Třebíč – MAC Budapešť 2:3 (kon.) | Žilina – Trenčín 1:2 (kon.) | Kopřivnice – Mor. Budějovice 2:2 (kon.)
Písek – Motor ČB junioři 3:5 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 7:0 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 3:4 (0:2 po s.n.)
MsHK Žilina
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 19.08.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Přípravné zápasy

Trenčín víťazí v Žiline 2:1, za domácich skóroval v 33. minúte Marcel Holovič. Za hostí otváral skóre stretnutia v 14. minúte Denis Hudec, víťazný gól Dukly vsietil v 55. minúte Marek Ryzák. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný večer. (19:59:10)

59:40
    Po peknej akcii Vlkov zvoní tyčka Cháberovej bránky!

59:21
    Hostia v plnom počte.

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:15
    Novotný napriahol od modrej čiary, jeho projektil míňa bránku Trenčína.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné 2 minúty.

57:50
    Puk je za bránkou Mikoláša, oba tímy striedajú počas hry, brankár Žiliny čaká na pokyn zo striedačky, aby domáci hrali power-play.

57:21
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Lukáš – 2 min., nedovolené bránenie).

57:20
    Žilinčania už hrajú ofenzívny vabank.

57:03
    Štěpán Novotný sa na opačnej strane natlačil pred Cháberu, vystrelil, no puk len poskakoval pred bránkovou čiarou hostí!

56:19
    Jakub Ručkay sa pretlačil do šance, spomedzi kruhov však príklepom míňa bránku Žiliny.

55:39
    Domáci sa v týchto sekundách zahryzli do súpera a vrhajú všetky zvyšky síl do útoku.

55:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva menej ako 5 minút, Trenčín vedie v Žiline 1:2.

54:17
    Trenčín dal gól!
    Hostia sa z ničoho nič dostávajú do vedenia, pretože obranca MAREK RYZÁK z kruhu prestrelil nešťastného Maroša Mikoláša v bránke Žiliny. Bez asistencie.

53:37

52:59
    Žilina znovu pred Cháberom, jedovka Macejka tesne míňa bránu hostí!

52:36
    Domáci stiahli puk za vlastnú bránku, oba tímy striedajú počas hry.

52:00
    Žilina znovu v tlaku pred bránkou Dukly Trenčín, jedovka Lukáša Kříža však končí vedľa.

51:37
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Lukáš – 2 min., sekanie).

50:37

50:35
    Žilina pokračuje v tlaku, je to však statické a najmä bez streľby.

50:01
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých desať minút.

49:36
    Brejčák skúsil príklep od modrej čiary, Cháberova vyrážačka bola pozorná.

49:00
    Trenčín vyhadzuje puk cez všetky čiary, oba tímy následne striedajú počas hry.

48:37
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Ručkay – 2 min., hákovanie).

48:05
    Žilina bude hrať ďalšiu presilovú hru, Maroš Mikoláš už je na hráčskej lavici.

47:56
    Domáci v plnom počte.

47:18

46:50
    Lukáš Kříž skúsil príklep od modrej čiary, táto strela však nemala nárok na úspech.

46:02
    Tempo hry nám opadlo, oba tímy sa upokojili a tak vidíme pomerne slabý hokej v týchto minútach.

45:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hatala – 2 min., hákovanie).

45:05
    Preťažená defenzíva Žiliny získala puk a následne ho vyhodila cez všetky čiary.

44:39
    Hostia sú počas dlhej presilovej hry stále nasťahovaní v útočnom pásme.

44:07
    Jakub Gašparovič na modrej čiare v roli falošného obrancu, dvakrát skúšal prekonať Maroša Mikoláša príklepom, ani raz mu to nevyšlo.

43:56
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Matis – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

41:57
    Žilinčania sa snažili dostať do prečíslenie, obranca Ryzák však všetko vyriešil s prehľadom. Trenčín drží puk za vlastnou bránkou a strieda počas hry.

41:03
    Peter Sojčík skúsil spoza obrancu prekvapiť Mikoláša, táto strela však bola napokon zblokovaná.

