Slavia – Kolín 3:4 (kon.) | Kladno – Havířov 8:3 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 2:3 (po pr.)
HC Litvínov – Vítkovice 5:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Vsetín 2:4 (kon.) | Písek – Olomouc 1:3 (kon.)
Letňany – Mladá Boleslav 4:0 (kon.) | Třinec – Sparta 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 1:3 (kon.)
Kometa Brno – Liberec 3:6 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 3:0 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:4 (kon.)
Mountfield HK
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 10.12.2016, 15:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hradečtí nevstoupili do nadstavbové části příliš šťastně. Úvodní zápas sehráli na domácím ledě s karlovarskou Energií. Vyrovnané utkání nenašlo po šedesáti minutách vítěze, a tak dospělo až do prodloužení, ve kterém druhý bod získali Západočeši. V dnešním zápase tak bude Hradec usilovat o premiérovou výhru nad rámec základní části.

Chomutovští pokračují ve svém východočeském tažení. V pátek odehráli zápas na ledě Pardubic. První tým skupiny Střed byl však nad jejich síly, což dokazuje i konečné skóre 1:4 z pohledu Pirátů. Stejně jako Hradec tak budou dnes bojovat o první vítězství.

Dnešní zápas proti sobě postaví týmy, které skončily ve svých skupinách shodně na druhém místě. Ani jednomu z nich se ale nepodařilo v úvodním zápase zvítězit, což budou chtít rozhodně napravit právě v dnešním střetnutí.

Týmy se již připravují k úvodní buly, utkání každou chvílí začne!

00:01

00:05
    Puk po buly získali Chomutovští a ihned se pustili do útoku.

00:38
    Hradec právě vstřelil branku!

A máme tu první branku! Hradec se bleskurychle ujímá vedení. PATRIK MAŠÍN vystihl rozehrávku Chomutova a svižnou střelou od modré čáry do horního rohu branky otevírá skóre zápasu! Asistence: Mikuláš Pohl

02:25
    Hradec kontroluje hru a drží se v útočném pásmu hostů. V úvodu je jednoznačně aktivnějším týmem.

02:57
    Hradečtí se řítili v přečíslení dvou hráčů na jediného obránce. Hašek s Pažourkem ale ztroskotali na chomutovském brankáři.

03:00
    Vhazování v obranném pásmu Chomutova

03:45
    Zakázané uvolnění hostů.

04:30
    Mountfield nepouští puk ze svých hokejek a Chomutovským dělá v obranné třetině velké potíže.

04:42
    Útočná akce hostů neměla dlouhého trvání. Jejich snahu ukončuje odpískaná hra vysokou holí.

04:57
    Puk nyní vyletěl z ledové plochy, vhazování na středu hřiště.

05:14
    Dvořák raději podržel puk pod vyrážečkou a dává tak prostor ke střídání.

05:41
    Mountfield už se opět dostává do útoku, ale svou vlastní nepřesností docílil pouze zakázaného uvolnění.

05:50
    Dobrá střela chomutovského obránce pořádně vylekala Dvořáka, se střelou si ale dokázal poradit. Na druhé straně zaútočil Maršík, ani ten si ale na brankáře nepřišel.

06:27
    Mašín nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy. Branku ovšem netrefil.

07:05
    Oba týmy střídají, Chomutov bleskurychle přesouvá hru do útočného pásma.

07:39
    Ne však na dlouho. Po chybě v rozehrávce útočili znovu domácí, ale po kolizi v brankovišti se vhazuje po levici chomutovského brankáře.

08:10
    Běhula podržel puk ve své lapačce, vhazování znovu v jeho blízkosti.

08:18
    Maršík pálil bekhendem z mezikruží. Jeho střela ale neměla potřebnou razanci a Běhulu tak nemohla vylekat.

08:51
    Voňka po dobré nahrávce od spoluhráče vypálil od modré čáry, trefil ale jen bránícího protihráče.

09:31
    Puk ve středním pásmu, oba týmy střídají.

09:51
    Pohl pěkně vylekal svého spoluhráče, kterému poslal těžkou nahrávkou. Ten však situaci vyřešil a puk je znovu na středu hřiště.

10:20
    Chomutov se dostává do útoku. Zatím ale kombinuje pouze v rozích.

10:36
    Po zákroku Dvořáka se vhazuje v obranné třetině domácích.

10:41
    A situace se opakuje.

