Chabarovsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Čerepovec 2:1 (kon.) | Kunlun – Petrohrad 3:5 (kon.)
Toljatti – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Kazaň – Soči 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – N.Novgorod 6:5 (po pr.)
Jokerit – Čeljabinsk 2:1 (po pr.) | Záhřeb – Omsk 1:4 (kon.)
Admiral Vladivostok
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 01.12.2016, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 4 674 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (12:55:16)
    Jakub Kovář předvedl v brance Severstalu dobrý výkon, avšak ani to dnes na body nestačilo

Jakub Kovář z @hc_severstal ???????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost @hc_severstal

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Jakub Kovář 21 zák, 2 góly, 91.3%
    Vojtěch Polák 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:23

Dnešní utkání je tedy u konce a tři body si do tabulky Východní konference připisuje Admiral Vladivostok. Hned dvě třetiny sice skončily bezbrankovým výsledkem, ale v prostřední části se domácí dokázali prosadit dvakrát a jediná trefa Ježova tak hostům pochopitelně nemohla stačit. V třetí třetině se sice Čerepovec snažil, ale v největší šanci minutu a půl před koncem hosté nezvládli finální souhru.

Střely na bránu po 3. třetině

VLD – 23 (6, 10, 7)
    CER – 20 (8, 8, 4)

59:52
    Znovu je puk až mezi modrými čarami. Tohle už domácí zvládnou ubránit.

59:37
    Po přihrávce Masuhra vypálil Wilson, avšak jeho rána se zastavil na chráničích jednoho z blokujícího soupeře a Admiral poté dostává hru do středního pásma.

59:26
    Poměrně záhy po buly se domácí pokusili trefit odkrytou bránu hostujícího celku, ale kotouč si to namířil jen na zakázané uvolnění.

59:20
    Nyní už je ale Kovář na střídačce a hostující celek si vybírá oddechový čas. Vhazovat se totiž bude u brány Ivana Nalimova.

58:51
    Admiral kotouč posílá až do pásma Čerepovce. Ten tak zatím nemůže odvolat Jakuba Kováře a vyzkoušet powerplay.

58:24
    Dva hostující hráči se zničehonic zjevil v blízkosti Nalimovovy svatyně, ale Polák přihrávkou nedokázal najít lépe postaveného spoluhráče.

57:54
    Cosi zajímavého se teď před Kovářem pokusili vymyslet domácí, avšak puk se poměrně rychle vrátil až mezi modré čáry.

56:59
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celků se ale nedostává do nadějnějšího zakončení.

56:29
    Do útočného pásma se tentokrát dostali domácí hokejisté, nicméně střela Zemčjonoka se zastavila na blokujícím soupeři.

55:52
    Hostům se výrazně krátí čas na vyrovnání. Dobře se teď dopředu prodíral Trubačjov, nicméně ten kousek před bránou zavrávoral a upadl.

54:41
    Nahozením zprava se teď Stasenkovi podařilo zaměstnat Nalimova, který puk musel přikrýt před dojíždějícímu protihráči.

54:10
    Oba týmy hrají v plném počtu.

53:40
    Jeden z hostů teď u modré čáry inkasoval velmi tvrdý hit a těžce se zvedá z ledu. Domácí ale nedokázali využít útoku do rozhozené obrany.

52:46
    hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší nic zajímavého. Puk se poměrně rychle přesouvá z jednoho útočného pásma do druhého, ale nějakého zakončení jsme se dosud nedočkali.

52:10
    Nevím, co bylo příčinou, ale u střídačky Vladivostoku se strhla šarvátky. Na trestnou lavici proto míří Maxim Kazakov (VLD), jenž dostal naloženo od Jurije Trubačjova (CER). Také ten je samozřejmě potrestán dvěma trestnými minutami.

51:57
    Přesilová hra Admiralu je sice minulostí, ale přesto se domácí dostali do slibné šance. Přihrávku zpoza brány však před Nalimovem nikdo netrefil.

