Waregem – Club Bruggy 0:0 (kon.) | Genk – Westerlo 2:1 (kon.) | Eupen – Lokeren 2:2 (kon.)
Sint-Truiden – Charleroi 2:2 (kon.)
Sint-Truiden VV
2:2 (1:1)
Sporting Charleroi
Sobota 29.10.2016, 20:30 • Stayen (Sint-Truiden - St.-Trond) • Belgická liga • 13. kolo

Sporting zásluhou Sotirise Ninise a střídajícího Davida Polleta dvakrát vedl, jenže ani jednou své vedení udržet nedokázal a navíc o něj během krátké chvíle přišel, když v prvním poločase nejprve přichystal rychlou odpověď Stef Peeters a po přestávce poté Jorge Pulido. Pro domácí je bod proti favoritovi jistě cenný, dnes ovšem mohli klidně vyhrát. Konečný výsledek. Sint-Truiden 2 Sporting Charleroi 2. (22:28:05)

90+3

90+2
    Více než polovina nastavení je minulostí a vypadá to, že oba týmy se dnes rozejdou smírně.

90+1
    Střídající Fall mohl rozhodnout, jenže pohotový volej po centru z levého křídla nedokázal usměrnit mezi tři tyče a jeho pokus levačkou z blízkosti zamířil vedle levého horního rohu brány!

90
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.

89
    Proschwitz si na pravé straně šestnáctky nabíhal na kolmou přihrávku svého spoluhráče a stačil míč dostihnout ještě před brankovou čárou, vzrušení ale bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

88
    Benavente rozehrál na pravé straně rohový kop a jeho následný centr byl na přední tyči odhlavičkován.

87
    Akce hostujících hráčů pokračovala a po centru z pravé strany se dostali na vzdálenější levé tyči k hlavičce, ta ovšem zamířila nad.

86
    Střídající Pollet napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která nepříjemně zaplavala ve vzduchu, a Dutoît měl co dělat, aby ji dokázal ve výskoku vyrazit!

85
    Do konce utkání zbývá odehrát pět minut a hráčům se čím dál více krátí čas na vstřelení vítězné branky.

83
    Žlutou kartu dostává Martos (Sporting Charleroi).

83
    Domácí měli sedm minut před koncem výhodu volného přímého kopu, jenže následná střela byla příliš slabá a Penneteau ve stoje zabránil míči, aby skončil v pravém horním rohu brány.

81
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Tchenkoua, přichází Bezus.

81
    Gerkens u postranní čáry nepříjemně zajel ve skluzu do Willemse, který zůstal ležet na hrací ploše.

80
    Zatímco Sporingu nevychází finální přihrávky, domácí se k nim ani nedostanou, protože pouze zkoušejí nakopávat míče směrem kupředu, a to se zatím nepotkalo s úspěchem.

78
    Žlutou kartu dostává Tchenkoua (Sint-Truiden VV).

78
    Oběma týmům se během posledních minut úplně rozsypala hra a kupí jednu nepřesnou přihrávku za druhou.

77
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Baby, přichází Fall.

76
    De Petter předal kapitánskou pásku jednomu ze svých spoluhráčů a za potlesku fanoušků ho nahradil Gerkens.

75
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází De Petter, přichází Gerkens.

73
    Hosté sáhli ke druhému střídání, aby oživili hru svého týmu a pokusili se vstřelit vítězný gól.

72
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Ninis, přichází Benavente.

71
    Baby na pravé straně hřiště přistrčil svého protihráče a mohl být rád, že neviděl v dnešním zápase druhou žlutou a následně červenou kartu.

70
    Do konce utkání zbývá odehrát dvacet minut a hra se odehrává převážně mezi oběma šestnáctkami. Oba týmy se sice dostávají do náznaků šancí, u těch ale pro tuhle chvíli zůstávají.

66
    Do konce nádherného zápasu, v němž už jsme byli svědky čtyř gólů, zbývá odehrát pětadvacet minut, což je ještě spoustu času na to, aby se jeden z týmů pokusil rozhodnout.

65
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Ceballos, přichází Koubemba.

64
    Sporting Charleroi stejně jako v prvním poločase opět velice rychle přichází o své jednobrankové vedení a domácí Sint-Truiden připravuje první střídání.
    62. Jorge PULIDO - 2:2

62
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    JORGE PULIDO si naběhl uprostřed šestnáctky na krásný centr Stefa Pulida ze standardní situace a hlavou míč poslal pod břevno.

