Toronto – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 3:2 (1:0 po s.n.) | Florida – Winnipeg 3:1 (kon.)
Washington – New Jersey 4:3 (kon.) | Nashville – Los Angeles 1:2 (po pr.) | Dallas – Boston 3:7 (kon.)
Arizona – St. Louis 4:6 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (kon.)
Minnesota – Chicago 6:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 21.02.2016, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

To je ode mne vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou.

3. Brayden Schenn (PHI) 1+1

Strhující utkání plné zvratů viděli diváci v Air Canada Centre. Z výhry po prodloužení se nakonec mohl radovat hostující výběr, který svého soka předčil v prodloužení. Rozhodl Shayne Gostisbehere, jenž bodoval v patnáctém utkání v řadě.

60:29 Shayne GOSTISBEHERE - 4:5

60:29
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers velmi rychle utnuli prodloužení a vítězí v tomto utkání! Voráček u pravého mantinelu přebruslil hned dvojici Torontských, čímž vytvořil přečíslení dva na jednoho. Jeho následná přihrávka byla milimetrově přesná a SHAYNE GOSTISBEHERE, muž pro Letce v poslední době tak důležitý, překonal přesunujícího se Reimera a prodloužil svoji úchvatnou sérii o patnáctý zápas v řadě, ve kterém se mu podařilo bodovat.

60:16
    Kadriho střela přes obránce mezi tři tyče nemířila.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo! Třetí třetina měla velmi zajímavý průběh a Torontu se v ní dokonce podařilo otočit. Vedení si Maple Leafs dlouho neužili, Matt Read totiž velmi rychle srovnal. Za stavu 4:4 nás tedy za malý moment čeká prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Vzápětí ale Rielly vyhodil jen na icing. Poslední šance udeřit v základní hrací době bude patřit Flyers.

59:28
    Riellyho střílený pas doletěl k Neuvirthovi, který ho betonem nasměroval na hokejky svých spoluhráčů.

58:52
    Marinčin viděl Winnika clonícího před bránou a správně vyhodnotil situaci, která vybízela ke střele. Tu ale Michal Neuvirth ztlumil na své výstroji.

58:32
    Raffl s Readem bojovali o puk za bránou Toronta, jenže kotouč se odrazil před bránu, kde ho Reimer přikryl rukavicí.

57:58
    Roman Polák trochu zmatečně vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

57:38
    Simmonds nahodil na Reimera z ostrého úhlu a navíc bekhendem, takže si brankář Maple Leafs přepsal jeden z jednodušších zákroků.

56:10
    Ofsajd Letců.

55:57
    Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:41
    Streit signalizoval, že bude pálit příklepem, ale nakonec poslal do klubka hráčů před bránou střílený pas. Ten zasáhl Schenn a puk po jeho teči vyklouzal těsně vedle prostoru mezi třemi tyčemi!

53:44
    MacDonald od modré čáry jen vyprášil lapačku Jamese Reimera.

52:53
    Rielly je v posledních minutách při chuti a pálí takřka ze všech pozic. Nyní ale bránu Flyers těsně přestřelil.

52:20
    Ofsajd Toronta.

51:28
    White hledal před bránou VandeVeldeho hokejku, ta ale prudký pas minula.

50:49
    Rielly dravě vletěl do pásma a prověřil Neuvirtha. Ten jeho ránu betonem vytěsnil do ochranné sítě.

50:10
    Riellyho střelu vyrazil český gólman jen před Greeninga, který ale v dorážce selhal a nedal.

49:36
    Marinčinovu dělovku alespoň částečně eliminoval Neuvirth.

48:27
    Velmi špatná přesilovka Philadelphie. Za zmínku stojí snad jen zranění, která během ní utrpěl jeden z hlavních rozhodčích.

46:27
    Začátek přesilovky klasický. Bránící celek vyhazuje přes všechny čáry.

46:17
    Morgan Rielly si odsedí dvě minuty za podražení.
    45:04 Matt READ - 4:4

45:04
    Tak pozor! V Air Canada Centre je opět vyrovnáno! MATT READ bleskově odpovídá na neuznaný gól a následnou vedoucí branku Toronta svižnou střelou zápěstím z mezikruží. Reimer se jen ohlédl. Asistence: Michael Raffl, Scott Laughton.
    44:32 Byron FROESE - 4:3

44:32
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Neskutečné! Domácí odpovídají skvěle! Rychlý protiútok zakončoval BYRON FROESE přesně nad lapačku Neuvirtha, který zažívá trpký začátek zápasu. Asistence: Richard Clune, Brad Boyes.