51:13

50:51
    Ani domácímu celku se v početní výhodě nedaří. Nyní je puk pouze ve středním pásmu a stále se Vladivostok nemůže dostat před Kováře.

50:05
    Vovčenko velmi dobře zapracoval a hned na začátku oslabení puk vyvezl do až k Nalimovovi. Navíc dokonce získal vhazování v útočném pásmu.

49:45

49:13
    Nyní je navíc přesilová hra Severstalu u konce. Dvě tresné minuty za hrubost dostává Denis Ježov (CER).

48:23
    Přesilová hra hostujícího celku zatím není ideální. Dosud se totiž Čeepovci nepodařilo obsadit útočné pásmo.

47:45
    První vyloučení třetí třetiny. Na trestnou lavici usedá Sergej Barbašev (VLD), který se provinil sekáním.

47:05
    Nepřesná kombinace hostujícího celku končí znamená znovu přerušení. Následuje komerční přestávka.

46:47
    Po jediném nahození z pravé strany se navíc puk odrazil až do středního pásma a na led přicházejí čerstvé pětice.

46:18
    První útočná trojice Admiralu skvěle napadala rozehrávku soupeře a záhy poté obsazuje útočné pásmo. Nalimov však zatím nemusel zasahovat.

45:32
    Zničehonic se rychle do útoku vydal Sigarjov! Domácí forvard měl hodně prostoru na pravé straně, ale svižnou ranou trefil pouze Kováře.

45:25
    Celá solidní pasáž Čerepovce končí kotoučem v ochranné síti. Vhazovat se ale bude u Nalimova, neboť puk šel mimo hrací plochu přes hokejku domácího hráče.

44:52
    Vůbec poprvé v této třetině se Čerepovec usadil v útočném pásmu. Zatím ale na Nalimova neprošla ani jedna ze střel od modré čáry.

44:16
    Po delší době zahrozili také hosté. Jevgenij Mons si to po manévru namířil mezi kruhy a Nalimov se po jeho ráně poměrně těžce zvedá.

43:41
    Admiral má od začátku třetiny více ze hry a nyní se dostal k dalšímu zakončení. Tvrdá střela od modré čáry ale neletěla mezi tři tyče.

42:46
    Znovu se kotouč z hole jednoho z hostů dostal přes všechny čáry, avšak tentokrát byl puk zřejmě tečován a icing se nepíská. Bartulis tedy vyčkává za vlastní bránou.

42:21
    Ani domácím se ale nepovedl další ofenzivní výpad. Po krátké pasáži odehrané ve středním pásmu je Admiralu odpískán ofsajd.

41:13
    Hosté pouze vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Hra se vrací zpátky před Jakuba Kováře.

40:46
    Na chvíli se sice hosté vymanili z vlastního pásma, ale nyní už je kotouč opět v blízkosti Kovářovy svatyně. Nějaké další zakončení ale zatím nepřichází.

40:18
    Domácí mají dobrý vstup do třetí třetiny. Robert Sabolič se odhodlal k velmi rychlému zakončení z vrcholu pravého kruhu, ale Kovář byl připraven!

40:01

Další třetina začne přibližně v 12:16.

Také druhá část zápasu je za námi a nyní už jsou o něco spokojenější domácí. Ti se totiž ve 22. minutě dostali do vedení zásluhou Dmitrije Lugina. Čerepovec sice poměrně brzy srovnal díky přesné střele Denise Ježova, jenž ve 26. minutě využil přesilovou hru, ale po druhé třetině vedou přeci jenom domácí hokejisté. Sergej Barbašev totiž v čase 32:17 překonal Kováře střelou z mezikruží a díky němu má tedy Admiral blíže k vítězství.

Střely na bránu po 2. třetině

VLD – 16 (6, 10)
    CER – 16 (8, 8)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Sabolič přispěchal s další akcí, nicméně střelou zleva nemířil mezi tři tyče. Druhá třetina pomalu spěje ke svému konci.

