Slavia – Kolín 3:4 (kon.) | Kladno – Havířov 8:3 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 5:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Vsetín 2:4 (kon.) | Písek – Olomouc 1:3 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 3:6 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 3:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:4 (kon.)
Mountfield HK
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 10.12.2016, 15:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Diváci se vydají do svých domovin, hráči a rozhodčí do šaten a i já se s vámi pro dnešek rozloučím. Přeji příjemný zbytek soboty a v hradecké FORTUNA aréně zase někdy na počtenou! (17:40:41)

A více už toho dnes v hradecké FORTUNA aréně neuvidíme. Piráti si na svou loď nabalí tři body i přes to, že Hradečtí byli po celou dobu utkání aktivnější. Co na plat, když ale nedokáží své šance proměnit.

58:55
    Piráti právě vstřelili branku!
    Bieniek střílel z první, jeho střela byla ale zblokovaná a DAVID ČERNÝ se do odkryté hradecké klece nemýlil. Vypadá to, že Piráti si výhru pohlídají. Asistence: Tomáš Koblížek.

58:40
    Závěrečný tlak Hradeckých sílí.

58:27
    Maršík vyslal puk do Běhulovy náruče, ten ho ukryl a domácí lodivod si vyžádal time-out. Uvidíme, co svým svěřencům naordinuje.

58:17
    Jonáš udržel útočné pásmo a Hradečtí jdou do power play.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, a to ve chvíli, kdy se Hradečtí usadili v útočném pásmu.

57:10
    Sklenář našel před brankou Moronga, ten ale na Běhulu nevyzrál.

56:52
    A teď k tomu bude mít šanci! Štochl podrazil jednoho hradeckého útočníka a hlavní sudí ho posílá odpočinout na trestnou lavici.

56:00
    Hradec má poslední čtyři minuty, aby s výsledkem, který pro ně zatím není příliš přívětivý něco udělal.

55:31

54:53
    Maršík teď málem ohrozil branku Běhuly i ve vlastním oslabení. Je vidět, že Hradec ví, že musí skórovat.

54:05
    Studeného střelu teď pro změnu musel vytěsnit ramenem. Jeho spoluhráči navíc vyhazují a Piráti musí začít zase ze svého pásma.

53:51
    Dvořák drží svůj tým ve hře i po střele Seemanna. Hradec se dál brání.

53:31
    Pohl teď hasil chybu hradecké obrany pouze za cenu faulu! A Hradečtí mohou být za dvě minuty rádi, protože trenér hostů by raději viděl trestné střílení. To vysvětluje i sudím.

53:11
    Běhula musel být opět velmi pozorný, protože Havelec našel před brankou Maršíka a ten bekhendem zakončoval.

52:43
    Puk je zašlápnut v rohu hradeckého pásma a hlavní arbitr teď domlouvá Kuklovi.

52:24

51:20
    Pirátům se zatím při přesilovce nedaří jejich loď zakotvit v přístavu jménem hradecké obranné pásmo.

50:54
    Dvořák teď raději ukryl puk ve své rukavici a nechal své spoluhráče vystřídat.

50:38
    Seemannova střela od modré končí na tribuně za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:24
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Morong – 2 min., podražení).

50:06

50:05
    Morong střílel vteřinu před koncem přesilovky a i tuhle loženku Běhula chytil. I když teď nejspíš sám nevěděl jak.

49:25
    Sklenář nahrával z rohu Mašínovi, kterému se střela z první nepovedla. Stejně jako se Hradeckým nevede přesilovka.

48:40
    Koblížek osvobodil svůj tým, dokonce se dostal do pásma ke střele, ale Bieniek ji zablokoval.

48:07
    Veselý byl s důrazem svojí hole až moc aktivní. Pravice arbitra se vymrštila nahoru a Hradec si zahraje přesilovku.

47:34
    Ale jen na chvíli! Maršík nabruslil do útočného pásma a prověřil Běhulu další nepříjemnou střelou.

47:05
    Voňka nahodil puk do pásma Pirátů, ti se na chvíli dostávají z tlaku.

46:26
    Kukla se dostal na modré čáře k pěkné střele, která ale těsně minula Běhulovu bránu.

45:20
    Střela Bienieka byla zblokovaná, dále pálil Pohl, ale ani jeho střela nepřinesla příliš vzrušení v chomutovské obraně.

