Buffalo – Calgary 4:2 (kon.) | Columbus – Colorado 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Rangers 2:5 (kon.)
Nashville – Tampa 3:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | Edmonton – Chicago 5:0 (kon.)
San Jose – New Jersey 4:0 (kon.)
Buffalo Sabres
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Calgary Flames
Úterý 22.11.2016, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny v noci se můžeme těšit na duel mezi domácím Buffalem Sabres a hosty z Calgary Flames!

Vzájemné zápasy

19.10.2016 Calgary – Buffalo 4:3 po prodl.
    04.03.2016 Buffalo - Calgary 6:3
    11.12.2015 Calgary – Buffalo 4:3
    28.01.2015 Calgary – Buffalo 4:1
    12.12.2014 Buffalo - Calgary 4:3.

Československá stopa v utkání

Michael Frolík (CGY)
    Útočník, 28 let, 20 zápasů, 13 bodů (6+7).
    Zranění útočníci Buffala Ryan O'Reilly a Jack Eichel už trénují s týmem. Na zapojení do zápasů si však ještě budou muset počkat.

Buffalo Sabres: Lehner – Ristolainen, Gorges, Franson, McCabe, Falk, Fedun – Okposo, Jo. Larsson, E. Kane – B. Gionta (C), Reinhart, M. Foligno – Moulson, C. O'Reilly, Girgensons – Cole Schneider, D. Grant, Carrier.

Calgary Flames: Elliott – D. Hamilton, Giordano (C), D. Wideman, Brodie, Engelland, Jokipakka – Brouwer, Monahan, S. Bennett – Frolík, Backlund, Tkachuk – Chiasson, Stajan, Shinkaruk – Hathaway, F. Hamilton, Ferland.

Rozhodčí: Tim Peel, Trevor Hanson – Jonny Murray, Lonnie Cameron.

Statistiky zahajujících brankářů:

Robin Lehner (BUF) 13 zápasů, průměr 2,53, úspěšnost 91,9 %, 0 čistých kont
    Brian Elliott (CGY) 11 zápasů, průměr 3,36, úspěšnost 88,2 %, 0 čistých kont

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:54
    První střelu zápasu má na svědomí Backlund. Střelou zápěstím ale Lehnera nepřekonal.

01:31
    Další střela tentokrát minula bránu, takže Lehner zasahovat nemusel.

02:20
    Girgensons svou střelou minul bránu.

03:30
    Sam Bennett zkusil překonat Lehnera bekhendem, ten však předvedl další úspěšný zákrok.

04:00
    A další střele Benneta, znovu byl připravený jeho pokusu čelit Robin Lehner,

04:15
    Gionta vypálil na Briana Elliotta a i ten si připisuje úspěšný zákrok.

05:21
    Calgary právě vstřelilo branku!
    První gól zápasu je na světě, postaral se o něj MIKAEL BACKLUND, když Lehnera překonal střelou zápěstím po přihrávce Frolíka. Lehner už se nestihl přesunout. Asistence: Michal Frolík.
    05:21 Mikael BACKLUND - 0:1

06:19
    Vidíme první vyloučení zápasu. Brodie je vyloučen za podražení.

09:05
    Střela Calgary z levého kruhu mířila mimo Lehnerovu svatyni.

10:15
    Do velké šance se řítilo Buffalo. Kane postupoval dva na jednoho spolu s Larssonem, ale do přihrávky Kanea se vložil obránce, takže z té situace nakonec nic nebylo.

11:19
    Gionta tvrdé vypálil z pravého kruhu, Brian Elliott předvedl zákrok betonem.

11:52
    A další Elliottův zákrok po střele z podobné pozice, tentokrát pálil Foligno.

13:19
    Po boji o puk za Elliottovou bránou přišla přihrávka před ní, ale střela z předbrankového prostoru byla zablokována.

13:57
    Backlund je dnes hodně střelecky aktivní, za což už byl dnes jednou odměněn gólem. Tentokrát našel jen připravenou výstroj Lehnera.

14:28
    Výbornou obranou práci teď předvedl Rasmus Ristolainen, který nepustil k zakončení Matthewa Tkachuka.

