Toronto – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Ottawa – Detroit 3:2 (1:0 po s.n.) | Florida – Winnipeg 3:1 (kon.)
Washington – New Jersey 4:3 (kon.) | Nashville – Los Angeles 1:2 (po pr.) | Dallas – Boston 3:7 (kon.)
Arizona – St. Louis 4:6 (kon.) | Edmonton – Colorado 2:3 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 3:4 (kon.)

Využití: 0:2

Dallas sice do poloviny zápasu vedl, přesto prohrává 7:3. Boston předvedl ve druhé třetině úžasný obrat. Ve třetí třetině pak využil přesilovku a kontroloval stav. V závěru pak vstřelil další dvě branky, které jen kosmeticky upravily skóre. Boston si připisuje důležité vítězství. Tabulka Východní konference je hodně vyrovnaná.

59:38 Matt BELESKEY - 3:7

59:38
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak přeci jen ještě vidíme gól. Ten dává MATT BELESKEY i díky slabé koncentraci obrany Dallasu. Ta už přestala hrát.
    Asistence: Joe Morrow, Zdeno Chára

59:00
    Boston sice hraje ještě přesilovku. Hlavně ale kontroluje výsledek.

58:26
    Krug byl dohrán Demersem. Tento zákrok zadák Bostonu nečekal, proto se teď drží za rameno. Od Demerse zbytečný faul, za který si jde sednout.

58:00
    Furt to ale Dallas může zkusit, do konce zbývají dvě minuty.
    57:16 Brett CONNOLLY - 3:6

57:16
    Dallas to ale dlouho bez brankáře nevydržel. BRETT CONNOLLY trefuje prázdnou branku. S tímto stavem už domácí tým nic neudělá.
    Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand

57:03
    Lehtonen jede na střídačku. Dallas se šesti hráči v poli.

56:38
    A je to tak. Domácí tým si bere time-out.

56:38
    Ofsajd Bostonu. Dallas si bude nejspíše brát oddechový čas.

56:30
    Eriksson se dostal ke střele. Trefuje jen lapačku Lehtonena.

56:11
    Ofsajd útočníka Dallasu.

55:21
    Rask měl zakrytý výhled, střela ale minula jeho branku.

54:32
    Ještě jedna komerční přestávka a půjdeme do závěrečné fáze zápasu.

53:52
    Puk končí na střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

53:30
    Do útoku se dívá Krejčí a jeho formace.

52:59
    Přeci jen se snaží Dallas tlačit. Střela Sharpa neměla nebezpečné parametry.

52:37
    To se mu povedlo až nyní. Byla z toho nemastná střela Goligoského, kterou Rask bez nějakých problémů chytil.

52:00
    Aktivní pojetí se Bostonu vyplácí. Dallas se nemůže nějakou dobu už dostat do útočného pásma.

51:29
    Komerční přestávka.

51:29
    Souboj za brankou Lehtonena. Demers málem odešel s krvavým šrámem. Omylem ho zasáhl Rinaldo. Zde měli rozhodčí vylučovat.

50:40
    Boston ale poslední minutu hraje velmi dobře a soupeře nepouští do svého pásma.

50:00
    Přesně deset minut zbývá Dallasu. Prohrává o dvě branky.

49:45
    Pastrňák vybojoval puk, nedokázal ho však přesně poslat před branku. Lehtonen raději schovává puk v lapačce.

49:26
    Jo.Benn to zkoušel od modré. Rask pohotově chytil do lapačky a nepřipustil komplikace.

48:58
    Hemský tentokrát nahrával na Benna. Jeho střela končí po odrazu v ochranné síti.

48:06

47:22
    Skrumáž před brankou Lehtonena. Finský brankář neměl puk pod kontrolou. Jeho tým nakonec dokázal vyhodit.

46:58
    Krejčímu přenechal puk Bergeron. Český útočník ale Lehtonena nepřekonal.

46:06
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Eaves – 2 min., vysoká hůl).

45:26
    Dallas měl sice zatím více ze hry, jedna přesilová hra ovšem Bostonu stačila. Domácí tým rázem prohrává o dvě branky.
    44:50 David KREJČÍ - 3:5

44:50
    Boston rychle využívá už druhou přesilovku v zápase. Po sérii přihrávek od modré střílí DAVID KREJČÍ, puk se z jeho hole dostává do sítě. Střelu lehce tečuje Oduya.
    Asistence: Torey Krug, Matt Beleskey

44:19
    Kapitán domácího týmu si jde sednout za hákování.