44:56
    Hradeckým mladíkům teď chybí klid na hokejkách a nutno říci, že tím trpí především tempo hry.

44:13
    Morong si teď počíhal u mantinelu na soupeře a připisuje si pohledný hit.

43:41
    Nositel slavného hokejového jména Procházka přidává další střelu na Dvořáka. Ten je naštěstí pro domácí stále pozorný.

43:25
    Chomutovský tlak pokračuje. Od modré pálil kapitán Studený, jehož horkou ránu dorážel Koblížek.

43:10
    Veselý hledal mezi kruhy Ouřadu, ten ale Dvořákovu svatyni minul. Chomutovští donutili Hradec k zakázanému uvolnění.

42:12
    Vhazování před Běhulou vyhráli Piráti a s pukem se dostali i ke střele. Dvořák ovšem ukryl puk ve své výstroji.

41:50
    Chomutovští se dostali do útočného pásma, ale dlouho se s pukem na holi nekamarádili. Hradecká rozehrávka ovšem končí zakázaným uvolněním, i když oko nejednoho diváka vidělo teč.

41:17
    Po více než minutovém kolotoči, který hradečtí mladíci rozjeli v útočném pásmu se dostal ke střele Pažourek, Běhula ale pozornost v kabině nezapomněl.

40:05
    I začátek třetí třetiny se nese v duchu začátku těch předešlých – Hradec v útočném pásmu.

40:01

Hráči už se připravují na třetí třetinu, která začne za malý okamžik.

Ve druhé třetině jsme viděli opět útočný hokej, ve kterém měli ze hry více Hradečtí. Nepodařilo se jim však překonat bezchybného Běhulu a navíc v závěru neuhlídali Davida Černého, který překlopil pomyslné misky vah na stranu Pirátů!

40:00

38:51
    Jako blesk z čistého nebe teď přichází úder Chomutovských, kteří se opět prosazují v závěru třetiny. DAVID ČERNÝ se dostal za záda hradecké obrany a překonal bezmocného Dvořáka. Asistence: Tomáš Koblížek.

38:12
    Parádním zákrokem lapačkou se teď vytáhl Běhula proti střele Mašína, který se ocitl sám mezi kruhy a vypálil.

37:40
    Hned jak se dostali Chomutovští do plného počtu, zaútočili, ale nic z toho.

37:11

36:23
    Ve zkrácené přesilovce se Hradeckým nedařilo usadit v útočném pásmu. Po dvou střelách Pohla jsme ale přeci jen šance viděli.

35:20
    Ve čtyřech se dostal ke střele Jonáš, ta ale končí u Běhuly v náruči.

35:11
    Mežnar vysekl hůl Sklenářovi a arbitr Pilný ho posílá za katr.

34:59
    Maršík statečně forčekoval, ale po hitu od jednoho ze soupeřů odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.

34:52
    Chomutovu se nedaří usadit v Hradecké třetině.

34:10
    Veselého střela byla zblokovaná a Hradec se osvobozuje.

33:23
    Šedivý vytrhl soupeři hůl a Hradec si zahraje oslabení.

33:10
    Bieniek střílel od modré, ale těsně minul klec!

32:24
    Nepíská se zakázané uvolnění a Šedivý hledal vzdušnou střílenou přihrávkou v před brankovém prostoru M. Sílu.

31:10
    Už se hraje v plném počtu, nicméně po odrazu puku od rozhodčího se píská ofsajd Hradeckých.

30:25
    Hradecká aktivita pokračuje, Hašek vystřelil na Běhulu z levého kruhu.

30:11
    I ve hře čtyři na čtyři jsou Hradečtí aktivnější! Pohl střílel od modré, a jeho střela se dostala k Pažourkovi, který ale pouze vyprášil vestu Běhuly.

29:31
    A nakonec se vylučuje, ale na obou stranách potom, co byl Sklelnář zalehnut.

29:13
    Hraje se tedy čtyři na čtyři. I když to tak nemuselo být po zákroku jednoho z hráčů Chomutova.

28:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (M. Síla – 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jungvirt – 2 min., vysoká hůl).

28:20
    Poppel našel z rohu na modré čáře Voňku, který ale ranou z voleje minul Běhulovu klec!

27:25
    Po několika šancích hradeckých mladíků se dostal k puku i Chomutov, ale nebyla z toho žádná zajímavá šance.