40:35
    Hneď v úvode tretiny sa do puku oprel Emil Švec, no Jan Chábera puk bezpečne chytil.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech domácej Žiliny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Oba tímy máme na ľade, čochvíľa sa začne záverečná časť hry.

Po druhej tretine máme v Žiline stav 1:1. O vyrovnávací gól Žiliny sa postaral v 33. minúte Marcel Holovič. Záverečná časť hry sa začne približne o 19:30.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:06
    Nikita Cerenok v osobnom súboji s Jakubom Ručkayom, ruský obranca v službách MsHK mal veru plné ruky práce s agilným útočníkom Trenčína.

37:38
    Žilina zatvorila Trenčín v obrannom pásme, hostia sa však rýchlo dostali zo zovretia.

36:42
    Vyostrujú sa znovu osobné súboje, hra sa vyrovnala a oba tímy sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

36:03
    Jakub Kubiš v drese Trenčína sa predieral do zakončenia, jeho strela z ľavej strany triafa bočnú sieť žilinskej bránky.

35:25
    Vhadzuje sa po pravej ruke Maroša Mikoláša.

34:59
    Tak konečne sa nám začal hrať znovu hokej, oba tímy rapídne pridali a vidíme aj aké také gólové príležitosti.

34:15
    Dukla Trenčín mala veľkú šancu, jeden z hráčov hostí netrafil z pravého krídla úplne prázdnu bránku Žiliny!
    Aktuálny pohľad na ľadovú plochu

33:49
    Výborná akcia mladíkov v drese Žiliny, Ondruš s Rogoňom dnes hrajú skutočne výborne.

33:10
    Hostia napriek inkasovanému gólu ostávajú pri chuti a sú v tlaku pred Mikolášovou bránkou.

32:18
    Žilina dala gól!
    Po skončení presilovej hry našiel český bek Prokop MARCELA HOLOVIČA, ktorý vyrovnáva na 1:1! Asistencia: Tomáš Prokop.

32:16

31:50
    Žilina po dlhom, predlhom čase usadená v útočnom pásme.

31:15
    Žilina síce hrá presilovú hru, ale Chábera sa dnes tuším ešte ani nespotil.

30:57

30:49
    Hostia stále hrajú presilovú hru o jedného hráča a sú usadení pred bránkou Žiliny.

30:16
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Michal – 2 min., hákovanie).

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Trenčín stále vedie v Žiline 0:1.

29:50
    Hostia výborne zakombinovali, Petrovi Sojčíkovi v rozhodujúcom momente nesadol puk na hokejku, inak by mal Mikoláš vážny problém.

29:30
    Trenčín s prehľadom nasťahovaný v útočnom pásme.

28:57
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Handlovský – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Rehák – 2 min., hákovanie).

28:38
    Oba tímy začali tvrdšie dohrávať osobné súboje a hneď je z toho presilová hra pre Trenčín.

27:45
    Žilinčania znovu po čase pred Cháberom, ale táto útočná snaha bola veľmi slabá.

27:02
    Denis Hudec dobiedzal na Mikoláša, ktorý už držal puk vo svojej lapačke, mladý gólman Žiliny ostal pokojný.

26:30
    Hostia v plnom počte. V tejto presilovej hre si domáci nevypracovali absolútne žiadny náznak gólovej šance.

25:36
    Útok Žiliny potiahol Rastislav Konečný, no jeho akcia skončila tesne za modrou čiarou.

25:01
    Máme za sebou päť minút druhej tretiny, zatiaľ sme žiadnu vážnejšiu šancu nevideli.

24:30
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Veilleux – 2 min., sekanie).
    Vhadzovanie v útočnom pásme Dukly Trenčín

24:30
    Ruský obranca Nikita Cerenok si robí poriadky pred vlastnou bránkou, utočník Trenčína sa pästnú výmenu rýchlo rozmyslel.

23:15
    Hostia sú do týchto chvíľ skutočne lepší, lepšie kombinujú, sú rýchlejší a domáci sa nevedia stále dostať do tempa.

