Philadelphia – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 3:2 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.)
Montreal – Arizona 5:2 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Tampa – Colorado 0:4 (kon.)
Minnesota – Toronto 3:2 (kon.) | Dallas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Calgary – Carolina 2:4 (kon.)
Edmonton – St. Louis 3:1 (kon.) | Vancouver – Buffalo 2:1 (kon.)
Florida Panthers
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Washington Capitals
Pátek 21.10.2016, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dnes nás čeká souboj dvou týmů, které odstartovaly tuto sezonu excelentně. Z úvodních tří zápasů totiž dokázaly vydolovat hned pět bodů a drží se v popředí východní konference.

Dnešní zápas z poměrně početné legie českých a slovenských hokejistů nabídne pouze účinkování útočníka Jaromíra Jágra, který má na svém kontě zatím jeden kanadský bod.

Domácím i nadále kvůli zranění chybí produktivní útočník Huberdeau, nebude hrát ani Nick Bjugstad kvůli poranění ruky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Utkání začne za malý okamžik.

00:01

01:22
    Gólman Luongo už má na svém kontě první zákrok.

02:11
    Na druhé straně pořádně zazlobil Ekblad, ale Holtby zasahuje výborně.

02:43
    Další zákrok pro gólmana Holtbyho, který je zaměstnanějším mužem zatím.

03:24
    Také s pokusem Ovečkina si poradil Luongo betonem bez větších problémů.

04:01
    Johansson jel z úhlu sám na Luonga, ale trefil jen jeho vyrážečku!

04:33
    Na druhé straně byl výborně uvolněn Jaromír Jágr, ale zblízka na Holtbyho nevyzrál!

05:05
    Nyní kombinuje s kotoučem čtvrtá lajna domácích.

05:56
    Na druhé straně zase vyrazili dopředu Orlov s Ovečkinem, ale ruský forvard se vystavil do ofsajdu.

06:10
    Fantastická akce v podání Burakovskyho! Ten se parádně obtočil okolo obránce a byl sám před Luongem, jenž ale vytáhl proti jeho ráně nad lapačku skvělý zákrok!

06:55
    Po dlouhé reklamní přestávce se opět hraje dlouho bez přerušení.

07:24
    Další obrovské šance hostů! Nejprve trefil parádním švihem Oshie tyč, pak se proti dorážejícímu Kuzněcovivi blýskl nevídaným zákrokem Luongo.

08:11
    Na druhé straně strašila Holtbyho Jágrova formace, ale bezvýsledně.

08:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Hokejisté z hlavního města zaslouženě dostávají do vedení! JUSTIN WILLIAMS dostal skvělou přihrávku před bránu od Schmidta a nadvakrát i s pomocí tyče překonal Luonga! Asistence: Nate Schmidt.
    08:25 Justin WILLIAMS - 0:1

10:21
    A hosté už vedou o dvě branky! Niskanen navezl puk do pásma, žabičkou ho posunul před branku, kde se šikovnou trefou prosadil svým prvním gólem v sezoně JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Matt Niskanen.
    10:21 Jevgenij KUZNĚCOV - 0:2

11:19
    Tyče dnes na Floridě zvoní jedna za druhou! Obránce Petrovič mohl rychle snížit, ale trefil jen brankovou konstrukci.

12:25
    Hra je stále hodně plynulá, domácí se snaží vrátit do hry i výsledkově.

13:06
    MacKenzie zkoušel vysunout Harpera, ale akci přerušil Johansen a navíc se jednalo o ofsajd.

13:35
    Hosté stále brání výborně obrannou modrou, Florida se do šancí koušou těžko.

13:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Jenže tohle je okamžik, který domácí potřebovali. Yandle nejprve vystřelil , ale puk se od mantinelu odrazil k MICHAELU MATHESONOVI, který ho pohotovou dorážkou od opačného mantinelu vrátil za záda zkoprnělého Holtbyho. Asistence: Keith Yandle.
    13:47 Michael MATHESON - 1:2

14:15
    Je tu další dlouhý reklamní brejk.