44:13
    Streit vsítil gól! Babcock si ale vyžádal Coach's Challenge a ta potvrdila, že Reimer nemohl zasáhnout, jelikož byl v brankovišti atakován. Branka neplatí.

43:36
    Mason končí, do brány nastupuje Michal Neuvirth!
    43:16 Peter HOLLAND - 3:3

43:16
    Tak to byla exhibice Nazema Kadriho! Kanadský forvard se ujal puku v rohu obranného pásma, odkud si to namířil přes Cousinse do útočného pásma. Tam svými rychlými kličkami absolutně vymíchal Gudase a poté i brankáře. Toho navíc očaroval přihrávkou na PETERA HANSONA, který zakončoval do prázdné brány. Asistence: Nazem Kadri.

42:40
    Arcobello byl tím, kdo se odhodlal ke střele. Trefil však jen prvního clonícího hráče a od něj zamířil puk do středního pásma.

41:58
    A znovu. Žádná střela Toronta, naopak vyhození Letců přes všechny čáry.

41:10
    Hosté opět zahajují oslabení vyhozením k Reimerovi.

41:04
    Simmonds je vyloučen na dvě minuty za podražení.

40:32
    Streit vedl protiútok Philadelphie a také se postaral o střelu, kterou Reimer vyrazil do rohu hřiště.

40:01

Češi dnes v Torontu excelují. Ve druhé třetině bodově doplnili Jakuba Voráčka i Radko Gudas a Roman Polák. Oba čeští beci si připsali po jedné asistenci.

Už už se zdálo, že s nadějemi Toronta je amen. V první minutě druhého dějství skóroval Schenn a v dalším průběhu měla Philadelphia i nadále navrch. Pak ale zničehonic snížil na 2:3 Spalling a před třetí třetinou je jasné, že to ještě bude pořádná bitva. Její vyvrcholení přijde na řadu ve 3:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:59
    Grabner to v poslední vteřině prostřední části zkusil ostře příklepem, jenže neuspěl. Mason si na plachtícím pokusu pochutnal.

38:57
    Kadri pálil, ale přece jenom bylo znát, že upřednostnil rychlost nad přesností a Mason jen zkontroloval puk pohledem.

37:45
    Arcobello vyrazil dopředu, ale netroufl si na souboj jeden na jednoho s Gudasem, a tak raději roztáhl hru do strany. Jeho následné zakončení zápěstím nebylo vůbec špatné, ale Mason si dobře poradil.

37:16
    Schenn z rohu hřiště adresoval pas Simmondsovi, který sice dobře proskočil mezi dvěma obránci, ale ztratil rovnováhu a Maple Leafs se ujali kotouče.

36:50
    Icing Toronta.

35:50
    Gardiner z velmi dobré pozice netrefil bránu a trochu si může sypat popel na hlavu, jelikož z osy hřiště se brána trefit dá.

35:03
    Rána Riellyho znovu nemířila za Masonova záda, nýbrž do jeho betonu.

34:32
    Flyers velmi dobře brání a podruhé vyhazují přes všechny čáry.

34:05
    White si odpyká menší trest za sekání.

32:48
    Gudas vypálil těsně vedle.
    31:57 Nick SPALLING - 2:3

31:57
    Je sníženo! Kadri udržel v souboji u levého mantinelu kotouč pod kontrolou a navíc ho dokázal poslat před bránu, kam si skvěle najel NICK SPALLING, který dobrou tečí usměrnil puk mimo dosah Masona. Asistence: Nazem Kadri, Roman Polák.

31:08
    Rielly dostal kotouč do palebné pozice a to se ví, že to zkusil. Mason měl ale dobrý výhled, navíc kanadský zadák zakončoval z poměrně ostrého úhlu, a tak si maskovaný letec připsal zákrok.

30:12
    Mason ten zariskoval a to se mu málem vymstilo! Otálel s rozehrávkou a doslova nalil puk Boyesovi, který ale hůře zpracoval, a tak nemohl ihned uklidit kotouč do prázdné klece. Nakonec z mezikruží bekhendem zakončil do protipohybu Masona, k jeho smůle ale podržela Letce tyč.

29:50
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

28:37
    Riellyho rána od modré čáry se od výstroje Masona odrazila do ochranné sítě. To znamená, že Maple Leafs zůstanou v útočné třetině.

Diváci v Air Canada Centre se právě dozvěděli o rekordním zápisu Jaromíra Jágra, který před malou chvílí brankou do sítě Winnipegu dorovnal v historické tabulce střelců Bretta Hulla. Výkon českého fenoména ocenili hlasitým potleskem.

