Buffalo – Edmonton 4:3 (po pr.) | New Jersey – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Philadelphia – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Montreal 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 4:3 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Arizona 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:2 (kon.)
St. Louis Blues
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Středa 07.12.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Montreal se z tripu po hřištích soupeře vrací s porážkou.

Tři hvězdy zápasu
    1. Jaden Schwartz (STL) – 2 + 1
    2. Paul Stastny (STL) – 1 + 1
    3. Tomáš Plekanec (MTL) – 1 + 1 (05:00:51)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 1+1, čas ně ledě – 16:38.
    Dmitri Jaškin (STL) – 0+0, čas na ledě – 10:54

Byli jsme svědky opravdu vyrovnaného zápasu. Z počátku měl navrch Montreal, ale dvěma rychlými góly ve 3. třetině si domácí dokázali vynutit prodloužení ve kterém uzmul bonusový pod pro domácí Schwartz.
    Střely po 3. třetině – STL – 31, MTL – 30.

63:38 Jaden SCHWARTZ - 3:2

63:38
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí dokonali velkolepý obrat. JADEN SCHWARTZ dostal nahrávku za obranu Habs a střelou backhandem pod víko nedal Montoyovi šanci. Asistence: Alexander Steen.

62:50
    Tarasenko se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, Montoya skvělým zákrokem betonem chytá!

62:15
    Teď se do přečíslení 2 na 1 dostal naopak Montreal! Slibně vypadající akci ukončil Byron offsidem.

61:15
    St. Louis se dostali do přečíslení 3 na 1! Radulov dokázal v poslední chvíli vzít puk Shattenkirkovi!

60:30
    Weber vyslal první střelu prodloužení, Allen lapačkou chytá!

60:01

Ve třetí třetině dokázali domácí vyrovnat po střelách Stastnyho a Schwartze. Stav po 3 třetinách je tedy 2:2 a můžeme se těšit na prodloužení!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Bluesmani kombinují s pukem a vyčkávají na konec třetiny.

59:01
    St. Louis se dostali do přečíslení 2 na 1. Weber si dokázal zkušeně pohlídat přihrávku a zneškodnil akci soupeře.

58:10
    Plekanec našel skvělou nahrávkou Paciorettyho, ten dokázal puk pouze tečovat! Allen teď podržel svůj tým skvělým zákrokem!

57:56
    Danault schoval svoji střela za obránce, Allen si s jeho pokusem dokázal poradit. Hra tak bude pokračovat vhazováním před domácím gólmanem.

56:10
    Hra je plná nepřesností, ani jeden z týmů se nedokáže dostat s pukem do třetiny soupeře.

55:40
    Montoya radši podržel nahození od Parayka a uklidňuje svůj týmu.

55:10
    Hosté jsou po 2 inkasovaných gólech pod obrovskou dekou a nedokáží se dostat s pukem ani z obranného pásma.

54:50
    Fabrri dostal skvělou přihrávku mezi kruhy! S jeho střelou si ale Montoya poradil! Tohle byla obrovská příležitost pro domácí!

54:02
    Plekanec mohl vrátit vedení svému týmu, ale kotouč před prázdnou bránou nedokázal trefit!

53:21
    Montreal se dostal po delší době do velkého tlaku Allen jistým zákrokem zkrotil puk a uklidňuje svůj tým.

51:13
    Do další velké šance se dostal Radulov, jeho střelu backhandem Allen vyrazil!
    50:35 Jaden SCHWARTZ - 2:2

50:35
    A máme srovnáno! Jay Bouwmeester vypálil kotouč od modré čáry a Montoya jeho střelu pouze vyrazil před sebe. K odraženému puku se dostal Paul Stastny, který nedokázal nasměrovat touš do branky, ale svou dorážkou nahrál JADENU SCHWARZOVI, který kotouč pohodlně dopravil do branky. Asistence: Paul Stastny, Jay Bouwmesster.

49:50
    Bluesmani jsou po vstřelení kontaktního gólu velmi aktivní, Habs jen těžko stíhají.
    47:40 Paul STASTNY - 1:2

47:40
    PAUL STASTNY se dostal k puku na levém křídle, nic nevymýšlel a vypálil nad rameno hostujícího gólmana. Montoya byl bez šance! Asistence: Jaden Schwartz, Colton Parayko.

46:15
    St. Louis kombinují v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní branku.

45:02
    Domácí jsou teď aktivnějším týmem a pálí ze všech pozic. Montoya dnes chytá opravdu skvěle!

44:12
    Domácí dostali Montreal pod velký tlak, který vyústil střelou Bouwmeestera. Domácí hráč nedokázal puk nasměrovat mezi tři tyče.

43:52
    Pietrangelovu střelu zblokoval jeden z obránců, Montoya zůstal bez práce.

