Kladno – Motor ČB 3:1 (kon.) | Litvínov – Chomutov 7:4 (kon.) | Banská Bystrica – Székesfehérvár 4:5 (kon.)
Most – Benátky n/J 4:5 (0:1 po s.n.) | Litoměřice – Mountfield HK 1:5 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 3:2 (po pr.)
Žilina – Havířov 1:3 (kon.) | Prostějov – Přerov 4:6 (kon.) | Klášterec nO – Děčín 5:1 (kon.)
Tábor – Kobra 5:3 (kon.) | Kolín – Žďár n/S 4:1 (kon.) | Poruba 2011 – Opava 1:2 (kon.)
Vsetín – Šumperk 5:0 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 2:1 (kon.) | Pelhřimov – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.)
HC Slovan – Zlín 5:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:5 (1:2, 3:1, 0:2)
Alba Volán Székesfehérvár
sk Čtvrtek 18.08.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Přípravné zápasy

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Banskobystričania odohrajú tretí prípravný zápas v rade na svojom ľade. V prvom vyhrali nad Cracoviou Krakov 3:2 v riadnom hracom čase, keď neustále doťahovali vedenie súpera. V druhom dueli privítali Duklu Trenčín a podobný scenár sa opakoval. Z 0:2 dokázali vyrovnať na 2:2 a napokon vyhrať v samostatných nájazdoch. Samozrejme ide o prípravu, takže výsledky až tak dôležité nie sú. Tréner Vladimír Országh skúša nových hráčov, hľadá ideálnu zostavu. V zápase proti Feherváru by mali dostať šancu noví hráči, ktorí do mužstva prišli len prednedávnom – švédsky zadák Maxim Matuškin a ruský útočník Vjačeslav Truchno. Navyše vedenie klubu avizovalo, že v tomto stretnutí by sa mali ´barani´ predstaviť v novej edícii dresov. Uvidíme, či sa tak aj stane.

Fehérvár AV19 hrá v súčasnosti až v dvoch nadnárodných súťažiach – konkrétne v ligách EBEL a MOL. Ide o trinásť násobného maďarského šampióna,. V tíme pôsobia reprezentanti, ktorí sa predstavili na MS v Rusku – Zoltán Hetényi, Miklós Rajna, Bence Szirányi, Istvan Sofron, János Vas, Peter Vincze a Csanád Erdély. Sú tam však aj kvalitní hokejisti zo zámoria, napríklad Sarauer, Maylan, Makowski, Owens a ďalší. Féhervár absolvuje druhý prípravný zápas na Slovensku. V utorok vyhral nad nováčikom našej najvyššej súťaže v Nových Zámkoch 2:1!

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Mikuš, Ďatelinka. Gründling, Cebák. Maione, Wishart, Ťavoda, Ivanič – Bezúch, T. Surový, Kafka – Truchno, Tamáši, Hickmott – Matoušek, Češík, Lamper – Andrisík, M. Surový, Ferleťák

Alba Volán Székesfehérvár: Rajna – Owens, Manavian. Sagert, D. Szabó. Szirányi, A. Orbán. B. Szabó, Kocsis – Sofron, Sarauer, Maylan – Kóger, Vas, Sárpátki – B. Orbán, Bodo, Vincze – K. Szabó, Erdély, Reisz

Rozhodca: Majling – Číž, Kollár.

Tak napokon v zostave ´baranov´ neuvidíme novú posilu v zadných radoch Maxima Matuškina. Na rozkorčuľovaní boli Bystričania v starých bielych dresoch. Uvidíme, či v nich nastúpia aj na zápas.

Už znejú hymny oboch krajín. Bystričania napokon nastupujú v pôvodných starých dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:27
    Manavian preveril pozornosť Bacashihuu strelou od modrej čiary.

1:12
    Hickmott sa šikovne dostal z pravej strany pred bránku, no Rajnu neprekonal.

2:03
    Vincze sekal a ide na trestnú lavicu. Presilovku bude hrať Bystrica.

2:55
    V presilovke domáci zatlačili súpera, výsledkom však bola iba strela T. Surového spoza kruhu, s ktorou Rajna nemal problémy.

3:21
    Fehervár dostal puk až pred domáceho brankára. Bystričania sa musia postupne dostať do útoku.

4:00
    Domácim sa až teraz podarilo dostať pred bránku, Lamper dobiedza pri pravej žrdi.