27:51
    Projektil Simmondse z levé strany hřiště Reimer zlikvidoval a kotouč ve své rukavici podržel.

26:18
    Neskutečná šance hostů! Laughton se zničehonic zjevil sám před Reimerem, kterého se snažil několika rychlými kličkami rozhodit. Pak dobře zakončoval bekhendem nahoru, kam ale rychle vyletěla rovněž lapačka brankáře Maple Leafs.

25:42
    Corradův pokus se od zadního mantinelu odrážel před bránu, kde na něj ale nedosáhl Matthias.

24:47
    Simmonds dobře vystřelil mezi nohama clonícího zadáka Toronta, jenže Reimera nepřekvapil.

23:30
    Cousins obdržel krásnou křižnou přihrávku a mohl přidat čtvrtý gól svého celku. Reimerovu klec však minul!

22:50
    Reimer je v zápase! Umbergerův pokus vyrazil do ochranné sítě.

22:06
    Icing Philadelphie.

20:57
    A Bernier už si dnes nejspíš nezachytá! Jeho místo v torontském brankovišti zaujal James Reimer.
    20:57 Brayden SCHENN - 1:3

20:57
    Domácí nepochopitelně propadli ve středním pásmu a Flyers se díky tomu dostali do přečíslení dva na jednoho. BRAYDEN SCHENN se rozhodl nepřihrávat a udělal dobře. Bernierovi nedal šanci. Asistence: Radko Gudas, Wayne Simmonds.

20:01

Máme tu konec první periody. Toronto se sice zásluhou Matthiase bleskově ujalo vedení, ale v polovině první třetiny o vedení přišlo, když se prosadil Gagner. Českému divákovi pak udělal radost Jakub Voráček, který dokonal philadelphský obrat. Skóre 2:1 pro hostující celek svítí na kostce nad ledem i při odchodu do kabin. Druhá část začne přibližně ve 2:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:08
    Kadri přejel modrou čáru a dvakrát se s tím nepáral. S jeho ránou Mason měl potíže, ale i díky tomu, že před bránou Flyers nikdo nehlídkoval, se mu podařilo celkem v klidu zkrotit puk nadvakrát.

18:18
    Gudas, netradiční střelec, pozdravil Berniera od modré čáry. Pro brankáře Toronta se ale tato rána stala lahůdkou.

17:07
    Gardiner podklouzl na modré čáře a mohl si gratulovat, že se mu v pádu podařilo zároveň zlomit Voráčkovu hůl. Útočník s číslem 93 by se už nejspíš řítil sám na bránu.

15:58
    Hra přerušena. Důvodem byla tentokrát hra vysokou holí Whitea.

15:28
    Oba týmy se teď střelecky na chvíli odmlčely. Hluchou pasáž hry nakonec ukončil švédský bek ve službách Toronta Lööv, po jehož ráně vyvinuli domácí v čele s Winnikem obrovský tlak do brankoviště. Nutno však podotknout, že Mason měl kotouč stoprocentně ve své moci.

13:29
    Schenn mazaně vyslal kotouč na Berniera přesně ve chvíli, kdy před kanadským gólmanem projížděl Gagner. Jenže právě on pokus svého spoluhráče zblokoval.

12:27
    Tak pozor! Dělovka Andyho MacDonalda sice skončila v bráně, jenže rozhodčí ihned rozpažil a branku pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal

11:54

11:32
    Simmonds v tísni dokázal bekhendem alespoň nahrnout puk na Berniera. Ten byl ale včas na zemi a v pohodě černou pryž přikryl.
    09:35 Jakub VORÁČEK - 1:2

09:35
    A Philadelphia během pár vteřin obrací zápas! JAKUB VORÁČEK si skvěle nabruslil na přihrávku Laughtona a najednou stál v souboji tváří v tvář Bernierovi. Torontský brankář sice betonem zastavil první pokus českého střelce, ale na dorážku do prázdné klece už byl krátký. Asistence: Michael Raffl, Scott Laughton.
    08:56 Sam GAGNER - 1:1

08:56
    Teď už to ale dvojici Brayden Schenn a SAM GAGNER vyšlo! Druhý jmenovaný se dostal k puku na vrcholu pravého kruhu a trefil se velmi přesně. Asistence: Brayden Schenn, Wayne Simmonds.

08:51
    Schenn trochu šťastně prokličkoval až před Berniera, ale trochu nepochopitelně se ještě rozhodl nahrávat Gagnerovi. Tento úmysl ale domácí beci vystihli.

08:23
    Tentokrát si Flyers nepohlídali ofsajd.

08:13
    Icing Philadelphie, hra se opět přesune před Masona.

