N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
1:3 (0:1, 0:0, 1:2) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
Pátek 11.03.2016, 17:00 • Konovalenko Sports Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny fanoušky dobrého hokeje! Play-off KHL je v plném proudu a v pátek je na programu již třetí utkání semifinálové série Západní konference mezi Torpedem Nižnij Novgorod a CSKA Moskva. Po zápasech v hlavním městě Ruska je stav série vyrovnaný 1:1 na zápasy.

CSKA Moskva:
    Armějci jsou nejlepším týmem základní části soutěže, ve které nasbírali 127 bodů. V úvodním kole play-off CSKA vyřadilo bratislavský Slovan v nejkratší možné době, tedy 4:0 na zápasy. Největší hvězdou týmu je útočník Alexander Radulov. Výborně chytá také mladý brankář Ilja Sorokin, jenž disponuje vynikajícími statistikami.

Nejproduktivnější hráči v play-off:
    Alexander Radulov – 7b (2+5)
    Geoff Platt – 6b (3+2)
    Stephane Da Costa a Kirill Petrov – 4b (3+1)

Brankář:
    Ilja Sorokin – 6z, průměr 1,17, úspěšnost 94,8%

Torpedo Nižnij Novgorod:
    Hokejisté Nižneho Novgorodu obsadili po základní části v konferenční tabulce sedmé místo se ziskem rovných 100 bodů. V úvodním kole play-off zaskočili favorizovaný Jokerit Helsinky, který vyřadili poměrem 4:2 na zápasy. Torpedo se prezentuje týmovým pojetím, které zatím slaví ve vyřazovacích bojích úspěch.

Vladimir Galuzin – 7b (1+6
    Dmitrij Sjomin – 6b (1+5)
    Nikolaj Žerděv – 4b (3+1)

Brankář:
    ilja Proskurjakov – 8z, průměr 2,52, úspěšnost 91,7%

Průběh série – 1:1 na zápasy:

1. zápas: CSKA Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. Radulov (Platt) – 4. Videll (Žerděv), 35. Sergijenko (Jegoršev).

2. zápas: CSKA Moskva – Torpedo Nižnij Novgorod 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 6. Tělegin (Denisov, Radulov), 18. Platt (Petrov, Ožiganov), 32. Ožiganov (Platt), 34. Platt (Zajcev, Ljubimov), 45. Pihlstrom (Pivcakin, Zajcev) – 28. Jegoršev (Galuzin, Mozer)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Novgorod přešel ve čtvrtfinále přes favorizovaný Jokerit a i v sérii s CSKA si zatím vede velmi dobře!

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Osipov, Pepeljajev, Budkin, Makarov – Videll, Kosticyn, Ashton – Sjomin (A), Sopin, Daugavinš – Kuljomin, Galuzin (A), Žerděv – Dvurečenskij, Klingberg, Iljin – Gizdatullin.

CSKA Moskva: Sorokin (Fasth) – Denisov (C), Zajcev (A), Kutuzov, Blažijevskij, Ožiganov, Pivcakin, Sergejev – Da Costa, Tělegin, Radulov (A) – Platt, Muršak, Petrov – Pihlstrom, Andronov, Mamin – Korotkov, Stoljarov, Žarkov – Košelev.

Rozhodčí: Gusev, Bělov – Aljošin, Ivanov.

Zní hymna Ruské federace.

Oficiality jsou za námi. Třetí zápas série může za malou chvilku začít!

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří nahazují puk za branku soupeře.

00:30
    CSKA začalo aktivně, Proskurjakov už musel i zasahovat.

00:56
    Nyní však hosté zahráli na icing. Hra se stěhuje před Ilju Sorokina.

01:26
    Kirill Petrov nabruslil do pásma z levé strany. Jeho nahrávka na zadní tyč byla sražena za branku.

02:10
    Zajímavou dorážku Korotkova zblokoval jeden z bránících hráčů. Proskurjakov tak měl ulehčenou situaci.

02:25
    Stephane Da Costa se natlačil až do domácího brankoviště a Proskurjakov musel rychle do rozkleku. Tohle byla první větší šance zápasu!

02:56
    Sorokin zachytil lehké nahození do lapačky a raději puk přidržel.

