Philadelphia – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 3:2 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Arizona 5:2 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota – Toronto 3:2 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Calgary – Carolina 2:4 (kon.)
Edmonton – St. Louis 3:1 (kon.) | Vancouver – Buffalo 2:1 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Washington Capitals
Pátek 21.10.2016, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Jaromír Jágr nadále posouvá hranice možností.???????? V @nhl vstřelil již 750 branek!????A čím, že skóroval? Přece s hokejkou #CCM #Ribcor ????

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Díky za pozornost a mějte se fajn. (04:22:46)

1. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
    2. Alexaner Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Braden Holtby (WSH) 26 zásahů, 2 inkasované góly

Česká stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 19:55.

Hosté se mohou radovat z vítězství 4:2, které se ovšem zejména ve druhé třetině nerodilo lehce. Domácí předvedli vynikající výkon a Jágrem dokonce srovnali na 2:2. V poslední dvacetiminutovce však vsítil rozhodující branku Alexander Ovečkin a hosté už dva body nepustili. Pro Floridu to byl letos první zápas, v němž nebodovala.

59:54
    Jágrův pokus ještě zlikvidoval Holtby a zápas je u konce.

59:40
    Ekblad dostal svůj tým ven z útočného pásma.

59:28
    Domácí hrají v šesti a berou si oddechový čas.

59:28
    Barkov ještě vyšťoural puk před bránu, kde měl dobrou pozici Malgin, ale Holtby zasáhl perfektně.

59:10
    Hraje se poslední minuta zápasu.
    58:40 Marcus JOHANSSON - 2:4

58:40
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo. Domácí chybovali při rozehrávce, když Demers nastřelil pouze MARCUSE JOHANSSONA, který se sám před Luongem nemýlil a rozhoduje zápas. Bez asistence.

58:10
    Času už mnoho nezbývá, domácí by potřebovali přerušit hru a vzít si time-out, ale ani to se nedaří.

57:44
    MacKenzieho nevýraznou střelu odrazil Holtby do rohu.

57:24
    Na druhé straně se o něco podobného pokusil Oshie, ale dopadl stejně.

56:57
    Teď se ovšem po kvalitní práci Jágra uvolňoval Audy-Marchessault, ale jeho nabídka před branku nezasáhla žádného ze spoluhráčů.

56:14
    Washington nyní vsází na maximální jednoduchost, Florida je stále prakticky bez puku v útočné třetině.

55:50
    Hosté po buly dostali puk ven z pásma.

55:37
    Holtby nyní raději podržel puk po nahození ze středního pásma od Ekblada. Buly v útočném pásmu Panterů.

55:18
    Eller opět jen posunul jednoduše kotouč z pásma do bezpečné zóny a hosté mohli vystřídat.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, Washington perfektně kryje střední pásmo.

54:21
    Burakovsky prohrál souboj u mantinelu s Petrovicem, ale Florida se nemůže dostat do tlaku před Holtbym.

53:50
    Švédská formace v dresu Capitals opět pošetřila cenné vteřinky v útočném pásmu.

53:18
    Smithovu pohotovou střelu z levého kruhu zastavil svým tělem Alzner, další dorážky se neujaly, ale puk proskákal k Holtbymu.

52:47
    Poslední dlouhá reklamní přestávka.

52:47
    Naopak do brejku na druhé straně vyrazil Connolly a Luongo musel zastavit kotouč.

52:28
    První formace domácích zavezla puk do pásma, ale lehkost z druhé části hry nadále Panterům výrazně chybí. Zakončení nepřišlo.

52:00
    Další icing přibrzďuje snahu domácích o vyrovnání.

51:30
    Hosté už ale nyní jsou kompletní.

51:10
    Alzner v nadějné pozici nevyhodil, Florida má pásmo.

50:54
    Hra se teď hodně kouskuje, do návratu Schmidta zbývá necelá půlminuta.

50:37
    Demersův nápřah od modré čáry skončil jen v chumlu hráčů před brankou.

