Novokuzněck – Barys 4:2 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:5 (kon.) | Omsk – Chanty-Mansijsk 1:0 (kon.)
Čeljabinsk – Petrohrad 2:1 (po pr.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.) | Toljatti – Záhřeb 2:3 (kon.)
Kazaň – HC Slovan 2:1 (kon.) | Soči – Riga 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Jokerit 1:2 (kon.)
HK Soči
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Dinamo Riga
Úterý 23.08.2016, 18:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Československá stopa

Jakub Štěpánek (Riga) 83,3% úspěšnost, 3 obdrž. góly (20:49:05)

Máme za sebou první utkání mezi týmy Soči a Dinamo Riga, kde se nejpodstatnější události odehrály již v první třetině, když se Soči dostalo do tříbrankového vedení. Ve druhé periodě přišlo snížení, ale to bylo s ohledem na branky v dnešním utkání vše. Hosté nepodali špatný výkon kromě první třetiny, ale v cestě stál vynikající Konstantin Barulin. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

59:50
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., nedovolené bránění).
    Dominika Furcha překvapil na ledě ruský tank :-)

59:34
    Riga ještě bojuje o snížení nepříznivého stavu, ale ani hra bez brankáře zatím ke gólu nevede.

59:00
    Do konce utkání již chybí jen jediná minuta a o vítězi dnešního klání je tedy zřejmě již rozhodnuto.

57:25
    Patrick Mullen projel až k brankáři Barulinovi, ale svou střelou ho pouze trefil.

56:39
    Jevgenij Skačkov vybojoval kotouč, ale jeho akce vůbec k ničemu zajímavému nevedla.

55:55
    V akci Kaspars Saulietis, ale Konstantin Barulin raději přikryl kotouč a nenechává nikoho hrát.

55:14
    Skvorcovs vybojoval kotouč pro Meiju, ale ten přihrával naslepo před branku, kde nikdo nedojel včas.

54:26
    Jakub Štěpánek opět nepředvedl nejjistější zákrok při rozehrávce, nicméně potrestán nebyl.

54:06
    Justin Shugg také nenašel recept na Barulina, když hledal místo mezi jeho betony, ale neobjevil.

53:32
    Tim Sestito vypálil z velkého úhlu, ale jeho pokus byl nečekaný a trochu potíží Barulinovi nadělal.

52:56
    Jevgenij Skačkov v útočném pásmu neudržel kotouč v držení a Dinamo se vydává na další výpad vpřed.

52:05
    Freibergs vypálil, jenže Barulin opět vytáhnul zákrok lapačkou a hosté na něj jen těžko hledají recept.

51:33
    Přesilová hra se Dinamu zatím přílš nedaří a domácí zvládají dostávat kotouče do bezpečí.

50:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (André Petersson – 2 min., hákování).

49:51
    Krisjanis Redlihs vypálil, ale Konstantin Barulin i nadále drží všechny trumfy.

49:01
    V Sedláčkově brankovišti proběhl menší boj o kotouč, který pokračoval i po odpískání, ale sudí nevylučuje.

48:12
    Denis Tolpeko končí na ledě po tvrdém zákroku Coltona Gilliese, ale opět se nepíská.

47:37
    Ani nadále nesledujeme žádné výrazné příležitosti a hra je poměrně vyrovnaná.

46:35
    Konstantin Barulin vyřešil situaci, když střelu Mikelise Redlihse chytil do lapačky a rozehrál.

46:15
    Hostující celek se provinil zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Sedláčkem.

45:10
    Patrick Mullen dokázal udržet kotouč proti soupeři a poté poslal přihrávku na volného spoluhráče.

44:40
    Hra se poměrně často přesouvá z jedné strany na druhou, ale žádné vážnější akce zatím k vidění nebyly.

43:50
    Kotouč letěl za Barulinovu branku a ruský gólman svým spoluhráčům pomohl, když trochu zrychlil pohyb puku.

42:52
    Pjotr Sčastlivyj hledal před brankou někoho ze spoluhráčů, ale jeho pas adresáta nenašel.

41:53
    Soči začíná třetinu aktivně a nechce si komplikovat situaci případným snížením na rozdíl jediného gólu.

40:37
    Colton Gillies u mantinelu sroloval soupeře, ale jednalo se o čistý hit, takže sudí nepíská.

40:01

Ve druhé třetině byla aktivnějším celkem Riga a naprosto zaslouženě ovládla periodu 1:0, když se o snížení postaral Colton Gillies. V závěru třetiny mohla jít Riga do přesilovky 5 na 3, ale faul kolenem z celé situace udělal pouze přesilovou hru 4 proti 3, v níž už se Dinamo neprosadilo. Uvidíme, co si pro nás oba celky nachystaly do třetí třetiny.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:15
    Dinamo Riga zamkla svého soupeře, ale když už se dostane ke střele, tak Barulin je pozorný.

