Buffalo – NY Rangers 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | Columbus – Detroit 5:3 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Montreal – Dallas 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 0:1 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 0:3 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Stav série: 2:0
Bílí Tygři Liberec
Středa 09.03.2016, 18:15 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Play-off DHL extraligy juniorů • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Krásný den přeji všem příznivcům ledního hokeje z královéhradecké FORTUNA arény. Dnes nás čeká druhý osmifinálový duel play off DHL extraligy juniorů. Domácí Mountfield HK v něm vyzvou Bílí Tygři Liberec.

První duel série

Mountfield HK 3:2 Bílí Tygři Liberec

První utkání nabídlo nervy drásající souboj až do samotného konce. Gólový účet večera otevřeli již v šesté minutě Severočeši, ale Lvi dokázali bleskově vyrovnat a krátce po polovině první třetiny otočit skóre ve svůj prospěch. Hosté však také dokázali velmi rychle srovnat krok a do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

Rozhodující okamžik přišel necelé dvě minuty před koncem druhé periody. Hronek přistrčil kotouč Patriku Miškářovi a nejproduktivnější hráč Mountfieldu v základní části svou trefou přiřkl první bod série týmu z města pod Bílou věží.

Branky a nahrávky: 8. Hidveghy (Gančarčík, Malík), 13. Hronek (Miškář, Havránek), 39. Miškář (Hronek) – 6. Ordoš (Hrníčko), 16. Ordoš (Solenský, Paločko)

Vzájemné zápasy v základní části

Souboje Hradce a Liberce v základní části DHL extraligy juniorů dokazují vyrovnanost obou mužstev. Čtyři vzájemné duely totiž dopadly rovnoměrnou dělbou bodů (6:6) a nerozhodné zůstalo dokonce i skóre (11:11). Navíc rozdíl v jednom střetnutí nebyl nikdy vyšší než dvoubrankový. Dramatické utkání lze tedy očekávat také dnes!

10.9.2015 Bílí Tygři Liberec 4:2 Mountfield HK
    26.9.2015 Mountfield HK 4:2 Bílí Tygři Liberec
    8.10.2015 Bílí Tygři Liberec 2:3sn Mountfield HK
    3.3.2016 Mountfield HK 2:3p Bílí Tygři Liberec

Mountfield HK: Veselý (Vomáčka) – Lier, Košař, Bureš, Havránek, Hronek, Gaspar – Zahradník, Hnik, Dvořák, Drašnar, Krátoška, Michálek, Hidveghy, D. Matouš, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař "C". Trenér: Aleš Krátoška.

Bílí Tygři Liberec: Hosnedl (Petruželka) – Klinger, Hubáček, Kunst, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Babec, Hrníčko, Huňa "C", Král, Gecko, Solenský, Ordoš, Zachar, Havlas, Paločko, Chlum. Trenér: Petr Haken.

Rozhodčí: Kopeček – Barvíř, Kis.

Hráči jsou již nastoupeni před zahájením zápasu na modrých čarách. Za chvíli začínáme.

00:01

00:06
    Úvodní akci Severočechů zakládá Klinger.

00:25
    První střelu vyslal od modré hradecký Hronek. Hosnedl připraven.

01:15
    Lvi se osvobodili a Liberec musí začít až od své branky.

01:53
    Bílí Tygři se hnali dva na jednoho. Ordoš přihrál Zacharovi, ale tomu se kotouč zapletl pod brusle a z akce nic nebylo.

02:50
    Východočeši vyhazují puk až k Hosnedlovi.

03:01
    Hradec právě vstřelil branku!
    Mountfield jde rychle do vedení! O vyhozený kotouč svedl za svatyní Severočechů souboj Hidveghy s jedním z libereckých obránců. Touš vybojoval, poslal před branku DAVIDU GANČARČÍKOVI a ten bekhendovou střelou mezi betony Hosnedla otevírá skóre zápasu! Asistence: Patrik Hidveghy.

03:35
    První přesilovka pro Bílé Tygry. Krátoška dostává dvě minuty za sekání.

04:33
    Hosté se prozatím nemohou usadit v pásmu protivníka. Po zásahu vysokou holí se vhazuje ve střední třetině.