4:09
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak anpokon aktivita Lampera sa vyplatila, po spolupráci Matoušeka s Češíkom dostal puk za Rajnu MARTIN GRüNDLING – 1:0.

5:19
    Székesfehérvár dal gól! Hostia odpovedajú na gól Bystrice. Dostali sa pred bránku a Bacashihuu prekvapil nečakanou strelou István SOFRON – 1:1.

6:23
    Bystričania dlho operovali pred bránkou súpera, ale nič účinného tam nevymysleli.

6:46
    Pekná individuálna akcia Hickmotta, prešiel až pred Rajnu, ale neprekonal ho zblízka. Bol však faulovaný.

6:46
    Sofron hákoval a ide na trestnú lavicu.

6:53
    Bystrická presilovka dlho netrvala, za hákovanie ide na trestnú lavicu aj Kafka.

7:45
    Fehervár bol aktívnejší v útočnom pásme, ale nebezpečnú šancu si nevypracoval.

8:13
    Vhadzovalo sa pred bránkou hostí, no domáci nevyslali nebezpečnú strelu na Rajnu a napokon prišli o puk.

8:55
    Oba tímy už hrajú v pätici, puk je v strednom pásme.

9:44
    Teraz nevidíme príležitosti na oboch stranách. Viac z hry majú domáci, no hostia vedia rýchlo vniknúť do pásma a narobiť v ňom problémy.

10:09
    Hra je kúskovaná častými ofsajdmi, teraz sa bude vhadzovať po pravici Rajnu.

11:00
    Z uhla to šikovne na Bacashihuu vyskúšal Manavian, pri žrdi nebezpečne dobiedzal Sarauer. Napokon však puk nedostal za bystrického gólmana.

11:55
    Strely Feherváru v útočnej tretine majú potrebnú razanciu, Bacashihua mal teraz dva zákroky. Musí byť v strehu.

12:26
    Fehervár teraz mal v útoku prevahu, Gründling fauloval a ide na trestnú...

12:42
    Kóger za napadnutie zo zadu dostal 2+ 10 minút.

12:55
    Kafka bol v šanci pred bránkou, nevyužil ju, no dostal od divákov potlesk, šikovne to spravil tento útočník Bystrice.

13:49
    Mikuš to vyskúšal strelou z ľavej strany od mantinelu, Rajna mal situáciu pod kontrolou.

14:30
    Začala sa krátka presilovka Bystrice, ale puk je pred Bacashihuom.

14:42
    Oba tímy už v pätici na ľade.

14:44
    Dobrá príležitosť a strela Kocsisa, Bacashihua zasiahol betónom a tiež si vyslúžil potlesk.

15:37
    Székesfehérvár dal gól! Fehervár strieľa vedúci gól zápasu, od modrej sa presadil BENCE SZABÓ, tečovaný puk skončil za Bacashihuom. Asistencia: Maylan

16:55
    Domáci boli na chvíľu v útočnej tretine, ale šancu si nevypracovali.

17:22
    Truchno operoval pred Rajnom, ale puk za neho nedostal. Bystričania sú teraz častejšie vpredu a chcú vyrovnať.

18:00
    Domácim sa teraz nepodarilo dostať do útoku cez modrú čiaru. Veľmi dobre zapracovala defenzíva hostí.

18:50
    Po peknom prieniku do útoku sa dostal ku koncovke Gründling, jeho tvrdú strelu z asi troch metrov Rajna zachytil a zamedzil tak gólu.

19:33
    Aktivita Bystrice pokračuje, Kafka z medzikružia poslal puk tesne vedľa žrde.

19:40
    Príliš veľa hráčov Feherváru na ľade, čo znamená trest pre hráčsku lavicu a presilovku budú mať ´barani´.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme videli tri góly. O niečo hokejovejší bol maďarský celok, ktorý vyhráva o gól. Domáce príležitosti neboli až tak nebezpečné, Rajna puky bez väčších problémov pokrýval.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:24
    Maione od modrej posielal puk v presilovke pred bránku, no nik ho netečoval. Takže šanca sa nekonala.

21:03
    Domáci zovreli hostí v pásme, ale Rajnu neohrozovali.

21:45
    Hostia v pätici, domáci presilovku nevyužili, hoci boli v útočnom pásme, no málo strieľali...

