Ottawa – Montreal 4:3 (2:1 po s.n.) | Tampa – New Jersey 3:2 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:3 (kon.)
Pittsburgh – Anaheim 3:2 (kon.) | Columbus – San Jose 2:3 (kon.) | Florida – Detroit 4:1 (kon.)
Washington – NY Islanders 2:1 (kon.) | Toronto – Boston 4:1 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 3:2 (kon.)
Chicago – Nashville 5:3 (kon.) | Arizona – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Colorado – Dallas 6:5 (kon.)
Vancouver – Calgary 2:1 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
New York Islanders
Neděle 16.10.2016, 01:15 • Verizon Center, Washington • NHL

53:51
    Je tomu skutečně tak, Mathew Barzal míří ven na dvě minuty za dohrání souboje a podražení soupeře za brankou. Nikoliv však Matta Niskanena, ale dalšího obránce Karla Alznera.

38:14
    Dennis Seidenberg oslabí do konce druhé třetiny svůj tým, pokud tedy Washington nevyužije přesilovku. Hostující hráč jde ven na dvě minuty za podražení.

34:36
    Z tlaku Washingtonu je rázem oslabení domácí ekipy. Dvě minuty za hákování jde odpykat Zachary Sanford za hákování Brocka Nelsona.

24:53
    Hosté se budou bránit. Jason Chimera podrazil zcela zbytečně Matta Niskanena a jsou z toho dvě minuty.

13:08
    Karl Alzner při stejné akci držel Johna Tavarese a je prvním vyloučeným hráčem na straně Washingtonu.

05:06
    Nikoliv však na dlouho, konkrétně tři vteřiny. Jen co se Mathew Barzal vrátil zpět na led, provinil se u trestné lavice nedovoleným bráněním. No, novic v NHL zatím tráví více času na trestné než na ledě.

03:03
    Mathew Barzal je při svém prvním startu v NHL po třech minutách prvním vyloučeným hráčem. Jde na dvě minuty ven za sekání Kuzněcova.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. Winnik (Carlson, Beagle), 28. Winnik (Alzner, Orpik) – 14. R. Strome (B. Nelson, Boychuk)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik, Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Oshie – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Sanford, Eller, Williams – Winnik, Beagle, T. Wilson.
    New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Hamonic, Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Chimera, Tavares (C), Ladd – Jo. Bailey, B. Nelson, Prince – R. Strome, Barzal, Lee – Clutterbuck, Cizikas, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Charron, O'Rourke – Barton, Pancich

Diváci: 18506