38:54
    Zničehonic se v útočném pásmu usadili také domácí borci. Dva střelecké pokusy z pravého kruhu však neletěly do prostoru brány.

38:22
    Hosté jsou v posledních minutách opravdu lepší. Další zakončení však letělo až od modré čáry a Nalimov si připsal velmi pohodový zákrok.

37:58
    Konečně se do dobré střelecké pozice dostal Igor Radulov, nicméně jeho střelu z pravého kruhu v rozhodujícím okamžiku srazil jeden z vracejících se beků Admiralu.

36:58
    Severstal ale přesto pokračuje v aktivitě a nyní dobře kombinuje v útočném pásmu. Zatím je to ale všechno bez nebezpečnějšího zakončení.

36:24
    Podruhé v poměrně krátkém časovém úseku se do solidní šance tlačil Kagarlickij. Nakonec ale hostující útočník musel objíždět bránu a následnou přihrávku příliš nezvládl.

35:42
    Až nyní se podařilo zahrozit i domácímu celku. Nevýraznou střelou přes obránce však Sabolič na Kováře nevyzrál.

34:59
    Další úspěšný zákrok Ivana Nalimova. Tentokrát ho při bleskovém útoku prověřil jeden z hostů, jenž pálil z vrcholu levého kruhu.

34:36
    Po dobré pasáži hostujícího celku se Nalimovovi přeci jenom podařilo schovat puk v rukavici a přerušit hru. Vhazovat se bude samozřejmě právě u brány domácího celku.

33:55
    Kagarlickij se skvěle zleva natlačil před bránu! Střelou na vzdálenější tyč však neuspěl, neboť trefil nastavenou lapačku Ivana Nalimova.

33:01
    Vladimir Tkačjov využil nepřesné rozehrávky hostujícího celku a okamžitě po zisku kotouče vypálil na Kovářovu lapačku. Puk ale skončil právě v rukavici hostujícího gólmana.

32:40
    Po důraznějším hitu na Stasenka se po chvíli ve středním pásmu strhla menší šarvátka. Vylučovat se ale zřejmě nebude.
    32:17 Sergej BARBAŠEV - 2:1

32:17
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    A nyní jdou svěřenci kouče Andrijevského zpátky do vedení. SERGEJ BARBAŠEV rozjel dobrou akci ve středním pásmu, vyměnil si kotouč s nalevo bruslícím Makarenkem a poté sám střelou z mezikruží překonal českého gólmana v bráně Čerepovce. Asistence: Pavel Makarenko

31:58
    Domácí mají v posledních chvílích jednoznačně více ze hry. Další akci ale budou rozjíždět až zpoza vlastní brány.

31:26
    Defenzíva Čerepovce zapomněla na Alexandrova, ale domácí útočník na modré čáře nedokázal zpracovat prudkou přihrávku.

30:53
    Admiralu se nyní podařilo ofenzíva, avšak Kovář přesto nemusel řešit nějaké zajímavější zakončení. Hosté ale kotouč vyhazují na icing.

30:05
    Hra je nyní opravdu velmi často kouskována. Další přerušení přinesl ofsajd Severstalu, po kterém týmy na led posílají čerstvé síly.

29:45
    Krasnoslobodcev se sice dostal k puku v rohu kluziště, ale po lehkém plácnutí si to kotouč přes hokejku jednoho z hostů namířil do ochranné sítě.

29:25
    Velmi nepřesná rozehrávka hostujícího celku znamenala zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Jakuba Kováře.

29:04
    Až nyní se přechod do útoku podařil hostům, nicméně nějaké zajímavější zakončení z toho nebylo. Naopak teď domácí hrozí brejkem.

27:54
    Na obou stranách jsme byli svědky velmi nepovedeného přechodu do útočného pásma. V posledních vteřinách se hraje především v neutrální zóně.