15:08
    Sam Reinhart se teď dostal ke střele a následně i k dorážce, ale Brian Elliott se překonat nenechal.

15:37
    Cody Franson vypálil od modré hodně tvrdě, ale i nyní Elliott odolal.

17:22
    Poté, co puk skončil mezi střídačkami je hra přerušena a bude se vhazovat v útočném pásmu Calgary.

17:36
    Sean Monahan vystřelil z levé strany, puk před Lehnerem zablokoval Cody Franson.

18:15
    Josh Gorges tvrdě vystřelil z mezikruží, Brian Elliott vytáhl ze svého repertoáru další úspěšný zákrok.

18:55
    Gorgesova přihrávka nenašla žádného adresáta a namířila si to přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

19:20
    Z dobré pozice na mezikruží pálil Freddie Hamilton, Robin Lehner však další gól ve své síti nedopustil a připsal si úspěšný zákrok.

19:59
    Sekundu před koncem ještě vypálil Kane, ale ani on Elliotta nepřekonal.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila první třetina, kterou na střely sice vyhrálo Buffalo, ale jediným celkem, který se prosadil gólově bylo Calgary. Konkrétně to byl Backlund, který po Frolíkově přihrávce překonal Lehenra. Buffalo hodně toužilo po vyrovnání, ale zatím byl vždy proti Brian Elliott a tak jdou domácí do šatny s jednobrankovou ztrátou.

Střely na bránu v první třetině: 13:9

Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.
    Na zatím jediný gól zápasu nahrával český útočník Michael Frolík.

20:01

20:18
    Sam Bennett je autorem první střely druhé třetiny, ta ale Elliotta neprověří, protože byla sražena mimo.

20:23
    Tentokrát už Lehner musel vyrážet puk po střele z levé strany.

22:05
    Od modré posílal nabídku na teč před bránu Jyrki Jokipakka, Lehner ale zasahovat nemusel.

22:23
    Rozhodčí bude vylučovat, ale ještě předtím musí zkrotit potyčku, tkerá se po faulu rozpoutala. Matthew Tkachuk je tím, kdo fauloval.

23:04
    Buffalu se po vyhození Calgary nepovedl přechod do útočného pásma, zastavil je hvizd rozhodčího oznamující ofsajd.

24:07
    Kane tvrdě vypálil z levého kruhu, Elliott vyráží.

24:28
    A znovu to byl Evander Kane, kdo zaměstnal Elliotta, kterému ještě ve výhledu bránil Gionta.

25:01
    Taylor Fedun se prezentoval střelou od modré, Elliott však dál drží čisté konto.

25:37
    Sam Bennett vypálil z levého kruhu, Lehner puk pokryl a pak znovu proběhlo menší postrkávání, které je dnes k vidění poměrně často.

26:12
    A znovu to byl Sam Bennett, kdo chtěl rychlou střelou překvapit Lehnera, ale trefil jen střed branky.

26:51
    Johan Larsson střelou zápěstím z pravého kruhu donutil k zákroku vyrážečkou Briana Elliotta.

27:29
    Ofsajd pískají rozhodčí Clagary.

27:53
    Sam Reinhart našel přihrávkou mezi kruhy Foligna, ten ale z dobré pozice minul bránu.

28:39
    Josh Gorges nejprve střílel od modré a pak se dostal do ještě lepší pozice na levém kruhu a poslal na Elliotta kotouč znovu. Larsson poté hokejkou zašťoural mezi betony Elliotta a puk dostal za brankovou čáru. Gól ale nemohl platit, protože už bylo pískáno. Hostům se to logicky nelíbilo a tak se strhla další potyčka.

28:42
    A Larsson navíc půjde za sekání na trestnou lavici. Současně byl ale vyloučen i hostující Shinkaruk za hrubost.

30:02
    S vyloučení se nám roztrhl pytel! Hned dva hráči Calgary na trestné lavici doplní Shinkaruka. Nejprve fauloval Brouwer podražením a při ponechané výhodě pak ještě Dougie Hamilton sekáním.

30:02
    Buffalo tak bude hrát 36 sekund čtyři na tři.