38:35
    Justin Shugg nedokázal zaměřit prostory branky a minul v zajímavé střelecké pozici.

38:21
    Tim Sestito dostal kotouč při hře 4 proti 3 a vypálil, jenže brankář Barulin dobře viděl a chytá.

37:55
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgijs Pujacs – 2 min., faul kolenem).

37:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Skačkov – 2 min., naražení zezadu).

37:40
    Přesilová hra začala vyhozením kotouče v podání obrany Soči, takže Riga musí vymýšlet útok z vlastní části hřiště.

37:30
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Tomilin – 2 min., sekání).

37:22
    Poměrně nebezpečnou situaci musel řešit i na druhé straně Konstantin Barulin. Vypadá to, že si Riga zahraje přesilovku po zákroku jednoho z bránících hráčů.

36:25
    Sedláček musel předvést několik dobrých zákroků, ale drží svým výkonem ve druhé třetině Rigu nad vodou. Nebezpečný byl hlavně Ben Maxwell.

35:57
    Denis Tolpeko vypálil z levého křídla, nicméně Jakub Sedláček ve druhé třetině nehodlá kapitulovat a chytá.

35:18
    Mikelis Redlihs vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu a Dinamo Riga se může snažit o další snížení.

34:10
    Krisjanis Redlihs tentokrát neudržel kotouč na hokejce a domácí se dostávají z nepříjemné situace.
    32:34 Colton GILLIES - 3:1

32:34
    Riga právě vstřelila branku!
    COLTON GILLIES přeci jen dokázal najít skulinku za Barulinovými zády a snižuje. Asistence: Krisjanis Redlihs, Jason Shugg.

31:40
    Pjotr Sčastlivyj vypálil na branku, ale Konstantin Barulin i nadále pokračuje ve výborném výkonu.

30:35
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Dělnov – 2 min., sekání).

28:29
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jevgenij Skačkov – 2 min., držení protihráče).

27:58
    Mamašev se odhodlal k nahození puku do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů ho nezískal.

27:00
    Před odkrytou brankou se k dorážce dral Saulietis, ale nakonec neměl nárok, protože puk chytá Barulin.

26:23
    Ilja Krikunov v útočném pásmu bojuje o hattrick, ale zatím mu není další branka přána.

25:49
    Miks Indrašis se drze prodral před branku, ale tam už nezvládnul zakončit.

25:08
    Lauris Darzinš nedokázal vystřelit na odkrytou branku, protože ho oponent dobře ubránil.

24:46
    Opět Tim Sestito, ale ani v další příležitosti si nedokázal poradit a překonat Barulina.

24:22
    Tim Sestito vyslal střelu na branku, ale Konstantin Barulin jeho bekhendový pokus dobře viděl, a proto chytá do lapačky.

23:47
    V další zajímavé příležitosti Renat Mamašev, ale svou druhou branku nepřidal.

23:07
    Indrašis ušetřil trochu cenných vteřin, když dostal kotouč do středního pásma.

22:35
    Jakub Sedláček udělal se spoluhráčem chybu v rozehrávce za brankou, ale měl trochu štěstí, že se hráč před brankou nedostal ke střele do odkryté branky.

22:01
    Andre Petterson vyslal tvrdou ránu, ale tentokrát Jakub Sedláček v pohodě chytá.

21:54
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Nikolajs Jelisejevs – 2 min., podražení).

21:30
    Ovšem po chvíli už se do tlaku dostalo i Soči a obránci Rigy raději vyhodili kotouč do středního pásma.

20:36
    Hosté do druhé části hry vstoupili hodně aktivně, ale ani jeden z pokusů v síti nekončí.

20:01

V první třetině jsme mohli sledovat výborný vstup Soči do utkání. O první dvě branky se v přesilových hrách postaral Ilja Krikunov, který si posléze připsal asistenci i u branky Renata Mamaševa. Na druhé straně předvedl dobrý zákrok Konstantin Barulin proti samostatnému úniku Saulietise. Dinamo Riga musí hodně zlepšit svůj výkon, jinak ho dnes nic pěkného nečeká.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:42
    Indrašis se ještě pokoušel o jeden útok, ale obrana soupeře ho dokázala zastavit.

18:53
    Colton Gillies nejprve poslal k zemi protihráče, aby následně inkasoval i on podobný úder a neudržel se na bruslích.

18:08
    Na druhé straně předvedl výborný zákrok Konstantin Barulin, který se musel postavit proti samostatnému úniku Kasparse Saulietise.

17:51
    Další ofenzivní akce domácích šťastně nedopadla, protože přihrávka byla o kousek delší.