27:07
    Po komerční přestávce se už zase pokračuje ve hře. S kotoučem nyní sice hrají domácí hokejisté, ale ti se zatím uchýlili pouze ke kombinaci ve vlastním pásmu.
    25:47 Denis JEŽOV - 1:1

25:47
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Jenže ze dvou trestných minut je rázem pouze 15 vteřin. Hosté se totiž rychle usadili v útočném pásmu, Wilson puk posunul po modré čáře na hůl DENISE JEŽOVA a ten se trefil krásnou dělovkou přesně k tyči. Asistence: Clay Wilson, Igor Magogin

25:32
    Dvě trestné minuty za držení protihráče si nyní odsedí Sergej Barbašev (VLD).

25:18
    A pro hosty mohlo být ještě hůře. Krasnoslobodcev totiž vybojoval kotouč z menšího závaru, ale v obrovské šanci trefil jen Kovářovu lapačku.

24:51
    Elitní formace Vladivostoku teď dobře motala soupeřovu defenzívu, ale Kovář protentokrát odolal. Přesto domácí zůstávají nastěhován i v útočném pásmu.

24:29
    Hráči Čerepovce puk zavezli až do pásma domácího celku, nicméně moc dlouho tam nepobyli. Nyní se ukazuje, proč je Čerepovec jedním z nejhorších týmů ligy.

23:47
    Admiral už je zase v pásmu soupeře, nicméně kombinace se zatím odehrává pouze u mantinelu. Fanoušci se dožadovali vyloučení, ale sudí dva sporné zákroky posoudili jako čisté.

22:58
    Hosté jsou po inkasované brance značně rozhozeni a vůbec se nemohou dostat do tempa. Jejich další pokus o rozehrávku končí zakázaným uvolněním.
    21:23 Dmitrij LUGIN - 1:0

21:23
    Teď už ale domácí hokejisté slaví. Za bránou totiž zaváhal jeden z hostujících beků, který pod tlakem ztratil kotouč a z toho těžil Alexandrov, který puk bleskově posunul před volného DMITRIJE LUGINA a ten v pohodě zakončil pod břevno Kovářovy brány. Asistence: Viktor Alexandrov

20:53
    Kotouč se nyní odrazil k Takčjovovi, jenž okamžitě zakončoval z levého kruhu, ale Kovář se vytáhl a zasáhl pravým betonem!

20:20
    Domácí sice druhou třetinu začínají přesilovou hrou, ale hned v úvodu periody ztratili kotouč a Nalimov musel přerušit hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 11:23.

Úvodních dvacet minut zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Utkání zatím nenabídlo nic moc zajímavého a celkově jsme zaregistrovali jen tři slibnější šance na vstřelení gólu. Ani jeden z hráčů však v zakončení nevyzrál na dobře chytajícího gólmana soupeře a proto je zatím stav utkání bezbrankový.

Střely na bránu po 1. třetině

VLD – 6
    CER – 8

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43
    Vypadalo to na další vyloučení z řad Čerepovce, ale nakonec šel puk do hlediště přes mantinel a sudí tedy správně netrestají.

19:31
    Skvěle to nyní udělal Magogin, jenž puk bleskově zavezl až do pásma Admiralu a nahozením zaměstnal Nalimova. Ten byl nakonec donucen přerušit hru.

19:17
    V závěru periody si domácí zahrají přesilovou hru. Jurij Trubačjov (CER) totiž sekl do Kurašovovy hokejky a dostává dvouminutový trest.

18:14
    První třetina nám dospěla do posledních dvou minut. Další snaha o překonání útočné modré čáry končí v podání hostů ofsajdem.

17:52
    Hosté zůstávají nastěhováni v útočném pásmu. Zatím je to ale bez dalšího zakončení.

17:38
    Vojtěch Polák se nejprve dobře proháčkoval před Nalimova, ale poté byl vytlačen do špatného úhlu a nemohl pořádně zakončit. Nebezpečněji vypadala akce Monse, nicméně ten pálil z otočky jen do ramene domácího gólmana.

16:58
    Opět se Admiral zmohl na pouhé nahození kotouče ze středního pásma, ale tentokrát domácí za Kovářem dobře zapracovali a aspoň na malou chvíli získali útočné pásmo.

