Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Bardejov – Detva 3:1 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
5:1 (2:0, 1:1, 2:0) Stav série: 1:0
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 21.02.2016, 17:001. liga play-off (SR) • Semifinále

Zápas sa skončil, Nové Zámky sa v semifinálovej sérii ujímajú vedenia 1:0! S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime a prajeme vám príjemný zvyšok večera. (19:20:50)

59:54
    V samom závere ešte musia rozhodcovia vylučovať. Hosťujúci Ivan oško dostal dvojminútový a k tomu osobný desaťminútový trest za napadnutie zozadu.

59:01
    Začala sa posledná minúta tohto zápasu. Domáci hokejisti majú na svojom konte jednoznačné vedenie a o prvý bod do semifinálovej série už určite neprídu.

57:17
    HC Nové Zámky dali gól!
    Táto presilovka už domácim hráčom vyšla a podarilo sa im v nej skórovať! Do štatistík sa ako úspešný strelec zapisuje IGOR BOBČEK. Bez asistencií.

55:22
    Hostia sa budú opäť brániť. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nedovolené bránenie Andrej Laco.

52:35
    Novozámčania napokon nevyužili ani druhú šesťdesiatsekundovku svojej presilovky a náskok nenavýšili. Domáci tím vyhráva stále o tri góly.

51:35
    Prvú polovicu oslabenia Liptovský Mikuláš zvládol. Pred nami je ešte minúta hry v početnej nerovnováhe.

50:35
    Hostia sa teraz budú musieť brániť, pretože gólman Vladislav Pravda vyhodil puk mimo hracej plochy a inkasuje za to dvojminútový trest.

47:33
    Dnešné stretnutie sleduje priamo na štadióne 2489 divákov.

44:01
    V úvode tretej tretiny sme teda videli rýchly presný zásah vďaka ktorému je na domácich hokejkách veľká pohoda. Nové Zámky sa nemusia nika zbytočne ponáhľať.

41:12
    Domáci hokejisti nechú nechať nič na náhodu a zvyšujú svoj náskok na rozdiel troch gólov! Postaral sa o to LUKÁŠ NOVÁK. Asistencie: Michal Hudec, Adam Havlík.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Druhá dvadsaťminútovka je minulosťou. Aj tentokrát sme zaznamenali dva presné zásahy, ale tímy si ich rozdelili, a tak pred záverečnou tretinou vyznieva skóre 3:1 lepšie pre domáci celok.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:01
    Pred nami je posledná dvojminútovka tejto tretiny. Diváci s napätím očakávajú, či sa niektorému z tímov ešte podarí skórovať.

34:01
    Začala sa posledná šesťminútovka tejto tretiny. Domáci vedú o dva góly, čo im na hokejky vnáša psychickú pohodu, ale na opačnej strane sú hostia, ktorí si uvedomujú, že takýto náskok v hokeji ešte nič neznamená.

31:18
    Medzičasom sa nám stredná tretina preklopila do druhej polovice. Pred nami je do začiatku druhej prestávky ešte necelých osem minút hry.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 16. Novák (Hudec), 19. Svoboda (Chovan, Dubec), 28. Havlík (Hudec, Novák), 42. Novák (Hudec, Havlík), 58. Bobček – 29. Lištiak (Krčula, Gula)

HC MIKRON Nové Zámky: J. Chovan (Kristín) – M. Chovan, Ďurčo, Jakovlevs, Reichel, Kousalík, Opalek, Bobček, Baron – Podstavek, Svoboda, Korytko – Havlík, Hudec, L. Novák – Tábi, Hegyi, Dubec – Török, Zlocha, Sucharda
    HK 32 Liptovský Mikuláš: Pravda (Beliansky) – Šiška, Mezovský, Burzala, Nádašdi, Krčula, Gula, Oravec, Kadlubiak – Cibuľa, Kuric, Jabrocký – Bartík, Lichanec, Uram – Laco, Piatka, Lištiak – I. Oško, P. Oško, Brezniak

Rozhodčí: D. Konc, Goga – Valo, Valko