kousek mu chyběl k překonání českého gólmana.
    21:56 Dennis WIDEMAN - 0:1

21:56
    Nejhorší přesilovka v lize se po dlouhé době prosadila a hosté se tak ujímají vedení. DENNIS WIDEMAN vystřelil od modré a Mrázek nemohl přes dobře clonícího Hudlera nic vidět. Střela kanadského obránce tak skončila v síti.
    Asistence: TJ Brodie, Johnny Gaudreau.

21:23
    Druhá přesilovka pro Flames, dvě minuty za hákování pro Dylana Larkina.

20:47
    Z nepřesné rozehrávky Brodieho mohl těžit DeKeyser, ale minul branku Calgary.

20:01

První třetina patřila brankářům, zejména Petr Mrázek se předvedl ve skvělém světle a na úvodní gól si tak musíme počkat minimálně do druhé části.

Střely na branku: 13-15.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Po střele Tatara jen těsně nedosáhl na odražený puk Nyquist.

19:24
    Odpískaný ofsajd zastavil Nyquista.

19:15
    Po bekhendovém pokusu Colbornea se bude vhazovat před Mrázkem.

18:42
    Sam Bennett se prokličkoval až před Mrázka, kterého již v rychlosti překonat nedokázal.

18:25
    Detroit v plném počtu.

18:12
    Dennis Wideman rozezvonil tyčku!

16:45
    Po střele Giordana končí puk v hledišti.

16:17
    Po dalším skvělém zákroku českého brankáře proti střele Gaudreaua už končí ponechaná výhoda. Z velkého tlaku Calgary pramenil faul Gledeninga a hosté si tak také zahrají přesilovou hru.

15:35
    Skvělý Petr Mrázek teď podržel Detroit při velkém tlaku první formace hostů! V největší šanci vychytal střelu Monahana z mezikruží.

14:40
    Flames se ubránili a Stajan hned založil útočnou akci.

13:50
    Střelu Zetterberga od modré kryje do lapačky Rämö.

13:13
    Gustav Nyquist zblízka přestřelil Rämovu branku.

12:51

12:40
    Jooris vyhrál buly a Giordano vyhazuje puk až k Mrázkovi.

12:32
    Další vyloučení hostů, na trestnou lavici tentokrát míří za hákování Matt Stajan.

11:39
    Po Giordanově zaváhání pálil Zetterberg, minul ale branku.

11:05
    Jooris byl u vyhozeného puku nejrychleji a odvrátil tak zakázané uvolnění.

09:40
    Henrik Zetterberg se tlačil do šance, nakonec však před ním stihl odehrát puk Gaudreau.

08:25
    Mrázek měl velké problémy s nahozením Hamiltona a jen tak tak, že puk neskončil v síti.

08:00
    Šmídova tvrdá rána míjí domácí branku.

06:56
    Dobrý zákrok Mrázka poté, co Gaudreau výborně našel před brankou Monahana.

06:20
    Hosté v pěti, Detroit si vypracoval tlak až v samém závěru přesilovky.

04:35
    Do šance v oslabení se tlačil Granlund, výborně ho ale dobruslil Pavel Dacjuk.

04:11
    První přesilovku v zápase si zahrají Red Wings. Mikael Backlund se provinil nedovoleným bráněním.

03:30
    Ofsajd domácích.

02:39
    Skvělý zákrok Räma proti Richardsovi, který pálil z první po pěkné přihrávce Greena.

01:36
    Dobré střídání třetí formace Flames zajistilo první zásahy i pro Petra Mrázka.

00:17
    Karri Rämö si rychle připisuje první zákrok po akci Darrena Helma.

00:01

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green – DeKeyser, Kindl – Smith, Marčenko – Larkin, Zetterberg, Abdelkader – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Sheahan, Tatar – Jurčo, Glendening, Andersson. Trenér: Jeff Blashill.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Wideman, Šmíd – Gaudreau, Monahan, Jones – Bennett, Granlund, Hudler – Raymond, Backlund, Jooris – Ferland, Stajan, Colborne. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Wheler, Gibbons.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám neuteče! (y) :-)

Ladislav Šmíd (CGY) - 9 zápasů, 0+0

Red Wings se dnes budou možná muset obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče. Nad startem Henrika Zetterberga totiž visí otazník, stejně jako v případě obránce Ericssona. Z farmy dnes Detroit povolal českého útočníka Tomáše Noska, který stále čeká na svůj debut. Rudá Křídla se dnes pokusí napravit páteční prohru s Vancouverem, kterému podlehli v prodloužení. Před těžkým výjezdem na západ by se Detroit zcela jistě rád dobře naladil v domácích zápasech právě proti Flames a Devils.

Bilance: 16-9-7, 3. místo v Atlantické divizi

Nejproduktivnější hráči:
    Henrik Zetterberg 6+19
    Dylan Larkin 11+11
    Tomáš Tatar 11+11

Flames dneska čeká čtvrtý a poslední zápas ze série venkovních zápasů. O tom, že trip nebude stoprocentně úspěšný rozhodla včerejší prohra v St. Louis, kde Calgary prohrálo 3:2. I přes první prosincovou prohru však mohou být Flames spokojeni, zvlášť pokud by před čtyřmi domácími zápasy zvládni dnešní zápas na ledě Detroitu. Oba soupeři se potkali v říjnu v Calgary, kde Red Wings dlouho vedli. Plamenům se však nakonec podařilo v samém závěru vyrovnat a o výhře 3:2 v prodloužení rozhodl kapitán Mark Giordano.

Bilance: 15-15-2, 4. místo v Pacifické divizi

Johnny Gaudreau 12+21
    Sean Monahan 12+13
    Jiří Hudler 5+12

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou Detroit Red Wings a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 28. Larkin (Smith, Zetterberg), 29. Richards, 38. Nyquist (DeKeyser, Sheahan), 60. Abdelkader (DeKeyser) – 22. Wideman (Brodie, Gaudreau), 58. Hamilton (Hudler, Giordano)

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Wheler, Gibbons