10:52
    Koblížek vystřelil od modré čáry. Dobrý zákrok hradeckého brankáře ale maří jeho snahu o skórování.

10:59
    Zakázané uvolnění Hradce.

11:21
    Chomutov je momentálně aktivnějším týmem a zaměstnává hradeckou pětici v jejím obranném pásmu.

11:46
    Máme tu první vyloučení. Mašín přehnal svoji snahu a jde pykat za napadení.

12:12
    Hradec vyhazuje puk ze třetiny a odjíždí střídat.

12:55
    Ke střídání dochází i na druhé straně. Přesilovka se zatím hostům vůbec nedaří.

13:50
    Střela Procházky byla ztečovaná vysoko nad bránu.

13:50

13:50
    Přesilová hra na druhé straně. Veselý odchází na dvě minuty za podražení.

14:30
    Hradec kombinuje v útočném pásmu. Střely Jonáše ale ke gólu nevedly.

14:55
    Hra je po skrumáži v rohu přerušena. Oba týmy tak střídají.

15:08
    Po střele Bienieka se puk povaloval v brankovišti. Ani jeden z Hradeckých se ale k dorážce nedostal.

15:53

16:34
    Vojtěch Síla hledal dobrou nahrávkou najíždějícího Poppela. Ten ale těsně na puk nedosáhl a hra se přesouvá na druhou stranu.

17:19
    Běhula raději podržel puk. Vhazování po jeho levici.

17:51
    Chomutov pouze odevzdává puk na hůl Hradeckých. Ti se však provinili zakázaným uvolněním.

18:19
    Hašek oloupil protihráče o puk a od modré čáry vypálil. Jeho střelu ale obránci dokázali zablokovat.

19:00
    Dva ostré souboje u mantinelu zůstaly nepotrestány. Hra se přesunula před Dvořáka, který tak musí znovu zpozornět.

19:36
    Šedivý hledal přihrávkou zpoza branky své spoluhráče. Ti ale nedokázali pořádně zakončit.

19:59
    Piráti právě vstřelili branku!

Piráti se závěrečnou sirénou vyrovnávají! DAVID MEŽNAR dokázal tečovat střelu svého spoluhráče mimo dosah Dvořáka a těsně před koncem první třetiny srovnává skóre zápasu! Asistence: Jakub Kleiner

20:00

Je tu konec úvodní části, která nabídla útočný hokej z obou stran. Po bleskurychlé trefě hradeckého Mašína byli aktivnější domácí hráči, se závěrem třetiny se ale hra vyrovnala a spolu se sirénou dokázal Chomutov zásluhou Mežnara srovnat skóre.

20:01

20:10
    Hradečtí se hned po vhazování hrnou do útočného pásma.

20:34
    Vojtěch Síla ujížděl za obranu Chomutova, v poslední chvíli mu byl puk ale vypíchnut a po pádu a posunutí branky se vhazuje ve středním pásmu.

21:15
    Koblížek přejel modrou čáru a vystřelil na Dvořáka.

21:49
    Zakázané uvolnění domácích!

22:15
    Hosté mohli v poklidu vyvést puk ze svého pásma, ale po pádu jednoho z obránců se dostávají pod tlak.

23:02
    Domácí stále motají svého soupeře, střelu jsme však neviděli.

23:36
    I Chomutovští se dostali do útočného pásma a vyslali projektil na Dvořákovu branku.

24:26
    V. Síla tečoval nahození od Pohla pouze do rohu hřiště.

24:53
    Hra se teď přesouvá ze strany na stranu a Dvořák musel být pozorný proti střele Koblížka!

25:36
    Ofsajd zastavil hráče v modrém při přechodu přes modrou čáru.

25:55
    Morong nedosáhl na rozehrávku svých spoluhráčů a je z toho zakázané uvolnění.

26:11
    Po buly se k puku dostal Brandner a opět vyzkoušel Dvořákovu pozornost, která je stále na vysoké úrovni.

26:20
    V. Síla s Pažourkem se řítili v přečíslení dvou na jednoho na Běhulu, Pažourek ale nedokázal střelu Síly usměrnit za jeho záda!

26:27
    Vzápětí střílel Bieniek od modré a před bránou clonil Hašek.

27:25
    Po několika šancích hradeckých mladíků se dostal k puku i Chomutov, ale nebyla z toho žádná zajímavá šance.

28:20
    Poppel našel z rohu na modré čáře Voňku, který ale ranou z voleje minul Běhulovu klec!

