Ottawa – Montreal 5:0 (kon.) | Florida – Detroit 3:5 (kon.) | Columbus – New Jersey 6:3 (kon.)
Toronto – Buffalo 4:1 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:0 (kon.) | Arizona – Tampa 0:2 (kon.)
Vancouver – St. Louis 0:3 (kon.) | Los Angeles – Boston 2:1 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 2:3 (po pr.)
New Jersey – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Washington 6:2 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Stav série: 1:1
HC Frýdek-Místek
Neděle 20.03.2016, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Finále

Vsetín srovnává stav finálové série a jeho šance na cestě za prvoligovým snem žijí! Finálová série se nyní bude stěhovat zpět do Frýdku-Místku, kde je v úterý od 18:00 na programu třetí utkání finále. Vsetín třinecké farmě překazil sérii trvajíc od prosince a zajistil třineckému béčku první porážku v kalendářním roce 2016! (19:58:52)

59:32 Petr DVOŘÁK - 4:1

59:32
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetínský Lapač dnes počtvrté otřásá svými základy! Kotouč do prázdné branky dopravil PETR DVOŘÁK. Bez asistence.

58:37
    Frýdek-Místek to zkusí v šesti hráči v poli!

58:23
    Vsetínské tribuny už slaví, na Lapači panuje vynikající atmosféra připomínajíc největší slávu vsetínského hokeje.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:44
    Meidl nyní zkoušel vykřesat naději z ostrého úhlu, Hromada skvěle zasáhl!

57:13
    Valaši srdnatě bojují, dnes si vítězství opravdu zaslouží, ale do konce ještě zbývají necelé tři minuty.

56:49
    Nadějné útočení Rysů rozhodčí přerušuje pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

55:46
    Icing Vsetína.

54:57
    Vsetín ustál další oslabení a kráčí za srovnáním série.

54:13
    Vsetín vyhazuje.

53:48
    Slováček nyní vyvezl kotouč a zdálo se, že ještě předloží kotouč najíždějícímu Dvořákovi, ale na přihrávku už vsetínský šikula neměl síly.

53:28
    Ostrá rána Káni konči v moci brankáře Hromady a bude se vhazovat po jeho levici.

52:57
    Trest pro Vsetín, dvě minuty + deset minut za vražení na hrazení fasuje Finsterle.

52:18
    Individuální akce vsetínského Vávry, ten se s kotoučem dostal až do mezikruží, odkud vypálil, Šimboch jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

51:31
    Frýdek-Místek hraje v plném počtu, Vsetínu se přesilová hra příliš nevyvedla.

51:02
    Valaši nyní byli blízko čtvrté brance! Puk nahozený od Nedbálka skákal po brankové čáře, Vaněk se snažil kotouč dostat do branky, ale byl včas ozbrojen hostujícími obránci!

50:16
    Nedbálkovi nesedla přihrávka a hosté se osvobozují.

49:31
    Tentokrát si přesilovou hru zahraje Vsetín, dvě minuty za držení hole obdržel Piecha a cesta Frýdku-Místku za vyrovnáním se komplikuje.

49:13
    Zúbek si vybruslil zpoza branky a zkoušel Šimbocha zaskočit behhendem, hostující brankář si však prostor mezi betony pohlídal.

48:29
    Hosté už otevírají hru a touží po smazání dvoubrankového manka, Vsetín však výborně brání.

47:35
    Vsetín kompletní.

47:00
    Dnešní utkání sleduje 4209 platících diváků, skvělé číslo na 2. ligu, co by za to dala taková pražská Slavia.

46:44
    Valaši obětavě brání, nyní Hruška vložil hůl do střely Káňi a kotouč se dostal do středního pásma.

45:57
    Vsetínští se vymanili z obranného pásma, Frýdek musí začít od vlastní branky.

45:35
    Frýdek-Místek si zahraje v početní výhodě, dvě minuty za sekání fasuje Finsterle.

44:03
    Zúbek dostal přihrávku od Kolaříka, vypálil, ale obránce hostů jeho střelu zblokoval, Valaši se však drží v útočném pásmu.

43:20
    Frýdečtí vyvezli kotouč a osvobozují se.

42:20
    Protiútok Valachů, z pravého kruhu pálil Dvořák, branku přestřelil.

41:34
    Vsetín hrozí i ve vlastním oslabení, k zakončení se nyní dostal David Vítek, snažil se procedit puk za Šimbochova záda, vysloužil si faul Piechy, dvě minuty krosček.

41:01
    Valaši se osvobozují.