50:22
    Už ale odjel po svých a míří rovnou do šaten .

50:22
    Smithovu střelu od modré prudce schytal Winnik a svíjí se na ledě v bolestech.

50:06
    Přesilovka Floridy už nemá takový šmrnc jako ve druhé třetině, Jágr sice dotíral na Holtbyho, ale výsledkem byla jen ztráta helmy pro gólmana Capitals.
    Hledáte novou tapetu?

Na Facebooku CCM Hockey Czech???????? naleznete množství luxusních tapet na vaše????Tak neváhejte ????☝????

49:29
    Eller uspěl na buly a hosté se hned osvobodili.

49:22
    Ale přichází přesilovka pro domácí! Smith šel tvrdě za pukem a byl přitom faulován Schmidtem.

49:15
    Domácí jsou zatím ve třetí třetině viditelně opařeni.

48:47
    Na druhé straně mohl útočit Backström, ale jen nahodil kotouč do útočné třetiny.

48:25
    Domácím opět nezbývá nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku.
    47:33 Alexandr OVEČKIN - 2:3

47:33
    Velký tlak Washingtonu ve třetí třetině se nakonec zúročil! Nepovedená střela Niskanena propadla až před brankoviště, kde ALEXANDER OVEČKIN šikovně nastavil hůl a posunul puk za Luonga. Asistence: Matt Niskanen.

47:10
    Luonga je pod palbou, zase ho prudkou střelou prověřil Wilson.

46:37
    Yandle je sice už na ledě, ale Luongo zase zachránil svůj tým proti obrovské šanci Burakovskyho, který zase měl prostor na pravém kruhu, jenže Luongo secvakl betony včas k sobě.

46:02
    S velkým štěstím se nyní dostal do obrovské šance Burakovsky, ale na poslední chvíli se vytáhl Luongo!

45:50
    Demers opět posílá kotouč přes všechny čáry.

45:20
    Až teď měla na pravém kruhu dobrou palebnou pozici Backström, ale vypálil jen do betonů Luonga.

45:05
    Další úspěšný výhoz domácích.

44:48
    Puk je ovšem nyní až u Holtbyho.

44:25
    První vyloučení na straně Floridy. Na poslední chvíli si proti šanci soupeře pomohl hákováním Keith Yandle.

44:10
    Na druhé straně z dobrého forčekingu rezultovala možnost pro Trochecka, ale ten sám před brankářem Holtbym pálil mimo.

43:38
    A zase mohl být v šanci Kuzněcov, jemuž tentokrát chybělo pár centimetr k tomu, aby se zmocnil kotouče.

43:12
    Čas se nyní výrazně posunul, Kuzněcovův kros napříč útočným pásmem spoluhráče nenašel.

42:04
    Ovšem teď to bylo v podání domácích velmi nadějné! Malgin sebral puk a vřítil se před Holtbyho, kde čekal na své spoluhráče tak dlouho, až nakoenc trefil jen McCannovu hůl v její horní části. Od ní šel puk mimo.

41:55
    Sledujeme podobně bojovný hokej jako na konci druhé části hry.

41:10
    Audy-Marchessault manévrovatl v útočném pásmu, ale puk mu sebral Burakovsky a vyvezl do bezpečí.

40:40
    Hosté začínají aktivně, zajímavou kombinaci předvedli v útočném pásmu Kuzněcov a Ovečkin, ale střela z ní nebezpečná nebyla.

40:01

Střely na bránu po druhé třetině: 22:16.

V této třetině jsme byli svědky velkého náporu Floridy, který vyústil v přesilovkový gól Jaromíra Jágra. Ten se trefil v NHL už po 750. a dosáhl tak dalšího velkého milníku. Další šance domácích zůstaly nevyužity a jsme zvědavi, co přinese poslední část hry.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    První lajna Floridy ještě operuje v útočném pásmu, nakonec prověřil Holtbyho Petrovic, ale trefil jen jeho hruď.

39:25
    Pokračuje boj ve středním pásmu.

