Královské Vinohrady – Chodov 2:14 (kon.) | Bohemians – Litvínov 9:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Ostrava 10:3 (kon.)
Vítkovice – Sparta 8:2 (kon.) | Bulldogs – Pardubice 13:10 (kon.) | Otrokovice – Tatran 4:3 (kon.)
Předvýběr.CZ Florbal MB
10:3 (3:2, 2:1, 5:0)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 28.02.2016, 17:00 • MSH Mladá Boleslav • Livesport Superliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dnešním dnem končí základní část Tipsport Superligy. Jedním ze zápasů, které se dnes odehrají je i duel druhého celku, Technology Florbal MB, s jedenáctým, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Zápas by mohl být atraktivní podívanou pro diváky, neboť ani jednomu týmu dnes o nic nejde a hráči tak zřejmě nebudou příliš vázáni taktikou.

Technology Florbal MB: Koráb (Rytych) – Bína, Novák, Salát, Novotný, Tom. Chroust, Tad. Chroust, J. Bouška, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, J. Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov, Fojta

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Smeták, Svačinka, Trulík, Lipový, Hrabal, Eichner, Dombrovský, Šimíček, Klečka, Kolajta, Vojtíšek, Plíhal, Pastor, Řezáč, Komačka, Zbořil

Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha.

Line-up domácích, Technology Florbal MB: brankář: Jakub Koráb; hráči v poli: Radim Křenek, Jan Jelínek, Tomáš Chroust, Jiří Curney, Jan Natov
    Line-up hostů, FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: brankář: Štěpán Laja; hráči v poli: Tomáš Svačinka, Václav Komačka, Petr Trulík, Petr Pastor, Filip Hrabal

00:01

00:01
    Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí, kteří tak mohou založit první útočnou akci dnešního utkání.

00:09
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    To je úvod! Hned z první akce zápasu se nadvakrát prosazuje TOMÁŠ CHROUST. Asistence: Jíří Curney.

00:42
    Tadeáš Chroust se nechce nechat zahanbit svým bratrem. Jeho střela ale nemířila mezi tři tyče.

01:13
    Trulík se dostával do brejku, ale Krzyžanek ho stihl zastavit.

01:31
    Krásnou křižnou přihrávkou se prezentoval Natov, který našel JIŘÍHO CURNEYHO, který se nemýlil. Asistence: Jan Natov.

02:06
    Boleslav je i nadále velmi aktivní. nyní se ke střele dostal Novotný, ale trefil pouze zadní mantinel.

03:21
    Curney netrefil branku, ale míček se dostal k Natovovi, po jehož střele zazvonila tyčka ostravské branky.

04:23
    Do šance se dostal i Jiří Bouška, kterého ale vychytal Laja.

05:58
    Jako na kolotoči si musí připadat hráči Ostravy. První boleslavská lajna je opět zamkla na jejich polovině a nepůjčuje jim míček.

07:22
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ačkoliv aktivnějším týmem jsou domácí, prosazují se hosté. MATĚJ SMETÁK byl důraznější než domácí beci a snižuje na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Dominik Eichner.

10:06
    Koráb se musí mít na pozoru. Nyní se ho pokoušel prověřit Eichner. Domácí brankář obstál na jedničku.

10:51
    Po jednom ze střetů se ne zrovna lehce zvedal hostující Pastor, který posléze odkulhal na střídačku. Snad to nebude nic vážného a ostravský florbalista se bude moci brzy vrátit do hry.

12:30
    Boleslavská obrana v posledních momentech nepůsobí úplně nejjistěji. Domácí mohou být rádi, že není vyrovnáno.

13:10
    Teď už ale vyrovnáno je. I tento gól má na svědomí duo Dominik Eichner a MATĚJ SMETÁK, který zužitkoval dobrou práci svého parťáka. Koráb neměl moc šancí zasáhnout. Asistence: Dominik Eichner.

15:11
    Mladá Boleslav bude mít po faulu na Natova k dispozici trestné střílení. Ideální možnost, jak strhnout vedení zpět na svoji stranu.

