Třebíč – MAC Budapešť 2:3 (kon.) | Žilina – Trenčín 1:2 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 2:2 (kon.)
Písek – Motor ČB junioři 3:5 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 7:0 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
IHC Králové Písek
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Motor České Budějovice - junioři
Pátek 19.08.2016, 18:00Přípravné zápasy

Hezký páteční podvečer. V 18 hodin odstartuje další přípravný zápas druholigového Písku, kterému tentokrát bude soupeřem extraligový tým juniorů z jihočeské metropole.

Oba celky se setkaly hned v samotném úvodu přípravy, kdy skončil zápas hraný v Českých Budějovicích nerozhodně 4:4. V následných samostatných nájezdech uspěl domácí tým.

Statistiky prvního vzájemného utkání:
    ČEZ Motor České Budějovice (JUN) – IHC Písek 5:4 po s.n.
    24. Guman (Vochozka), 45. Vochozka, 52. Branský (Káník), 59. Káník (Šulek, Branský), rozh. náj. Guman – 8. Sýbek, 46. Šuhaj, 52. Pašek (Kundrát), 60. J. Volf (Koupal).
    Třetiny: 0:1, 1:0, 3:3 – 1:0.

IHC Písek: Kafka (Kadlec) – Jirků, Hanus, Koutenský, Hřebíček, R. Volf, Suda, Červinský, P. Procházka – Vlček, Rod, Pašek, Šuhaj, Duchoň, J. Volf, Vlk, Koupal, Suchan

ČEZ Motor České Budějovice – junioři: Patera (Houser) – Michal, Klinecký, Svoboda, Tintěra, Farka, Radoš, Benda, Kubeš, Vochozka, Doktor, Bláha, Tejko, Bárta, Šulek, Kadilák, Káník, Pixa, Vráblík

Rozhodčí: Šperl – Horažďovský, Oudes.

Oba týmy jsou na ledové ploše, zápas začne v nejbližších okamžicích.

00:01

Do písecké branky nastupuje Kafka, do hostující Patera.

00:48
    První útočné snažení vyvinuli domácí hráči, kteří ujížděli na branku soupeře v přečíslení, kotouč ale skončil pouze v rohu za budějovickou brankou.

02:42
    O samostatný průnik do útoku se snažil obránce Koutenský, hostující obrana jej ale důrazným zákrokem odzbrojila.

03:00
    Hosté okamžitě zamířili do protiútoku, ale píská se ofsajd.

03:18
    Ofsajd se během krátké chvíle píská také na druhé straně hřiště.

04:08
    Písek právě vstřelil branku!
    Dlouhá přihrávka z obrany přesně našla Jakuba Volfa na modré a útočník Písku celou akci ještě posunul na JIŘÍHO DUCHONĚ, který leč byl faulován, dokázal propašovat puk do brány. Asistence: Jakub Volf, Aleš Suda.

05:21
    Motor se snaží o rychlou odpověď, z mezikruží po dobré přihrávce z rohu hřiště pálil Pixa, Kafka ovšem jednu z prvních šancí soupeře udržel ve své výstroji.

06:17
    Další střelecký pokus Budějovických. Od modré pálil Svoboda, při střele ale zlomil hůl.

06:50
    První přesilovou hru v utkání si zahraje Písek. Dvě minuty pro hostujícího Vochozku za sekání.

07:20
    Budějovičtí poměrně rychle vyklidili pásmo, domácí se vracejí pro puk k vlastní brance.

07:48
    Šuhaj nezachytil přihrávku na modré a hostující čtveřice může opět vyhodit.

07:50
    Písečtí dlouho chvíli kombinovali ve třetině soupeře, nikdo z modro-žlutých se ale k zakončení neodhodlal, navíc trest Vochozky je u konce.

09:46
    Z mezikruží nebezpečně střílel švihem Pašek, jeho pokus ale těsně minul budějovickou branku.

10:29
    Hostující tým se dostat pod tlak, také v tomto případě ale domácí se zakončením čekali příliš dlouho.