38:53
    Smith pálil od modré čáry, Burakovsky odrazil jeho pokus do ochranné sítě.

38:36
    Alzner zůstal ležet u mantinelu a kdesi pod ním zůstal i puk. Hra je proto přerušena.

38:14
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, hosté trochu vyrovnávají hru.

37:40
    Naprosto neviditelný je zatím Ovečkin, jehož sprint teď dokázal v pohodě zvládnout Audy-Marchessault.

37:04
    Pak ale zachyboval Schmidt a jeho nepřesnost musel částečně zachraňovat i brankář Holtby.

36:45
    Ellerova formace vytvořila zmatek v útočném pásmu a domácí se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.

36:09
    Ofsajd Floridy přibrzďuje snahu domácích.

35:54
    To dokumentoval McCann, který po další rychlé akci předkládal puk pro Malgina, jenž netrefil.

35:30
    Opět se hraje, domácí jsou i nadále při chuti a vypadá to, jakoby jim hosté teď vůbec nestíhali.

34:40
    Domácí pokračují v náporu, McKenzie měl další možnost, ale byl doslova navezen do brány a nemohl zakončit. Je tu další reklamní blok.
    34:10 Jaromír JÁGR - 2:2

34:10
    Florida právě vstřelila branku!
    Je tady 750. gól pro JAROMÍRA JÁGRA! Ten si ideálně počkal na přihrávku od Barkova a procedil puk za Holtbyho. Přece jenom domácí využívají třetí přesilovku. Asistence: Alexander Barkov a Audy-Marchessault.

33:48
    Další osvobození pro Washington.

33:27
    Demers napřáhl ke střele, ale nakonec to v jeho podání byla tečovaná přihrávka pro Jokinena, jemuž se puk zamotal mezi nohama.

33:08
    Puk je ale nyní až za Luongem.

32:44
    A právě Harper nakonec vybojoval Backströmův faul a je tu třetí přesilovka pro Floridu!

32:33
    Útočné manévry čtvrté formace Floridy zakončila tečovaná střela McKegga.

32:02
    Trocheck zase výborně napadal, leč jeho nához prolétl pouze kolem Holtbyho svatyně.

31:32
    Nicméně už to jdou opět domácí, kteří se ženou dopředu.

30:57
    Eller dobře udržel puk a připravil ho následně Connollymu, který prověřil Luonga.

30:33
    První pořádný zákrok Luonga ve druhé třetině přišel po střele Backströma. Hra je přerušena a je tu další komerční přestávka.

29:55
    Druhá třetina se stále hraje jednoznačně podle not Panterů, Washington se nemůže dostat do tempa.

29:14
    V perfektní pozici byl nyní Yandle před Holtbym, ale místo střely nabízel puk na brankoviště a minul všechny své spoluhráče.

29:04
    Hosté jsou kompletní, ale měli zase velké štěstí během oslabení.

28:47
    Jokinen pálil prudce z mezikruží, ale mířil mimo Holtbyho bránu.

28:27
    Opět jsou hosté venku z vlastního obranného pásma, skvěle pracoval Niskanen.

28:00
    Washington se osvobodil.

27:47
    A gól nakonec neplatí. Domácí se mohou cítit ukřivděni, protože chyba byla jasně na straně rozhodčích.

27:47
    Opakované záběry však ukazují, že to vše bylo velmi těsné.

27:47
    Pokračuje porada u videa.

27:47
    Opět bylo před Holtbym rušno. Po sérii dorážek nakonec domácí Sceviourem dostali puk do sítě, ale rozhodčí se upískli a gól asi platit nebude.

27:35
    Jágr zkoušel natlačit kotouč před Holtbyho silou, ale mezírku na bližší tyči nenašel.

27:14
    Ekbladovu střelu bez přípravy vykopl Holtby.

27:05
    Hosté hned vyhodili puk z pásma.

26:50
    Na trestnou lavici tentokrát zamíří Oshie za hákování. Další šance pro Floridu.