05:12
    Zacharovu ránu od modré Veselý vyrazil před sebe a o zbytek se postarala obrana.

05:35

06:20
    Druhá početní výhoda pro Severočechy. Chlum ujížděl do úniku. Za záchrannou brzdu zatáhl Bureš a je vyloučen za hákování.

06:49
    Východočeši v oslabení skórují! Pilař dostal kotouč přes beka z obranného pásma, na útočné modré předvedl pěknou kličku a ještě hezčí přihrávku, po které FILIP HRONEK zužitkoval svůj samostatný nájezd a střelou do pravého horního rohu branky Hosnedla zdvojnásobuje vedení Mountfieldu! Asistence: Radek Pilař

07:36
    Zachar v další šanci Bílých Tygrů! Sám ujížděl na Veselého, předvedl parádní blafák, ale gólman Hradce udržel beton na ledě a puk zastavil!

08:06
    Přesilovku si zanedlouho vyzkouší také Východočeši. Hubáček dostává dvě minuty za krosček. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

08:20

09:16
    Velký závar před Hosnedlem! Pilař vypálil od modré a velkým štěstí pro Liberec bylo, že Krátoška nedokázal dorazit vyražený kotouč za záda strážce svatyně Severočechů.

10:06

10:23
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

10:37
    Kunstovu ránu od modré vyrazil Veselý betonem do rohu.

11:06
    Pokorný vybojoval ve třetině protivníka puk, proti přesile ale neuspěl a kotouč mu byl odebrán.

11:29
    Gančarčík střílel od modré. Jeho ránu zblokoval Zachar a touš skončil v ochranné síti. Buly po pravé ruce Hosnedla.

11:57
    Nyní si již svěřenci Aleše Krátošky vyzkouší kompletní dvouminutovou početní výhodu. Divila odsedí dvě minuty za napadení.

12:34
    Severočeši se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a spěchají na střídačku.

13:12
    A znovu. Lvům se nyní nedaří usadit v pásmu protivníka.

13:57

14:21
    Klingerovu střelu od mantinelu z modré schoval bezpečně v lapačce Veselý.

14:52
    Souboj několika hráčů za brankou Lvů o kotouč. Získala jej obrana Mountfieldu, ale nedokázala ho dostat z pásma.

15:50
    Gaspar vypálil tvrdě od modré. Hosnedl puk vyrazil a o jeho odklizení do bezpečí se postarali obránci.

16:38
    Starosta zakládá akci Bílých Tygrů ve vlastní třetině.

17:02
    Havlasova nebezpečná rána z levého kruhu jen těsně minula svatyni Mountfieldu!

17:33
    Tržického nahození si Veselý v klidu pohlídal. Následuje buly po jeho pravé ruce.

18:07
    Solenský jede odpykat dvě minuty na trestnou lavici. Kolenem fauloval Chalupu, kterému se nechtělo z ledu. Musel k němu přispěchat zdravotník. Nyní je však již útočník Východočechů na střídačce a snad bude v pořádku.

18:37
    Liberci se podařilo se osvobodit vyhozením přes všechny čáry. Hradečtí musí začít až od Veselého.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:29
    Lvům se zatím nedaří usadit v pásmu protivníka, ten předvádí aktivní obranu. Skvěle napadá rozehrávku Mountfieldu.

20:00

V úvodní části utkání jsme byli svědky poměrně vyrovnaného střetnutí, kde však byl jeden tým jednoznačně produktivnější. Byl to domácí Hradec Králové, který tak díky brankám Gančarčíka a Hronka půjde do druhé periody s dvougólovým náskokem. Hráči z města pod Ještědem budou muset zabrat, pokud se chtějí vyhnout prohrávání 0:2 na zápasy v této osmifinálové sérii. Druhá třetina začne přibližně v 19:01.

20:01

20:07

20:09
    Přesilovka pro Liberec. Gaspar je vyloučen za nedovolené bránění. To je šance pro Severočechy na zdramatizování tohoto duelu.

21:03
    Tygři dobře kombinují před Veselým a se střelbou nespěchají.

21:26
    Lvi vybojovali puk a vyhazují jej přes všechny čáry.

22:09

22:40
    Liberec se držel v pásmu protivníka, do šance se ale nedostal.