10:44
    Nahození z poměrně velké vzdálenosti raději Patera ukryl pod lapačkou a počkal do přerušení.

11:15
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno. Tak dlouho se domácí trápili v zakončení, až to potrestal ŠULEK, který Kafku překonal z mezikruží. Asistence: Bárta.

12:00
    Po chybě Koupala ujížděl po levé straně Šulek, nemířil ale vůbec přesně. Následně na druhé straně hřiště ohrozil Pateru Šuhaj a brankář Motoru podržel puk do přerušení.

13:05
    Další přesilová hra pro Písek. Dvě minuty za sekání obdržel kapitán Doktor.

13:44
    Duchoň chytře přihrával před brankoviště, Patera ale pohotově pas vypíchl a umožnil svým spoluhráčům vyhodit puk z pásma.

14:26
    Píseckým se zatím kombinovat vůbec nedaří, všechny pokusy domácích končí zpět v útočné třetině.

15:05
    Souběžně s návratem Doktora na led střílel nápřahem z úhlu Pašek, branku ale minul.

15:48
    Vlček si vybruslil zpoza brány a zkoušel Pateru překvapit ranou z pravého kruhu, brankář Budějovic ovšem sevřel puk v lapačce.

16:25
    Hosté díky dobrému forčekinku vybojovali puk na útočné modré a další střelecký pokus vyslal na píseckou branku Bárta, Kafka ovšem na jeho střelu dobře viděl a chytá puk do lapačky.

18:27
    Celkem třikrát za sebou prověřil Pateru během jednoho střídání Pašek, kterému chytře předával puk v pásmu Vlček, ani v jednom případě ale nebyl úspěšný.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Písečtí zakládají útok za vlastní brankou.

19:48
    Šanci ještě mají hosté, kteří bojují o kotouč v rohu za píseckou brankou, příliš mnoho času už jim ale v první části nezbývá.

20:00

Prvních dvacet minut pátečního utkání je u konce. Mírnou herní převahu si udržuje podle papírových předpokladů omlazený tým Písku, brankově se ale dokázal vyjádřit zatím pouze jednou, stejně jako jeho soupeř, který hraje u Otavy hodně houževnatě a jasně ukazuje, že nedá vítězství domácím dnes vůbec zadarmo. Uvidíme, co přinese další průběh dnešního zápasu, druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:01

20:15
    Ihned po vhazování vystartoval do útočného pásma Pašek, tvrdým zákrokem ho ale zastavil Michal.

21:23
    Domácí se dlouhou chvíli trápili v rozehrávce od vlastní branky, až se puku zmocnil PIXA a ranou zblízka do levého horního růžku nedal Kafkovi šanci. Bez asistence.

23:03
    Paškovi se na poslední chvíli vložil do střely Klinecký a tečovaný kotouč skončil vysoko v síti nad budějovickou brankou.

23:29
    Díky odraženému puku se v dobré pozici objevil s pukem Duchoň, z mezikruží ale nezakončil ideálně.

24:44
    Domácí se v úvodu druhé třetiny celkem kombinačně trápí, ani další pokus rychle přečíslit soupeře Píseckým vůbec nevyšel.

25:14
    První přesilová hra pro tým Motoru. Suchan se provinil sekáním.

26:31
    Hostující pětice obsadila útočnou třetinu a vytvořila v pásmu Píseckých přesilovkový vzorec, domácím se ale podařilo vypíchnout puk a ušetří pár cenných vteřin.

27:36
    Suchan z trestné lavice zamířil do útoku a v přečíslení 2 na 1 křížně posunul puk na Vlka, ten ale zblízka promáchl.

27:58
    Přesilová hra pro Písek. Menší trest pro Bendu za držení protihráče.

28:42
    Jirků vyslal lehký kotouč od modré, puk se vybízel na tečování, to se ale nikomu z domácích nepodařilo a Patera v klidu zasahuje.

