Česko – Rusko 3:2 (kon.)
Česko
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Rusko
Pondělí 21.12.2015, 18:00 • Zimní stadion Ludvíka Koška, Turnov • Reprezentace do 16 let

Z Turnova je to vše, zítra se oba týmy utkají na severu Čech naposledy. Přeji příjemný zbytek večera. (20:18:57)

Střely na bránu ve třetí třetině – 7:10, celkově 22:25.

Čeští mladíci si užívají děkovačku s fanoušky, stadionem zní píseň We are the champions od skupiny Queen. Takové chvíle nikdy neomrzí.

Nejlepším hráčem českého týmu byl naprosto po zásluze vyhlášen brankář Daniel Dvořák, z ruského mužstva převzal ocenění obránce Nikita Solopanov.

Domácí střídačka odklepala poslední vteřiny, pak naskákala na brankáře Dvořáka. Češi dali zapomenout na včerejší porážku a Rusko dnes zdolali 3:2. Diváci sledovali vyrovnaný duel, který rozhodla třetí třetina. Češi v ní dali dva góly a v závěru předvedli nesmírně obětavý výkon.

59:42
    Ruská brána už je prázdná! Zbývá osmnáct vteřin a po icingu domácích se vhazuje před Dvořákem.

59:20
    Dubrovskij už byl napůl cesty venku z brány, ale peláší zpátky, protože kotouč je ve středním pásmu.

58:50
    Rusko si vyžádalo oddechový čas. Vhazuje se v útočném pásmu Česka, minuta a deset vteřin do konce

58:39
    Dobiáš nyní při přečíslení prováhal vhodný moment k přihrávce. Sám následně pálil, avšak z úhlu snad ani nemohl trefil branku. Češi každopádně našetřili pár cenných vteřin.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty základní hrací doby. Rusové už působí trochu bezradně, obětavě bojující soupeř teď brání na jedničku.

57:08
    Domácí se opět ubránili a jsou v plném počtu. V závěru přesilovky ještě Dvořáka pozdravil skvěle hrající Svečnikov. Gólman českého týmu jeho pokus vytěsnil.

55:32
    A opět Dvořák. Střela Žhiljakova od modré čáry ovšem nebyla nikterak nebezpečná. Puk skončil v gólmanově výstroji.

55:05
    Zbytečný faul u střídaček. Kropáček dostal dvě minuty za držení protihráče a Čechy čekají další krušné chvilky.

54:20
    Zákrok večera! Svečnikov střílel z mezikruží a Dvořák fantastickým semaforem lapil černou pryž do lapačky. I ruský útočník ho uznale poklepal po betonech.

54:02
    Na Lauka se nalepil protivník, domácí forvard přesto od mantinelu nepříjemně vypálil. Rozvlnil boční síť.

53:12
    Čtveřice borců se nyní v rohu českého útočného pásma přetahovala o kotouč tak dlouho, až sudí hru přerušil. Buly ve střední třetině.

52:22
    Denisenkova střela zleva přesně v době, kdy se Kvasnica vrátil na led, Dvořáka neohrozila. Češi jsou v pěti, Rusové toho za dvě minuty moc nepředvedli.

51:42
    Svečnikov dostal puk na brusle a utekl mu. Domácí se osvobodili, ale Rusové brzy znovu získali pásmo, kde teď kombinují.

Lukáš Šonský

Branky a nahrávky: 25. Arnošt (Malík), 42. Blümel (Kropáček, Lauko), 50. Malík (Kvasnica) – 13. Něsvetajev (Sokolov), 33. Chovanov (Svečnikov)

Česko: Dvořák (Dostál) – Malík, Bernáth, Janošek, Kowalczyk, Adámek, Dajčar, Had, Zábranský "C" – Blümel, Arnošt, Lauko, Sedlák, Kvasnica, Gajarský, Kropáček, Dobiáš, Matiášek, Bláha, Střondala, Pokorný.
    Trenér: Petr Haken.

Rusko: Dubrovskij (Miftachov) – Žhiljakov, Malyšev "C", Kaliničenko, Babincev, Degtiarev, Sitdikov, Solopanov, Ochoťjuk – Šabanov, Svečnikov, Platonov, Chovanov, Denisenko, Kizimov, Koreškov, Barinov, Mutovin, Kotkov, Šestopalov, Sokolov, Něsvetajev.
    Trenér: Jevgenij Filinov.

Rozhodčí: Souček – Zavřel, Kis.