43:58
    Pastrňák překazil rozehrávku Lehtonena s obráncem. Tohle Dallas nečekal. Český mladí vybojoval šanci. Erikkson následně Lehtonena nepřekonává.

43:25
    Boston málem šťastně vybojoval kotouč. Dallas uklidňuje hru.

42:59
    Hemský pálil z pravého kruhu. Rask vyráží.l

42:19
    Vysokou holí si pomohl Marchand. Marchand se následně provokuje s Eavesem. Rozhodčí je rozdělují.

41:47
    Nyní už šla střela Dallasu do branky. Svým tělem se do ní vložil Seidenberg.

40:55
    Dallas v útoku, zatím jen vystřelil vedle branky.

40:29
    Na úvod třetí třetiny ofsajd Dallasu.

40:01
    Takto vypadají po druhé třetině fanoušci Stars.

Statistiky:

Střely na bránu: 20:29
    Hity: 161
    Trestné minuty: 11:7
    Využití: 0:1

Už to vypadalo, že ve druhé třetině žádnou branku neuvidíme. Nakonec ale byli hned tři. A všechny dal Boston, který tak otočil skóre ve svůj prospěch. Můžeme se těšit na třetí třetinu. Dallas se jen tak nedá. Šancí bylo k vidění hodně. Nechyběl ani pěstní souboj.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:08 Loui ERIKSSON - 3:4

39:08
    Branka je uznána. LOUI ERIKKSON otáčí skóre.
    Asistence: David Krejčí, Dennis Seidenberg

39:08
    Bude to gól. Krejčí nahrál před branku na Erikssona. Ten dostal puk do branky bruslí. Podle prvních záběrů to vypadá, že v tom úmysl nebyl.

38:47
    Nahození Seidenberga Lehtonen raději nechává v lapačce. Vhazování se bude opakovat.

38:41
    Zakázané uvolnění Dallasu. Boston může pokračovat v útoku.

38:14
    Chára netrefuje branku, Boston pokračuje v tlaku.

37:49
    Puk končí na jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:30
    Boston bude nejspíš ve zbytku třetiny lepším týmem.

36:39
    Pastrňák našel volného Erikssona. Tem měl na zakončení čas, přesto Lehtonen jeho pokus chytá.

35:47
    Boston je nyní silnější i na vhazování. Proto musel opět zasahovat Lehtonen.

35:40

35:40
    Dva důležité zákroky si připisuje Lehtonen. Jeho hráčí nevědí, kam skočit. Beleskey se pošťuchuje s obráncem, při poslední šanci do Lehtonena zajel.

34:30
    Boston je rázem aktivnější.
    33:59 Kevan MILLER - 3:3

33:59
    A je vyrovnáno. To je šok pro Dallas. Od modré vystřelil KEVAN MILLER. Před brankou stínil Kemppainen a Pastrňák. Ani jeden střelu nejspíš netečovali.
    Asistence: Dennis Seidenberg
    33:24 Brad MARCHAND - 3:2

33:24
    Tak přeci jen Boston využívá přesilovku. BRAD MARCHAND trefuje zpoza levého kruhu šibenici. Lehtonen na tuto střelu neviděl.
    Asistence: Joe Morrow

32:50
    Až nyní se Boston usadil v útočném pásmu. Dallasu se povedlo ale vyhodit.

32:09
    Rask musel nechat puk v lapačce, hráči Dallasu totiž byli před ním.

31:25
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Fiddler – 2 min., vysoká hůl).

31:15
    Eakin nezvládl pohyb na modré. Ofsajd.

30:49
    Lehtonen musel zasahovat proti Chárovi. Následuje komerční přestávka.

30:16
    Nepřesná nahrávka Bostonu. Zakázané uvolnění.

29:55
    Icing Dallasu.

29:33
    Hemský je dnes v dobrém rozmaru. Rask proti němu musel opět zasahovat.

29:19
    Hemský nahrál Nemethovi, který vypálil velmi tvrdě. Rask chytá.

28:18
    Icing Bostonu.