22:35
    Stále sa hrá v rýchlom tempe a takmer bez prerušení, po dlhom čase sú Žilinčania pred Cháberom.

21:55
    Dominik Novák je pri chuti, jeho strela z pravého kruhu však Mikolášovi veľké starosti nenarobila.

21:09
    Znovu Trenčín v útočnej akcii, Pardavý sa však pošmykol za bránkou Maroša Mikoláša.

20:35
    Hostia začali aj druhú tretinu veľmi svižne, domácim prakticky nedovolia dostať sa z vlastného pásma.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Trenčína.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Žilina stav 0:1, o jediný gól hostí sa postaral v 14. minúte Denis Hudec. Druhá tretina začne približne o 18:45.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Hostia sú v útočnom pásme, strelecky však Mikoláša neohrozili.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:47
    Dominik Rehák výborne potiahol puk poza bránku Trenčína, našiel Michala Macejka, ktorý príklepom tesne minul Cháberovu svätyňu!

18:05
    Hostia v podstate kontrolujú priebeh hry a do ničoho vážnejšie Žilinčanov nepúšťajú.

17:55
    Výborná a rýchla akcia hostí, útočiaceho Ručkaya však skvelým obranným zákrokom zastavil žilinský obranca Erik Nitriansky.

17:08
    Nuž, tempo hry nám upadlo, domácim sa dnes zatiaľ veľmi nedarí, hostia hrajú v tempe, výborne dohrávajú osobné súboje a vykrývajú stredné pásmo.

15:39
    Trenčania stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú počas hry.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

14:30
    Žilinčania majú v nohách včerajší prípravný zápas s Havířovom a na ich pohybe je to vidieť, pôsobia dosť unavene a bez energie.

13:58
    Chyba v žilinskej obrane, k puku sa medzi kruhmi dostal DENIS HUDEC a peknou strelou popod lapačku prestrelil Maroša Mikoláša. Bez asistencie.

12:25
    Ďalšia skrumáž pred bránkou Žiliny, Maroš Mikoláš všetko s prehľadom rieši.

11:52
    Zaujímavosťou je, že štvrtý útok Žiliny tento problém nemá, mladíci Rogoň s Ondrušom a skúsený Gmitter pohodlne zatvoria hostí v ich obrannom pásme.

11:08
    Žilinčania majú v týchto momentoch veľký problém dostať sa z vlastného pásma.

10:33
    Stále sa hrá skutočne rýchlo a bez prerušení, herne navrch majú mierne hokejisti Dukly Trenčín.

10:03

09:09
    Maroš Mikoláš práve predviedol výborný zákrok pri strele Lukáša Nováka, nuž, Dukla už mohla v Žiline pohodlne viesť.

08:40
    Žilina sa oslobodzuje sa posiela puk cez všetky čiary, oba tímy okamžite striedajú.

08:30
    Dukla v presilovkovom rozostavení v útočnom pásme.

08:03
    Vylúčenie v tíme MsHK DOXXbet Žilina (Konečný – 2 min., hákovanie).

08:03
    Hostia v útočnej šanci, pred bránkou však vzniká náznak šarvátky a Dukla bude hrať presilovú hru.

07:45
    Vlci sú v útočnom pásme, o puk sa ale ruvú pri zadnom mantineli, Jan Chábera v bránke hostí už dlhšie nemusel zasahovať.

07:05
    Hostia majú dnes v Žiline i niekoľko fanúšikov, ktorí aspoň matne pripomínajú na tichom štadióne hokejovú atmosféru.

06:49

06:20
    Domácim uteká presilovkový čas a stále sa nedokážu dostať do útočného pásma.

06:00
    Filip Ondruš hľadal prihrávkou Ondreja Gmittera pred bránkou hostí, tento puk bol ale príliš vysoký.

05:38
    Puk je za bránkou Maroša Mikoláša, oba tímy striedajú počas hry.

05:11
    Domáci rozostavení v presilovkovej formácii, puk však mieri von z útočného pásma.