14:45
    O nápor se nyní před Luongem starala čtvrtá hostující formace, ale bez většího nebezpečí.

15:20
    Nepřesná rozehrávka Trochecka dává kotouč opět do moci hostujícím hokejistům.

15:50
    Opět byl v akci Trocheck, ale tentokrát si nerozuměl s Jokinenem.

16:15
    Kuzněcov se dostal do dobré pozice v útočném pásmu, ale výborně se k němu vrátil Matheson.

16:41
    Jágr nyní vybojoval kotouč a předhodil ho Demersovi, který provětral Holtbyho.

17:20
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, ale Washington stále drží těsné vedení.

18:05
    Boj ve středním pásmu pokračuje bez větších příležitostí, na hřišti se střídají v rychlém sledu jednotlivé formace.

19:02
    Eller vybojoval kotouč a nahodil ho před branku, kde hlídkoval obránce Carlson, ale Luongo byl pozorný a podržel kotouč.

19:08
    Po vyhraném buly pálil bez přípravy Niskanen, ale vypálil vysoko nad i vinou teče Jokinena.

19:34
    Do dobré pozice si nyní vybruslil Smith, ale jeho pokus z levého kruhu brankář Holtby viděl a zasáhl.

19:50
    Ekbladova střela neprošla a třetina končí.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Viděli jsme velmi zajímavou třetinu, v níž měli hosté výborný start a zaslouženě se dostali do vedení 2:0. Pak ovšem domácí přidali a snížili Mathesonem. Čeká nás určitě zajímavý průběh zápasu i dál.

Střely na bránu v první třetině: 8:12.

Vše se již chystá na začátek druhé části hry.

20:01

20:11
    Hned v prvních vteřinách pálil Audy Marchessault a Holtby musel zasáhnout.

20:54
    Pak už kouzlil před brankou Orlov, ale bez většího efektu.

21:09
    Ekblad pak zase na druhé straně donutil k zákroku hokejkou Holtbyho.

21:24
    Chybně odpískaný icing za bránou Holtbyho budou řešit rozhodčí vhazováním ve středovém kruhu.

21:31
    Tentokrát zastavuje domácí snahu ofsajd.

21:38
    První vyloučení dnešního zápasu. Eller po buly zbytečně fauloval a dostává dvojku.

21:57
    Marchessault pálil z pravého kruhu a trefil opět jenom tyč!

22:02
    Yandle pálil bez přípravy opět mimo. Florida však těží z výborných buly.

22:30
    Jágr hledal před brankou Ekblada a tomu se odrazil puk od bruslí mimo!

22:58
    Teď už to jsou příjemnější chvíle pro host, kteří drží kotouč daleko od Holtbyho.

23:15
    Pak ovšem Demers poslal skvělou přihrávku do jízdy Mathesonovi, který oět prověřil Holtbyho. Ten zasáhl ramenem.

23:40
    Hosté jsou kompletní, Florida měla tlak ale nevyrovnala.

23:54
    Střela Trochecka byla sražená mimo.

24:09
    Po dlouhé době měl na druhé straně práci Luongo, ale pouze podržel kotouč ve své moci. Buly po jeho pravici.

24:37
    Opět to byl aktivní Matheson, který zaměstnal Holtbyho. Vybojoval aspoň vhazování.

24:58
    Florida mocně usiluje o vyrovnání. Parádní akci předvedli McCann a zejména Malgin, který se prokličkoval až před Holtbyho, ale ten s vypětím všech sil udržel puk před branovou čárou.

25:35
    Hra se přesunula do obranného pásma Floridy.

25:54
    Poměr střel ve druhé třetině je 8:0 pro domácí!

26:25
    Opět tu bude přesilovka pro domácí, Luongo už je na střídačce.

26:50
    Na trestnou lavici tentokrát zamíří Oshie za hákování. Další šance pro Floridu.

27:05
    Hosté hned vyhodili puk z pásma.

27:14
    Ekbladovu střelu bez přípravy vykopl Holtby.

27:35
    Jágr zkoušel natlačit kotouč před Holtbyho silou, ale mezírku na bližší tyči nenašel.

