Boston – Carolina | 2:3 (po pr.) | | | Detroit – Winnipeg | 3:2 (kon.) | | | Florida – Ottawa | 6:2 (kon.) |
Montreal – Buffalo | 3:2 (kon.) | | | Minnesota – Edmonton | 1:2 (kon.) | | | San Jose – New Jersey | 0:3 (kon.) |
Letňany – Berani Zlín | 2:6 (kon.) | | | Přerov – Mountfield HK | 2:3 (0:1 po s.n.) | | | Kladno – Slavia | 6:4 (kon.) |
Pardubice – Třinec | 5:2 (kon.) | | | Č. Budějovice – HC Plzeň | 3:2 (kon.) | | | Chomutov – Liberec | 1:3 (kon.) |
Sparta – Karlovy Vary | 4:1 (kon.) | | | Havířov – Vítkovice | 0:1 (kon.) |
Cheb – Lomnice n/P | 6:7 (po pr.) | | | Mělník – Dvůr Králové n. L. | 2:4 (kon.) | | | David Servis – Letňany | 5:1 (kon.) |
N.Novgorod – CSKA Moskva | 1:3 (kon.) | | | Petrohrad – Dynamo Moskva | 0:4 (kon.) |
Košice – Martin | 4:1 (kon.) | | | Nitra – Žilina | 4:3 (po pr.) |
Klatovy – N. Město n. M. | 5:6 (1:2 po s.n.) |
Pubec Plzeň – Nejdek | 3:8 (kon.) |
Poruba – Písek | 2:4 (kon.) |
konec
HC Kometa Brno
3:4
(2:2, 0:1, 1:1)
Stav série: 1:3
Piráti Chomutov
Roman Zajíček
Branky a nahrávky:
8. Čermák (H. Zohorna, Ostřížek), 19. Dostálek (Malec, Raška), 43. Dočekal (Kováčik, Hruška) – 7. Chrpa (Račuk, Kaše), 17. Červenka (Rutta), 26. Květoň, 56. Červenka (Vondrka, Růžička)
Rozhodčí: Čech, Šindler – Brejcha, Suchánek
Diváci: 7612
Neproměněná penalta:
HC Kometa Brno:
Čiliak (Falter) – Kozák, Kaberle, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, J. Hruška, Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – R. Zohorna, Koreis, Mrázek – F. Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Pešout.
Náhradníci:
Trenér:
Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Vondrka (C), Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, D. Květoň – Hřebejk, Dušek, Ölvecký – Račuk, Kaše, Chrpa. Trenér: Vladimír Růžička.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Vondrka (C), Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, D. Květoň – Hřebejk, Dušek, Ölvecký – Račuk, Kaše, Chrpa. Trenér: Vladimír Růžička.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Čech, Šindler – Brejcha, Suchánek
Diváci: 7612
Kometa Brno | 1 | 3 | Chomutov |
#1 | Pondělí 07.03.2016 • 17:20 |
Chomutov - Kometa Brno 2:1 po prodl. | |
#2 | Úterý 08.03.2016 • 17:20 |
Chomutov - Kometa Brno 2:0 | |
#3 | Čtvrtek 10.03.2016 • 17:20 |
Kometa Brno - Chomutov 3:2 | |
#4 | Pátek 11.03.2016 • 18:00 |
Kometa Brno - Chomutov 3:4 |
Počtvrté hosté vedou v tomto utkání. Piráti se dostali do přečíslení a zkušená dvojice Vondrka a ROMAN ČERVENKA zakončili akci přesně. Byť se k Červenkovi odrazil poněkud šťastně od Vondrkovi hole, dostal se do pozice, která je přesně pro něj. A navíc vystřelil pod břevno naprosto přesně. Asistence: Michal Vondrka Vladimír Růžička.
Domácí měli obrovský tlak, rozhodčí signalizovali výhodu, ale vylučovat se nemusí. Kováčikova bomba od modré se odrazila od mantinelu před úplně volného MARTINA DOČEKALA, jenž zametl kotouč za Kristanova záda. Asistence: Jozef Kováčik, Jan Hruška.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.