16:38
    Do hry se nyní zapojil i Nalimov, jenž rozehrával po mantinelu. Učinil tak ale trochu nešikovně a puk se po plexisklu vyvezl až mezi diváky.

15:59
    Domácím se podařil přechod do útočného pásma, nicméně následně si svěřenci kouče Andrijevského nerozuměli a velmi rychle přišli o kotouč.

15:04
    Nikolaj Stasenko si velmi dobře sjel mezi kruhy, ale po přihrávce v tísní neodkázal zakončit mezi tři tyče. Velká škoda pro hostující celek.

14:50
    Až teď jsme do statistik mohli zapsat další střelu na bránu. S velmi slabým nahozením od mantinelu si ale domácí gólman Nalimov bez problémů poradil.

14:26
    Konečně se jeden z celků dostal do blízkosti soupeřovy brány. Jakub Kovář ale nakonec vůbec nemusel zasahovat.

13:43
    Registrujeme opravdu velké množství nepřesností na obou stranách. Po další takové se puk z hole hostujícího borce dostává přes celé kluziště pouze k Nalimovovi.

12:58
    Utkání nám v posledních minutách nepřináší nikterak zajímavou podívanou. U kotouče jsou domácí hokejisté, ale Grigorjev pouze rozvážně čeká za bránou.

12:07

11:23
    Nyní už se sice hosté dostali do pásma soupeře, nicméně stále je to bez zakončení a před chvílí si Čerepovec naopak musel dávat pozor v defenzívě.

10:58
    Přesilová hra je zatím ze strany Čerepovce velmi chabá. Dosud se hosté nedokázali usadit v útočném pásmu a o ohrožení Nalimova tak vůbec nemůže být ani řeč.

10:07
    Anton Volčenkov (CER) si při bránění zakončujícího hráče pomohl hákováním a dostává dvouminutový trest.

09:58
    Clay Wilson dobře potáhl puk do útočného pásma, zadovkou oslovil dojíždějícího hráče, ale ten zblízka zakončil pouze do Nalimovových betonů.

09:23
    Hra se nyní rychle přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek ale nemá výraznou převahu či dokonce tlak.

08:34
    Po komerční přestávce se pokračuje ve hře. Moc dlouho to ale netrvalo, neboť kotouč se záhy překutálel přes mantinel až mezi diváky.

08:17
    Radulov puk poslal podél mantinelu a jeden z domácích beků ho nedokázal zastavit ještě před modrou čárou. To znamená ofsajd.

07:45
    Chvíli se do kombinace dostali také hráči Čerepovce. Jediné nahození na bránu ale minulo cíl a proto už kontrolu nad kotoučem získávají domácí.

06:58
    Domácí ještě chvíli kombinovali před Kovářem, nicméně kotouč už je mezi modrými čarami a a odtud hostujícímu brankáři nehrozí nebezpečí.

06:35

05:55
    Následně se puk znovu dostal až k Nalimovově bráně. Oba celky na led posílají čerstvé síly.

05:38
    Nyní se ale do dobré příležitosti dostal Krasnoslobodcev. Reprezentant Kazachstánu dostal puk k pravému kruhu, ale střelou na vzdálenější tyč trefil jen pravý beton Jakuba Kováře.

04:56
    Hostům se prakticky okamžitě po navázání hry podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma. Úvod přesilové hry se domácím zatím nedaří.

04:35
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Nikolaj Stasenko (CER) dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

03:47
    Adam Masuhr velmi důrazně odstavil jednoho ze soupeřů a Kovář díky tomu ani nemusel zasahovat. Pouze mu stačilo jednoduše přikrýt volný kotouč.

03:33
    Severstal se trochu rychleji vydal do útoku, avšak ten skončil pouze zakázaným uvolněním. Vhazovat se tedy bude u modré čáry.