26:25
    Opět tu bude přesilovka pro domácí, Luongo už je na střídačce.

25:54
    Poměr střel ve druhé třetině je 8:0 pro domácí!

25:35
    Hra se přesunula do obranného pásma Floridy.

24:58
    Florida mocně usiluje o vyrovnání. Parádní akci předvedli McCann a zejména Malgin, který se prokličkoval až před Holtbyho, ale ten s vypětím všech sil udržel puk před branovou čárou.

24:37
    Opět to byl aktivní Matheson, který zaměstnal Holtbyho. Vybojoval aspoň vhazování.

24:09
    Po dlouhé době měl na druhé straně práci Luongo, ale pouze podržel kotouč ve své moci. Buly po jeho pravici.

23:54
    Střela Trochecka byla sražená mimo.

23:40
    Hosté jsou kompletní, Florida měla tlak ale nevyrovnala.

23:15
    Pak ovšem Demers poslal skvělou přihrávku do jízdy Mathesonovi, který oět prověřil Holtbyho. Ten zasáhl ramenem.

22:58
    Teď už to jsou příjemnější chvíle pro host, kteří drží kotouč daleko od Holtbyho.

22:30
    Jágr hledal před brankou Ekblada a tomu se odrazil puk od bruslí mimo!

22:02
    Yandle pálil bez přípravy opět mimo. Florida však těží z výborných buly.

21:57
    Marchessault pálil z pravého kruhu a trefil opět jenom tyč!

21:38
    První vyloučení dnešního zápasu. Eller po buly zbytečně fauloval a dostává dvojku.

21:31
    Tentokrát zastavuje domácí snahu ofsajd.

21:24
    Chybně odpískaný icing za bránou Holtbyho budou řešit rozhodčí vhazováním ve středovém kruhu.

21:09
    Ekblad pak zase na druhé straně donutil k zákroku hokejkou Holtbyho.

20:54
    Pak už kouzlil před brankou Orlov, ale bez většího efektu.

20:11
    Hned v prvních vteřinách pálil Audy Marchessault a Holtby musel zasáhnout.

20:01

Vše se již chystá na začátek druhé části hry.

Střely na bránu v první třetině: 8:12.

Viděli jsme velmi zajímavou třetinu, v níž měli hosté výborný start a zaslouženě se dostali do vedení 2:0. Pak ovšem domácí přidali a snížili Mathesonem. Čeká nás určitě zajímavý průběh zápasu i dál.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50
    Ekbladova střela neprošla a třetina končí.

19:34
    Do dobré pozice si nyní vybruslil Smith, ale jeho pokus z levého kruhu brankář Holtby viděl a zasáhl.

19:08
    Po vyhraném buly pálil bez přípravy Niskanen, ale vypálil vysoko nad i vinou teče Jokinena.

19:02
    Eller vybojoval kotouč a nahodil ho před branku, kde hlídkoval obránce Carlson, ale Luongo byl pozorný a podržel kotouč.

18:05
    Boj ve středním pásmu pokračuje bez větších příležitostí, na hřišti se střídají v rychlém sledu jednotlivé formace.

17:20
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, ale Washington stále drží těsné vedení.

16:41
    Jágr nyní vybojoval kotouč a předhodil ho Demersovi, který provětral Holtbyho.

16:15
    Kuzněcov se dostal do dobré pozice v útočném pásmu, ale výborně se k němu vrátil Matheson.

15:50
    Opět byl v akci Trocheck, ale tentokrát si nerozuměl s Jokinenem.

15:20
    Nepřesná rozehrávka Trochecka dává kotouč opět do moci hostujícím hokejistům.

14:45
    O nápor se nyní před Luongem starala čtvrtá hostující formace, ale bez většího nebezpečí.

14:15
    Je tu další dlouhý reklamní brejk.
    13:47 Michael MATHESON - 1:2

13:47
    Jenže tohle je okamžik, který domácí potřebovali. Yandle nejprve vystřelil , ale puk se od mantinelu odrazil k MICHAELU MATHESONOVI, který ho pohotovou dorážkou od opačného mantinelu vrátil za záda zkoprnělého Holtbyho. Asistence: Keith Yandle.

