Jokerit – Mannheim 3:5 (kon.) | Davos – Jekatěrinburg 1:5 (kon.)
HC Davos
1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 27.12.2015, 20:15 • Vaillant Arena • Spengler Cup

Jekatěrinburg si připisuje jasné vítězství 5:1. Dlouho jsme sledovali vyrovnanou hru, ale Davos své šance neproměňoval, zatímco ruský tým ano. Jekatěrinburg se pak na konci druhé třetiny dostal do vedení 4:1 a ve třetí třetině ještě svůj náskok upevnil. (22:28:56)

58:57
    Davos hraje v plném počtu.

58:00
    Jekatěrinburg si zaexperimentoval a za rozhodnutého stavu si ještě chtěl vylepšit dvojnásobnou přesilovku odvoláním brankáře.

57:54
    Kovář je zpět v brance.

57:30
    Ambühl unikal po mantinelu, ale v oslabení netrefil odkrytou klec!

56:57
    Jekatěrinburg odvolal gólmana Kováře a bude hrát power-play 6 na 3!

56:57
    Jekatěrinburg si vzal time-out.

56:57
    Vyloučení v týmu HC Davos (Walser - 2 min., hákování).

56:30
    Ke Koukalovi se odrazil kotouč do mezikruží, český útočník střílel přes obránce jen do betonů Genoniho.

55:55
    Vyloučení v týmu HC Davos (Forster – 2 min., podražení).

55:14
    Lindgren dostal přihrávku zpoza branky, Kovář jeho následnou střelu vyrazil.

54:59
    Sieber skončil v ofsajdu, hra je přerušena.

53:47
    Jekatěrinburg podává soustředěný, trpělivý výkon a na rozdíl od večerejšího zápasu s Kanadou si dnes připíše vítězství.

52:39
    I fanoušci Davosu už nejsou nijak hluční, zápas se spíše dohrává a tempo opadá. Jekatěrinburg směřuje k jasné výhře.
    51:31 Alexej MICHNOV - 1:5

51:31
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    ALEXEJ MICHNOV se uvolnil přes obránce, Genoni jeho střelu sice vyrazil ramenem, ale s dorážkou si neporadil. Bez asistence.

50:17
    Picard jen nahodil kotouč do pásma.

47:58
    Davos se snaží, ale Jekatěrinburg tento zápas už asi nepustí.

Martin Pešout

Branky a nahrávky: 31. Setoguchi – 20. Michnov (Koukal), 30. Golyšev (Koukal), 34. Jemelin (Golyšev), 39. Alexejev (Timašov), 52. Michnov

HC Davos: Genoni (Senn) – Brejčák, Du Bois, Forster, Guerra, Jung, Paschoud, Koistinen, Nater – Aeschlimann, Ambühl, Corvi, Jörg, Lindgren, Moss, Portmann, Picard, Ryser, Schläpfer, Sciaroni, Setoguchi. Trenér: Arno Del Curto.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Uspenskij) – Vasilevskij, Megalinskij, Timašov, Turbin, Kivisto, Trjamkin, Žuravljov, Ščemerov – Garejev, Roman, Popov – Golyšev, Koukal (C), Michnov – Kňazev, Torčenjuk, Polozov – Veličkin, Alexejev, Mitjakin. Trenér: Andrej Razin.

Rozhodčí: Kimmerly (CAN), Wehrli (SUI) – Fluri (SUI), Tscherrig (SUI)