43:15
    Montreal napadá rozehrávku domácích až za brankou Allena. Bluesmani se jen těžko dostávají s pukem do středního pásma.

42:45
    Shattenkirk se ihned po skončení svého trestu zapojil do útoku, jeho střelu Montoya bez problému chytá.

41:13
    Proti Webrově střele od modré Allen lapačkou zasáhl.

40:12
    Montreal si zahraje další přesilovku.
    Shattenkirk (STL) (2 minuty, hákování).

40:01

Máme za sebou druhou třetinu, ve které se znovu měnilo jednou skóre. I u druhého gólu jsme mohli vidět Tomáše Plekance, který perfektní střelou nedal Allenovi šanci. Hosté si tak do poslední třetiny odnášejí 2 gólový náskok.

Střely po druhé třetině STL – 19, MTL – 19.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:15
    Montreal drží kotouč za vlastní brankou a čeká na sirénu oznamující konec třetiny.

38:35
    Domácí se snaží rychle odpovědět! Jaškinovu střelu z mezikruží Montoya chytá!
    37:42 Tomáš PLEKANEC - 0:2

37:42
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté napravují nepovedenou přesilovku! TOMÁŠ PLEKANEC sebral puk před vlastní bránou a dostal se Paulem Byronem do přečíslení 2 na 1. Byron vrátil puk prvně jmenovanému a ten zakončil chladnokrevně backhandem do šibenice.Asistence:Paul Byron

36:43
    Montreal dnes přesilovky opravdu hrubě nevycházejí, v právě skončené přesilovce si hostě opět nedokázali vytvořit větší šanci.

35:12
    Montreal se po delší době dostal do kombinace u branky soupeře, nicméně jsme neměli možnost vidět nějakou vetší šanci.

34:43
    Domácí tým je vyloučen za špatné střídaní!

33:35
    Lehkonen pálil z otočky! Jeho střelu ještě dokázal tečovat Shaw, Allen svůj tým podržel skvělým zákrokem lapačkou!

31:47
    Tarasenko pálil ihned po vhazování, jeho střelu dokázal zblokovat jeden z obránců Montrealu.

31:45
    Po komerční přestávce bude hra pokračovat vhazováním před Montoyou.

31:02
    Domácí jsou častěji na puku a častěji dostávají Montreal pod tlak!

30:11
    Stastny ujizdel po kridle sam na Montoyu, jeho střela na zadní tyč dokázal hostující golman vyrazit betonem!

28:13
    Domácí se řítili na branku Montoyi, Weber dokázal vystihnout finální přihrávku a zlikvidoval protiútok domácích.

27:12
    Perron střílel od mantinelu na vzdálenější tyč, Montoya skvělým reflexivním zákrokem chytá! To byla velká šance pro domácí.

26:40
    Po střele Radulova zazvonila tyč!

25:40
    Hra ve čtyřech svědčí více hostům. Montreal kombinuje ve třetině domácích.

25:19
    Berglund (STL) zasáhl soupeře holí do obličeje a předčasně ukončuje přesilovku svého týmu.
    Berglund (STL) (2 minuty, vysoká hůl).

24:35
    První přesilovku druhé třetiny si zahrají domácí.
    Mitchell (MTL) putuje na trestnou lavici (2 minuty, hákování).

23:46
    Hra je teď plná nepřesností, ani jednomu týmu se nedaří usadit ve třetině soupeře.

22:50
    Radulov prolétl středním pásmem, svou šanci k zakončení ale propásl. Hosté kombinují ve třetině soupeře.

22:14
    Shattenkirk pálí od modré těsně vedlě brány!

21:26
    Ani Montreal nedokázal vymyslet nic zlomového v přesilovce. Oběma týmům se dnes početní výhody nedaří.

20:01
    Montreal začne třetinu ještě s minutovou přesilovkou.

20:01

Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, ve které si oba týmy dokázaly vytvořit pár dobrých šancí! Jedinou změnu skóre jsme zaznamenali v 11. minutě když jeden z domácích obránců dopravil puk za Allenova záda.
    Střely po 1. třetině STL – 13, MTL – 12.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    Edmundson (STL) oslabuje svůj tým zbytečným zákrokem a putuje na trestnou lavici (2 minuty, hrubost).

18:50
    Střelu Markova od modré dokázal Allen pouze vyrazit před sebe nisméně s následnou dorážkou Desharnaise si dokázal poradit!

18:35
    Montoya předvedl famózní zákrok lapačkou, když se dokázal přesunout proti střele Steena!

18:01
    Tarasenko vypálil bombu z mezikruží, bohužel pro domácí při střele zlomil hůl!

17:10
    St. Louis si vytvořili obrovský tlak! Montreal se se štěstím ubránil.

15:57
    Desharnais (MTL) (2 minuty, nedovolené bránění).