13:35
    Hosté stále brání výborně obrannou modrou, Florida se do šancí koušou těžko.

13:06
    MacKenzie zkoušel vysunout Harpera, ale akci přerušil Johansen a navíc se jednalo o ofsajd.

12:25
    Hra je stále hodně plynulá, domácí se snaží vrátit do hry i výsledkově.

11:19
    Tyče dnes na Floridě zvoní jedna za druhou! Obránce Petrovič mohl rychle snížit, ale trefil jen brankovou konstrukci.
    10:21 Jevgenij KUZNĚCOV - 0:2

10:21
    A hosté už vedou o dvě branky! Niskanen navezl puk do pásma, žabičkou ho posunul před branku, kde se šikovnou trefou prosadil svým prvním gólem v sezoně JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Matt Niskanen.
    08:25 Justin WILLIAMS - 0:1

08:25
    Hokejisté z hlavního města zaslouženě dostávají do vedení! JUSTIN WILLIAMS dostal skvělou přihrávku před bránu od Schmidta a nadvakrát i s pomocí tyče překonal Luonga! Asistence: Nate Schmidt.

08:11
    Na druhé straně strašila Holtbyho Jágrova formace, ale bezvýsledně.

07:24
    Další obrovské šance hostů! Nejprve trefil parádním švihem Oshie tyč, pak se proti dorážejícímu Kuzněcovivi blýskl nevídaným zákrokem Luongo.

06:55
    Po dlouhé reklamní přestávce se opět hraje dlouho bez přerušení.

06:10
    Fantastická akce v podání Burakovskyho! Ten se parádně obtočil okolo obránce a byl sám před Luongem, jenž ale vytáhl proti jeho ráně nad lapačku skvělý zákrok!

05:56
    Na druhé straně zase vyrazili dopředu Orlov s Ovečkinem, ale ruský forvard se vystavil do ofsajdu.

05:05
    Nyní kombinuje s kotoučem čtvrtá lajna domácích.

04:33
    Na druhé straně byl výborně uvolněn Jaromír Jágr, ale zblízka na Holtbyho nevyzrál!

04:01
    Johansson jel z úhlu sám na Luonga, ale trefil jen jeho vyrážečku!

03:24
    Také s pokusem Ovečkina si poradil Luongo betonem bez větších problémů.

02:43
    Další zákrok pro gólmana Holtbyho, který je zaměstnanějším mužem zatím.

02:11
    Na druhé straně pořádně zazlobil Ekblad, ale Holtby zasahuje výborně.

01:22
    Gólman Luongo už má na svém kontě první zákrok.

00:01

Utkání začne za malý okamžik.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácím i nadále kvůli zranění chybí produktivní útočník Huberdeau, nebude hrát ani Nick Bjugstad kvůli poranění ruky.

Dnešní zápas z poměrně početné legie českých a slovenských hokejistů nabídne pouze účinkování útočníka Jaromíra Jágra, který má na svém kontě zatím jeden kanadský bod.

Dnes nás čeká souboj dvou týmů, které odstartovaly tuto sezonu excelentně. Z úvodních tří zápasů totiž dokázaly vydolovat hned pět bodů a drží se v popředí východní konference.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 14. Matheson (Yandle, Barkov), 35. Jágr (Barkov, Marchessault) – 9. Williams (Schmidt), 11. Kuzněcov (Niskanen), 48. Ovečkin (Niskanen, Alzner), 59. Johansson

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Ekblad, Matheson, Yandle, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – J. Jokinen, R. Smith, Trocheck – Sceviour, McCann, Malgin – McKegg, MacKenzie, Harper.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Orpik, Schmidt – Oshie, Ovečkin, Kuzněcov – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Eller, Williams, Connolly – T. Wilson, Winnik, Beagle.

Rozhodčí: Dwyer, Rank – Murray, Gibbs

Diváci: 12440