Cheb – Lomnice n/P 6:7 (po pr.) | Mělník – Dvůr Králové n. L. 2:4 (kon.) | David Servis – Letňany 5:1 (kon.)
HC David Servis Č. Budějovice
5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
HC Letci Letňany
Pátek 11.03.2016, 19:45 • Hokejové centrum Pouzar • Kvalifikace o 2. ligu

Utkání končí jasným vítězstvím domácího týmu. David Servis tak vstoupil do boje o II. ligu hodně suverénně. Letňany se se svým mladým týmem nedokázaly výrazněji prosadit. Přeji hezký víkend (21:49:37)

59:26
    Domácí drží puk a hrají kolem Havlína.

59:01
    Začala poslední minuta utkání. Puk je ve středním pásmu.

58:25
    Hraje se bez šancí. Už se vyhlíží konec zápasu.

56:47
    Dalibor Mikeš vypíchl pukl obránci a pak našel volného Hanzala. Jeho dělovku brankář vyrazil do ochranné sítě.

56:18
    Hanzal vybízel ke skórování Jandu. Ten puk před brankou netrefil.

55:53
    Horáček je zpět na ledě. Pokračuje se 5 na 5.

55:16
    Macháček pálil od modré. Havlín bez problémů kryje.

54:34
    Trummer je zpět na ledě. David Servis má zkrácenou přesilovku.

53:53
    Horáček byl vyloučen za hákování. Pokračuje se 4 na 4.

53:35
    Kadaně tečoval střelu od modré. Vojta puk ramenem vyrazil.

52:34
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Trummer.

51:35
    David Servis střílí na Havlína jednu ránu za druhou. Zatím bez úspěchu.

50:51
    Vomelovi puk na modré utíká. Hosté se osvobozují.

50:35
    Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Bílek.

50:00
    Deset minut před koncem třetí třetiny vede stále David Servis o čtyři branky. Letňany hrají zatím nejlepší třetinu.

49:17
    Hosté jsou kompletní.

48:33
    Macháček nahodil od modré. Havlín v pokleku puk chytá.

47:38
    Šulčík měl před brankou čas na dorážku. Havlín betonem kryje.

47:17
    Horáček je vyloučen na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro domácí.

46:53
    Šperger je zpět na ledě. Domácí jsou kompletní.

46:48
    Domácí opět vyhazují.

46:24
    Domácí jeli 3 na 1, ale Chaloupka se po přihrávce Hanzala dostal do velkého úhlu a poté střílel do připraveného brankáře.

45:56
    Domácí dvakrát vyhodili a střídají.

44:53
    Zdeněk Šperger si pomohl háčkem a jde si odpočinout na dvě minuty.

44:07
    Krásná akce po ose Zich – Trummer – Šperger končí tečovanou střelou vedle levé tyče.

43:47
    Mišner jel sám na brankáře. Forhendový blafák končí vedle tyče.

43:26
    Daniel Mikeš jel se Suchánkem proti jednomu obránci. Nakonec střílel a gólman jeho pokus vyrazil.

42:59
    Domácí jsou kompletní.

41:50
    Kapitán hostí Mišner byl sám před Vojtou a mohl snížit. Domácí gólman ale výborně zasáhl pravým betonem.

40:59
    Za držení je vyloučen domácí Macháček.

40:50
    Zakázané uvolnění David Servisu.

40:25
    Letňany začaly aktivně a vybojovaly buly před Vojtou.

40:01

Hráči jsou připravení. Jdeme na třetí třetinu.

I druhá třetina patřila domácím. V polovině zápasu to bylo již 5:0. Pak korigoval za hosty kapitán Mišner. Letňany ve druhé třetině nevyužily dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Kdyby ano, mohly ještě s utkáním něco zkusit. Takto je prakticky rozhodnuto.

40:00

39:40
    Domácí mají puk pod kontrolou a kombinují před Havlínem.

38:39
    Domácí jsou kompletní a navíc Šperger ihned po vhazování jel sám na brankáře. Havlín jeho střelu vyrazil.

37:55
    Střela Zimy končí na připraveném Vojtovi.