27:47
    Opět bylo před Holtbym rušno. Po sérii dorážek nakonec domácí Sceviourem dostali puk do sítě, ale rozhodčí se upískli a gól asi platit nebude.

27:47
    Pokračuje porada u videa.

27:47
    Opakované záběry však ukazují, že to vše bylo velmi těsné.

27:47
    A gól nakonec neplatí. Domácí se mohou cítit ukřivděni, protože chyba byla jasně na straně rozhodčích.

28:00
    Washington se osvobodil.

28:27
    Opět jsou hosté venku z vlastního obranného pásma, skvěle pracoval Niskanen.

28:47
    Jokinen pálil prudce z mezikruží, ale mířil mimo Holtbyho bránu.

29:04
    Hosté jsou kompletní, ale měli zase velké štěstí během oslabení.

29:14
    V perfektní pozici byl nyní Yandle před Holtbym, ale místo střely nabízel puk na brankoviště a minul všechny své spoluhráče.

29:55
    Druhá třetina se stále hraje jednoznačně podle not Panterů, Washington se nemůže dostat do tempa.

30:33
    První pořádný zákrok Luonga ve druhé třetině přišel po střele Backströma. Hra je přerušena a je tu další komerční přestávka.

30:57
    Eller dobře udržel puk a připravil ho následně Connollymu, který prověřil Luonga.

31:32
    Nicméně už to jdou opět domácí, kteří se ženou dopředu.

32:02
    Trocheck zase výborně napadal, leč jeho nához prolétl pouze kolem Holtbyho svatyně.

32:33
    Útočné manévry čtvrté formace Floridy zakončila tečovaná střela McKegga.

32:44
    A právě Harper nakonec vybojoval Backströmův faul a je tu třetí přesilovka pro Floridu!

33:08
    Puk je ale nyní až za Luongem.

33:27
    Demers napřáhl ke střele, ale nakonec to v jeho podání byla tečovaná přihrávka pro Jokinena, jemuž se puk zamotal mezi nohama.

33:48
    Další osvobození pro Washington.

34:10
    Je tady 750. gól pro JAROMÍRA JÁGRA! Ten si ideálně počkal na přihrávku od Barkova a procedil puk za Holtbyho. Přece jenom domácí využívají třetí přesilovku. Asistence: Alexander Barkov a Audy-Marchessault.
    34:10 Jaromír JÁGR - 2:2

34:40
    Domácí pokračují v náporu, McKenzie měl další možnost, ale byl doslova navezen do brány a nemohl zakončit. Je tu další reklamní blok.

35:30
    Opět se hraje, domácí jsou i nadále při chuti a vypadá to, jakoby jim hosté teď vůbec nestíhali.

35:54
    To dokumentoval McCann, který po další rychlé akci předkládal puk pro Malgina, jenž netrefil.

36:09
    Ofsajd Floridy přibrzďuje snahu domácích.

36:45
    Ellerova formace vytvořila zmatek v útočném pásmu a domácí se ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.

37:04
    Pak ale zachyboval Schmidt a jeho nepřesnost musel částečně zachraňovat i brankář Holtby.

37:40
    Naprosto neviditelný je zatím Ovečkin, jehož sprint teď dokázal v pohodě zvládnout Audy-Marchessault.

38:14
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, hosté trochu vyrovnávají hru.

38:36
    Alzner zůstal ležet u mantinelu a kdesi pod ním zůstal i puk. Hra je proto přerušena.

38:53
    Smith pálil od modré čáry, Burakovsky odrazil jeho pokus do ochranné sítě.

39:25
    Pokračuje boj ve středním pásmu.

39:50
    První lajna Floridy ještě operuje v útočném pásmu, nakonec prověřil Holtbyho Petrovic, ale trefil jen jeho hruď.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V této třetině jsme byli svědky velkého náporu Floridy, který vyústil v přesilovkový gól Jaromíra Jágra. Ten se trefil v NHL už po 750. a dosáhl tak dalšího velkého milníku. Další šance domácích zůstaly nevyužity a jsme zvědavi, co přinese poslední část hry.

