Novokuzněck – Ufa 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (2:0 po s.n.) | Omsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | N.Novgorod – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kunlun 3:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.) | Soči – Barys 3:6 (kon.) | Spartak Moskva – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
SKA Petrohrad
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Admiral Vladivostok
Úterý 27.09.2016, 18:30 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Příjemný podvečer při sledováno on-line přenosu z mezinárodní soutěže KHL, kde se utká SKA Petrohrad a Admiral Vladivostok.

Petrohrad

Jeden z favoritů soutěže zažívá poměrně pohodové období. V celé lize získal jako druhý nejvíce bodů, navíc má za sebou sérii tří výher v řadě a bodovat se mu povedlo už v šesti duelech po sobě. Největší zbraní Petrohradu je tradičně útok. Vstřelil už 56 branek, což je o 13 více než druhý nejproduktivnější tým soutěže!

Pozice v Západní konferenci: 2.
    Pozice v Bobrovově divizi: 1.
    Body: 30
    Skóre 56:28

Nejproduktivnější hráč: Ilja Kovalčuk – 17 bodů (6+11)
    Brankář: Igor Šesťorkin – 91,2 %

Vladivostok

Hosté jsou v roli jasného outsidera tohoto zápasu. Nemají ani polovinu bodů z toho, co má jejich dnešní soupeř. V letošní sezóně navíc předvádí hodně nevyrovnané výkony, kdy výhra střídá prohru.

Pozice ve Východní konferenci: 12.
    Pozice v Černyševově divizi: 5.
    Body: 14
    Skóre 35:43

Nejproduktivnější hráč: Robert Sabolič – 14 bodů (6+8)
    Brankář: Nikita Serebrjakov – 89,5 %

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Petrohrad – Vladivostok 3:4sn
    Vladivostok – Petrohrad 1:5
    Petrohradský Alexander Děrgačjov dnes slaví své 20. narozeniny!

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Vojnov, Zubarev, Chafizullin, Čudinov, J. Jakovlev, A. Bělov, Rukavišnikov, Rykov – S. Plotnikov, Koskiranta, Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Kablukov, Děrgačjov, Chochlačjov.

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Blum, Bartulis, Volčenkov, Zemčjonok, Gavrilenko, Koněv, Kurašov – Tkačjov, Sajustov, Sabolič – Akeson, Wright, Gorškov – Barbašev, Fisenko, Alexandrov – J. Jakovlev, K. Voronin, Mamin – Makarenko.

Rozhodčí: Konc, Sidorenko – Golovljov, Sadovnikov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Mužstva nastupují na ledovou plochu, nebude trvat dlouho a utkání vypukne!

Stadionem zní státní hymna Ruské federace.

00:01

00:25
    Utkání je v plném proudu, Petrohrad se ihned pouští do útoku. Kovalčuk a jeho parťáci prověřili Bobkova několika střelami.

00:59
    Na druhé straně si první zákrok připsal také Šesťorkin, jenž raději přerušil.

01:42
    Zpoza brány vyjel Fisenko, Šesťorkin byl však pozorný.

02:21
    K Prochorkinovi se odrazil puk přímo před bránu, jeho bekhendové zakončení se ale neshledalo s úspěchem.

03:00
    Domácí jsou jednoznačně aktivnější. Bobkov se musí neustále ohánět.

03:26
    Sabolič se dostal po dlouhé době s kotoučem ven z pásma, dokonce si nabruslil až za soupeřovu bránu, kde však neměl komu přihrát. Všichni jeho spoluhráči odjeli střídat.

04:20
    Šipačov měl před sebou odkrytou klec, obrana Admiralu jej ale odstavila a nedovolila mu zakončit.

04:59
    Strhující tempo. Gusev ostrou střelou přes obránce provětral Bobkovovu výstroj.

05:28
    Šesťorkin si vyjel za bránu pro kotouč a přihrál jej až do středního pásma na spoluhráče, který se okamžitě pouští do útoku.