22:30
    Bystričania aj pri rovnovážnom počte hráčov na ľade aktívnejší v útoku, no je to viac pri mantineloch, nie sú to pozície na účinné zakončenie.

23:23
    M. Surový bol voľný v pravom kruhu a strieľal, no Rajna puk vyrazil.

23:55
    Mikuš to vyskúšal spoza kruhu, vystrelil, no tečovaný puk končí vedľa žrde.

24:10
    Tak vylučuje sa, za vzájomnú bitku idú na trestnú domáci Mikuš a hosťujúci Maylan, no Maylan dostal viac trestov, predtým fauloval. Presilovka pre Bystricu.

25:00
    Bystričania zovreli Fehervár vo vlastnom pásme a strieľajú, no buď nepresne, alebo do hráčov súpera.

25:40
    Maione dobre vystrelil od modrej, no Rajna puk likviduje, keďže nebol tečovaný.

26:10
    Hostia už v pätici a sú na puku, derú sa dopredu.

26:42
    Fehervár po dlhšom čase v útočnej tretine, získal tam buly.

27:16
    Lamper s Matouškom zamestnávali defenzívu hostí, no bolo to všetko pri mantineloch

27:38
    Lamper pekne prešiel po pravej strane a razantne zakončoval, no Rajnu neprekonal. Dobrá príležitosť Bystrice.

28:31
    Domáci majú puk na hokejkách a jasnú prevahu, no gól sa im nedarí dať. Rajna chytá spoľahlivo v bránke hostí.

29:22
    Hostia sa dostali do brejku, traja na jedného, ale napokon nedokázali zakončiť, zbabrali si sami túto akciu nepresnosťou.

30:35
    Hra sa postupne vyrovnáva. Hostia už viac vystrkujú rožky smerom dopredu, snažia sa aj oni útočiť. Je to viac boj, než pekné kombinácie.

31:40
    Fehervár prebral iniciatívu a snaží sa niečo vytvoriť pred bránkou Bystrice, no zatiaľ hostia nedokážu zakončovať.

31:59
    M. Surový za napadnutie zo zadu dostal päť minút + do konca zápasu. Dlhá presilovka pre hostí.

32:24
    Vincze sekal a ide na trestnú, bude sa hrať v štvorici na oboch stranách.

33:10
    Útoky sa teraz striedajú na oboch stranách, ale bez striel na bránku...

33:30
    Domáci vyrovnali v hre štyroch proti štyrom. Kafka spoza kruhov dobre vystrelil, Rajna puk vyrazil pred JURAJA BEZÚCHA a ten skóruje – 2:2.

34:28
    Domáci v oslabení skórujú. Fehervár prepadol v strednom pásme, na bránku sa rútil sám MATEJ ČEŠÍK a svoje sólo pretavil do gólovej podoby – 3:2. Asistencia: Gründling

35:32
    Veľký tlak hostí v početnej výhode, v šanci sa ocitol Bodo, ale Bacashihua podržal tím.

35:50
    Manavian vystrelil od modrej, Bacashihua musí opäť zasahovať.

36:11
    Székesfehérvár dal gól! Tak napokon hostia využili presilovku, pekne zakombinovali a z ľavej strany pokoril Bacashihuu KALVIN SAGERT. Asistencie: Kóger a B. Orban

37:00
    Bystričania už v pätici, sily na ľade sa vyrovnali. Hostia však zostávajú v útočnej tretine.

37:55
    Zakázané uvoľnenie Feherváru, hra sa presunie pred Rajnu.

38:10
    Veľká šanca Feherváru, z pravej strany sa dostal Sarauer pred Bacashihuu, no neprekonal ho.

38:15
    Nedáš – dostaneš. Brejk Bystrice, Patrik Lamper našiel z pravej strany pred bránkou MARTINA ANDRISÍKA, ktorý si vychutnal Rajnu – 4:3.

38:44
    Sarauer fauluje Kafku, ktorý zakončoval šikovne pred Rajnom a hosťujúci hráč putuje na trestnú. Dostal 2+2 za seknutie a krošček.

39:19
    Hickmott prešiel po pravej strane a hľadal Tamášiho pred bránkou, ktorý to mal na dlhú hokejku a puk poslal na ochrannú sieť.