03:39
    Vjačeslav Kuljomin v útočném pásmu zbytečně atakoval obránce CSKA a je vyloučen za podražení. Přesilovka pro hosty.

04:13
    Z pravého kruhu pálil Denisov, jen těsně minul bližší tyčku domácí svatyně.

04:42
    Hráči Torpeda vyhazují a mohou vystřídat bránící čtyřku.

04:53
    To už je pro domácí hodně nepříjemné! Za podražení je vyloučen také Maxim Osipov.

05:15
    Domácí měli velkou kliku! Radulov u tyčky dorážel do téměř odkryté klece, ale kotouč končí na brankové konstrukci!

05:27
    Bomba Zajceva se mezi tyče nevešla...

05:40
    Domácí jsou již ve čtyřech!

06:09
    Hostům kotouč unikl do středního pásma, to nejhorší Torpedo přežilo.

06:45
    Od modré pálil Kutuzov. Proskurjakov vyráží a domácí následně vyhazují.

06:54
    Nižnij Novgorod je kompletní. Hosté tak nevyužili velkou šanci k otevření skóre.

07:20
    Vypadá to, že rozhodčí vylučují domácí hráče rádi. Linus Videll si posedí dvě minuty na trestné za podražení.

07:44
    Velký závar před Proskurjakovem! Domácí gólman nakonec alespoň odrazil kotouč k mantinelu.

08:13
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté další přesilovku využívají a jdou do vedení! Kapitán CSKA Moskva Denis Denisov dostal přihrávku na modrou čáru a z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Proskurjakov přes clonícího Tělegina mnoho neviděl. Gól je dodatečně připsán STEPHANEMU DA COSTOVI, jenž puk zřejmě ještě tečoval. Asistence: Denis Denisov a Igor Ožiganov.
    08:13 Stephane DA COSTA - 0:1

09:09
    Hosté jsou při chuti. Andronov se ze strany dostal až před brankoviště a Proskurjakov musel do akce.

09:40
    Ilja Sorokin si ještě téměř nesáhl na puk. Nyní zblokovala střelu od modré jeho obrana.

10:47
    Hráči Torpeda přidali na forčekingu a to se hostům nelíbí! Nikita Zajcev se tak pustil do Vjačeslava Kuljomina a rozhodčím chvíli trvalo, než od sebe oba kohouty oddělili. Uvidíme, jaké tresty rozdají.

10:47
    Domácí budou hrát přesilovku! Zajcev a Kuljomin dostávají tresty za hrubost a navrch bude pykat Nikita Pivcakin za krosček!

12:10
    Po hezké kombinaci se dostal k zakončení Videll. Sorokin se stačil přesunout a skryl kotouč ve své výstroji.

12:48
    Hosté jsou v plném počtu, Torpedo svou první početní výhodu nevyužilo.

13:13
    Hostující Arťom Blažijevskij dostal dvě minuty za držení. Další přesilovka Nižneho Novgorodu.

13:32
    Od modré to zkoušel Aljajev, puk byl sražen za branku.

13:49
    Hosté vyhazují.

14:13
    Armějci se znovu osvobozují.

14:29
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu, nyní jsou s pukem ve střední třetině.
    Novogorod dnes bude na domácím ledě útočit na druhou výhru v sérii CSKA! Který z těchto dvou týmů postoupí do semifinále?

Nižnij Novogorod předvádí v letošním play-off skvělé výkony, a po úvodních dvou zápasech hraje s CSKA nerozhodně 1:1. Dnes je na programu třetí zápas. Jak myslíte, že dnešní zápas dopadne? :-)

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 11. březen 2016

15:00
    Aljajev zachytil puk až těsně za modrou čarou a vystavil domácí do ofsajdu.

15:14
    CSKA v plném počtu.

15:53
    Nedovolené bránění bylo odpískáno Igoru Ožiganovovi. Další oslabení Armějců.

16:07
    Síly na ledě se vyrovnávají! Stanislav Jegoršev sekl pronikajícího Andronova.

16:36
    Da Costovu střelu našel ve své výstroji Proskurjakov.

16:47
    V pěti na obou stranách se téměř nehraje. Nyní je za sekání vyloučen hostující Stephane Da Costa a domácí budou hrát více než minutu ve 4 proti 3.