61
    Je za námi hodina hry a Sporting zatím potvrzuje roli favorita.

60
    Proschwitz byl zřejmě tím hráčem, který se uprostřed šestnáctky ocitl v obrovské šanci, vybíhajícího Penneteaua se mu ale přehodit nepodařilo!

59
    V kotli fanoušků Charleroi to opět pořádně vře, tentokrát ovšem v zcela sportovním duchu a bez pyrotechniky.
    57. David POLLET - 1:2

57
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    DAVID POLLET si na vzdálenější levé tyči naběhl na krásný centr Ninise z pravé strany šestnáctky a z blízkosti míč uklidil hlavou přesně do levého horního rohu brány.

55
    Domácí vyrazili po levém křídle do útoku, jenže Ceballos ho vzápětí zpomalil.

54
    Sporting přestal hrát, v porovnání s prvním poločasem není až na jednu výjimku v podobě orazítkovaní spojnice tyče a břevna vůbec nebezpečný a pouze se snaží bránit.

53
    Sint-Truiden začíná utahovat šrouby, jeho akce ale kazí nepřesné a příliš prudké přihrávky.

52
    Valdivia krásně odcentroval z levého křídla a jeho centr málem skončil v bráně, Penneteau ovšem dokázal míč vytáhnout nad břevno!

51
    Sint-Truiden po pravé straně hřiště vyrazil do rychlého útoku, jenže následný centr v pohodě stáhl uprostřed šestnáctky ze vzduchu Penneteau.

50
    Hra se v rychlém tempu přelévá ze strany na stranu, ani jeden z týmů se ale během posledních pár okamžiků nemůže dostat do zakončení.

49
    Hosté jsou po přestávce mnohem nebezpečnější a Sint-Truiden musí začít hrát, pokud nechce jen čekat na to, až inkasuje.

48
    Baby u postranní čáry podtrhl nohy jednomu z domácích fotbalistů a za taktický faul byl potrestán žlutou kartou.

47
    Hosté z levého křídla nádherně odcentrovali a míč se zřejmě po hlavičce Babyho odrazil od spojnice pravé tyče a břevna zpět do hry! V hledišti to jen zahučelo.

46
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Bedia, přichází Pollet.

46
    Charleroi obstaralo výkop druhého poločasu, do kterého oba týmy po atraktivních a zajímavých úvodních pětačtyřiceti minutách vstupují za nerozhodného stavu 1:1.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:38.

Penneteau v úvodu zápasu udělal velkou chybu, jenže ji dokázal napravit a vzápětí na opačné straně nekompromisně udeřil Sotiris Ninis, na jeho gól ovšem o pouhé tři minuty později našel odpověď Stef Peeters. Utkání nabralo dobrý spád a k vidění bylo několik šancí, jenže hostující fanoušci poté použili pyrotechniku a kvůli hustému dýmu musel být zápas na přibližně pět minut přerušen. Skóre po prvním poločase. Sint-Truiden 1 Sporting Charleroi 1.

45+1

45
    Proschwitz si do šestnáctky krásně naběhl na diagonální přihrávku svého spoluhráče, jenže vzápětí míč na okamžik zapomněl pod sebou a přehodit vybíhajícího brankáře Penneteaua se mu vzápětí nepodařilo!

44
    Charleroi rozehrálo na pravé straně hřiště rohový kop, jenže na přední tyči vyrostl jeden z hráčů Sint-Truidenu, který jeho centr odhlavičkoval do bezpečí.

43
    Vzhledem k pyrotechnice fanoušků Sportingu se bude nad rámec prvního poločasu určitě něco nastavovat. Tři minuty?

42
    Proschwitz si naběhl na levé straně šestnáctky na krásný centr z levé strany hřiště a poté se v předklonu pokusil hlavou zamířit k přední levé tyči, jeho úmysl mu ale nevyšel podle vlastních představ a Penneteau míč ukryl v náručí!

41
    Hosté předvedli na levé straně hřiště nádhernou kombinaci na jeden dotek, jenže jednomu z hráčů Sportingu Charleroi se vzápětí nepodařilo proniknout do šestnáctky.