40:10
    Začala třetí třetina a Frýdek-Místek pokračuje v početní výhodě.

40:01

Druhá třetina nabídla více branek, úspěšnější byli Valaši, kteří se prosadili hned dvakrát a zajistili luxusní tříbrankový náskok. Hostující Frýdek-Místek snížil ve 33. minutě zásluhou Meidla. Vsetínští však hrají dnes s velkou odpovědností a prozatím to vypadá, že mají nakročeno k srovnání finálové série. Závěrečná třetina vypukne ve Vsetíně přibližně v 19:16.

40:00

39:56
    Frustrovaní fanoušci Frýdku-Místku nyní vhodili na ledovou plochu plastové lahve a zdržují průběh hry.

39:54
    Přesilová hra pro Frýdek-Místek, dvě minuty za nesportovní chování obdržel Tomáš Vávra.

39:01
    Valaši nyní brání střední pásmo a nepouštějí soupeře do útočného pásma.

38:08
    Luka měl nyní na holi kontaktní branku, Hromada na poslední chvíli zasáhl a znemožnil hostujícímu kanonýrovi jistou branku!

37:37
    Daněk s Kolaříkem nyní rozhodili obranu Rysů, hráči Frýdku-Místku ani nevěděli, kde jsou, bohužel pro Vsetín, druhý jmenovaný tutovou šanci nezakončil přesně!

36:27
    Dvořák nyní připravil střeleckou pozici pro Slováčka, ten vypálil z první, ale hostující brankář svůj tým podržel a rozdíl ve skóre tak i nadále činí dvě branky!

35:15
    Vsetínští chybují, nyní rozehrávku Valachů mohl trestat Luka, ale kotouč mu na poslední chvíli sjel z hole.

34:28
    Nyní se Vsacané zlobí, neboť rozhodčí neodpískal evidentní zakázané uvolnění, každopádně jsou na kotouči domácí.

33:26
    Po delší době se ozvali také Vsetínští, konkrétně Žák, jeho ránu Šimboch vyrazil.
    32:35 Radek MEIDL - 3:1

32:35
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté snižují! Skvěle sehranou kombinaci Frýdku-Místku zakončil RADEK MEIDL, když vymetl levý růžek Hromadovy brány. Asistence: David Cienciala., Tomáš Franek.

32:01

31:55
    Vsetín se znovu osvobozuje a zdá se, že toto oslabení ustojí.

31:14
    Vsetínští nyní vystihli kombinaci Frýdku-Místku a šli do protiútoku, Vaněk však neměl dostatek sil, aby se prodral až před Šimbocha.

30:31
    Valaši se znovu osvobozují, Frýdek-Místek se zatím v přesilové hře nedostal k ohrožení Hromadovy branky.

30:16

30:01
    Dvě minuty pro vsetínského Žáka za napadení, Frýdek-Místek má nyní možnost vrátit se do zápasu.

29:15
    Slováček připravil střeleckou pozici pro Vrchu, ten z levého kruhu vystřelil a Šimboch musel znovu zasahovat.

28:22
    Hruška nyní napálil tyč frýdecké branky!

27:53
    Hostům se nedaří rozehrávka, Zúbek nyní zachytil kotouč a směřoval jej na branku, kde clonil Kolařík, ale tentokrát se domácí neprosadili.

27:17
    Ve Vsetíně je veselo, domácí zaplněný stadion jásá a užívá si tříbrankový náskok.
    26:41 David HRAZDIRA - 3:0

26:41
    Zelenožlutí jdou do trháku! Vsetín nyní zavřel svého soupeře v útočném pásmu, od modré čáry vypálil Ostrčil, do jeho rány vložil hokejku DAVID HRAZDIRA a usměrnil černý kotouč za záda bezmocného Šimbocha. Asistence: Radim Ostrčil.

26:34
    Vsetínský útočník Slováček nabral vysokou rychlost a dostal se i do zakončení z ostrého úhlu, Šimboch si připisuje další úspěšný zákrok.

26:17
    Zakázané uvolnění Vsetína.

25:49
    Do útoku se nyní hnal hostující Foltyn, ale jeho bekhendové zakončení pouze proletělo brankovištěm vsetínského brankáře.
    Budou se k sobě hráči takhle tulit i během zápasu? :-)

24:45
    Vsetín je na koni a nadále okupuje útočné pásmo.
    24:21 David HRAZDIRA - 2:0

24:21
    Nyní už se Valaši radují, přesilovou hru využil DAVID HRAZDIRA, když propálil bezmocného Šimbocha. Asistence: Michal Žák, Radim Ostrčil.