17:39
    Kosticyn dlouho přemýšlel, co udělá s kotoučem. Nakonec se odhodlal ke střele, kterou pokryl Sorokin.

17:54
    Ožiganov na ledě, chvíli se bude pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

18:10
    Na led skočil také Jegoršev. Sudí už ale signalizuje další vyloučení!

18:33
    Nikolaj Žerděv je potrestán za drobný háček na Kutuzova. Hře by jistě prospělo, kdyby sudí nebyli tak útlocitní.

18:48
    Hosté v plném počtu, nyní hrají přesilovku 5 na 4.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:45
    Domácí vyhodili puk až k Sorokinovi.

19:56
    Ještě střela Denisova, která se ale zastavila v klubku hráčů před domácím brankovištěm.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nabídla jeden gól, který vstřelil v 9. minutě v přesilové hře kapitán CSKA Denis Denisov. Tempo hry bohužel nabourává metr rozhodčích, kteří vylučují za každý náznak faulu. Doufejme, že se v dalším průběhu zápasu bude více hrát hokej a méně přerušovat.

Střely na branku ve 1. třetině – 5:14.

Další třetina začne přibližně v 17:57.
    Po první třetině mohou být o něco spokojenější Armějci.

20:01

20:31
    V úplném závěru hostující přesilovky střílel Radulov. Proskurjakov puk vyrazil a nakonec i přikryl před dotírajícím Da Costou.

21:11
    Muršak se snažil uvolnit na střed hřiště, domácí mu kotouč vypíchli.

21:58
    Zakázané uvolnění hostí. Vhazovat se bude před Sorokinem.

22:24
    Proskurjakov si stáhl do lapačky nahození ze středního pásma a netroufl si rozehrát. Buly po jeho levici.

22:41
    Radulov tlačil puk do brankoviště, kde číhal Tělegin. Hostující útočník se ale k zakončení nedostal.
    Ilja Kovalčuk nechybí ani dnes v sestavě Petrohradu! Kdo se dostane do vedení v sérii?

I série mezi Dinamem a Petrohradem je před třetím zápasem vyrovnaná 1:1. I do dnešního zápasu nastoupí Ilja KOVALČUK, který se představí ve druhém útoku po boku Koskiranty a Mosese!

23:25
    Klingberg nahodil puk za hostující branku, ale tam ho vybojovali bíločervení. Ti jsou při hře 5 na 5 lepším týmem.

24:25
    Nahození od mantinelu vyrazil Proskurjakov, přestože byl před ním značný provoz.

24:49
    Domácí v postavení mimo hru. Trenér Torpeda Peter Skudra zatím marně přemýšlí, jak své svěřence nabudit k lepšímu výkonu.

25:24
    Andronov vypálil z ostrého úhlu. Proskurjakov zakročil lapačkou.

25:54
    Muršak pálil z pravého kruhu těsně mimo! Proskurjakov se jen ohlédl za pukem.

26:57
    Domácí se do útočného pásma vůbec nedostávají, obrana armádního celku jejich rozehrávky snadno zachytává.

27:15
    Radulov s Da Costou operují za brankou soupeře...

27:30
    Nic ale nevymysleli a do zajímavé akce se tak po delší době dostali domácí. Kuljomin hledal z rohu kluziště najíždějícího Ashtona, který ale netrefil těžký kotouč.

28:32
    Po zákroku Proskurjakova následuje reklamní přestávka.

28:58
    Hráči Torpeda se teď důrazně tlačili na Sorokina, který měl co dělat, aby uhájil svou brankovou čáru. Takhle domácí musejí hrát!

29:16
    Galuzin nabil na modrou Aljajevovi, jehož střela se mezi tyče nevešla. Domácí fanoušci ožívají, vidí, že hráči Torpeda začínají vystrkovat růžky.

29:55
    Hosté v postavení mimo hru. Z ledu se těžce zvedá obránce CSKA Ožiganov, který zřejmě schytal nějaký úder. Reklamní přestávka.

30:25
    Hosté se stále častěji dostávají pod tlak a nyní raději vyhazují na icing.

30:28
    Po buly vypálil Videll, jeho rána byla sražena do středního pásma.