29:21
    V oslabení se hnal ocitl tváří v tvář Kafkovi Bárta, bekhendem ale neuspěl.

29:55
    Šuhaj si v útočné třetině pomohl faulem, dvě minuty pro domácího útočníka za sekání.

30:00
    Tým Českých Budějovic je v plném počtu a bude hrát téměř kompletní přesilovou hru 5 na 4.

30:48
    Odražený kotouč skončil na holi Červinského, který okamžitě vyhazuje.

31:09
    Hosté si dokonale rozebrali píseckou obranu a MICHAL ranou od modré zvyšuje náskok na dvoubrankový. Asistence: Vochozka, Svoboda.

31:59
    Navíc čeká domácí v dalším průběhu hra ve čtyřech. Hákováním si nepovoleně pomohl v souboji domácí Rod.

32:44
    Bláha v dobré pozici ještě branku nedal, Kafka špičkou betonu vypíchl puk, celou akci dojíždějící Vochozka ale zamířil přesně mezi betony. Asistence: Bláha.

33:24
    Hosté jsou v této fázi hry hodně nebezpeční. Ve slibné pozici se nyní objevil s pukem Káník, který zkoušel Kafku překvapit ranou z otočky, domácí brankář ale v této chvíli úspěšnější.

34:27
    Před brankou Písku do opět vřelo. Sám Kafka vůbec nevěděl, kde je puk. Nakonec domácí dlouhým odstřelem řeší celou situaci.

34:41
    Za sekání na domácího Vlčka je nařízeno trestné střílení.

34:41
    Vlček proti Paterovi zkouší forhendovou kličku a je úspěšný. Kotouč brankáři Budějovic propadl pod rukou.

34:51
    Šance pro Písek, dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou dostává Michal.

35:39
    Domácí zahráli v šesti a neobešlo se to bez povšimnutí. Menší trest odsedí Suda.

36:31
    Hráčům Motoru se nepovedl přechod do útočné třetiny a píská se ofsajd.

36:51
    Českobudějovičtí jsou kompletní a téměř minutu si zahrají zkrácenou přesilovou hru.

37:39
    Hosté toho ve zbývajícím čase příliš mnoho nevymysleli, Suda opouští trestnou lavici.

38:28
    Od modré prověřil pozornost Kafky Tintěra, zákrok domácího brankáře byl poměrně nejistý, žádné změny stavu se ale nekonají.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:37
    Hostující Michal zavezl puk do pásma a hosté ještě zkouší ve zbytku třetiny něco vymyslet.

39:58
    Písečtí šikovně vyhazují tak, aby nebyl icing. V této třetině už se nic nestane.

40:00

Čtyřicet minut zápasu je minulostí. Nevýraznou hru domácích v úvodu třetiny dokázal houževnatý soupeř z Českých Budějovic dokonale potrestat a po brankách Pixy, Michala a Vochozky si hosté vyprodukovali velmi slušný tříbrankový náskok. Průběžný stav poupravil pak pouze domácí Vlček, který proměnil trestné střílení. Utkání bude dále pokračovat v 19:28.

40:01

40:11
    Procházka dlouhou nahrávkou z obrany přesně našel Vlčka, který ujížděl po levé straně a nakonec volil ránu nápřahem, Patera tvrdou střelu chytá.

40:15
    Vlček si následně pomohl v souboji hákováním a hosty čeká přesilová hra.

41:18
    Domácí zatím hrají oslabení zodpovědně a soupeře k vážnějšímu zakončení nepouští.

41:59
    Písečtí vyhazovali puk z obrany a tečovaný kotouč zamířil mimo hrací plochu. Vhazování ve středním pásmu.

42:15
    Vlček je zpátky ve hře a Písek je kompletní.

44:06
    Hostující tým zahrál v šesti a je z toho menší trest.

44:57
    Od modré vyslal tvrdou ránu Procházka, tečovaný puk mířil nad branku.