02:58
    Nakonec ale Kovář nemusel zasahovat, neboť dva střelecké pokusy od modré čáry letěly mimo tři tyče. Teď už je puk navíc v neutrální zóně.

02:21
    Zemčjonok dobře zapracoval u modré čáry, rozvážně si chvíli podržel kotouč a díky němu rozjíždí Admiral kombinaci v pásmu soupeře.

01:46
    Nyní je pro změnu odpískáno zakázané uvolnění Čerepovce. Ještě předtím se ale Vojtěch Polák dostal do slibné pozice, když měl dostatek prostoru na pravém kruhu. Bohužel pro hosty ale trefil jen lapačku.

01:14
    Hosté se okamžitě po buly usadili v útočném pásmu a Sizov dobře vypálil od modré čáry. Jeho projektil šel ale přeci jenom příliš vysoko.

00:50
    Velká nepřesnost v rozehrávce Vladivostoku končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Ivana Nalimova.

00:23
    Jako první se sice do útoku vydali hosté, ale nyní už jsou u kotouče hráči Admiralu, kteří se snaží kombinovat podél mantinelu.

00:01

Hráči obou týmů již jsou seřazeni na modrých čarách. Následuje hymna ruská federace, po které nás bude od začátku zápasu dělit jen pár desítek vteřin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Admiral Vladivostok: Nalimov (Serebrjakov) – Wisniewski, Bartulis, Zemčjonok, Kurašov, Grigorjev, Volčenkov, Gavrilenko – Wright, Sabolič, Krasnoslobodcev – Mamin, Lugin, Alexandrov – Tkačjov, Gorškov, J. Jakovlev – Makarenko, Kazakov, Barbašev – Sigarjov.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Stasenko, Jevsejenkov, Wilson, Masuhr, Sizov, D. Ježov, Kudako – Vovčenko, Trubačjov, Truňov – Mons, Kagarlickij, V. Polák – Radulov, Avcin, Magogin – Karlin, Kazakovcev, Lapin – A. Vorobjov.

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Sergej Beljajev – Alexej Medveděv, Ivan Sazonov.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupisce týmu není ani jeden český či slovenský hokejista.

Jakub Kovář
    Vojtěch Polák

POSLEDNÍCH PĚT VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ

29.9.2016 Čerepovec – Vladivostok 2:1
    26.11.2015 Čerepovec – Vladivostok 4:5 sn.
    17.10.2015 Vladivostok – Čerepovec 1:4
    2.10.2014 Vladivostok – Čerepovec 5:4 sn.
    7.1.2014 Vladivostok – Čerepovec 4:1

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Hokejisté Čerepovce rozhodně nepatří k favoritům na postup do playoff a zatím tuto pozici plně potvrzují. Aktuálně jsou bodově čtvrtým nejhorším týmem celé ligy a v rámci Západní konference jsou předposlední. Devětadevadesát inkasovaných branek je navíc druhým nejvyšším počtem v konferenci a především v posledních utkáních se Severstalu vůbec nedaří. Na vítězství totiž Čerepovec čeká již sedm zápasů a v těch hosté vstřelili jen deset branek.

ADMIRAL VLADIVOSTOK

Domácí hokejisté si zatím nevedou vůbec špatně a aktuálně jsou na šestém místě Východní konference. Admiral má velmi vyrovnaný útok s obranou a i díky tomu se zatím drží na pozicích zajišťující playoff. Na domácím ledě to ale v posledních utkáních ze strany Vladivostoku není ideální. Pouhé dva získané body ze čtyř posledních zápasů odehraných ve Fetisovově Areně je opravdu chabý výsledek a dnes tedy domácí potřebují naplno bodovat.

28.11.2016 Jekatěrinburg – Vladivostok 3:2 sn.

James Wright 15 (8+7)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 22. Lugin (Alexandrov), 33. Barbašev (Makarenko) – 26. D. Ježov (Wilson, Magogin)

Rozhodčí: Vladimír Baluška, Sergej Beljajev – Alexej Medveděv, Ivan Sazonov

Diváci: 4 674