30:50
    Alexander Radulov přetlačil obránce a ze strany se řítil na Proskurjakova. Ten se nenechal zaskočit a zakročil pravým betonem!

31:08
    Právě Alexander Radulov byl před brankou až moc důrazný, když srazil bránícího soupeře a je vyloučen za nedovolené bránění.

31:43
    Domácí v postavení mimo hru. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

32:07
    Hosté vyhazují až k brance Torpeda.

32:26
    Domácí budou hrát dvojnásobnou přesilovku. Alexander Kutuzov podrazil Iljina přímo před očima rozhodčího a to mu nemohlo projít.

32:52
    Daugavinš si s pukem vybruslil až na pravý kruh a zápěstím vystřelil. Sorokin byl ale výborný a kotouč uvízl někde mezi jeho rukou a betonem!

33:08
    Také Galuzin si na Sorokina nepřišel, hosté jsou již ve čtyřech!

33:40
    Galuzin nahrál na vrchol levého kruhu Žerděvovi. Ani jeho volej si cestu za Sorokina nenašel.

33:55
    Domácí byli vykázáni do středního pásma.

34:27
    Hosté jsou kompletní, Novgorodští tedy svou šanci nevyužili.

35:28
    Střela Galuzina byla sražena do ochranné sítě za brankou. Následuje komerční přestávka.

36:12
    Tečované vyhození domácího hráče skončilo na střídačce CSKA. Vhazuje se před Proskurjakovem.

36:19
    Alexander Makarov dostává dvě minuty za držení protihráče. Šance pro hosty.

36:38
    Ožiganov střílel od modré. Puk si našel Proskurjakov, který nenechal číhající útočníky CSKA dorážet.

37:08
    Tohle byla velká šance domácích, která přišla ve vlastním oslabení! Pivcakin na útočné modré nastřelil jen Sopina, který ho přebruslil a najížděl sám na Sorokina. Hostující gólman svůj tým podržel a Sopinovu střelu zastavil!

37:32
    Stadion roztleskal Ilja Proskurjakov, který sám odpálil puk až ke svému kolegovi Sorokinovi.

37:56
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou a jsou tedy vykázáni z útočné třetiny.

38:15
    Od levého mantinelu střílel Muršak. Proskurjakov přerušil hru. Přesilovka CSKA je téměř u konce.

38:20

38:40
    Další početní výhoda pro CSKA Moskva. Za podražení jde na trestnou Nikolaj Žerděv.

38:58
    Ashton odvedl dobrou práci a ušetřil hodně času v útočném pásmu svého týmu.

39:44
    Tělegin hledal před brankou sjíždějícího Denisova. Až k němu puk neprošel.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině žádný gól nepadl a Torpedo tak stále prohrává s CSKA 0:1. Domácí se sice snaží, ale do šancí se moc nedostávají. Světlou výjimkou byla příležitost Sopina, který jel v oslabení sám na Sorokina, ale brankáře soupeře nepřekonal. Nic rozhodnuto však není, Torpedu stačí jeden zásah k tomu, aby se vrátilo zpět do hry.

Střely na branku ve 2. třetině – 4:11, celkem – 9:25.

Další třetina začne přibližně v 18:54.

40:01

40:32
    Kirill Petrov se ze strany natlačil až před Proskurjakova, který jeho šanci zastavil.

40:41
    Domácí jsou v plném počtu.

42:13
    Čtvrtá řada domácích předvedla dobré střídání. Iljin hledal zpoza branky Dvurečenského, kterému scházela trocha štěstí k tomu, aby puk uklidil za Sorokina!

43:10
    Domácí jsou teď velmi aktivní a snaží se o vyrovnání.

43:33
    Nápor Torpeda ukončil až nyní Sorokin, který přerušuje hru.

44:23
    Konovalenkův ledový palác bouří a žene Torpedo za vyrovnáním.

45:00
    Obránce Sergijenko se nadechl k individuálnímu průniku, který skončil sraženou střelou.

45:54
    Obránce DENIS DENISOV je dnes hrdinou pro fanoušky moskevského celku! Kapitán CSKA napřáhl od modré čáry a puk i s přispěním nešťastné teče bránícího Osipova zapadl za záda brankáře Proskurjakova. Denisov si připisuje druhý gól v utkání a zvyšuje na 0:2. Asistence: Vladimir Žarkov.
    45:54 Denis DENISOV - 0:2

46:30
    Domácí Stanislav Jegoršev je vyloučen za držení. Hosté si zahrají přesilovku.