45:36
    Dvakrát se k zakončení zblízka propracoval Vlček, ani v jednom případě ale úspěšný nebyl.

46:08
    Písečtí nesehráli přesilovou hru vůbec špatně, soupeře tlačili, brankově se přiblížit ale nedokázali. Soupeř z Budějovic hraje v pěti.

46:57
    Hřebíček pálil na odkrytou klec, branku ale úctyhodně přestřelil.

47:27
    Vochozka chytře přihrával před bránu Bláhovi, který se snažil usměrnit puk k bližší tyči, Kafka si ale tento prostor dokázal včas pokrýt.

48:42
    Další slibně vypadající akce domácích. Také v tomto utkání je hodně vidět Vlček, ani jemu se ale nedaří střeleckou smůlu domácích prorazit, z dobré pozice na mezikruží budějovickou klec těsně minul.

50:13
    Hosté ujížděli na píseckou branku v přečíslení a výtečně zachytil křížnou přihrávku Koutenský.

51:33
    Další útočné snažení Motoru je přerušeno pro ofsajd.

51:41
    O pár vteřin později se Budějovičtí neshodli v rozehrávce a tentokrát je odpískáno zakázané uvolnění.

53:38
    Přečíslení 2 na 1 v podání píseckého týmu. Duchoň v závěru celé akce přihrával před bránu Šuhajovi, ani tentokrát se ale Píseckým nepodařilo dopravit puk do branky.

56:04
    Hra domácího týmu je v dnešním utkání hodně křečovitá. Písečtí se dobrou minutu drželi ve třetině soupeře, výrazněji ohrozit Pateru se ale ani v tomto případě nepodařilo. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

56:25
    Nahození od modré čáry Kafka raději podržel do přerušení.

57:43
    Doktor nebezpečně pálil švihem a jeho pokus prolétl těsně kolem levé tyče.

58:07
    Špatná rozehrávka Budějovických končí zakázaným uvolněním, po kterém se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Patery.

58:26
    Bláha fauloval Procházku kolenem a domácí si v závěru utkání zahrají početní výhodu.

58:26
    Kafka opouští bránu, Písečtí to zkusí v 6 proti 4.

58:37
    Šulek našel volného BÁRTU, který z vlastního pásma trefuje prázdnou klec. Asistence: Šulek

58:46
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice – junioři (Farka – 2 min., hákování).

59:17
    Hosté získali kotouč ve vlastním pásmu a okamžitě ho nasměrovali ven ze třetiny.

59:27
    Písečtí už ani nezkoušejí hru bez brankáře, ačkoliv stále hrají přesilovou hru 5 na 3.

59:59
    V poslední vteřině z úhlu napasoval puk k levé tyči JOSEF VLK. Asistence: David Koutenský, Radek Volf.

Jihočeské střetnutí je u konce. Zápas nejvýrazněji ovlivnila desetiminutovka druhé třetiny, ve které hosté třikrát skórovali. Naopak Písecké může mrzet hojné množství nevyužitých brankových příležitostí. S přáním poklidného zbytku pátečního večera se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (20:03:06)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 5. Duchoň (J. Volf, Suda), 35. Vlček (TS), 60. Vlk (Koutenský, R. Volf) – 12. Šulek (Bárta), 22. Pixa, 32. Michal (Vochozka, Svoboda), 33. Vochozka (Bláha), 59. Bárta (Šulek)

IHC Králové Písek: Kafka – Jirků, Hanus, Koutenský, Hřebíček, R. Volf, Suda, Červinský, P. Procházka – Vlček, Rod, Pašek, Šuhaj, Duchoň, J. Volf, Vlk, Koupal, Suchan
    Motor České Budějovice - junioři: Patera – Michal, Klinecký, Svoboda, Tintěra, Farka, Radoš, Benda, Kubeš, Vochozka, Doktor, Bláha, Tejko, Bárta, Šulek, Kadilák, Káník, Pixa, Vráblík

Rozhodčí: Šperl – Horažďovský, Oudes