15:15
    Hosté v plném počtu. Domácímu týmu tato přesilovka také nevyšla podle představ, hosté se bez větších problémů ubránili.

14:14
    Steenovu střelu Montoya s velkými problémy likviduje.

13:15
    Radulov (MTL) dokázal zastavit Tarasenka pouze faulem.
    Radulov (2 minuty, sekání).

12:10
    Montrealu se přesilovka vůbec nepovedla, hostující tým si nedokázal za 2 minuty vytvořit ani souvislejší tlak.

10:15
    Paul Stastny (STL) putuje na trestnou lavici (2 minuty, nedovolené bránění).
    10:06 Paul BYRON - 0:1

10:06
    Šťastný gól pro hostující tým!
    Tomáš Plekanec dostal ve středním pásmu puk od Marca Barberia, nic nevymýšlel a vystřelil. Allen jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde se puku dotknul bruslí PAUL BYRON a jeden z obránců "dorazil" také bruslí puk do branky. Asistence: Tomáš Plekanec, Marc Barberio.

9:15
    Montoya nadvakrát zasahoval proti střele Shattenkirka!

08:37
    Hosté v plném počtu. Domácí si v přesilovce dokázali vytvořit několik dobrých šancí, ale Montoyu zatím žádná střela nepřekvapila.

08:25
    Bluesmani se dostali do několika nebezpečných zakončení ze středu hrřiště, Montoya bezchybný.

07:40
    Fabbri se dostal mezi oba obránce Montrealu a zakončil, Montoya měl s jeho střelou velké problémy!

06:40
    Montreal vyhrál buly a ihned vyhazuje kotouč.

06:37
    Máme tu první vyloučení zápasu. Zbytečným faulem se prezentoval Pateryn (MTL) (2 minuty, vysoká hůl).

04:15
    Montreal je zatím jednoznačně aktivnějším týmem.

03:45
    Radulov zadovkou našel Paciorettyho, který mohl dorážet do prázdné brány, jeho hokejku v poslední chvíli zablokoval Gunnarsson!

02:45
    Gallagher vystihl rozehrávku soupeře a dostal se do dobré střelecké pozice! Jeho střela mířila nad.

02:13
    Desharnais se dostal k dorážce těsně před brankou, Allen dokázal špičkou betonu vytěsnit puk!

01:30
    První zákrok si připsal také Montoya.

01:01
    První střelu zápasu zaznamenal Plekanec (MTL), Allen pozorný.

00:02
    Hosté vyhráli úvodní buly a kombinují za brankou soupeře.

00:01

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk (A), Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Tarasenko, Steen, Schwartz – Perron, Stastny, Fabbri – Jakupov, Berglund, Lehterä – Reaves, Brodziak, Upshall.

Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin (A), Petry, Markov, Pateryn, Barberio (C) – Radulov, Pacioretty (A), Desharnais – Gallagher, Plekanec, Danault – Carr, A. Shaw, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron.

Rozhodčí: Nicholson, St. Pierre – Pancich, Wheler.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dmitri Jaškin (STL) 1 + 5
    Tomáš Plekanec (MTL) 1 + 6

Kanadský celek se stále drží na čele východní konference se ziskem 36-ti bodů. V minulém zápase se hosté utkali s Los Angeles, vyrovnaný souboj museli rozhodnout až nájezdy. V nájezdové loterii si nakonec bonusový bod urvali hosté. Montreal z posledních 4 zápasů dokázal urvat 2 vítězství a dnešním utkáním ukončí svůj 5-ti zápasový trip.

Nejproduktivnější hráči
    Galchenyuk 9 + 14
    Radulov 5 + 16
    Weber 8 + 10

Bluesmani mají získali v posledních 5-ti zápasech 7 bodů a mají slušnou formu. Nicméně v posledním zápase podlehli Winnipegu v prodloužení. V tabulce patří domácímu celku 2. místo v západní konferenci se ziskem 32 bodů.
    Tarasenko 13 + 14
    Shattenkirk 6 + 13
    Perron 7 + 9

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 48. Stastny (Schwartz, Parayko), 51. Schwartz (Stastny, Bouwmeester), 64. Schwartz (Steen) – 11. Byron (Plekanec, Barberio), 38. Plekanec (Byron)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Shattenkirk (A), Gunnarsson, Parayko, Edmundson – Tarasenko, Steen, Schwartz – Perron, Stastny, Fabbri – Berglund, Lehterä, Jaškin – Reaves, Brodziak, Upshall.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber, Jemelin (A), Petry, Markov, Pateryn, Barberio (A) – Radulov, Pacioretty (C), Desharnais – Gallagher, Plekanec, Danault – Carr, A. Shaw, Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron.

Rozhodčí: Nicholson, St. Pierre – Pancich, Wheler

Diváci: 17,646