06:02
    Petrohrad buší na Bobkovovu bránu! Několik po sobě jdoucích střel ale dokázal gólman Vladivostoku zlikvidovat.

06:13
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Anton Volčenkov – 2 min., vražení na hrazení).

06:57
    Hosté vyvezli kotouč z pásma a poslali na led čerstvé síly.

07:19
    Puk letí opět ven z obranné třetiny Admiralu, trenér domácích Znarok kroutí hlavou. Jeho svěřencům totiž početní výhoda nevychází vůbec podle představ.

08:08
    Dadonov si sjel pro přihrávku před bránu, v dobré příležitosti ale minul.

08:13

08:35
    Puk letí po nepřesné rozehrávce přes všechny čáry, vhazovat se bude před Bobkovem.

08:51
    Volčenkov dostal pukem do obličeje a okamžitě odešel do šaten.

09:55
    Kovalčuk přihrál nepřesně na Vojnova, kterému se ale povedlo na poslední chvíli udržet pásmo. Okamžitě následovala střela zápěstím, která ale byla pro Bobkova lahůdkou.

10:50
    Po dlouhé době se podíval za útočnou modrou Admiral, dlouho tam ale nevydržel a nepovedlo se mu ani vystřelit.

11:36
    Hosté mohli po zblokované střele do rychlého protiútoku, obrana Petrohradu byla ale rychlejší.

12:54
    Sledujeme neskutečně rychlý hokej. Vladivostok se dostal z obležení soupeře a společně s hráči SKA lítá po ledě.

13:35
    Po pravé straně se řítil na Bobrova Kovalčuk se Zubarevem, brankář hostů ale odolal.

14:11
    Po bleskurychlé kombinaci SKA si připisuje Bobkov další důležitý zákrok.

14:57
    Obrana Petrohradu s rozehrávkou nikam nespěchá a nechává vystřídat útočníky.

15:35
    Prochorkin promáchnul na kruhu, Admiral tak mohl poslat na led čerstvé síly.

16:12
    Asi největší šance Vladivostoku v utkání. Gorškov vedl přečíslení tři na jednoho, jeho přihrávka ale nenašla spoluhráče v ideálním postavení.

16:12
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vjačeslav Vojnov – 2 min., krosček).

17:36
    Petrohradu se přesilová hra nepovedla podle představ, ovšem to, co předvádí Vladivostok, to je ještě o několik úrovní horší. SKA s přehledem kontroluje kotouč na svých holích.

18:12

18:40
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Maxim Čudinov – 2 min., hákování).

19:25
    Po dlouhé kombinaci se zhostil tvrdé střely Sabolič, který napřáhl na modré, Šesťorkin mu však ukázal povedený zákrok lapačkou.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Jednoznačnou převahu v ní měl Petrohrad, který drtivou většinu první třetiny okupoval útočné pásmo. Branku jsme však díky dobrému výkonu brankáře Vladivostoku neviděli.

20:23
    Tentokrát začal díky přesilové hře aktivněji pochopitelně Admiral. Gorškovovi přistál před bránou na holi kotouč, ale trefil pouze připraveného brankáře.

20:40

21:35
    Barbašovova střela z ostrého úhlu skončila bez problémů v lapačce Šesťorkina.

22:10
    Gusev napálil z mezikruží krásnou střelou zápěstím tyč!

22:57
    SKA výborně napadají, soupeř má problémy s rozehrávkou.

23:44
    Koskiranta se hnal za odraženým pukem, obrana soupeře ovšem byla rychlejší.

23:55
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    První branku utkání! Bobkovovu síť rozvlnil z mezikruží svojí typickou střelou ILJA KOVALČUK! Asistence: Andrej Zubarev, Sergej Plotnikov.
    23:55 Ilja KOVALČUK - 1:0

24:57
    Domácím jedna branka očividně nestačí a ženou se za další. Bobkov je však proti.