28:59
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (M. Síla – 2 min., faul loktem).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jungvirt – 2 min., vysoká hůl).

29:13
    Hraje se tedy čtyři na čtyři. I když to tak nemuselo být po zákroku jednoho z hráčů Chomutova.

29:31
    A nakonec se vylučuje, ale na obou stranách potom, co byl Sklelnář zalehnut.

30:11
    I ve hře čtyři na čtyři jsou Hradečtí aktivnější! Pohl střílel od modré, a jeho střela se dostala k Pažourkovi, který ale pouze vyprášil vestu Běhuly.

30:25
    Hradecká aktivita pokračuje, Hašek vystřelil na Běhulu z levého kruhu.

31:10
    Už se hraje v plném počtu, nicméně po odrazu puku od rozhodčího se píská ofsajd Hradeckých.

32:24
    Nepíská se zakázané uvolnění a Šedivý hledal vzdušnou střílenou přihrávkou v před brankovém prostoru M. Sílu.

33:10
    Bieniek střílel od modré, ale těsně minul klec!

33:23
    Šedivý vytrhl soupeři hůl a Hradec si zahraje oslabení.

34:10
    Veselého střela byla zblokovaná a Hradec se osvobozuje.

34:52
    Chomutovu se nedaří usadit v Hradecké třetině.

34:59
    Maršík statečně forčekoval, ale po hitu od jednoho ze soupeřů odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.

35:11
    Mežnar vysekl hůl Sklenářovi a arbitr Pilný ho posílá za katr.

35:20
    Ve čtyřech se dostal ke střele Jonáš, ta ale končí u Běhuly v náruči.

36:23
    Ve zkrácené přesilovce se Hradeckým nedařilo usadit v útočném pásmu. Po dvou střelách Pohla jsme ale přeci jen šance viděli.

37:11

37:40
    Hned jak se dostali Chomutovští do plného počtu, zaútočili, ale nic z toho.

38:12
    Parádním zákrokem lapačkou se teď vytáhl Běhula proti střele Mašína, který se ocitl sám mezi kruhy a vypálil.

38:51
    Jako blesk z čistého nebe teď přichází úder Chomutovských, kteří se opět prosazují v závěru třetiny. DAVID ČERNÝ se dostal za záda hradecké obrany a překonal bezmocného Dvořáka. Asistence: Tomáš Koblížek.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli opět útočný hokej, ve kterém měli ze hry více Hradečtí. Nepodařilo se jim však překonat bezchybného Běhulu a navíc v závěru neuhlídali Davida Černého, který překlopil pomyslné misky vah na stranu Pirátů!

Hráči už se připravují na třetí třetinu, která začne za malý okamžik.

40:01

40:05
    I začátek třetí třetiny se nese v duchu začátku těch předešlých – Hradec v útočném pásmu.

41:17
    Po více než minutovém kolotoči, který hradečtí mladíci rozjeli v útočném pásmu se dostal ke střele Pažourek, Běhula ale pozornost v kabině nezapomněl.

41:50
    Chomutovští se dostali do útočného pásma, ale dlouho se s pukem na holi nekamarádili. Hradecká rozehrávka ovšem končí zakázaným uvolněním, i když oko nejednoho diváka vidělo teč.

42:12
    Vhazování před Běhulou vyhráli Piráti a s pukem se dostali i ke střele. Dvořák ovšem ukryl puk ve své výstroji.

43:10
    Veselý hledal mezi kruhy Ouřadu, ten ale Dvořákovu svatyni minul. Chomutovští donutili Hradec k zakázanému uvolnění.

43:25
    Chomutovský tlak pokračuje. Od modré pálil kapitán Studený, jehož horkou ránu dorážel Koblížek.

43:41
    Nositel slavného hokejového jména Procházka přidává další střelu na Dvořáka. Ten je naštěstí pro domácí stále pozorný.

44:13
    Morong si teď počíhal u mantinelu na soupeře a připisuje si pohledný hit.

44:56
    Hradeckým mladíkům teď chybí klid na hokejkách a nutno říci, že tím trpí především tempo hry.

45:20
    Střela Bienieka byla zblokovaná, dále pálil Pohl, ale ani jeho střela nepřinesla příliš vzrušení v chomutovské obraně.

46:26
    Kukla se dostal na modré čáře k pěkné střele, která ale těsně minula Běhulovu bránu.