46:34
    Ta trvala přesně 4 sekundy! Jan Muršak totiž hned po buly zahákoval protihráče a síly na ledě se srovnají.

47:41
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí při hře 4 na 4 snižují! Pepeljajev našel krásnou přihrávkou ALEXANDERA BUDKINA, který z levého kruhu trefil odkrytou polovinu hostující branky. Sorokin se nestihl včas přesunout – 1:2. Asistence: Alexej Pepeljajev a Vladimir Galuzin.
    47:41 Alexander BUDKIN - 1:2

48:36
    Oba celky jsou kompletní, pokračuje se 5 na 5.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut, domácí jsou zpět ve hře.

50:41
    Hosté zahráli jen na icing, hra se vrací před Sorokina.

51:25
    Budkin nahodil puk do rohu, kde byl jako první Zajcev. Hosté mohou rozehrát útočnou akci.

52:16
    Petrov se snažil zašlápnout kotouč v útočném pásmu CSKA. Rozhodčí ale nezapískali a puk vydolovali domácí hráči.

53:05
    Necelých sedm minut do konce třetí části, schyluje se k dramatickému závěru.

54:25
    Sergej Andronov vrazil na hrazení Vjačeslava Kuljomina a domácí útočník odešel z ledu jen za vydatné pomoci svých spoluhráčů! Doufejme, že to nebude nic vážného.

54:25
    Sergej Andronov dostává trest na 5 + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Domácí mají obrovskou šanci vyrovnat!

55:45
    Domácí soupeře dusí v útočném pásmu, chybí ale střelba.

56:08
    Až nyní pálil z levé strany Pepeljajev. Puk je v moci Sorokina.

56:15

56:27
    Přihrávka Galuzina byla sražena mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Torpeda.

56:27
    Domácí si berou oddechový čas!

56:38
    Branka Novgorodu je již prázdná! Domácí tedy aktuálně hrají v 6 proti 4!

57:11
    Hosté mají jednu malou výhodu. Mohou odpalovat puky, aniž by se museli bát zakázaného uvolnění.

57:43
    Postavení mimo hru! Domácí přicházejí o pásmo. Torpedo má samozřejmě velkou šanci, ale nervy pracují.

57:55
    Proskurjakov se vrátil do branky a zatím v ní zůstává.

58:25
    Domácí opět s prázdnou brankou, z přesilovky zbývá zhruba minuta.

59:00
    Hosté vyhazují, minuta do konce třetí třetiny!

59:20
    Je hotovo! Ještě v oslabení skóruje JEVGENIJ KOROTKOV, který jel sám na prázdnou branku a tohle nešlo neproměnit – 1:3.
    59:20 Jevgenij KOROTKOV - 1:3

59:26
    Hosté v pěti. Proskurjakov už asi zůstane mezi tyčemi.
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

Hokejisté CSKA Moskva vítězí v Nižnem Novgorodu 1:3 a v sérii se ujímají vedení 1:2 na zápasy! Hosty nasměroval za důležitým bodem obránce Denis Denisov, který byl u prvních dvou zásahů svého týmu a zařídil tak Armějcům dvoubrankový náskok. Torpedo ve 48. minutě snížilo zásluhou Alexandera Budkina a v závěru pak dostalo velkou šanci vyrovnat. V čase 54:25 byl na 5 minut + do konce utkání vyloučen Sergej Andronov. Nervózní domácí si však vážnější šanci nevytvořili ani při hře bez brankáře a 40 sekund před koncem tak definitivně rozhodl Jevgenij Korotkov, jenž dovezl kotouč až do opuštěné svatyně Novgorodu.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:5, celkem – 17:30.

Stav série – 1:2 na zápasy.

Děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů ze světa sportu se těším napočtenou! (19:37:49)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 48. Budkin (Pepeljajev, Galuzin) – 9. Da Costa (Denisov, Ožiganov), 46. Denisov (Žarkov), 60. Korotkov

Rozhodčí: Gusev, Bělov – Aljošin, Ivanov