30:28
    Kyle Okposo střílel z levého kruhu, ale příprava té střely mu zabrala celkem dost času, takže se Elliott stihl přesunout.

31:04
    Ristolainenova první střela byla zablokována, napodruhé se pak stala obětí zákroku brankáře hostí.

31:27
    Sabres právě vstřelili branku!
    Už při přesilovce pět na tři Buffalo vyrovnává! KYLE OKPOSO dostal dobrou přihrávku před bránu a nedal Elliottovi žádnou šanci. Asistence: Sam Reinhart, Rasmus Ristolainen.
    31:27 Kyle OKPOSO - 1:1

32:03
    A v pokračující přesilovce pět na čtyři se Buffalo prosazuje podruhé! JOHAN LARSSON tečoval střelu Kanea. Před Elliottem stál Brian Gionta, čím měl brankář Clgary práci ještě stíženou. Asistence: Evander Kane, Taylor Fedun.
    32:03 Johan LARSSON - 2:1

32:56
    A Calgary se asi nepoučilo, protože je vyloučen další jeho hráč. Je jím Troy Brouwer, který jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.

33:08
    Moc dlouho Brouwer na trestné nepobyl MATT MOULSON dostal ideální přihrávku na levou stranu, Elliott se nestihl přesunout a tak je překonán potřetí. Asistence: Kyle Okposo, Taylor Fedun.
    33:08 Matt MOULSON - 3:1

33:33
    A další faul hostů. Freddie Hamilton jde sedět za nedovolené bránění.

34:12
    Tato přesilovka zatím tak nebezpečná není, Calgary vyhazuje puk do bezpečí.

34:40
    Moulson střílel z velké blízky z levé strany nad bránu.

35:38
    Tentokrát Clagary oslabení přežilo a teď se Buffalo nepřesnou přihrávkou na modrou čáru samo vyhnalo z pásma.

36:57
    Za hrubost je vyloučen domácí Carrier.

36:57
    Derek Grant střílel nad a další potyčky za Elliottovou bránou už ani nepřekvapí.

37:33
    Dougie Hamilton vypálil od modré, Lehner musí být po delší době opět v permanenci.

38:02
    Znovu zasahovat Lehner, tentokrát proti střele Matthewa Tkachuka.

38:20
    Valná hromada se vytvořila před Lehnerem po střele Backlunda a dorážce Tkachuka.

38:20
    Domácí půjdou do tří, za krosček je vyloučen Gorges..

39:15
    Dobrou pozici na střelu měl Mark Giordano, ale domácí obrana jeho pokus zablokovala.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina byla ve znamení přesilovkových tref Buffala. To dokázalo všechny své góly vměstnat do do necelých dvou minut. Nejprve se z přesilovky pět na tři prosadil Okposo, pak následně ještě Larsson a do třetice přesilovou hru pět na čtyři využil i Moulson. Buffalo tak bleskově otočilo stav a protože už pak samo neinkasovalo, a to i přesto, že samo na konci třetině čelilo dvojnásobnému oslabení, odnáší si do šatny vedení 3:1.

Střely na bránu ve druhé třetině: 13:9

Třetí třetina začne přibližně ve 3:05.

40:01

40:22
    Calagry těsně po vypršení trestu Gorgese snižuje na 2:3. Střela Dougieho Hamiltona mířila vedle, ale šikovně ji tečoval MATTEW TKACHUK za záda Lehnera. Asistence: Dougie Hamilton, Mark Giordano.
    40:22 Matthew TKACHUK - 3:2

41:26
    Střela Jokipakky od modré čáry netrefila Lehnerovu bránu.

41:58
    Cody Franson střelou ze středního pásma prověřil pozornost Briana Elliotta, ten předvedl zákrok lapačkou.

42:13
    Buffalo má zpět dvoubrankový náskok. Už se zdálo, že MARCUS FOLIGNO celou situaci přejel, ale ještě dokázal skoro z nemožného úhlu střelou bekhendem Elliotta překonat. Bez asistence.
    42:13 Marcus FOLIGNO - 4:2

43:04
    Dougie Hamilton střílel z pravého kruhu zápěstím, ale minul bránu.