26:27
    Vzápětí střílel Bieniek od modré a před bránou clonil Hašek.

26:20
    V. Síla s Pažourkem se řítili v přečíslení dvou na jednoho na Běhulu, Pažourek ale nedokázal střelu Síly usměrnit za jeho záda!

26:11
    Po buly se k puku dostal Brandner a opět vyzkoušel Dvořákovu pozornost, která je stále na vysoké úrovni.

25:55
    Morong nedosáhl na rozehrávku svých spoluhráčů a je z toho zakázané uvolnění.

25:36
    Ofsajd zastavil hráče v modrém při přechodu přes modrou čáru.

24:53
    Hra se teď přesouvá ze strany na stranu a Dvořák musel být pozorný proti střele Koblížka!

24:26
    V. Síla tečoval nahození od Pohla pouze do rohu hřiště.

23:36
    I Chomutovští se dostali do útočného pásma a vyslali projektil na Dvořákovu branku.

23:02
    Domácí stále motají svého soupeře, střelu jsme však neviděli.

22:15
    Hosté mohli v poklidu vyvést puk ze svého pásma, ale po pádu jednoho z obránců se dostávají pod tlak.

21:49
    Zakázané uvolnění domácích!

21:15
    Koblížek přejel modrou čáru a vystřelil na Dvořáka.

20:34
    Vojtěch Síla ujížděl za obranu Chomutova, v poslední chvíli mu byl puk ale vypíchnut a po pádu a posunutí branky se vhazuje ve středním pásmu.

20:10
    Hradečtí se hned po vhazování hrnou do útočného pásma.

20:01

Je tu konec úvodní části, která nabídla útočný hokej z obou stran. Po bleskurychlé trefě hradeckého Mašína byli aktivnější domácí hráči, se závěrem třetiny se ale hra vyrovnala a spolu se sirénou dokázal Chomutov zásluhou Mežnara srovnat skóre.

20:00

19:59

Piráti se závěrečnou sirénou vyrovnávají! DAVID MEŽNAR dokázal tečovat střelu svého spoluhráče mimo dosah Dvořáka a těsně před koncem první třetiny srovnává skóre zápasu! Asistence: Jakub Kleiner

19:36
    Šedivý hledal přihrávkou zpoza branky své spoluhráče. Ti ale nedokázali pořádně zakončit.

19:00
    Dva ostré souboje u mantinelu zůstaly nepotrestány. Hra se přesunula před Dvořáka, který tak musí znovu zpozornět.

18:19
    Hašek oloupil protihráče o puk a od modré čáry vypálil. Jeho střelu ale obránci dokázali zablokovat.

17:51
    Chomutov pouze odevzdává puk na hůl Hradeckých. Ti se však provinili zakázaným uvolněním.

17:19
    Běhula raději podržel puk. Vhazování po jeho levici.

16:34
    Vojtěch Síla hledal dobrou nahrávkou najíždějícího Poppela. Ten ale těsně na puk nedosáhl a hra se přesouvá na druhou stranu.

15:53

15:08
    Po střele Bienieka se puk povaloval v brankovišti. Ani jeden z Hradeckých se ale k dorážce nedostal.

14:55
    Hra je po skrumáži v rohu přerušena. Oba týmy tak střídají.

14:30
    Hradec kombinuje v útočném pásmu. Střely Jonáše ale ke gólu nevedly.

13:50
    Přesilová hra na druhé straně. Veselý odchází na dvě minuty za podražení.

13:50

13:50
    Střela Procházky byla ztečovaná vysoko nad bránu.

12:55
    Ke střídání dochází i na druhé straně. Přesilovka se zatím hostům vůbec nedaří.

12:12
    Hradec vyhazuje puk ze třetiny a odjíždí střídat.

11:46
    Máme tu první vyloučení. Mašín přehnal svoji snahu a jde pykat za napadení.

11:21
    Chomutov je momentálně aktivnějším týmem a zaměstnává hradeckou pětici v jejím obranném pásmu.

10:59
    Zakázané uvolnění Hradce.

10:52
    Koblížek vystřelil od modré čáry. Dobrý zákrok hradeckého brankáře ale maří jeho snahu o skórování.

10:41
    A situace se opakuje.

10:36
    Po zákroku Dvořáka se vhazuje v obranné třetině domácích.

10:20
    Chomutov se dostává do útoku. Zatím ale kombinuje pouze v rozích.