07:20
    Froese zpoza brány záhadným způsobem procedil kotouč před bránu, kam si nabruslil Boyes! Parádní zákrok Masona však pohotovému zakončení z bezprostřední blízkosti vystavilo stopku.

06:45
    Marinčin to zkusil od modré čáry, Letci však dokázali zblokovat jeho ránu a Mason zůstal bez práce.

05:50
    Dobré napadání Letců vyústilo k nebezpečnému zakončení Gagnera. Ten měl dobrou pozici, jeho střelu z puntíku levého kruhu však Bernier skryl ve své výstroji.

05:06
    Corrado se pokusil vysunout do protiútoku Winnika. Ten ale nezachytil kotouč, který tak doklouzal na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Berniera.

03:23
    Znovu Mason! Tentokrát zastavil brankář Flyers nebezpečnou souhru třetího útoku, kterou zakončoval z poměrně velké blízkosti Spalling.

02:27
    Mason si připsal důležitý zákrok pro své sebevědomí, když zlikvidoval ránu Kadriho z pravé strany.
    01:29 Shawn MATTHIAS - 1:0

01:29
    Obrovské zaváhání hráčů Philadelphie! Spalling získal kotouč v nebezpečné zóně mezi kruhy a posunul ho SHAWNU MATTHIASOVI, který vymetl vzdálenější horní roh. Skvělý start domácího celku. Asistence: Nick Spalling.

00:10
    Voráček na nic nečekal a po deseti vteřinách vyslal na Berniera první střelu od pravého mantinelu. Snadná práce pro torontského gólmana.

00:01

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Corrado, Rielly, Polák, Gardiner, Lööv, Marinčin – Holland, Kadri, Grabner – Parenteau, Arcobello, Greening – Winnik, Spaling, Matthias – Boyes, Froese, Clune

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit, Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Medvěděv – Simmonds, Shenn, Gagner (C) – Voráček, Cousins, Umberger – Read, Laughton, Raffl – White, Bellemare, VandeVelde

Rozhodčí: Pollock, Walsh – Brisebois, Kovachik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nálepka nejhoršího celku rozhodně není nic, čím by se tradiční klub NHL chtěl chlubit. V posledních osmnácti duelech se svěřenci legendárního trenéra Babcocka radovali jen čtyřikrát. Tento týden se utkali s Blackhawks a Rangers a výsledek byl hrozivý – jedenáct inkasovaných branek.

James Reimer nebo Jonathan Bernier? Otázka kolem torontského brankoviště stále není vyřešená a to už je leden. Pro Reimera hovoří čísla, jenže zápas proti Chicagu se mu nepovedl, a tak ho opět nahradil Bernier. Nechme se překvapit, kdo nastoupí proti Letcům.

Letci střídají prohry s výhrami, což je hlavní důvod ztráty pěti bodů na pozice zaručující play-off. Dva poslední zápasy to jen dokumentují. Na povedený výkon na ledě New Jersey, kde svěřenci kouče Hakstola vyhráli 6:3, nedokázali navázat v Montrealu. Tam alespoň vyválčila parta okolo Clauda Girouxe bod za prohru v prodloužení.

Současná Philadelphia ale není jen Giroux nebo Voráček. Bek Shayne Gostisbehere získal své pevné místo v sestavě Flyers teprve nedávno, jenže už teď se z mladíka stává skutečná opora. Série čtrnácti zápasů v řadě, v nichž Gostisbehere dokázal bodovat je toho jasným důkazem.

Zápas dvou celků, které to do play-off mají daleko – i tak by se dal charakterizovat souboj mezi Torontem Maple Leafs a Philadelphií Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 2. Matthias (Spalling), 32. Spalling (Kadri, Polák), 44. Holland (Kadri), 45. Froese (Clune, Boyes) – 9. Gagner (Schenn, Simmonds), 10. Voráček (Raffl, Laughton), 21. Schenn (Gudas, Simmonds), 46. Read (Raffl, Laughton), 61. Gostisbehere (Voráček)

Toronto Maple Leafs: Bernier (21. Reimer) – Corrado, Rielly, Polák, Gardiner, Lööv, Marinčin – Holland, Kadri, Grabner – Parenteau, Arcobello, Greening – Winnik, Spaling, Matthias – Boyes, Froese, Clune
    Philadelphia Flyers: Mason (44. Neuvirth) – Streit, Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Medvěděv – Simmonds, Shenn, Gagner (C) – Voráček, Cousins, Umberger – Read, Laughton, Raffl – White, Bellemare, VandeVelde

Rozhodčí: Pollock, Walsh – Brisebois, Kovachik