25:57
    A mohlo být vyrovnáno! Admiral ujel do přečíslení dva na jednoho a před jedním z útočníků se zjevila prázdná brána, Šesťorkin však neskutečným zákrokem levou nohou zasáhl!
    25:57 Fantastický zákrok brankáře SKA

26:45
    Souboj brankářů? Na druhé straně se blýskl skvělým zákrokem Bobkov, nádherný hokej!

27:51
    Velmi blízko další brance byl Gusev, v obrovské šanci však nedokázal proměnit!

28:23
    Teď už je však puk v bráně! Bobkov neudržel spršku střel, k odraženému kotouči se dostal JARNO KOSKIRANTA a uklidil jej do odkryté brány. Asistence: Andrej Zubarev, Sergej Plotnikov.
    28:23 Jarno KOSKIRANTA - 2:0

29:35
    SKA nadále tlačí a ostřelují Bobkova.

30:19
    Kouč hostů chce uklidnit hru a zamezit pokračování náporu soupeře, sáhl proto pro oddechový čas.

30:38
    Avšak tlak Petrohradu pokračuje i po oddechovém čase! Koskiranta měl na holi další branku, netrefil však prostor mezi třemi tyčemi.

31:24
    Hostům se nedaří dostat se ven z pásma, Petrohrad už je opravdu velmi dlouho v útoku.

32:55
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jonathon Blum – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

34:11
    Petrohrad se nehnul ven z útočné třetiny, chybí však zakončení.

34:45
    K dělovce se odhodlal Čudinov, přestřelil ale bránu.

34:55

35:51
    Nepovedená přihrávka SKA, zakázané uvolnění.

36:39
    Admiral nakoukl na okamžik před Šesťorkina, pečlivá obrana soupeře ale nedovolila jedinou střelu.

37:30
    Kovalčuk dnes předvádí fantastický hokej. Na Bobkova vysílá jednu ostrou ránu za druhou.

37:37
    A znovu ruský miláček Ilja Kovalčuk. Tentokrát vypálil z voleje z mezikruží, gólman však se štěstím chytá.

38:17
    Tkačjov se pustil mezi dva obránce SKA a myslím si, že i jemu bylo předem jasné, že tudy cesta nepovede.

38:59
    Šipačovovi se nepovedlo ukořistit v rohu kluziště puk, do útoku se tak přesouvá Admiral.

39:28
    Širokov skvěle vybojoval ve středním pásmu kotouč a dokonce se mu povedlo ujet obraně. Na jeho bekhendový blafák si ale Bobkov bez problémů počíhal.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina potvrdila moje slova z první přestávky, kdy jsem popisoval dominanci Petrohradu. SKA se dostala do vedení zásluhou své kapitána Kovalčuka, který měl prsty i u druhého gólu, jenž zaznamenal Koskiranta. V závěru druhé periody jsme sledovali souboj brankářů, kdy se Šesťorkin s Bobkovem předháněli v důležitějších zákrocích.

Střely na bránu ve 2. třetině – 15:8, celkem – 25:16
    Fauly ve 2. třetině – 0:0, celkem – 2:1
    Vhazování ve 2. třetině – 9:8, celkem – 20:15

Největší ice-time ve 2. třetině – Ivan Gavrilenko (VLD) – 8:50
    Největší ice-time celkem – Jonathan Blum (VLD) – 16:21

Zajímavost

Kovalčukova střela při první brance letěla rychlostí 112 km/h!

Další třetina začne přibližně v 20:11.

40:01

41:21
    Obě mužstva vstoupila do závěrečné pasáže dnešního utkání volněji. Práci měl akorát Šesťorkin, který čelil dvěma nahozením od modré čáry, se kterými neměl problém.

42:01
    Petrohradský Jakovlev přihrál spoluhráči na nohy, Admiral se proto lehce zmocnil kotouče a přešel do útoku.

43:15
    Admiral se pokouší o snížení, avšak Šesťorkin je v pozoru.

43:50
    Petrohradský Jakovlev vypálil na Bobkova, ten vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

44:50
    Plotnikov s Kovalčukem dnes přivádí obranu soupeře k šílenství. Kapitán SKA se dostal na kruhu ke střele, ale brankář Admiralu byl tentokrát úspěšnější.