44:58
    Alex Chiasson se probíjel před Lehnera, na poslední chvíli mu však byl puk odebrán. Výborná obranný zákrok předvedl Jake McCabe.

45:33
    Dennis Wideman střílel z levého kruhu hodně mimo.

45:52
    Lehner byl bez hole a ležel na ledě, střela do klubka hráčů ale v síti neskončila. Následně Lehner chytil střelu, která ne něj letěla z levého kruhu.

47:10
    Rozhodčí pískají ofsajd, na řadě je komerční přestávka.

48:01
    Střela z pravého kruhu Lehnera nemohla vylekat. Puk chytil do lapačky, a protože si jej tam ponechal, bude se vhazovat po jeho levici.

48:50
    Jyrki Jokipakka střílel od modré čáry, ale Lehner jeho střelu dobře viděl, a neměl žádný problém ji zpacifikovat.

49:37
    Sam Reinhart jen nahodil kotouč do pásma a vydal se stejně jako jeho spoluhráči střídat.

49:54
    Elliott teď předvedl úspěšný zákrok a stále tak dává svému týmu naději na srovnání. Střelu na něj tentokrát vyslal Cole Schneider.

50:54
    Hunter Shinkaruk střílel z pravé strany, puk ale zablokoval Cody Franson.

51:33
    Deryk Engelland předvedl svou tvrdou střelu od modré. Před Lehnerem bylo hodně těl a puk tak na něj neproletěl.

52:13
    Gionta vystřelil z velké dálky, s tímhle neměl Elliott žádný problém.

53:03
    Gionta měl trochu prostoru na pravém kruhu a tak okamžitě napřáhl a tvrdé vypálil na Elliotta. Ten puk vyrazil.

53:35
    Freddie Hamilton z dobré pozice netrefil bránu, Calgary je ale nadále na puku v útočné třetině.

54:38
    Mark Giordano posílal od modré nabídku na teč, ale vůbec netrefil předbrankový prostor.

55:35
    Brian Gionta z první napálil puk směr Elliottt, jeho bránu ale netrefil.

56:11
    Střelu Micheala Ferlanda z levého kruhu vytěsnil Lehner a znovu tak o něco více přiblížil Sabres vítězství.

57:11
    Icing Buffala teď odpískal rozhodčí, hra se vrátí zpět před Robina Lehnera.

58:24
    Elliott už zamířil na střídačku, Calgary to zkusí v šesti hráči v poli.

58:55
    Robin Lehner teď nechal vyniknout svou lapačku proti střela Marka Giordana. Byl to zákrok pěkný i pro oko diváka.

59:10
    Střela z pravého kruhu baly zablokována a Buffalo vyhazuje tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

59:50
    Dougie Hamilton střílel od modré, ale puk na Lehnera neprošel.

Zápas je u konce, Buffalo dokázalo po šesti prohrách v řadě zvítězit. Calgary sice po první třetině vedlo, ale pak během necelých dvou minut druhé třetiny třikrát v oslabení inkasovalo a rázem prohrávalo 1:3. Poté se Flames povedl vstup do třetí třetiny, když po 22 sekundách snížil Tkachuk, ale zanedlouho domácím vrátil dvoubrankový náskok krásným gólem Foligno. I když bylo Calgary ve třetí třetině střelecky aktivnějším týmem, s výsledkem už nic nedokázalo udělat. Na kostce nad ledem tak po zápase svítil stav 4:2 pro domácí Šavle.

Michael Frolík (CGY) 0+1, 1 střela, čas na ledě 17:46

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, budu se těšit zase u nějaké jiné sportovní příležitosti. Loučí se s Vámi, a pěkný zbytek noci přeje, Petr Sumbal. (03:54:26)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 32. Okposo (Reinhart, Ristolainen), 33. Jo. Larsson (E. Kane, Fedun), 34. Moulson (Okposo, Fedun), 43. M. Foligno – 6. Backlund (Frolík), 41. Tkachuk (D. Hamilton, Giordano)

Rozhodčí: Tim Peel, Trevor Hanson – Jonny Murray, Lonnie Cameron

Diváci: 17 526