09:51
    Pohl pěkně vylekal svého spoluhráče, kterému poslal těžkou nahrávkou. Ten však situaci vyřešil a puk je znovu na středu hřiště.

09:31
    Puk ve středním pásmu, oba týmy střídají.

08:51
    Voňka po dobré nahrávce od spoluhráče vypálil od modré čáry, trefil ale jen bránícího protihráče.

08:18
    Maršík pálil bekhendem z mezikruží. Jeho střela ale neměla potřebnou razanci a Běhulu tak nemohla vylekat.

08:10
    Běhula podržel puk ve své lapačce, vhazování znovu v jeho blízkosti.

07:39
    Ne však na dlouho. Po chybě v rozehrávce útočili znovu domácí, ale po kolizi v brankovišti se vhazuje po levici chomutovského brankáře.

07:05
    Oba týmy střídají, Chomutov bleskurychle přesouvá hru do útočného pásma.

06:27
    Mašín nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy. Branku ovšem netrefil.

05:50
    Dobrá střela chomutovského obránce pořádně vylekala Dvořáka, se střelou si ale dokázal poradit. Na druhé straně zaútočil Maršík, ani ten si ale na brankáře nepřišel.

05:41
    Mountfield už se opět dostává do útoku, ale svou vlastní nepřesností docílil pouze zakázaného uvolnění.

05:14
    Dvořák raději podržel puk pod vyrážečkou a dává tak prostor ke střídání.

04:57
    Puk nyní vyletěl z ledové plochy, vhazování na středu hřiště.

04:42
    Útočná akce hostů neměla dlouhého trvání. Jejich snahu ukončuje odpískaná hra vysokou holí.

04:30
    Mountfield nepouští puk ze svých hokejek a Chomutovským dělá v obranné třetině velké potíže.

03:45
    Zakázané uvolnění hostů.

03:00
    Vhazování v obranném pásmu Chomutova

02:57
    Hradečtí se řítili v přečíslení dvou hráčů na jediného obránce. Hašek s Pažourkem ale ztroskotali na chomutovském brankáři.

02:25
    Hradec kontroluje hru a drží se v útočném pásmu hostů. V úvodu je jednoznačně aktivnějším týmem.

00:38
    Hradec právě vstřelil branku!

A máme tu první branku! Hradec se bleskurychle ujímá vedení. PATRIK MAŠÍN vystihl rozehrávku Chomutova a svižnou střelou od modré čáry do horního rohu branky otevírá skóre zápasu! Asistence: Mikuláš Pohl

00:05
    Puk po buly získali Chomutovští a ihned se pustili do útoku.

00:01

Týmy se již připravují k úvodní buly, utkání každou chvílí začne!

Dnešní zápas proti sobě postaví týmy, které skončily ve svých skupinách shodně na druhém místě. Ani jednomu z nich se ale nepodařilo v úvodním zápase zvítězit, což budou chtít rozhodně napravit právě v dnešním střetnutí.

Chomutovští pokračují ve svém východočeském tažení. V pátek odehráli zápas na ledě Pardubic. První tým skupiny Střed byl však nad jejich síly, což dokazuje i konečné skóre 1:4 z pohledu Pirátů. Stejně jako Hradec tak budou dnes bojovat o první vítězství.

Hradečtí nevstoupili do nadstavbové části příliš šťastně. Úvodní zápas sehráli na domácím ledě s karlovarskou Energií. Vyrovnané utkání nenašlo po šedesáti minutách vítěze, a tak dospělo až do prodloužení, ve kterém druhý bod získali Západočeši. V dnešním zápase tak bude Hradec usilovat o premiérovou výhru nad rámec základní části.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Matouš Soukup

Branky a nahrávky: 1. Mašín (Pohl) – 20. Mežnar (Kleiner), 39. Černý (Koblížek), 59. Černý (Koblížek)

Mountfield HK: Dvořák (Kouba) – Voňka, Pohl, Lelek, Krištof, Bieniek, Jonáš, Kukla – Do. Šedivý, Sklenář, Mašín, Pažourek (C), M. Matouš, M. Síla, Havelec, Poppel, V. Síla, Jakubec, Hašek, Maršík, Morong. Trenér: Miroslav Krupka
    Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Bajer, Hradecký, Jaroš, Mežnar, Koblížek, Brandner, Ouřada. Trenér: Miroslav Buchar

Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Urubčík