Kometa zahrozila dobrou šancí, jenže kotouč vyjel za modrou čáru, po levé straně proletěl rychlostí blesku DAVID KVĚTOŇ a trefil se neskutečně přesně. Lépe to snad trefit nešlo, levá šibenice a 2:3. Bez asistence.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.
Tak nakonec to nebyl Raška, ale VLASTIMIL DOSTÁLEK, který obdržel přesný pas z levého kruhu před bránu a skvělým skokem procpal kotouč do sítě. Zřejmě držadlem hokejky, velké štěstí, ale branka nakonec po dlouhé konzultaci s videorozhodčím platí. Asistence: Tomáš Malec, Adam Raška.
Přesilovka využita i na druhé straně. Čiliak dostal pukem těsně pod helmu a než se stačil zorientovat, poslal ROMAN ČERVENKA kotouč za jeho záda. Vše se odehrálo těsně před bránou, soupeř tak rázem vede, dnes již podruhé. Asistence: Jan Rutta.
Je vyrovnáno, domácí využívají přesilovku a velmi rychle jsou zpět v duelu. Před bránou pirátů bylo hodně rušno a nepřehledno a nakonec z toho vznikla situace, kterou zakončil bekhendem pod horní tyč LEOŠ ČERMÁK. Asistence: Hynek Zohorna, David Ostřížek.
Hosté jdou stejně jako včera do vedení. Špatná rozehrávka brněnské obrany za Markem Čiliakem, puku se chopil Račuk, který viděl dobře postaveného JAKUBA CHRPU a tomu stačilo už jen doklepnout kotouč do poloprázdné brány. Chomutov vede. Asistence: Marek Račuk, David Kaše.
Tipovací soutěž
Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.
HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kozák, Kaberle, Hanzlík, Kováčik, Malec, Trška, Kuboš – Ostřížek, Čermák (C), H. Zohorna – Káňa, J. Hruška, Špirko – Dočekal, Raška, Dostálek – R. Zohorna, Koreis, Mrázek – F. Dvořák. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Pešout.
Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Rutta, Tejnor, Valach, Pereťjagin, Harant, Šidlík – Vondrka, Růžička, Červenka (C) – Sklenář, Kämpf, D. Květoň – Hřebejk, Dušek, Ölvecký – Račuk, Kaše, Chrpa. Trenér: Vladimír Růžička.
Rozhodčí: Čech, Šindler – Brejcha, Suchánek.
Rastislav Špirko: Je to psychologická hra. Ještě ale hrajeme jednou doma. Každý ví, co má udělat. Pro začátek se dobře vyspat doma ve své posteli.
Jan Rutta: Celkově jsme byli dost pod tlakem. Domácí měli dobrý forčekink a chodili na nás ve třech hráčích. V příštím zápase si musíme trošku víc pomoct a vyvarovat se trestům.
Kamil Pokorný: Byl to vynikající zápas před vynikajícím publikem. Mužstvo dřelo do úmoru a vítězství si sloužilo. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale sráží nás jejich nevyužívání. Během zápasu jsme na chvíli padli do depresi, utkání jsme ale rozhodli využitím přesilovek pět na tři.
Vladimír Růžička: Naši hráči předvedli výborný výkon. Dlouho se nám dařilo bránit.
Ve třetí části brněnští hokejisté získali možnost dvou přesilovek pět na tři a obě využili, když se prosadili Hynek Zohorna a Rastislav Špirko. Tomáš Malec poté za zákrok na Dominika Tejnora obdržel trest pět minut plus do konce utkání. Hosté v dlouhé početní převaze sice skórovali, ale vyrovnat se jim i přes závěrečný tlak nepovedlo.
Stále jsou na tom o něco lépe svěřenci kouče Vladimíra Růžičky, kteří i dnes mohou sérii ukončit. Kometa však chce ještě bojovat a vrátit se do SD Areny. Netřeba pochybovat, že to bude bitva jako břitva.