40
    Pulido posílal z pravého křídla na vzdálenější levou tyč krásný centr, jeden z jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhl, stejně jako před ním vybíhající brankář Penneteau.

39
    Valdivia se sice na levé straně vlastní polovině hřiště nechal obejít, vzápětí si ale připsal dobrý obranný zákrok a vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

38
    Penneteau už je pěkných pár minut bez zákroku a určitě začíná chladnout, o to více by se ho měli domácí hráči snažit zaměstnávat a pokusit se toho využít.

37
    Stef Peeters se ve středu hřiště snažil zrychlit hru kolmou přihrávkou, která byla nepřesná a skončila v zámezí.

36
    Sint-Truiden v letošní sezóně bojuje o záchranu, a pokud by dnes dokázal zvítězit, připsal by si velmi cenné tři body.

35
    Sporting Charleroi bojující o čelo tabulky začíná v závěru prvního poločasu nepříjemně zlobit.

34
    Nechybělo mnoho a hosté se podruhé v zápase mohli ujmout vedení, Sint-Truiden ovšem zachránil výtečný Dutoît.

33
    Střelec úvodního gólu zápasu Ninis načechral do šestnáctky ze standardní situace nádherný centr, po kterém se Diandy dostal na přední tyči k hlavičce, Dutoît ale na brankové čáře vytáhl fantastický reflexivním zákrok a jeho pokus vyrazil!

32
    Ceballos fauloval na levé straně obranné poloviny jednoho z protihráčů a hosté budou moci udeřit ze standardní situace.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut a Sint-Truiden hraje na domácím stadionu se Sportingem Charleroi nerozhodně 1:1.

30
    Sint-Truiden na pravém křídle vybojoval standardní situaci, po které se uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce, ta ovšem zamířila nad a Penneteau zasahovat nemusel.

29
    Zásluhou prodlevy ve hře hráči obou celků trochu vychladli a tempo zápasu z úvodu tím pádem logicky opadlo.

28
    Domácí rozjeli po levém křídle pěknou akci, jenže následný přízemní centr do šestnáctky mířil jednomu z útočníků Sint-Truidenu na paty.

27
    Fanoušci Charleroi zřejmě slíbili, že už pyrotechniku nepoužijí. Na stadionu Stayen se po krátké pauze začalo opět hrát!

26
    Utkání je oficiálně přerušeno a realizační tým hostujícího Sportingu Charleroi šel domluvit fanouškům.

25
    Hlavní rozhodčí Luc Wouters přerušil hru a poradil se s pomezním, co dál. Týmy byly svolány k lavičkám a nyní musíme počkat, zda se bude hrát nebo ne, každopádně utkání je přerušeno.

24
    Nad hřištěm se začíná stále více a více rozpínat dým vycházející ze sektoru hostujících fanoušků a viditelnost začíná být nulová!

23
    A další rána! Hostující fanoušci si do hlediště přinesli také nějakou pyrotechniku, po které se ozval hlasitý pískot.

22
    Fanoušci Sportingu v hledišti něco zapálili a nad hrací plochou se začíná objevovat silný dým.

21
    Proschwitz se snažil v blízkosti levé tyče ve skluzu usměrnit míč na bránu po přízemním centru z levého křídla, jeho následný pokus o zakončení ale zamířil mimo.

20
    Hosté se radovali z vedení pouze tři minuty. Sint-Truiden před pár okamžiky vyrovnal a v polovině prvního poločasu začínáme od znovu.
    19. Stef PEETERS - 1:1

19
    Domácí poslali do šestnáctky z pravého křídla pěkný přízemní centr, který se od paty jednoho z obránců Sportingu odrazil na kopačku STEFA PEETERSE a obránce Sint-Truidenu poté krásnou přízemní střelou z hranice šestnáctky zamířil k levé tyči.

18
    Domácí ovšem neztrácí hlavu a snaží se o rychlou odpověď.

17
    Sint-Truiden nedokázal potrestat obrovské zaváhání brankáře Penneteaua a vzápětí na to doplatil.
    16. Sotiris NINIS - 0:1

16
    Baby na pravé straně šestnáctky krásně prohodil míč mezi nohama protihráče a poté zpětnou přihrávkou našel uprostřed pokutového území nabíhajícího SOTIRISE NINISE, který bez přípravy zamířil pravačkou do pravého horního rohu brány.