23:05
    Ve velké šanci se teď ocitli Hradečtí! Michálek, Hidveghy a Gančarčík stříleli z těsné blízkosti. První dva jmenované však vychytal Hosnedl a třetí svou ranou netrefil svatyni soupeře.

23:57
    Buly po pravé ruce Veselého.

24:13
    Lier získal puk a vyrazil do protiútoku. Nakonec sám zakončil tvrdou ranou, kterou si ale Hosnedl pohlídal.

24:46
    Orság nezískal puk v rohu za brankou Liberce a hrát tak mohou Severočeši.

25:14
    Více ze hry teď mají hráči Mountfieldu, na začátku třetiny jsou aktivnějším mužstvem.

25:58
    Další souboj o puk za svatyní Hosnedla. Hradečtí jej vybojovali a nyní se pokusí vytvořit nějakou střeleckou pozici.

26:36
    Tygři stále nemohou dostat puk z pásma. Povedlo se jim to až nyní.

26:58
    Závar před klecí Východočechů ukončil Veselý, který lapačkou přikryl puk.

27:08
    Zakázané uvolnění Královéhradeckých. Vhazovat se bude po pravé ruce gólmana Lvů.

27:29
    Kunstovu ránu od modré zlikvidoval Veselý vyrážečkou.

28:01
    Mountfield získal puk a Orság vyráží dopředu s protiútokem.

28:24
    Ale nic z něj nebylo a na druhou stranu již míří hráči z města pod Ještědem.

28:30
    Košař dostává dvě minuty za sekání. Další početní výhoda pro Bílé Tygry.

28:50
    S pukem spěchal vpřed Hronek, ale jeho nahození do předbrankového prostoru nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat.

29:20
    Na ledové ploše nyní klečí hlavní rozhodčí Kopeček. Vypadá to ale, že bude schopen pokračovat v řízení tohoto zápasu.

29:23
    Kotouč se ocitl na střídačce Mountfieldu, kam ho vyhodil jeden z domácích hráčů. Buly ve středním pásmu.

29:55
    Zacharovu ránu od modré zvládl Veselý vyrazit a poradil si i s dorážkou Krále!

30:02
    Následně je Král vyloučen na dvě minuty za hákování. Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.

30:30

31:00
    Lvi jsou pevně usazeni v pásmu soupeře a rozjíždějí kolotoč přihrávek.

31:26
    Burešovu ránu od modré dokázal Kunst zblokovat a Severočeši se osvobozují.

32:02

32:13
    Hronkova rána z pravého kruhu jen těsně minula svatyni Tygrů!

32:31
    Na trestnou lavici současně odcházejí hradecký Krátoška a liberecký Tržický. Oba dostávají dvě minuty za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

33:19
    Solenský hned dvakrát střílel na Veselého! Ten si však s oběma pokusy poradil a dál drží čisté konto v tomto zápase!

33:57
    Pilař našel přesnou přihrávkou Hnika, jeho bombu ale na poslední chvíli zblokovali obránci Liberce.

34:31
    Oba týmy v plném počtu.

34:38
    Krátoška se dostal do samostatného úniku, ale Hosnedl si prostor mezi betony pohlídal!

35:06
    Bureš nahazuje kotouč do třetiny protivníka a spěchá za ním.

35:24
    Další tutovka pro Mountfield! Tentokrát se hnal sám na gólmana Severočechů Michálek. Předvedl nádhernou kličku do forhendu, ale Hosnedl jeho střelu skvěle vykopl betonem!

36:18
    Touš byl nyní zašlápnut v rohu za svatyní Východočechů. Následuje vhazování po pravé ruce hradeckého brankáře.

36:53
    Hrníčkovu ránu z pravého kruhu Veselý vyrazil lapačkou.

37:24
    Sledujeme parádní hokej, kde šance střídá šanci, ale nad všechny ostatní vynikají oba gólmani.

38:02
    Na hrací ploše leží Zahradník. Útočník Mountfieldu nemá pěknou grimasu ve tváři a z ledu se mu vůbec nechce. Po pár vteřinách se však přeci jen zvedá a s pomocí spoluhráčů dojíždí na střídačku.

38:21
    Hubáčkovu ránu od modré zneškodnil Veselý vyrážečkou.

