Boston – Detroit 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 1:4 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:4 (po pr.)
Washington – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | New Jersey – Tampa 2:4 (kon.) | Carolina – Montreal 2:4 (kon.)
Ottawa – Florida 3:1 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 1:2 (po pr.)
Dallas – Colorado 4:2 (kon.) | Calgary – Vancouver 7:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 2:1 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Pátek 08.04.2016, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Duel rozhodl v prodloužení Sidney Crosby!

1. Matt Cullen (PIT) 2+0
    2. Marcus Johansson (WSH) 2+0
    3. Sidney Crosby (PIT) 1+0 (03:49:11)

Krásné utkání mezi Washingtonem a Pittsburghem ve Verizon Center došlo do prodloužení, v němž dramatické okamžiky na obou stranách pokračovaly a minutu před jeho koncem vstřelil vítězný gól po samostatném úniku Sidney Crosby. Konečný výsledek. Washington Capitals 3 Pittsburgh Penguins 4.

64:00 Sidney CROSBY - 3:4p

64:00
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    SIDNEY CROSBY rozhoduje prodloužení a rozhoduje o vítězství Pittsburghu 4:3!! Sidney Crosby se dostal do samostatného úniku a po krásné kličce do bekhendu puk poslal pod horní tyč.

62:59
    Alex Ovečkin mohl rozhodnout dnešní utkání střelou z pravého kruhu pro vhazování, která mířila do bližšího pravého horního rohu brány, jeho pokus ale ukryl Matthew Murray po skvělém zákroku v lapačce!

62:26
    Sidney Crosby se v blízkosti pravé tyče pěkně otočil s pukem a bekhendem vypálil, Braden Holtby ale sevřel včas betony a jeho pokus vyrazil!

61:36
    Brian Dumoulin si před vlastní bránou tak dlouho pod tlakem přehazoval puk z bekhendu na forhend, až mu sjel z čepele hole a málem zamířil mezi betony Matthewa Murrayho!

61:08
    T.J. Oshie hledal dlouhou kolmou přihrávkou přes téměř celou délku ledové plochy Jevgenije Kuzněcova, ten ale jeho pas nedokázal na modré čáře v blízkosti střídaček zpracovat.

60:36
    Na opačné straně Penguins ano, jejich střela z mezikruží ale byla sražena do ochranné sítě.

60:22
    Ve Verizon Center začalo prodloužení, v jehož úvodu se jako první vydali do předu domácí Capitals, na pravém křídle se ale do zakončení nedostali.

60:01

Marcus Johansson v polovině třetí části dostal Capitals na dostřel jedné jediné branky svým druhým gólem v utkání, na které vzápětí navázal za necelé čtyři minuty fantastickou tečí Andre Burakovsky a poslal zápas do prodloužení. Skóre po 60 minutách. Washington Capitals 3 Pittsburgh Penguins 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Osmnáct sekund do konce. Washington 3 Pittsburgh 3!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 38. Johansson (Carlson, Burakovsky), 50. Johansson (Niskanen, Kuzněcov), 54. Burakovsky (Carlson, Williams) – 1. Cullen (Kühnhackl), 21. Cullen, 30. Sheary (Sundqvist, Sestito), 64. Crosby

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orpik (A), Carlson, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Bäckström (A), Williams – Burakovsky, Kuzněcov, Oshie – Chimera, Johansson, Wilson – Winnik, Richards, Beagle. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Daley, Letang, Cole, Schultz, Doumolin, Lovejoy – Kunitz (A), Crosby (C), Hornqvist – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen (A), Sestito – Sheary, Sundqvist, Fehr. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Dave Jackson, Brad Watson – Derek Nansen, Brian Murphy

Diváci: 18506