Střely na bránu po druhé třetině: 22:16.

40:01

40:40
    Hosté začínají aktivně, zajímavou kombinaci předvedli v útočném pásmu Kuzněcov a Ovečkin, ale střela z ní nebezpečná nebyla.

41:10
    Audy-Marchessault manévrovatl v útočném pásmu, ale puk mu sebral Burakovsky a vyvezl do bezpečí.

41:55
    Sledujeme podobně bojovný hokej jako na konci druhé části hry.

42:04
    Ovšem teď to bylo v podání domácích velmi nadějné! Malgin sebral puk a vřítil se před Holtbyho, kde čekal na své spoluhráče tak dlouho, až nakoenc trefil jen McCannovu hůl v její horní části. Od ní šel puk mimo.

43:12
    Čas se nyní výrazně posunul, Kuzněcovův kros napříč útočným pásmem spoluhráče nenašel.

43:38
    A zase mohl být v šanci Kuzněcov, jemuž tentokrát chybělo pár centimetr k tomu, aby se zmocnil kotouče.

44:10
    Na druhé straně z dobrého forčekingu rezultovala možnost pro Trochecka, ale ten sám před brankářem Holtbym pálil mimo.

44:25
    První vyloučení na straně Floridy. Na poslední chvíli si proti šanci soupeře pomohl hákováním Keith Yandle.

44:48
    Puk je ovšem nyní až u Holtbyho.

45:05
    Další úspěšný výhoz domácích.

45:20
    Až teď měla na pravém kruhu dobrou palebnou pozici Backström, ale vypálil jen do betonů Luonga.

45:50
    Demers opět posílá kotouč přes všechny čáry.

46:02
    S velkým štěstím se nyní dostal do obrovské šance Burakovsky, ale na poslední chvíli se vytáhl Luongo!

46:37
    Yandle je sice už na ledě, ale Luongo zase zachránil svůj tým proti obrovské šanci Burakovskyho, který zase měl prostor na pravém kruhu, jenže Luongo secvakl betony včas k sobě.

47:10
    Luonga je pod palbou, zase ho prudkou střelou prověřil Wilson.

47:33
    Velký tlak Washingtonu ve třetí třetině se nakonec zúročil! Nepovedená střela Niskanena propadla až před brankoviště, kde ALEXANDER OVEČKIN šikovně nastavil hůl a posunul puk za Luonga. Asistence: Matt Niskanen.
    47:33 Alexandr OVEČKIN - 2:3

48:25
    Domácím opět nezbývá nic jiného než vrhnout všechny síly do útoku.

48:47
    Na druhé straně mohl útočit Backström, ale jen nahodil kotouč do útočné třetiny.

49:15
    Domácí jsou zatím ve třetí třetině viditelně opařeni.

49:22
    Ale přichází přesilovka pro domácí! Smith šel tvrdě za pukem a byl přitom faulován Schmidtem.

49:29
    Eller uspěl na buly a hosté se hned osvobodili.
    Hledáte novou tapetu?

Na Facebooku CCM Hockey Czech???????? naleznete množství luxusních tapet na vaše????Tak neváhejte ????☝????

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

50:06
    Přesilovka Floridy už nemá takový šmrnc jako ve druhé třetině, Jágr sice dotíral na Holtbyho, ale výsledkem byla jen ztráta helmy pro gólmana Capitals.

50:22
    Smithovu střelu od modré prudce schytal Winnik a svíjí se na ledě v bolestech.

50:22
    Už ale odjel po svých a míří rovnou do šaten .

50:37
    Demersův nápřah od modré čáry skončil jen v chumlu hráčů před brankou.

50:54
    Hra se teď hodně kouskuje, do návratu Schmidta zbývá necelá půlminuta.

51:10
    Alzner v nadějné pozici nevyhodil, Florida má pásmo.

51:30
    Hosté už ale nyní jsou kompletní.

52:00
    Další icing přibrzďuje snahu domácích o vyrovnání.