15:11
    JIŘÍ CURNEY opět ukazuje, že nájezdy patří mezi jeho parádní disciplínu, překonává Laju a Boleslav opět vede.

16:28
    Do koncovky se prodral domácí Novotný. Jeho střela jen těsně minula Lajovu branku.

17:44
    Vědět o sobě dávají i hosté. Koráb však se Svačinkovou střelou neměl žádné výraznější problémy.

18:39
    Salát vyběhl od mantinelu, ale nezakončil přesně.

20:00

Skončila nám první třetina, ve které měli střeleckou i herní převahu domácí florbalisté. Těm se vydařil především úvod zápasu, neboť už po dvou minutách vedli díky gólům Tomáše Chrousta a Jiřího Curneyho o dvě branky. Ostrava se ale vzpamatoval a díky dvojici Eichner – Smeták dokázala vyrovnat. Vedení mladoboleslavským však vrátil z trestného střílení Curney. Po první třetině mohou být tedy mírně spokojenější domácí.

20:01

22:23
    Tomáš Chroust se pokusil zaskočit Laju, ten zasáhl úspěšně.

22:57
    Curney se dostal do menší roztržky s Vojtíškem, který po jeho strčení upadl. Vše se ale obejde bez vyloučení, Curneymu bude jen domluveno.

24:18
    Eichner byl blízko vyrovnání. Jeho pokus však zastavilo břevno Korábovy branky. Na tyčky je tedy vyrovnáno.

25:03
    Natov se snažil využít zmatků v hostující obraně, ale neuspěl.

26:29
    Ani nebezpečná teč Tomáše Chrousta nepřinesla první branku druhé periody.

28:11
    Jako slepý k houslím se dostal k míčku Chroust, ale na Laju nevyzrál.

28:27
    Také Ostrava zahrozila, Koráb však zasáhl přesně.

28:40
    Hra se přelila opět na ostravskou stranu, kde se k bekhandovému pokusu dostal Curney. Míček však proletěl jen těsně vedle ostravské branky.

30:34
    Hosté dostaly možnost rozehrát volný úder z dobré pozice a po dobře zahraném signálu vyrovnává MATĚJ SMETÁK, který tak kompletuje hattrick. Asistence: Jakub Plíhal.

30:52
    Ostrava mohla jít poprvé do vedení, Eichner svoji příležitost ale nedokázal využít.

31:17
    Novotný našel na středu volného RADKA GWUŹDŹE, který nekompromisně prostřeluje Laju. Asistence: Petr Novotný.

32:03
    Tadeáš Chroust na poslední chvíli stačil zablokovat nebezpečně vyhlížející střelu ostravských.

32:24
    Velkou šanci na vstřelení další branky měli domácí, Laja se však blýskl skvělým zákrokem.

35:18
    V neustálé permanenci je v posledních minutách ostravský brankář. Nyní na něj nevyzrál Natov.

36:13
    Tentokrát už se však domácí florbalisté radovat mohou. Ve skrumáží před brankou se nejlépe zorientoval JIŘÍ BOUŠKA, který dostal míček do branky. Laja tentokrát zakročit nedokázal. Asistence: Ondřej Fojta.

38:32
    Za Ostravu se snažil odpovědět aktivní Eichner. Jeho střelu ale pokryl Koráb.

39:16
    Matěj Smeták se vedle střelecké listiny zapíše i do listiny trestů. Dostává 2 minuty za hrubost.

39:45
    I v oslabení se hosté dokázali dostat do útoku. Koráb připraven.

40:00

Druhá třetina přinesla tři branky. Nejprve hosté vyrovnali díky Smetákovi, který již dnes nasázel hattrick. V zápětí po vyrovnávací trefě ale vrátil vedení Boleslavi Gwuźdź. Domácí pak přidali ještě jednu branku zásluhou Boušky a do poslední periody tak budou vstupovat s dvoubrankovým náskokem.