37:48
    Domácí Suchánek dostal hokejkou do obličeje, ale sudí to neviděl.

37:28
    David Servis dvakrát vyhazuje.

36:31
    Další domácí vyloučení. Chaloupka si jde odpočinout za krosček. Šperger byl navíc na buly hodně aktivní a třikrát vjel do protihráče a je vyloučen za zdržování hry. Hosté mají výhodu dvou minut přesilovky 5 na 3.

36:16
    Letňany právě vstřelily branku!
    Kapitán JAN MIŠNER využil zaváhání domácího týmu, který se nestačil vrátit. První střelu Vojta sice zneškodnil, ale puk zapadl za brankáře a tam ho Mišner našel a dorazil.

36:02
    I přes oslabení se dokázali domácí dostat do zakončení. Buly před Havlínem.

35:45
    Trummer dostává dvě minuty za krosček. Přesilovka pro Letňany.

33:43
    Hostující Šulc je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

32:34
    David Servis nyní tlačil soupeře. Havlín ale pošesté neinkasoval.

32:04
    Vhazování ve středním pásmu.

31:07

30:38
    Střela Vomely od modré jde těsně vedle.

30:00
    Puk ve střením pásmu. Letňany mohou vystřídat.

29:42
    Havlín tentokráte drží svůj tým. Po střele Hanzala našel puk ve výstroji.

29:07
    Bílek je vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:01
    Hanzal našel parádním pasem Jandu, kterého se štěstím vychytal Havlín.

27:43
    David Servis právě vstřelil branku!
    DANIEL MIKEŠ byl důrazný před brankou a dává pátou branku David Servisu! Bez asistence.

27:09
    David Servis má opět touš pod kontrolou a už se žene do pásma Letňan.

26:36
    LUKÁŠ CHALOUPKA navyšuje vedení domácího týmu na čtyři branky. Asistence: Dalibor Mikeš.

26:12
    DANIEL MIKEŠ využil přihrávky Suchánka a sám před Havlínem si věděl rady. Asistence: Suchánek.

25:18
    Zichovo nahození tečoval Šperger vedle branky.

24:44
    Zakázané uvolnění. Buly před Havlínem.

24:41
    Štěpán hrál na hranici pravidel. Rozhodčí ale vylučovat nebude.

24:06
    Janda dobře projel do třetiny hostí. Tam se ale už neprosadil.

23:08
    Valder naštěstí pro domácí nepřesně přihrál. Jinak by Uhlíř jel sám na gólmana.

22:06
    Valderův pokus vyrazil připravený Vojta.

21:30
    Druhá třetina se zatím hraje bez šance.

20:01

A jdeme na to. Druhá třetina začíná.

Hosté jsou zpět na ledě. Čeká se na domácí a rozhodčí. Časomíra ukazuje ještě tři minuty.

První třetina nabídla zkušenosti domácího týmu proti mládí Letňan. David Servis byl o něco lepší a po zásluze vede o dva góly. Druhá třetina začne ve 20:31.

20:00

19:28
    Chaloupkovu střelu kryje Havlín.

18:54
    Domácí jsou stále aktivnější a mají puk pod kontrolou.

17:45
    Z protiútoku se radují domácí. Nenápadná střela ZDEŇKA ŠPERGERA končí padáčkem u pravé tyče! Asistence: Jindra.

17:19
    Štěpán mohl jít sám na gólmana, ale puk mu přeskočil hokejku.

16:21
    Bočkům pokus Vojta vyráží.

15:50
    Šulčík obral o puk Mrázka a šel zprava na gólmana. Havlín jeho pokus vyrazil a poradil si i s dorážkou Daniela Mikeše.

15:24
    David Servis má více ze hry. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

14:41
    Puk se dostal na střídačky. Vhazování ve středním pásmu.

13:53
    Domácí musí začít další snažení až od svého brankáře.

12:28
    Nedorost pálil zleva, Havlín puk vyrazil betonem před sebe, kde číhal připravený PETR ZICH! Asistence: Nedorost, Trummer.