45:57
    Koněv se po delším souboji u mantinelu dostal do zakončení, minul ovšem bránu zhruba o metr.

46:45
    Petrohrad se už nikam nežene. V poklidu si přihrává ve svém pásmě.

47:25
    Rozhodčí přerušuje kvůli přihrávce rukou, následuje reklamní přestávka.

48:11
    Širokov číhal u vzdálenější tyče, brankář ale dokázal vychýlit přihrávku na petrohradského útočníka ze své trajektorie.

49:18
    Podobná situace, tentokrát čekal na přihrávku Jakovlev a zblokoval ji obránce.

49:45
    Kovalčuk obešel krásnou kličkou dotírajícího Bartulise, jeho následnou střelu ale srazil dojíždějící Blum do ochranné sítě.

50:20
    Obrana SKA opět drží puk v klidu za vlastní bránou a nespěchá s rozehrávkou.

51:01
    Na modré chyboval s přihrávkou jeden z obránců domácích, Bělov však nebezpečí rychle uhasil.

51:44
    Icing svěřenců Znaroka.

52:08
    Nebezpečná střela přes obránce v podání Alexandrova, na kterou Šesťorkin zareagoval až v poslední chvíli.

52:48
    Čtvrtá formace Petrohradu zamotala soupeřovu obranu, Bobkov si ale s následnou střelou Děrgačjova z bezprostřední blízkosti poradil.

53:23
    Velmi sympatická střela Makarenka! Třináctý útočník Admiralu ale pozorného Šesťorkina neoklamal.

53:57
    Sajustov vybojoval na útočné modré kotouč a vydal se přímo proti Šesťorkinovi. Ačkoliv neměl dostatečnou rychlost, povedlo se mu zakončit, avšak na překonání skvěle chytajícího gólmana to nestačilo.

54:50
    Admiral se snaží o zdramatizování a převzal kontrolu nad zápasem.

55:15
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Že bychom se dočkali ještě dramatu? Kotouč se před bránou odrazil od brusle jednoho z obráncu, JAMES WRIGHT se perfektně zorientoval a prostřelil Šesťorkina. Asistence: Jonathon Blum, Alexandr Gorškov.
    55:15 James WRIGHT - 2:1

57:46
    To snad není možné! Šesťorkin předváděl celý zápas naprosto famózní výkon, jenomže teď propustil velmi laciný gól a je vyrovnáno! ROBERT SABOLIČ vypálil z kruhu přes obránce a přímo pod lapačku brankáře! Asistence. Ivan Gavrilenko, Arťjom Zemčjonok.
    57:46 Robert SABOLIČ - 2:2

58:24
    Petrohrad ví, že dnes byl až na poslední pět minut jednoznačně lepším týmem, žene se proto za dalším gólem, který by znamenal tři body. Času je zatím relativně dost.

59:48
    Tohle už se nepovede, zápas půjde do prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hodně emotivní závěr třetiny! Jak jsem popsal níže, Petrohrad byl zhruba 55 minut zápasu jednoznačně lepší a kontroloval hru. Poté však přišlo snížení Admiralu následované hrubou chybou brankáře a jdeme prodlužovat!

60:01

60:53
    Kovalčuk se marně pokoušel vybojovat za soupeřovou bránou kotouč, Admiral tak může zaútočit.

61:48
    Šesťorkin dobře viděl na Fisenkovu střelu a další zaváhání nepřipustil.

62:23
    V prodloužení se zatím zdá být aktivnější Admiral.

62:44
    Šesťorkin zlikvidoval únik jednoho z útočníků hostů! Teď domácí brankář odčinil svoje zaváhání z konce třetí třetiny.

64:01
    Prodloužení čtyři na čtyři nám přináší více střeleckých pokusů, oba brankáři se ale koncentrují a vše chytají.

64:52
    Bělovova střela přes celé hřiště končí v lapačce Bobkova, následují samostatné nájezdy.