23:59
    Slováček nyní s kotoučem projížděl útočné pásmo, dostal se i do zakončení, ale Šimboch chytá.

23:18
    Vsetínští se usadili v útočném pásmu, ke střele se dostal Dvořák, ale Šimboch byl připraven jeho pokus bez problému pokrýt.

22:50
    Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za faul na brankáře Vsetína fasuje za nedovolené bránění dvě minuty Klimša.

22:16
    Vsetín se nyní vymanil ze sevření hostů, ale kotouč si znovu přebírají Rysi a zakládají protiútok.

21:47
    Franek byl nyní blízko k vyrovnání, měl dostatek času, aby zamířil z levého kruhu, ale na Hromadu nevyzrál.

20:33
    Hostující trenér Juřík pro druhou třetinu zamíchal útočné formace, zatím se však hosté k ohrožení Hromadovy svatyně nedostali.

20:01

Máme za sebou první třetinu druhého finálového utkání skupiny Východ mezi Vsetínem a Frýdkem-Místkem. Utkání na Lapači začalo opatrně, obě mužstva jakoby vyčkávala, kdo si první dovolí zaútočit. Nakonec do šaten odchází spokojeněji Vsetín, když se těsně před první sirénou prosadil Lukáš Finsterle. Prostřední dějství vypukne v mece valašského hokeje přibližně v 18:21.

20:00
    19:43 Lukáš FINSTERLE - 1:0

19:43
    Aktivita domácích Valachů přináší zasloužené ovoce a také skvěle načasování. Po konci přesilové hry se ke kotouči dostal LUKÁŠ FINSTERLE a zpoza branky zasunul kotouč do branky. Asistence: Tomáš Vávra, Petr Dvořák.

19:16
    Vávra vystihl rozehrávku Rysů a s kotoučem se vydal na steč, Šimbocha zkoušel zaskočit bekhendem, ale brankář hostů znovu úspěšně zasáhl.

18:28
    Vsetín zatím dobře brání, hosté se prozatím do útočného pásma nedostali.

17:51

17:39
    Po kombinaci hostů vypálil Chmielewski, Hromada proti polskému reprezentatovi vytáhl svou lapačku.

17:12
    Přesilová hra pro Frýdek-Místek, dvě minuty za podražení Ambruz.

17:00
    Hosté s přehledem kontrolují území ve středním pásmu, zatím se do šancí moc nedostávají, ale také výborně brání.

16:32

15:30
    Obrovská příležitost Davida Vítka, ten dostal nabito do mezikruží, měl čas zamířit, ale Šimboch úmysly vsetínského útočníka dokonale přečetl a skóre se nemění!

14:53
    Krutil nyní dostal nabito na modrou čáru, Hromada vytasil svůj beton a kotouč zamířil do středního pásma.

13:50
    Kowalczyk nyní využil laxní rozehrávky vsetínského Ambruze, ale brankář Hromada nakonec zasahovat nemusel, střela byla sražena.

13:24
    Hosté nyní v útočném pásmu, do zakončení se dostal Piecha, jeho rána byl brankářem Hromadou sražena do ochranné sítě.

12:02
    Hosté z moravskoslezského pomezí zatím hrají v klidu, Rysi se nikam neženou a čekají s čím na ně přijde Vsetín, brankář Šimboch si na své kolegy z defenzívy zatím stěžovat nemůže.

11:15
    Finsterle nyní zkoušel nachytat Šimbocha z ostrého úhlu, ale brankář Frýdku-Místků byl připraven a vsetínskému útočníkovi nepovolil brankovou radost.

10:00
    Vaněk společně s Vítkem nyní vystihli špatnou rozehrávku hostujících obránců, druhý jmenovaný zakončoval, ale narazil na připraveného Šimbocha, který nyní podržel svůj tým, a na Lapači tak zatím vidíme hokej bez branek.

09:40
    Útočné počínání Valachů přerušuje postavení mimo hru.

08:47

08:27
    Frýdek-Místek zatím oslabení zvládá skvěle, nyní se červenobílí znovu osvobodili.

07:36
    Vsetínští dlouho svírali svého soupeře v obranném pásmu, ale Šimboch si moc práce nepřipsal a hosté se nyní osvobozují.

06:47
    Kowalczyk nyní musel sáhnout k záchranné brzdě, osamocen na branku se totiž řítil domácí Kolařík, ale kapitán Frýdku-Místku fauloval a svůj tým oslabí na dvě minuty za hákování.

06:35
    Po bully ihned pálil Medil, vsetínský Hromada jeho šanci zlikvidoval.