27:58
    Tentokrát to nebyla dvojice Benn a Seguin. Druhého jmenovaného nahradil Demers. Rask vyráží.

27:30
    Dallas u puku, nedaří se mu však překonat červenou čáru.

26:48
    Hemský opět v šanci. Rask vytahuje povedený zákrok lapačkou.

26:40
    Nahození Seidenberga se snažili tečovat spoluhráči. Neúspěšně.

26:33
    Eriksson se zapomněl v útočném pásmu. Ofsajd Bostonu. Následuje komerční přestávka.

26:09
    Puk se dostal do dobré pozice k Bergeronovi, jeho pokus Lehtonen vyráží.

25:36
    Morrow to zkoušel od modré. Lehtonen chytá do lapačky.

25:08
    Hemský na polovině vybojoval puk a vystřelil na Raska. Následně ještě zajel do rýhy v ledu a na brankáře spadl.

24:05
    Po bitce sledujeme klidnější pasáž hry.

23:12
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roussel – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (McQuaid – 5 min., bitka).

23:12
    A je tu pěstní souboj Roussela a McQuiada. Hráči si nic nedarovali, za vítěze můžeme označit obránce Bostonu.

22:27
    A další icing Dallasu.

22:20
    Icing Dalasu. Hra se přesune před Lehtonena.

21:39
    Zakázané uvolnění Bostonu.

21:14
    Tentokrát se Benn se Seguiunem setkali na jedné polovině. Rask střelu Benna chytá.

20:46
    Boston byl sice u puku, během krátké chvíle se ale nedokázal usadit v útočném pásmu.

Využití: 0:0

Skončila nám zajímavá první třetina, ve které jsme viděli hned čtyři branky. Skóre otevřel krásnou střelou Hemský, následovalo vyrovnání. Boston se však z nerozhodného stavu nemohl radovat dlouho. Další dvě branky byly uznány po videu. Obě na účet Dallasu. V jednom případě si tzv. challenge bral trenér Bostonu. Neuspěl. Nervy budou zejména na straně hostů. Můžeme se těšit na další třetinu. Šancí bylo v první třetině celkem dost. Dallas do zápasu vstoupil lépe, Boston se chvíli rozehrával.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Až nyní vidíme šance. Krug střílí od modré.

19:20
    Přesilovka se zatím Bostonu nedaří.

18:25
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Fiddler – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:47
    Zakázané uvolnění Bostonu. Hosté jsou rozhozeni.

17:04
    Goligoski to zkoušel od modré. Rask jeho pokus zneškodňuje.
    16:28 Patrick SHARP - 3:1

16:28
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak nakonec platí. Claude Julien si volá oba hlavní rozhodčí, aby mu objasnili rozhodnutí. PATRICK SHARP se každopádně může radovat.
    Asistence: Antoine Roussel, Jason Demers

16:28
    Pro Stars je stále šance, že branka bude platit. Celou situaci přezkoumá videorozhodčí. Podle opakovaných záběru ale puk branku nepřešel.

16:28
    Sharp v nájezdu po chytré přihrávce Roussela. Raskovi puk vypadl. Stihl ho však z čáry ještě vyrazit. Sice trefil McQuaida, od něj se puk dostal už do odražené branky.

15:44
    Gól platí. Roussel tečoval puk v povolené výšce. Nyní už se hala může opravdu radovat. Trenér Julien s rozhodnutím nesouhlasí. Může však jen kroutit hlavou.

15:44
    Kouč Bostonu si bere challenge. Myslí si, že teč francouzského útočníka byla příliš vysoko.
    15:44 Antoine ROUSSEL - 2:1

15:44
    Dallas opět vyhrál vhazování. Tentokrát střílel Oduya, nebo spíše nahazoval. Jeho nahození tečoval těsně před Raskovo lapačkou ANTOINE ROUSSEL.
    Asistence: Johnny Oduya, Cody Eakin

15:39
    Demers to zkoušel opět rychle po vhazování. Rask chytá.

15:36

15:36
    Seguin nahrál na Benna, který netrefil branku Raska. Spolupráci této dvojice dnes nevidíme naposled.

15:00
    I díky dobrému napadání se Boston dostává ke kotouči.

14:40
    Boston napadá rozehrávku Dallasu.