39:39
    Hickmott z pravej strany poslal puk nad hornú žŕdku, zakončoval z kruhu voľný.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine Bystričanov nakopli presilovky, no gól dali aj v oslabení. Predviedli zlepšenú hru, viac sa tlačili do bránky. Fehervár bol rozháraný, čo sa preukázalo na skóre.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:14
    Útoky sa striedajú na oboch stranách, ale brankári nemajú obtiažne zákroky.

41:53
    Truchno sa dostal pekne do útočného pásma a vystrelil. Rajnu však neprekonal.

42:00
    Hosťom nevyšiel brejk dvoch na jedného, nezakončili hráči Feherváru.

42:39
    Ďatelinka a T. Surový boli pred bránkou hostí, no nedostali puk za Rajnu v dobrých možnostiach.

43:00
    Pri ľavej žrdi Bacashihuovej svätyne neuspel voľný Erdély.

44:40
    Dlho sa hrá bez prerušenia, akcie sa striedajú na oboch stranách – defenzívy ani brankári sa rozhodne nenudia.

45:36
    Lamper pekne našiel Andrisíka, ktorý mal gól na hokejke pred odkrytou bránkou, puk však do nej nedostal.

46:00
    Bystričania boli dlhšie v útoku, až teraz hostia dostali puk mimo svojej obrannej tretiny.

46:54
    Erdély našiel voľného Manaviana, ktorý bol dva metre pred Bacashihuom úplne voľný, ale neskóruje!

47:23
    Bezúch z dorážky nepokoril Rajnu a následne ho neprekonal ani strelou z ľavého kruhu. Taktiež dobré možnosti.

48:30
    Hostia teraz aktívnejší v strede ihriska, ale A. Orbán sa nešportovo správa a dostal osobný trest.

48:45
    Dnešné stretnutie sleduje 1072 divákov. Slušná návšteva.

48:45
    Erdély za podrazenie ide na trestnú a núka domácim presilovku.

49:30
    Domáci boli v útočnom pásme, ale nestrieľali a napokon prišli o puk...

50:30
    Domáci v presilovke operujú v útočnej tretine, ale s pukom sú zväčša pri mantineli a odtiaľ góly nepadajú, ak tak, iba málokedy.

50:46
    Fehervár už v plnom počte na ľade.

51:25
    Hostia sú nervózni, trieskajú hokejkami o ľad, nepáčil sa im verdikt o ofsajde.

51:30
    Buly pred Bacashihuom, rozhodca z neho vykázal T. Surového a ten sa tiež hnevá.

52:03
    Székesfehérvár dal gól! Pekná akcia hostí v útočnej tretine. Sarauer z pravej strany od mantinelu poslal puk pred bránku, kde na zadnej žrdi číhal CHRIS BODÓ a šikovne zakončil – 4:4.

52:48
    Mikuš sa po ľavej strane dostal až k blízkosti bránky a dobrou strelou preveril Rajnu.

53:28
    Domáci teraz dlhšie v útočnej tretine pobývajú, no Rajnu zatiaľ výrazne neohrozili.

54:30
    Fehervár už dostal puk do stredného pásma, dokonca aj v útoku s ním bol na chvíľu, no opäť oň prišiel a domáci vrhajú sily dopredu.

54:48
    Truchno sa ocitol pred bránkou a zakončuje, no nie je úspešný.

55:20
    Tretie buly v rade pre Bystricu pred Rajnom. Domáci v miernom tlaku...

56:30
    Tlak Bystrice stúpa, no nevychádzajú domácim hráčom strely.

56:34
    Reisz ide na trestnú za faul a Bystrica bude hrať v početnej výhode.

57:32
    Bystričanom sa v presilovke nedarí, aj keď sú v tretine, nezamestnávajú Rajnu.

58:36
    Fehervár v plnom počte, nevydarená presilovka domácich – nemali šancu.

59:10
    Fehervár dostal hru mimo obrannej tretiny, zatiaľ drží nerozhodný výsledok umnou hrou.

59:47
    Székesfehérvár dal gól! Obrovská chyba defenzívy ´baranov´. ISTVÁN SOFRON sa dostal do úniku a svoje sólo pretavil do piateho gólu – 4:5. Veľká radosť hostí. Následne si zobral bystrický kouč oddychový čas.

59:54
    Kafka vystrelil z pravej strany, Rajna puk chytá. Buly pred ním a Bacashihua odvolaný z bránky.