41:18
    RADEK GWUŹDŹ uplatnil svůj důraz a z předbrankového prostoru přidává šestou branku Mladé Boleslavi. Asistence: Jan Jelínek.

42:00
    Dnešní utkání sleduje 564 diváků.

43:53
    Hostující Tomáš Vojtíšek dostává 2 minuty za držení. Boleslav bude hrát druhou přesilovku v krátkém sledu.

43:58
    Curney pálí, ale přestřeluje branku.

44:42
    Laja předvedl další skvělý zákrok a vychytal Jelínka.

45:29
    A opět Laja. Nyní proti němu neuspěl Natov.

45:53

47:20
    Hra nyní nabrala rychlý spád a přelévá se ze strany na stranu.

48:19
    Curney našel TOMÁŠE CHROUSTA, který i s trochou štěstí prostřeluje Laju. Asistence: Jiří Curney.

50:52
    Nejprve zkoušel štěstí příklepem Křenek a po něm pro změnu bekhendem Chroust. Laja si však s přehledem poradil s oběma pokusy mladoboleslavských střelců.

51:41
    Dalším, kdo si vylámal zuby na skvělém Lajovi, je Novák.

52:08
    Také Ostrava ale umí zaútočit a nyní to byl domácí brankář Koráb, kdo musel ukázat své umění.

54:03
    Křenkova střele končí vedle.

54:27
    Kološ vypálil a k dorážce se dostal JIŘÍ BOUŠKA, který přidává osmou branku domácích. Asistence: Petr Kološ.

55:31
    TOMÁŠ CHROUST z výběhu trefuje přesně a je druhým hráčem, který v dnešním zápase zkompletoval hattrick. Asistence: Jan Natov.

57:13
    Koráb zlikvidoval střelecký pokus hostů a založil rychlý protiútok, na jehož konci byl přesně zakončující TADEÁŠ CHROUST. Asistence: Jiří Bouška.

58:01
    Hostující Hrabal zkoušel trefit míček ze vzduchu. To se mu sice povedlo, ale jeho pokus letěl nad branku.

58:28
    Křenek a jeho další střelecký pokus. Ani tentokrát z toho branka není, neboť Laja dobře zasáhl svou maskou.

59:10
    Opět je v akci Laja a jeho maska.

59:48
    Další výborný zákrok ostravského brankáře, který si tentokrát poradil se Salátovou šancí.

Zápas je u konce. Mladá Boleslav po jednoznačné třetí třetině, ve které se postupně prosadili Gwuźdź, Tomáš Chroust, Bouška, opět Tomáš Chroust a Tadeáš Chroust, vítězí 10:3 a zakončuje tak základní část vítězstvím. Domácí ještě dnes čeká výběr soupeře pro play off. Ostrava se naopak musí připravit na play out.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 39:25
    Vyloučení: 0:2
    Využití: 0:0
    V oslabení: 0:0

Nejlepší hráči utkání:
    Tomáš Chroust (MBL) – Matěj Smeták (BGR)

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný nedělní večer a budu se těšit u dalších florbalových online přenosů. (19:05:46)

Lukáš Vacuška

Branky a nahrávky: 1. Tom.Chroust (Curney), 2. Curney (Natov), 16. Curney (TS), 32. Gwuźdź (Novotný), 37. J.Bouška (Fojta), 42. Gwuźdź (Jelínek), 49. Tom.Chroust (Curney), 55. J.Bouška (Kološ), 56. Tom.Chroust (Natov), 58. Tad.Chroust (J.Bouška) – 8. Smeták (Eichner), 14. Smeták (Eichner), 31. Smeták (Plíhal)

Předvýběr.CZ Florbal MB: Koráb (Rytych) – Bína, Novák, Salát, Novotný, Tom. Chroust, Tad. Chroust, J. Bouška, Rožnovják, Gwuźdź, Kadlec, Pluhař, Křenek, Kološ, J. Jelínek, Curney, Krzyžanek, Natov, Fojta

Rozhodčí: David Bezucha, Michal Bezucha