38:49
    Kotouč byl znovu zašlápnut. Buly po pravé ruce gólmana Královéhradeckých.

39:10
    První postavení mimo hru dnešního zápasu. Dopustili se ho hráči Mountfieldu.

39:20
    Krátoška putuje na trestnou lavici za podražení. Další šance pro hráče z města pod Ještědem překonat dnes zatím skvělého Veselého.

39:38
    Domácí hráči se dostali ke kotouči a vyhazují jej přes všechny čáry.

39:52
    Huňovu ránu dokázal brankář Lvů vyrazit na poslední chvíli!

40:00

Stále jsme svědky kvalitního duelu, jenž je plný osobních soubojů a rychlých zvratů, kde jedna akce následuje druhou. V této periodě však všechno umění střelců překonali oba gólmani, Veselý a Hosnedl, a za to jim patří uznání. Lvi tedy mají na Tygry stále dvoubrankový náskok, díky němuž jsou blíže dnešnímu vítězství. Třetí třetina začne přibližně v 19:49.

40:01

40:13
    Paločkovu ránu skryl Veselý v náruči.

40:24
    Další rána libereckého útočníka. Tentokrát však mířila mimo tři tyče.

40:43
    Tygrům zbývá ještě 36 vteřin početní výhody. Využijí ji?

41:03
    Nejspíš ne, Lvi se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

41:12
    Zakázané uvolnění Severočechů.

41:20

41:46
    Tržický předvedl dvě pěkné kličky a nahodil puk do pásma. Na víc mu však již síly nezbyly, a tak šel střídat.

42:29
    Bureš dostává dvě minuty za hákování. Nutno podotknout, že hůl k zastavení Zachara vůbec nepoužil.

42:52
    Puk je zašlápnut v rohu kluziště za brankou Veselého. Buly po jeho levé ruce.

43:22
    Liberečtí se usadili v pásmu protivníka a rozvíjejí svou kombinaci.

43:46
    Nakonec však o touš přišli a ten letí přes všechny čáry až k Hosnedlovi.

44:33
    Domácí byli pár vteřin v plném počtu. Nyní již ale usedá na trestnou lavici Havránek. Dvě minuty za podražení.

44:56
    Solenský vyjel od mantinelu a pálil na přední tyč Veselého svatyně. Jeho střela ji však minula.

45:13
    Lvi znovu jen vyhazují puk přes všechny čáry.

45:25
    Havlas vyloučen na dvě minuty za podražení. Počet hráčů na ledě se srovnává.

45:55
    Ale dlouho nám nevydržel. Hra se nyní opravdu přiostřuje. Jakub Mečíř dostává za zásah do oblasti hlavy a krku soupeře trest na pět minut + do konce utkání. Lvi budou hrát třicet osm sekund přesilovku 4 na 3. Trest za Mečíře odpyká Klinger.

46:33
    Domácí v plném počtu. A hrají přesilovku pět na tři!

47:10
    Kombinovali v ní pěkně, ale puk jim nakonec z pásma utekl.

47:25
    Hosté jsou ve čtyřech.

47:37
    Hradci zbývají ještě tři minuty a sedmnáct vteřin klasické početní výhody. Pokud ji využijí, o osudu zápasu bude nejspíš rozhodnuto.

48:14
    Hronek vyloučen na dvě minuty za krosček. Zachar na dvě minuty za držení protihráče. Statistiky se nám plní pouze v trestných minutách. Pokračuje se ve hře 5 na 4.

48:48
    Solenský v obrovské šanci sám před Veselým! Jeho rána těsně minula levou tyč svatyně Východočechů!

49:03
    Nedáš – dostaneš! Mountfield využívá početní výhodu a odskakuje do vedení o tři góly! Pilařovu ránu Hosnedl vyrazil a pokusil se hokejkou dostat puk co nejdál od své klece. Kotouč se ale dostal k ALEŠI KRÁTOŠKOVI, který ho prudkou ranou poslal do sítě! Asistence: Radek Pilař, Štěpán Havránek.

50:02
    Přesilovka Hradeckých pokračuje a domácí jsou na kotouči a okupují obranné pásmo soupeře.

50:55

51:45
    Havránek vypálil ze středního pásma. Hosnedl puk vyrazil, ale jen k Dvořákovi. Jeho pokus však taky zneškodnil a drží aspoň malé šance svého týmu nad čárou ponoru!