11:57
    Božilov je vyloučen na dvě minuty za hákování. Přesilovka pro domácí.

11:19
    Šulc nebezpečně pálil zpoza obránce. Vojta střelu kryje levým betonem.

10:59
    Nahození Vomely nachází ve výstroji Havlín.

10:42
    Hanzal přetlačil obránce a našel před brankou tísněného Šulčíka. Jeho teč gólmanovi moc práce nenadělala.

09:39
    Domácí jsou kompletní. Suchánek je zpět na ledě.

08:54
    David Servis vyhodil puk ze třetiny. Naštěstí pro domácí byl ale tečován. Vhazování před Vojtou.

08:18
    Kapitán hostujícího týmu Mišner dobrou střelou prověřil brankáře Vojtu. Ten puk vykopl pravým betonem.

07:39
    Domácí Suchánek je vyloučen na dvě minuty za podražení.

07:33
    Trummer přetlačil obránce a našel dobře najetého Špergera, který pálil nad beton. Gólman lapačkou výborně zasáhl.

06:53
    Valder vypálil tvrdě a trefil hokejku Chaloupky. Ta nevydržela a je na dva kusy.

06:17
    Jandův bekhend končí vedle branky.

05:44
    Mrázek vyzkoušel Vojtu střelou od modré. Domácí brankář jeho pokus vyrazil.

05:11
    Špergerova formace vybojovala další buly před Havlínem.

04:14
    David Servis má opticky více ze hry. Velkou šanci si ale zatím domácí nevytvořili.

02:52
    Daniel Mikeš prověřil Havlína střelou do pravého betonu.

02:23
    Další vhazování před Havlínem.

02:11
    Nahození Jindry končí na pravém betonu hostujícího brankáře.

01:55
    Hanzal s Jandou vybojovali vhazování po levici Havlína.

00:36
    Oba týmy začaly svižně. Akce ve třetinách ale ke střele nevedly.

00:01

HC David Servis Č. Budějovice: Vojta (Jágr) – Zíka, Cikán, Chaloupka, Zich, Jindra, Vomela, Macháček – Suchánek, Nedorost, Daniel Mikeš, Šperger, Fleischman, Hanzal, Dalibor Mikeš, Janda, Sumerauer, Trummer, Šulčík.

HC Letci Letňany: Havlín (Oliva) – Šulc, Zima, Novák, Božilov, Koubík, Boček, Rulf, Kautský, Keller – Mrázek, Mišner, Šramota – Štěpán, Uhlíř, Neuman – Valder, Bílek, Král – Kadaně, Horáček.

Rozhodčí: Sýkora – Vavruška, Oudls.

Oba týmy mají rozcvičku za sebou. Následuje úprava ledové plochy a půjde se na nástup.

Na rozcvičku už dorazili i domácí.

Hostující tým je na ledě. Hrát bude v bílých dresech.

Do začátku utkání zbývá hodina a na ochoz již přichází první fanoušci. Hráči obou celků před chvílí dorazili do šaten z venkovního rozcvičení.

Dobrý den z Českých Budějovic, kde hokejisté David Servisu zahájí boje v kvalifikaci o postup do II. ligy. V tříčlenné skupině hrají dnes s Letci Letňany a třetím týmem je HC Slovan Louny. Do další fáze postoupí jen vítěz. Hned první zápas by měl napovědět, kdo bude největším aspirantem na postup. David Servis a Letňany patří k favoritům této skupiny. Utkání začne v 19:45.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Michal Heřman

Branky a nahrávky: 13. Zich (Nedorost, Trummer), 18. Šperger (Jindra), 27. Mikeš (Suchánek), 27. Chaloupka (Mikeš), 28. Mikeš – 37. Mišner

HC David Servis Č. Budějovice: Vojta (Jágr) – Zíka, Cikán, Chaloupka, Zich, Jindra, Vomela, Macháček – Suchánek, Daniel Mikeš, Nedorost, Šperger, Fleischman, Hanzal, Dalibor Mikeš, Janda, Sumerauer, Trummer, Šulčík.

Rozhodčí: Sýkora – Vavruška, Oudes.