14:15
    Rask se musí bát. O puk se bojuje za jeho brankou.
    13:24 Brad MARCHAND - 1:1

13:24
    Connolly vybojoval puk, který pak přihrál před branku. Tam si s ním zajímavě poradil BRAD MARCHAND. Po šťastném backhandu je vyrovnáno.
    Asistence: Bret Connolly, Patrice Bergeron

12:42
    A Dallas je po vstřelené brance aktivnější.
    11:59 Aleš HEMSKÝ - 1:0

11:59
    Vše začalo po skončení, kdy se povedlo ujet Klingbergovi, ten Raska nepřekonal, jeho tým ale zůstal u puku. Demers v útočném pásmu přenechal puk ALEŠI HEMSKÉMU, který zavěsil pod horní tyč. Rask na tuto střelu neměl nárok.
    Asistence: Jason Demers, Jammie Benn

11:37
    Domácí v plném počtu. Pěkná přesilovka Bostonu.

11:07
    Lehtonen nyní nahození raději schoval do lapačky.

10:22
    Eriksson střílel po přihrávce Kruga. Lehtonen vyráží.

09:37
    Klingberg u střídačky Bostonu dohrál Marchanda, který ho za to sekl do zad. Ven jde zadák Dallasu. I Boston si zahraje přesilovku.

09:00
    V útoku se k zakončení nedostali. K vidění byl jen hit Hayese.

08:19
    Obrana Bostonu riskovala s rozehrávkou. Ta jim nakonec vyšla a Medvědi můžou pokračovat do útočného pásma.

07:39
    Ofsajd Dallasu. Následuje komerční přestávka.

07:28

07:10
    Eriksson nyní vystihl přihrávku. Může tak vyvézt puk do útočného pásma.

06:30
    Boston zatím oslabení zvládá dobře.

05:28
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rinaldo – 2 min., hrubost).

05:28
    Talbot přihrávkou naslepo nikoho nenašel. Rinaldo dohrál před malým okamžikem Jo.Benna. Vypadá to, že za tento zákrok půjde na trestnou lavici.

05:00
    V ofsajdu se ocitl Pastrňák.

03:56
    Janmark dostal přihrávku mezi kruhy. Rask jeho střelu nakonec zlikvidoval.

03:51

03:34
    Každopádně první povedené střídání Medvědů. Pastrňák měl velmi slušné střídání.

03:04
    Pastrňák se dostal k odraženému puku, z otočky Lehtonena nepřekvapil.

02:44
    Rask raději podržel puk, přeci jen hráči Dallasu jsou zatím všude první.

02:30
    Boston se dostal až nyní do útočné třetiny. Ke střele se nedostal.

02:00
    Po vhazování od modré Demers trefil tyč.

01:39
    Jamie Benn i díky úspěšnému bloku své obrany jel sám na Raska. Ten jeho pokus chytil. Následně byla posunuta branka.

00:34
    Úvodní vhazování vyhrál Dallas. Stejný tým také ukázal první útok.

00:01
    Za pár minut začínáme.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Benn Jo., Oduya, Demers, Nemeth – Hemský, Seguin, Benn Ja. (C) – Eaves, Spezza Janmark– Sharp, Eakin, Roussel – Niščukin, Fiddler (A), Sceviour

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – McQuaid, Chára (C), Miller, Krug, Morrow, Seidenberg – Connolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí (A), Eriksson (A) – Hayes, Kemppainen, Beleskey – Ferraro, Talbot, Rinaldo.

2. Jonas Gustavsson – 18 zápasů, 2,52 g/záp., 91,29 %

Vítám Vás u zápasu Dallas StarsBoston Bruins. Čeká nás zajímavé utkání. Důvodů je hned několik. Dallas letos patří mezi nejlepší. Boston naopak na čelo ztrácí. Nejvíce mu ubližují nevyrovnané výkony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 12. Hemský (Demers, Ja.Benn), 16. Roussel (Oduya, Eakin), 17. Sharp (Roussel, Demers) – 14. Marchand (Connolly, Bergeron), 34. Marchand (Morrow), 34. Miller (Seidenberg), 40. Eriksson (Krejčí, Seidenberg), 45. Krejčí (Krug, Beleskey), 58. Connolly (Bergeron, Marchand), 60. Beleskey (Morrow, Chára)