04:49
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Novák Michal – 2 min., nedovolené bránenie).

04:49
    Lukáš Kříž poslal z vlastného obranného pásma dobrú prihrávku na Lukáša Handlovského, známy bojovník v žilinskom drese bol však výborne pokrytý obranou Dukly.

04:05
    Hrá sa pomerne rýchlo, oba tímy striedajú počas hry.

03:33
    Jakub Gašparovič skúsil strelu z prvej, tento projektil letel ďaleko od pravej tyčky Mikolášovej bránky.

03:11
    Vhadzuje sa v obrannom pásme hostí.

02:54
    Štvrtý útok Žiliny zavrel hostí v obrannom pásme, tlak Vlkov vyvrcholil strelou Ondreja Gmittera z pravého kruhu. S týmto pukom však Chábera v bráne Dukly nemal žiaden problém.

02:20
    Dominik Novák skúsil z diaľky prekvapiť strelou švihom Maroša Mikoláša v bránke Žiliny, mladý gólman bol pozorný a puk skončil v jeho lapačke.

01:59
    Od úvodu sa hrá v Žiline svižný hokej, prvé prerušenie hry prichádza až po takmer dvoch minútach.

01:15
    Žilinčania sa snažia vysoko napádať rozohrávku Trenčína, Ryzák si však túto situáciu skúsene postrážil a potiahol puk až za bránku Dukly Trenčín.

00:37
    Domáci v prvej útočnej akcii, Emil Švec z ľavého kruhu tvrdou ranou míňa Cháberovu bránku.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hráčov Trenčína.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráčov oboch tímov už máme na ľade, o chvíľku začíname.

Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš (Tomek) – Brejčák (A), Cerenok, Macejko, Kříž, Drábek (C), Prokop, Nitriansky, Mendrej – Uhrík, Švec E., Matis – Handlovský, Novotný, Rehák – Švihálek, Holovič, Konečný – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Dukla Trenčín: Chábera (Kutej) – Novák, Drgoň, Albers, Bohunický, Hatala, Ryzák, Šefčík – Ručkay, Kalináč, Gašparovič – Novák L., Pardavý, Sojčík – Novák D., Kubiš, Hudec – Švec J., Veilleux, Špankovič.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z prípravného zápasu MsHK Žilina vs. Dukla Trenčín. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

V Žiline došlo počas letnej prestávky k tradičnej obmene kádra, i keď nie v takom rozsahu ako v minulosti. Ostali viaceré opory v minulej sezóny – Tomáš Tomek, Daniel Brejčák, Václav Stupka, Rastislav Konečný či Štěpán Novotný. Tím vedený trénerom Milanom Jančuškom doplnil skúsený Marcel Holovič, ďalej Tomáš Slovák, Peter Húževka, Michal Švihálek, Lukáš Kříž, Ondrej Gmitter a najnovšie i ruský obranca Nikita Čerenok. V prvom prípravnom zápase prehrali Žilinčania v Martine 3:4, v tom druhom porazili na domácom ľade Nové Zámky 3:2 po samostatných nájazdoch. Následne prehrali s Trenčínom v Dubnici 2:5 a v utorok porazili na domácom ľade Poprad 4:2. Vo včerajšom prípravnom zápase Vlci podľahli na domácom ľade AZ Havířov.

Hostia zatiaľ v príprave odohrali tri stretnutia.
    11.8. Banská Bystrica – Dukla Trenčín 3:2 po s.n.
    12.8. Dukla Trenčín – MsHK Žilina 5:2
    16.8. MHC Martin – Dukla Trenčín 4:1
    Štatistiky z prípravného zápasu proti MsHK Žilina:
    Góly: 7. M. Novák (Sojčík, L. Novák), 40. D. Hudec (Sojčík, L. Novák), 44. M. Novák (Mich. Hlinka), 45. M. Novák (Mich. Hlinka, D. Hudec), 58. Pardavý (Drgoň, Mich. Hlinka) – 37. Švihálek, 51. Uhrík (Drábek, Macejko).