06:32

04:10
    Vsetín si zahraje první přesilovou hru, dvě minuty pro Káňu za podražení.

04:09
    Finsterle znovu v ohrožení frýdeckomístecké brány, Šimboch jeho střelu ukryl ve své moci a bude se vhazovat v jeho obranném pásmu.

03:40
    Vsetínský Finsterle nyní vzal puk na sebe a probil se s ním až do útočného pásma, zkoušel Šimbocha překvapit zpoza branky, ale hostující brankář byl připraven jeho šanci zlikvidovat.

02:42
    Nahození od půlky hřiště, Hromada raději ukryl puk ve své moci a bude se vhazovat v obranném pásmu Vsetína.

01:47
    Valaši prozatím Rysům nic nepovolili, ale do protiútoku se nedostávají.

00:59
    Valaši jsou na puku, ale nedaří se jim rozehrát a hosté drží zelenožluté v jejich vlastním obranném pásmu.

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Frýdku-Místku.

00:01

Po zaznění české národní hymna je vše připraveno k vypuknutí druhého finálového utkání 2- ligy skupiny Východ.

Vsetínský stadion potěmněl a vítá své hrdiny, Valaši doufají, že v plamenech, které doprovázejí nástup Vsetínských hokejistů, budou spáleny veškeré šance třinecké framy.

Bully dnešního finálového utkání obstará Adam Mikšovský. Vsetínsk útočník hájil barvy valašského klubu ještě na počátku loňské sezony, bohužel, díky zranění, které utrpěl v utkání s Novým Jičínem od Jakuba Ižackého. Mikšovský byl zasažen holí do oka a jeho zranění dosáhlo takových parametrů, že nadějný zlínský odchovanec musel aktivní hráčskou kariéru přerušit. Ve Vsetíně však na Mikšovského stále vzpomínají a pravě on dnes hodí slavnostní bully druhého finále!

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Ambruz, Ostrčil, Žák, Hraciow, Řezáč, Nedbálek – Kolařík, Vaněk, Daněk, Dvořák, Finsterle, Vávra, Slováček, Vítek, Kajaba, Zúbek, Hrazdira, Hruška.

HC Frýdek-Místek: Daneček (Šimboch) – Dresler, Krutil, Foltyn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cinencila, Meidl, Luka, Jaroš..

VHK Vsetín:: Ambice jsou jen ty nejvyšší, lidé se toho chytli a k dokonalosti schází už pouze výkon na ledě. Ten však Vsetínští předvedli v prvním finaáovém utkání precizní, jenže stačila chvilka nepozornosti při hře v oslabení a celé plány zelenožlutého týmů vzaly za své. Nicméně, Valaši dokázali,že nabitému Frýdku:Místku dokáží být minimálně vyrovnaným soupeřem. O tom, jak se tato finálová série bude vyvíjet dál, napoví mnohé už dnešní utkání. Sledujte náš online přenos.

Frýdek-Místek: Hokejový klub ve Frýdku-Místku letos spoléhá na partnerskou dohodu s hokejovým Třincem a dle toho můžeme najít v sestavě druholigového týmů hráče, kteří si třeba letos zkusili herní tempo v nejvyšší soutěži. Mezi největší hvězdy ambiciózního Frýdku patří Vladimír Luka, jeho střelecké schopnosti jsou ojedinělé a dát mu prostor k zakončení se Vsetínským nemusí vyplatit. Mimo Luku má Frýdek-Místek k dispozici i zmiňované třinecké talenty, jmenujme Arona Chmielewskioho či Víta Christova a nebo taktéž zkušeného Martina Piechu.. Frýdek-Místek se určitě bude chtít vyvarovat nástupu Vsacanů a dle toho přizpůsobit hru na nabitém Lapači, podaří se jim to?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 20. Finsterle (Vávra, Dvořák), 25. Hrazdira (Žák, Ostrčil), 27. Hrazdira (Ostrčil), 60. Dvořák – 33. Meidl (Cienciala, Franek)

VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Ambruz, Ostrčil, Žák, Hraciow, Řezáč, Nedbálek – Kolařík, Vaněk, Daněk, Dvořák, Finsterle, Vávra, Slováček, Vítek, Kajaba, Zúbek, Hrazdira, Hruška.
    HC Frýdek-Místek: Šimboch (Daneček) – Dresler, Krutil, Foltyn, Kowalczyk, Matyáš, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Kovařčík, Samiec, Chmielewski, Schwarz, Káňa, Cinencila, Meidl, Luka, Jaroš.