16:36
    Dinamo Riga začíná nový útok za vlastní brankou, nicméně první třetina se z jejich pohledu jistě bude hodnotit jako nepovedená.
    15:48 Renat MAMAŠEV - 3:0

15:48
    Soči právě vstřelilo branku!
    Těsně po přesilové hře se však prosazuje RENAT MAMAŠEV, který nahodil na branku kotouč od modré čáry a kus černé gumy skončil za zády Sedláčka. Asistence: Ilja Krikunov.

15:12
    Tentokrát není přesilová hra v podání Soči tak kvalitní jako v předešlých případech a zatím to na navýšení skóre nevypadá.

14:22
    Jevgenij Skačkov nadějně zakončoval, ale Jakub Sedláček další kotouč za svá záda nepropustil.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

13:46
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Justin Shugg.

12:30
    Lauris Darzinš zkušeně počkal na spoluhráče, poslal mu přihrávku, ale ten celou akci pokazil a ani nevystřelil.

11:46
    V posledních okamžicích oba celky strávily většinu času ve středním pásmu.

10:40
    Colton Gillies srdnatě bojuje v útočném pásmu, ale Soči se nakonec podařilo k puku propracovat a poslat ho do bezpečí.

10:05
    Střelu od modré vypustil Vitalius Pavlovs, ale jeho pokus byl zablokován obranou a vhazuje se před Barulinem.

08:48
    Miks Indrašis se vydal na útočný výlet, udržel kotouč proti třem soupeřům, ale pak už neměl nikoho, komu by přihrál a ke střele se nedostal.

07:56
    Ihned po vhazování se ke střele procpali hosté, ale Konstantin Barulin byl pozorný a chytá.

07:08
    Kombinace hráčů lotyšského celku skončila nepřesnou rozehrávkou v útočném pásmu.

06:05
    Zasahovat musel i na druhé straně Konstantin Barulin, ale stačilo mu vytrčit betony a vykopnout kotouč.

05:24
    Opět musel zasáhnout Jakub Sedláček a hostům naprosto utíká vstup do dnešního zápasu.
    04:38 Ilja KRIKUNOV - 2:0

04:38
    Další rychle využitá přesilovka a střelcem je opět ILJA KRIKUNOV, který si našel odražený puk a vrátil ho za záda Jakuba Sedláčka. Asistence: Andrej Kosticyn, Andre Petersson.

04:07
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Pjotr Sčastlivyj – 2 min., podražení).

02:57
    Domácí družstvo i nadále pokračuje v útočení a drží se v útočném pásmu.
    02:16 Ilja KRIKUNOV - 1:0

02:16
    Velice rychle dokázali domácí využít přesilovou hru, když se k dorážce do odkryté branky z levé strany dostal ILJA KRIKUNOV a neminul. Asistence: Oscar Fantenberg, Andre Petersson.

02:03
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., podražení).

01:19
    Georgijs Pujacs se odhodlal ke střele, jenže se mu nepodařilo zaměřit prostor branky.

00:41
    Colton Gillies dostal puk až před brankáře Barulina, který raději kotouč přikryl a přerušil hru.

00:01

Hokejisté již vstupují na ledovou plochu, za několik okamžiků zazní hymny, načež budeme moci odstartovat utkání.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, Děrljuk – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Padakin, Tomilin, Dělnov – Babincev, Zacharčuk, Tolpeko.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Mullen, Redlihs, Galvinš, Cibulskis, Freibergs, Pujacs, Zile – Sestito, Shugg, Gillies – Indrašis, Jelisejevs, Meija – Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Saulietis, Skvorcovs, Pavlovs – Razgals.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Zacharenkov, Šeljanin.

Na úvod Kontinentální hokejové ligy se spolu utkají HK Soči a Dinamo Riga. V loňském ročníku se spolu oba celky utkaly čtyřikrát a hned ve třech případech se radovalo Soči, které nejprve vyhrálo v Rize 2:1, následně doma 4:2 a v Rize opět 2:1. Až poslední utkání na ledě Soči dopadlo o něco lépe pro lotyšský tým, který zvítězil 2:1 po prodloužení. Nyní před sebou máme úvodní utkání nové sezóny a oba celky se mohou pochlubit střídavými úspěchy v přátelských zápasech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 3. Krikunov (Fantenberg, Petersson), 5. Krikunov (Petersson, Kosticyn), 16. Mamašev (Krikunov) – 33. Gillies (Shugg, Redlihs)

HK Soči: Barulin (Šikin) – Mamkin, Mamašev, Fantenberg, Pedan, Gorochov, Děrljuk – Krikunov, Ignatuškin (C), Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Padakin, Tomilin, Dělnov – Babincev, Zacharčuk, Tolpeko.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Zacharenkov, Šeljanin