52:32
    Do útoku se nyní vrhají Severočeši. Určitě toto klání ještě nepovažují za ztracené.

53:05
    Buly po Veselého levé ruce.

53:25
    Liberec zkouší hru bez brankáře a nasazuje šest hráčů do pole!

53:52
    Paločkovu tvrdou ránu skryl Veselý v náruči.

54:02

54:17
    Těch teď možná uvidíme více. Lvi se pokouší trefit odkrytou svatyni protivníka.

54:43
    Hnik se snažil vybojovat puk v obranném pásmu Severočechů, to se mu však nezdařilo.

55:13
    Tygři jsou stále na kotouči, ale nemohou se dostat do šance.

55:34
    Havlas dostává dvě minuty za sekání. Hronek dvě za nafilmovaný pád. Hosnedl se vrací do branky.

55:54
    Brankář Liberce se ve své kleci moc dlouho neohřál a nyní už zase sedí na střídačce. Severočeši hrají v pěti proti čtyřem Hradeckým.

56:26
    Bílí Tygři dobře drží puk. Ale defenziva Mountfieldu je nepouští do střeleckých pozic.

56:48
    Power–play Liberci nevyšla! Radek Pilař přejel červenou čáru, aby se nemohl chytit do pasti zakázaného uvolnění a vyslal střelu, která zamířila do odkryté klece! Asistence: Nicolas Bureš, František Veselý.

56:48
    Petr Haken si vybral oddechový čas. Hosnedl zpět v brankovišti.

57:20
    Hra je přerušena. Po tvrdém souboji s Dvořákem zůstal klečet na ledě Huňa. Spoluhráči jej ale zvedli a pomohli mu na střídačku.

57:20
    Čárový upozornil hlavního a ten tak oceňuje Dvořáka dvěma trestnými minutami – menší trest za faul kolenem.

57:34

58:11
    Na ledě je teď opravdu hodně dusno. Kligner dostal tvrdý hit a zůstal ležet na ledě. Následně se msty chopil Hubáček, jenž vyzval na souboj Michálka. Nakonec se mu povedlo útočníka Mountfieldu povalit. Hubáček dostává 5 minut + trest do konce utkání za hrubost. Michálek dostává 2 minuty za hrubost + 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

58:11
    Liberec hraje přesilovku pět na tři.

58:39
    Ordoš předvedl pěknou kličku, ale jeho střela prostor mezi třemi tyčemi nenašla.

59:28
    Liberec právě vstřelil branku!
    Brankář Veselý nezaslouženě přichází o svou nulu. Hradečtí sice již byli ve čtyřech, ale čtvrtý hráč nestihl situaci dobruslit. Ordoš přihrál skrz pásmo MARKU ZACHAROVI, který připravil gólmana Mountfieldu o čisté konto. Asistence: Jan Ordoš, Jiří Babec.

59:52
    Utkání už se dohrává jen z povinnosti, je rozhodnuto!

Dnes jsme mohli vidět vyrovnaný duel mezi týmy Hradce Králové a Liberce. Ráz střetnutí určila již první třetina, ve které šel Mountfield do dvoubrankového vedení. Bílí Tygři se celý zápas snažili dotáhnout, ale všechny jejich snahy končili na dobré defenzivě Lvů či na brankáři Veselém. Rozhodující okamžik pak přišel v 50. minutě utkání, kdy Krátoška zvýšil na 3:0. Obě mužstva se pak již věnovala spíš zákeřné hře a potyčkám na ledě, místo aby vyprodukovala hokejové akce. Východočeši dali svému soupeři lekci z produktivity, a proto je jejich vítězství zasloužené.

Já se s Vámi pro dnešek loučím s konstatováním, že Mountfield se ujímá vedení v sérii 2:0 na zápasy a je tak jediný krok od postupu do další fáze! Těším se na Vás zase někdy příště, na počtenou. (20:52:52)

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 4. Gančarčík (Hidveghy), 7. Hronek (Pilař), 50. Krátoška (Pilař, Havránek), 57. Pilař (Bureš, Veselý) – 60. Zachar (Ordoš, Babec)

Rozhodčí: Kopeček – Barvíř, Kis