15
    Penneteau nedokázal udržet střílený centr z levého křídla Sint-Truidenu a jeden z domácích fotbalistů mohl míč dorážet do prázdné brány, brankář hostů ale dokázal své zaváhání napravit!

14
    Lourenco na pravém křídle dokázal vybojovat míč a poté si ho tělem dobře přikryl před dotírajícím Cuevasem, cíl ale domácím vyšel, Sporting musel zvolit zpětnou přihrávku do středu hřiště.

13
    Ninis rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop, jeho následný centr ale domácí hráči hrající v žlutých dresech dokázali bez větších potíží odvrátit.

12
    Hosté se pokusili založit útok dlouhou kolmou přihrávkou za obranu, ta ovšem skončila pouze u brankáře Dutoîta, který mohl vzápětí v klidu rozehrát.

11
    Ze zápasu uplynulo úvodních deset minut a Sporting Charleroi se začíná nadechovat k náporu.

10
    Zápas má poměrně dobré tempo, jenže útokům Sportingu schází přesná finální přihrávka, po které by se domácí fotbalisté ocitli v problémech.

9
    Sint-Truiden je v úvodu zápasu aktivnější, zatím se mu ovšem nepodařilo prolomit hostující obranu, která se dobře stahuje směrem k šestnáctce a nechává volné pouze kraje.

8
    Proschwitz se dostal k odraženému míči a po zemi ho poslal do brány, jenže jeho gól zpoza šestnáctky nebyl uznán, protože již předtím byl pískán faul na brankáře Penneteaua.

7
    Obrovská šance domácího Sint-Truidenu zůstala nevyužita a pokračujeme za bezbrankového stavu.
    6. Bagayoko pálil v obrovské příležitosti těsně mimo.

6
    Bagayoko měl na kopačce obrovskou příležitost, když v blízkosti pravé tyče pálil placírkou po zpětné přihrávce svého spoluhráče těsně vedle vzdálenější levé tyče! Penneteau už byl překonaný, nakonec ho ale zachránil Lourenco, který míč v pádu vytěsnil mimo.

5
    Domácí se snažili po levé straně proniknout do šestnáctky, jejich akci ale zastavila nepřesná přihrávka a jeden z obránců Sportingu si vzápětí pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře Penneteaua.

4
    Marcq zabránil Sint-Truidenu přejít po pravé straně hřiště do rychlého protiútoku nádherným čistým skluzem, kterým míč odvrátil na polovině soupeře za postranní čáru.

3
    Útočná akce Sportingu Charleroi vzápětí nic nepřinesla a do rychlého protiútoku mohli vyrazit domácí, ti se ovšem ukvapili se zakončením a jejich následná střela zpoza šestnáctky zamířila vedle vzdálenější levé tyče.

2
    Lourenco se sice na pravém křídle v úvodu zápasu prosadit nedokázal, hosté ale mohli pokračovat v útoku po autovém vhazování.

1
    Hlavní rozhodčí Luc Wouters dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Sint-Truidenu.

1

Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a do výkopu utkání zbývá jen pár okamžiků.

Sint-Truiden VV: Dutoît – Pulido, De Petter, Tchenkoua, Peeters – Proschwitz, Cuevas, Bagayoko – Ceballos, Valdivia, Fernandes. (4-3-3)
    Náhradníci: Pirard – Bezus, Boli, Gerkens, Dussaut, Pirard, Swers, Koubemba.

Sporting Charleroi: Penneteau – Lourenco, Martos, Willems, N'Ganga – Ninis, Diandy, Marcq – Baby, Bedia, Tainmont. (4-3-3)
    Náhradníci: Mandanda – Benavente, Dessoleil, Fall, Hendrickx, Pollet, Poulain.

Rozhodčí: Luc Wouters. Asistenti: J. Cremers, Y. Kenens. Čtvrtý rozhodčí: A. Boucaut.

Sint-Truiden má před sebou velice náročný týden, který po středeční prohře s vedoucím Zulte-Waregemem v sobotu večer uzavře proti třetímu Charleroi. Předposlední tým tabulky bude mít výhodu domácího prostředí, ve kterém se představí podruhé v řadě, Sporting Charleroi ovšem uprostřed týdne dokázal porazit v náročném zápase Gent, nad kterým doma vyhrál těsně 2:1, a rád by se dotáhl na čelo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.