47:05
    Voňka nahodil puk do pásma Pirátů, ti se na chvíli dostávají z tlaku.

47:34
    Ale jen na chvíli! Maršík nabruslil do útočného pásma a prověřil Běhulu další nepříjemnou střelou.

48:07
    Veselý byl s důrazem svojí hole až moc aktivní. Pravice arbitra se vymrštila nahoru a Hradec si zahraje přesilovku.

48:40
    Koblížek osvobodil svůj tým, dokonce se dostal do pásma ke střele, ale Bieniek ji zablokoval.

49:25
    Sklenář nahrával z rohu Mašínovi, kterému se střela z první nepovedla. Stejně jako se Hradeckým nevede přesilovka.

50:05
    Morong střílel vteřinu před koncem přesilovky a i tuhle loženku Běhula chytil. I když teď nejspíš sám nevěděl jak.

50:06

50:24
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Morong – 2 min., podražení).

50:38
    Seemannova střela od modré končí na tribuně za brankou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:54
    Dvořák teď raději ukryl puk ve své rukavici a nechal své spoluhráče vystřídat.

51:20
    Pirátům se zatím při přesilovce nedaří jejich loď zakotvit v přístavu jménem hradecké obranné pásmo.

52:24

52:43
    Puk je zašlápnut v rohu hradeckého pásma a hlavní arbitr teď domlouvá Kuklovi.

53:11
    Běhula musel být opět velmi pozorný, protože Havelec našel před brankou Maršíka a ten bekhendem zakončoval.

53:31
    Pohl teď hasil chybu hradecké obrany pouze za cenu faulu! A Hradečtí mohou být za dvě minuty rádi, protože trenér hostů by raději viděl trestné střílení. To vysvětluje i sudím.

53:51
    Dvořák drží svůj tým ve hře i po střele Seemanna. Hradec se dál brání.

54:05
    Studeného střelu teď pro změnu musel vytěsnit ramenem. Jeho spoluhráči navíc vyhazují a Piráti musí začít zase ze svého pásma.

54:53
    Maršík teď málem ohrozil branku Běhuly i ve vlastním oslabení. Je vidět, že Hradec ví, že musí skórovat.

55:31

56:00
    Hradec má poslední čtyři minuty, aby s výsledkem, který pro ně zatím není příliš přívětivý něco udělal.

56:52
    A teď k tomu bude mít šanci! Štochl podrazil jednoho hradeckého útočníka a hlavní sudí ho posílá odpočinout na trestnou lavici.

57:10
    Sklenář našel před brankou Moronga, ten ale na Běhulu nevyzrál.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, a to ve chvíli, kdy se Hradečtí usadili v útočném pásmu.

58:17
    Jonáš udržel útočné pásmo a Hradečtí jdou do power play.

58:27
    Maršík vyslal puk do Běhulovy náruče, ten ho ukryl a domácí lodivod si vyžádal time-out. Uvidíme, co svým svěřencům naordinuje.

58:40
    Závěrečný tlak Hradeckých sílí.

58:55
    Bieniek střílel z první, jeho střela byla ale zblokovaná a DAVID ČERNÝ se do odkryté hradecké klece nemýlil. Vypadá to, že Piráti si výhru pohlídají. Asistence: Tomáš Koblížek.

A více už toho dnes v hradecké FORTUNA aréně neuvidíme. Piráti si na svou loď nabalí tři body i přes to, že Hradečtí byli po celou dobu utkání aktivnější. Co na plat, když ale nedokáží své šance proměnit.

Diváci se vydají do svých domovin, hráči a rozhodčí do šaten a i já se s vámi pro dnešek rozloučím. Přeji příjemný zbytek soboty a v hradecké FORTUNA aréně zase někdy na počtenou! (17:40:41)

Matouš Soukup

Branky a nahrávky: 1. Mašín (Pohl) – 20. Mežnar (Kleiner), 39. Černý (Koblížek), 59. Černý (Koblížek)

Mountfield HK: Dvořák (Kouba) – Voňka, Pohl, Lelek, Krištof, Bieniek, Jonáš, Kukla – Do. Šedivý, Sklenář, Mašín, Pažourek (C), M. Matouš, M. Síla, Havelec, Poppel, V. Síla, Jakubec, Hašek, Maršík, Morong. Trenér: Miroslav Krupka
    Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Bajer, Hradecký, Jaroš, Mežnar, Koblížek, Brandner, Ouřada. Trenér: Miroslav Buchar

Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Urubčík