Granada – Leganés 0:1 (kon.) | Sevilla – Alavés 2:1 (kon.) | Osasuna – Las Palmas 2:2 (kon.)
La Coruňa – Gijón 2:1 (kon.)
Deportivo La Coruňa
2:1 (1:0)
Sporting Gijón
Sobota 01.10.2016, 20:45Španělská LaLiga • 7. kolo

S konstatováním, že Deportivo La Coruňa po 6845 dnech (18 let, 8 měsíců a 27 dní) doma poráží Sporting Gijón se s vámi loučím a děkuji za sledování tohoto onlajn přenosu – Milan Šplíchal. (22:50:39)

Fauly: 17:26.

Tak přeci se domácí hráči dočkali. Po více než osmnácti letech porážejí na svém stadionu v soutěžním utkání celek Sportingu Gijón, přestože to nebylo vůbec jednoduché. V první půli poslal La Coruňu do vedení Borges, ale v 66. minutě srovnal po rohu Álvarez. Rozhodující trefu si nechal Babel až do posledního okamžiku, čímž rozhodl o vítězství svého týmu.

90+3
    90+2. Ryan BABEL - 2:1

90+2
    La Coruňa právě vstřelila branku!
    A je tam! Tak jsem to opět přivolal, domácí rozhodují o tom, že body zůstávají v La Coruni. Z poslední střely na branku se krásně trefil RYAN BABEL!

90+2
    Deportivo má zřejmě poslední šanci, promění jí? Opravdu bych to domácím přál.

90+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty, což fanoušci Deportiva ocenili hlasitým pískotem.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby. Kulatý nesmysl měl v moci Gama, jenže obranu neprostřelil. Nevyšel mu ani pokus ocentrovat na spoluhráče.

89
    Hosté to budou mít ještě těžké. Míč mají na útočné polovině fotbalisté La Coruni, kteří chtějí opravdu vyhrát.

88
    Drtivý tlak Deportiva vygradoval pokusem Babela z úhlu, tvrdou dělovku, která měla parametry skončit v síti, zastavil Cuéllar a zatím právě jeho zásluhou drží hosté bod.

88
    Guilherme zkusil štěstí z větší dálky, míč opět sražen na další roh.

87
    Do konce zápasu zbývá zhruba pět minut, míč mají na kopačkách hráči La Coruni.

86
    Vášně vzplanuly poté, co se na zemi v pokutovém území ocitl Mosquera. Rozhodčí penaltu neodpískal, což fotbalistu Deportiva rozčílilo.

86
    Colak se ve vápně příliš nerozpakoval a zkusil opět vystřelit. Jeho pokus byl sražen na roh, ze kterého ovšem nic nebylo.

85
    Další centr do vápna Gijónu. Pro brankáře Cuéllara bylo velmi jednoduché jej chytit.

84
    Útočným faulem na Ait-Atmaneho se provinil Colak, takže akce La Coruni je opět zastavena.

83
    Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Celso Borges, přichází Guilherme.

82
    Deportivo se dostalo do brejku, Gama zatáhl míč na útočnou polovinu, kde jej převzal Andone, jenž přihrával před branku, tam ovšem nebyl nikdo v modrobílém.

Milan Šplíchal

Branky: 36. C. Borges, 90+2. Babel (Colak) – 66. S. Álvarez

Karty:   43. S. Álvarez (GIJ), 54. Moisés Gómez (GIJ), 59. Meré (GIJ)

Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 17:26.
    Deportivo La Coruňa: Lux – Juanfran, Albentosa, Sidnei, F. Navarro – C. Borges (83. Guilherme), Mosquera – Gama, Colak, Moreno (68. Babel) – Andone.
    Náhradníci: Tytoń – Arribas, Guilherme, Babel, Laure, Luisinho, Valle.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lillo, Babin, Meré, Isma López – S. Álvarez, Moisés Gómez – V. Rodríguez (68. Aït-Atmane), Ndi (56. Viguera), Burgui (78. Carmona) – Čop.
    Náhradníci: Mariño – Viguera, Aït-Atmane, Afif, Rodríguez, Carmona, Douglas.