52:28
    První formace domácích zavezla puk do pásma, ale lehkost z druhé části hry nadále Panterům výrazně chybí. Zakončení nepřišlo.

52:47
    Naopak do brejku na druhé straně vyrazil Connolly a Luongo musel zastavit kotouč.

52:47
    Poslední dlouhá reklamní přestávka.

53:18
    Smithovu pohotovou střelu z levého kruhu zastavil svým tělem Alzner, další dorážky se neujaly, ale puk proskákal k Holtbymu.

53:50
    Švédská formace v dresu Capitals opět pošetřila cenné vteřinky v útočném pásmu.

54:21
    Burakovsky prohrál souboj u mantinelu s Petrovicem, ale Florida se nemůže dostat do tlaku před Holtbym.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, Washington perfektně kryje střední pásmo.

55:18
    Eller opět jen posunul jednoduše kotouč z pásma do bezpečné zóny a hosté mohli vystřídat.

55:37
    Holtby nyní raději podržel puk po nahození ze středního pásma od Ekblada. Buly v útočném pásmu Panterů.

55:50
    Hosté po buly dostali puk ven z pásma.

56:14
    Washington nyní vsází na maximální jednoduchost, Florida je stále prakticky bez puku v útočné třetině.

56:57
    Teď se ovšem po kvalitní práci Jágra uvolňoval Audy-Marchessault, ale jeho nabídka před branku nezasáhla žádného ze spoluhráčů.

57:24
    Na druhé straně se o něco podobného pokusil Oshie, ale dopadl stejně.

57:44
    MacKenzieho nevýraznou střelu odrazil Holtby do rohu.

58:10
    Času už mnoho nezbývá, domácí by potřebovali přerušit hru a vzít si time-out, ale ani to se nedaří.

58:40
    Je hotovo. Domácí chybovali při rozehrávce, když Demers nastřelil pouze MARCUSE JOHANSSONA, který se sám před Luongem nemýlil a rozhoduje zápas. Bez asistence.
    58:40 Marcus JOHANSSON - 2:4

59:10
    Hraje se poslední minuta zápasu.

59:28
    Barkov ještě vyšťoural puk před bránu, kde měl dobrou pozici Malgin, ale Holtby zasáhl perfektně.

59:28
    Domácí hrají v šesti a berou si oddechový čas.

59:40
    Ekblad dostal svůj tým ven z útočného pásma.

59:54
    Jágrův pokus ještě zlikvidoval Holtby a zápas je u konce.

Hosté se mohou radovat z vítězství 4:2, které se ovšem zejména ve druhé třetině nerodilo lehce. Domácí předvedli vynikající výkon a Jágrem dokonce srovnali na 2:2. V poslední dvacetiminutovce však vsítil rozhodující branku Alexander Ovečkin a hosté už dva body nepustili. Pro Floridu to byl letos první zápas, v němž nebodovala.

Česká stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 1+0, 3 střely na bránu, čas na ledě 19:55.

1. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
    2. Alexaner Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Braden Holtby (WSH) 26 zásahů, 2 inkasované góly

Díky za pozornost a mějte se fajn. (04:22:46)

Jaromír Jágr nadále posouvá hranice možností.???????? V @nhl vstřelil již 750 branek!????A čím, že skóroval? Přece s hokejkou #CCM #Ribcor ????

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 14. Matheson (Yandle, Barkov), 35. Jágr (Barkov, Marchessault) – 9. Williams (Schmidt), 11. Kuzněcov (Niskanen), 48. Ovečkin (Niskanen, Alzner), 59. Johansson

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Ekblad, Matheson, Yandle, Petrovic, Pysyk – Jágr, Barkov, Marchessault – J. Jokinen, R. Smith, Trocheck – Sceviour, McCann, Malgin – McKegg, MacKenzie, Harper.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orlov, Orpik, Schmidt – Oshie, Ovečkin, Kuzněcov – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Eller, Williams, Connolly – T. Wilson, Winnik, Beagle.

Rozhodčí: Dwyer, Rank – Murray, Gibbs

Diváci: 12440